This page hasn't been translated into English yet.
Breaking News 6/1/2022 Read 7 min

Оперативна ситуація в Україні та на підприємствах Метінвесту: літо 2022

У ситуації, коли Україна опинилася в небезпеці, Група Метінвест робить усе від себе можливе, щоб захистити співробітників, членів їх сімей і мешканців регіонів присутності, забезпечити безперебійне функціонування своїх підприємств. Життя та здоров’я залишаються для нас незмінним пріоритетом.  

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації. 

18:00 06 липня / У ЗАПОРІЖЖІ ЛЮДЯМ, ЩО ПОСТРАЖДАЛИ ВІД ВІЙНИ, НАДАЮТЬ ДОПОМОГУ ПСИХОЛОГИ

Для співробітників Групи Метінвест із маріупольських активів у Кривому Розі відкриті вакансії та організовані курси з перенавчання. Наразі вже 110 маріупольців знайшли роботу на криворізьких підприємствах компанії. Найбільше колег, які раніше працювали на меткомбінатах ім. Ілліча та Азовсталь, Маріупольському ремонтно-механічному заводі та Метінвест-Промсервісі, знайшли нові робочі місця на близьких за профілем Криворізькому ремонтно-механічному заводі й криворізькому майданчику підприємства Метінвест-Промсервіс. Дещо менша кількість працевлаштувалася на гірничо-збагачувальні комбінати компанії. На сьогодні співробітникам із Маріуполя пропонують пройти навчання за професіями, на які є попит на підприємствах. Читати повністю.

15:40 06 липня / ДОПОМОГА НА 2,7 МЛРД ГРН: БІЗНЕСИ SCM, ФОНД РІНАТА АХМЕТОВА ТА ФК «ШАХТАР» ПРОДОВЖУЮТЬ ПІДТРИМУВАТИ УКРАЇНУ Й УКРАЇНЦІВ

З першого дня війни бізнеси й ініціативи Ріната Ахметова надають підтримку державі, військовим і мирним, аби Україна змогла вистояти та перемогти, а люди – зберегти життя й здоров’я. Гуманітарна допомога цивільним є одним із пріоритетних напрямків підтримки. Люди отримують харчові продукти, ліки, предмети першої потреби. Проводяться заходи з евакуації та розміщення вимушених переселенців, розгортаються й утримуються шелтери, бомбосховища тощо. Також пріоритетним напрямком залишається підтримка ЗСУ, Нацгвардії, Нацполіції та інших силових підрозділів. Оборонці стабільно отримують від бізнесів SCM амуніцію, автотранспорт, дрони, спеціальні технічні засоби (тепловізори, далекоміри, камери тощо), фортифікаційні споруди, одяг і взуття, аптечки й турнікети, рації, пальне та інші необхідні їм речі й девайси. Загалом з 24 лютого по 1 липня бізнеси SCM, Фонд Ріната Ахметова та футбольний клуб «Шахтар» передали на допомогу Україні 2,7 млрд грн або приблизно 90 млн доларів. Читати повністю.

14:00 06 липня / ТЕХНОЛОГІЇ ВАЖЛИВІ ЗА БУДЬ-ЯКИХ ЧАСІВ

Запоріжсталь упроваджує цифрові технології на всіх рівнях виробництва. Це дозволяє підвищувати якість продукції, знижувати собівартість і скорочувати втрати, підвищувати продуктивність праці шляхом автоматизації фінансово-господарських та виробничих процесів. Стабільну роботу ІТ-процесів на комбінаті підтримують профільні фахівці управління корпоративних інформаційних систем та Метінвест Діджитал. Спеціалісти займаються розробкою програмного забезпечення, користувацьких інтерфейсів, алгоритмів роботи систем, проєктування баз даних. Також фахівці-програмісти відповідають за програми з бухгалтерського обліку й електронного документообігу. Крім того, фахівці не просто підтримують те, що вже впроваджено, а й розробляють нові проєкти. Читати повністю.

11:00 06 липня / КРИВОРІЗЬКИЙ РЕМОНТНО-МЕХАНІЧНИЙ ЗАВОД ОНОВЛЮЄ УСТАТКУВАННЯ

Для цеху металоконструкцій КРМЗ Групи Метінвест придбали стрічкопильний верстат Kesmak KMY DG-400. На відміну від іншого обладнання цеху він більш потужний та може розрізати металопрокат діаметром від 10 до 400 мм. Тоді як решта верстатів здатні обробляти заготовки до 300 мм. Працювати на новому обладнанні зручно й безпечно. Для зменшення часу холостого ходу працює попереднє регулювання рами. У разі обриву стрічки передбачена автоматична зупинка агрегату. Затискання деталей можна регулювати гідравлічним пристроєм.

19:30 05 липня / КАМЕТСТАЛЬ ОСВОЇВ НОВИЙ ВИД ФАСОННОГО ПРОКАТУ

На трубозаготівельній дільниці Каметсталі освоїли новий вид продукції – фасонний профіль МП-4, який раніше вироблявся на Азовсталі. Освоєння виробництва МП-4 призначене для підтримки стабільної роботи Інгулецького горно-збагачувального комбінату Групи Метінвест. Перші 260 тонн нового прокату вже на складі. Технологічний процес успішно відпрацювали, тож відтепер підприємство зможе випускати промислові партії нового профілю для споживачів. Читати повністю.

18:20 05 липня / СВІТЛАНА РОМАНОВА: КРАДІЖКА УКРАЇНСЬКОЇ СТАЛІ – ЦЕ ВОЄННИЙ ЗЛОЧИН

Директорка з правового забезпечення Групи Метінвест Світлана Романова в етері телеканалу «Україна 24» відповіла на питання щодо незаконного вивезення української сталі з портів Маріуполя. Також головна юристка компанії поділилася думками з приводу злочинних дій окупантів та їх стратегії економічного виснаження. «Те, що зараз відбувається, це не просто банальна крадіжка, це воєнний злочин – кримінальне діяння на рівні міжнародного права. Так само це розуміють і міжнародна спільнота, і наші клієнти та люди, з якими ми спілкуємося. Хочеться вірити, що партнери України, насамперед Туреччина, яка контролює Босфор і виходи з Чорного моря, все ж таки допомагатиме нам у цьому та протидіятиме незаконному вивезенню нашого металу». Читати повністю.

16:40 05 липня / МЕТІНВЕСТ ПОКРОВСЬКВУГІЛЛЯ ВИРОБЛЯЄ МЕТИЗНУ ПРОДУКЦІЮ З ПЕРЕВИКОНАННЯМ ПЛАНУ

У СІМЗ металоконструкції виготовляє команда механозбірного цеху. В колективі є 100 фахівців і чотири мініпідрозділи – механічний, кузня, метизний та збірний. Вони виконують ті ж замовлення, що були до війни: замки для прохідницьких ділянок ШУ «Покровське», канатні анкери, п'ятиполичні опори для електричного кабелю, барабани для конвеєрного транспорту, складові для армування стовбура. Виробництво не зупинялося ні на хвилину, а зараз, навпаки, нарощує темпи. Щоб досягти таких результатів, спеціалісти СІМЗ опанували суміжні професії.

15:10 05 липня / НОВІ УМОВИ ЩОДО ТЕХНОЛОГІЇ ВИПЛАВКИ СТАЛІ НА ЗАПОРІЖСТАЛІ

На Запоріжсталі не тільки суворо дотримуються технології виробництва на кожному етапі, а й вдосконалюють її. Зокрема, у сталеплавильному цеху встановлено нові умови щодо технології виплавки сталі. У червні металурги почали випуск металу на своєму вуглеці, що дозволяє стабілізувати характер поведінки металу у виливницях, а також знизити ризики отримання металу з підвищеним окисненням у виливницях. Своєю чергою це також дасть можливість заощадити на розкислювачах, що віддають до ковша на зняття окиснення металу. Застосування такої технології виплавки сталі значно зменшує утворення таких дефектів, як «плена» та «рвана кромка». Загалом очікується, що це рішення призведе до зниження кількості невідповідної продукції приблизно на 15-30%. Читати повністю.

13:20 05 липня / МЕТІНВЕСТ ПЕРЕДАВ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦЯМ АВДІЇВКИ ЗАХИСНУ АМУНІЦІЮ

Група Метінвест продовжує забезпечувати амуніцією представників Збройних сил України, територіальної оборони й ДСНС. Днями 200 бронежилетів і 150 касок отримали захисники Авдіївки та найближчих до міста населених пунктів Донецької області. «Компанія Метінвест від початку повномасштабного вторгнення РФ системно допомагає оборонцям країни. Окрім касок і бронежилетів, військовослужбовцям передають дрони й інші засоби, які надають їм тактичну перевагу в боротьбі проти ворога. АКХЗ також підтримує працівників критичної інфраструктури міста. А ще – за власною ініціативою розвозимо мешканцям Авдіївки гуманітарну допомогу, питаємо про потреби та намагаємося їх задовольнити», – зазначив заступник директора з виробництва (з транспорту) Авдіївського коксохімічного заводу Юрій Кциненко. Читати повністю.

12:30 05 липня / З АВДІЇВКИ ДО ПОКРОВСЬКА: ЯК ВІЙНА ЗМІНИЛА ЖИТТЯ ВОДІЯ-МЕТІНВЕСТІВЦЯ

Запорізькому та Авдіївському коксохімічним заводам Олександр віддав 20 років свого життя. Працював на підприємствах Групи Метінвест водієм пасажирського автобуса, возив заводчан на зміни, доки не почалася війна, яка застала його в Авдіївці. Через постійні обстріли завод законсервували, і водієві довелося шукати нове місце роботи. Та й залишатися в рідному селищі Желанне вже було небезпечно через постійні «прильоти». Потрібно було думати про власну безпеку, бо в сім'ї підростають двоє неповнолітніх хлопчаків, за долю яких Олександр несе відповідальність. Вибір припав на Покровськ – тут у чоловіка мешкає багато друзів, які допомогли знайти житло та підказали, де шукати роботу. Читати повністю.

10:30 05 липня / ПОНАД 122 ТИСЯЧІ УКРАЇНЦІВ ОТРИМАЛИ ДОПОМОГУ ВІД ГУМАНІТАРНОГО ПРОЄКТУ «РЯТУЄМО ЖИТТЯ»

Щоб не допустити гуманітарної катастрофи, Група Метінвест і ДТЕК у координації з Фондом Ріната Ахметова продовжують реалізацію гуманітарного проєкту «Рятуємо життя». На початку війни завдяки його створенню з Європи до України було налагоджене системне постачання їжі, води, товарів першої потреби та медикаментів. За чотири місяці допомогу від «Рятуємо життя» отримала 122 551 людина в різних регіонах України. Це вимушені переселенці, мешканці деокупованих територій, вразливі верстви населення, сім’ї мобілізованих співробітників підприємств Метінвесту та пільгових категорій працівників. Також гуманітарна місія проєкту охопить понад 30 тисяч ветеранів підприємств компанії, які знаходяться на пенсії. Читати повністю.

19:40 04 липня / ДАЙДЖЕСТ СТАЛЕВОГО ФРОНТУ: ГОЛОВНЕ ЗА 27 ЧЕРВНЯ – 3 ЛИПНЯ

Календар уперто показує плюс 7 днів на рахунку війни. Але ми точно знаємо, що насправді це – мінус 7 днів до перемоги. Бо кожну мить ми використовуємо для посилення наших позицій: зміцнюємо обороноздатність військових, дбаємо про вимушених переселенців і жителів деокупованих територій, допомагаємо родинам мобілізованих співробітників та ветеранам підприємств компанії, формуємо запас витривалості для виробничих потужностей ГМК. Розповідаємо, що Групі Метінвест вдалося за ще один тиждень боротьби на сталевому фронті. Читати повністю.

18:40 04 липня / ПІВНІЧНИЙ ГЗК МЕТІНВЕСТУ СПРЯМУВАВ 7,5 МЛН ГРИВЕНЬ НА КАПІТАЛЬНИЙ РЕМОНТ ГІРНИЧОЇ ТЕХНІКИ

Під час призупинення видобутку руди в кар’єрах Північного ГЗК працівники видобувного комплексу власними силами відновлюють техніку та обладнання, облаштовують ремонтні майданчики. Наразі в гірничотранспортному цеху № 1 завершили капітальний ремонт автосамоскида вантажністю 130 тонн. У ході робіт бригада замінила редуктори мотор-коліс, картер заднього моста, а також усю гідравліку вузлів та агрегатів машини, зокрема гідравлічний насос. Спеціалісти відновили ходову частину автомобіля й кермове управління, встановили нові циліндри підвісок та гальмівні диски, обтягнули шини. Інвестиції у відновлення великоваговика склали 7,5 млн гривень. Читати повністю.

17:40 04 липня / ЗАПОРІЖВОГНЕТРИВ: МІНІМУМ БРАКУ

У травні Запоріжвогнетрив попрацював над підвищенням якості випалювальної продукції та досягнув рекордних показників. За планом, рівень браку не мав перевищувати 2,1% від готової продукції. Проте вогнетривники відпрацювали з показником усього 1,75% браку, що на 0,35% менше від попереднього найкращого результату. Цьому посприяли заходи, що були вжиті в цеху магнезіальних виробів, зокрема з використанням зернового складу маси для виготовлення вогнетривів та режимам пресування на гідропресах. Також було підібрано температурний режим випалу вогнетривів за асортиментами для забезпечення гарантованих якісних показників та зниження браку за тріщинами. Крім того, при виробництві використовували альтернативну сировину. Читати повністю.

16:00 04 липня / МЕТІНВЕСТ ПЕРЕДАВ ВІЙСЬКОВИМ МЕДИКАМ ГУР 20 МАШИН ШВИДКОЇ ДОПОМОГИ

Група Метінвест Ріната Ахметова та Вадима Новинського передала військовим медикам Головного управління розвідки Міністерства оборони України 20 спеціалізованих машин швидкої допомоги. Загальна вартість автомобілів разом із витратами на ремонт і доставлення в Україну – 300 тисяч євро. Більшість автівок привезені з Італії та вже показали свою швидкість у місцевих медичних закладах. Після закупки коштом Метінвесту вони також пройшли належне технічне обслуговування, тож мають хороший стан і цілком готові до роботи в складних умовах. Придбані Метінвестом «швидкі» працюватимуть у гарячих точках України, зокрема – на сході в районі Лисичанська та півдні, де в цьому є найбільша потреба. Читати повністю.

14:00 04 липня / ТЕПЕР ЗАПОРІЖЖЯ – ЦЕ МОЄ ДРУГЕ РІДНЕ МІСТО

Від початку повномасштабного російського вторгнення Запоріжжя прийняло понад 154 тисяч переселенця з тимчасово окупованих територій і населених пунктів, де тривають активні бойові дії. Більшість із них – маріупольці. Одна з жительок Маріуполя, яка розпочала нове життя в Запоріжжі, – Вікторія Васильєва. До активних бойових дій вона працювала на ММК ім. Ілліча контролером відділу технічного контролю. Цій професії жінка присвятила 22 роки свого життя. Покинути рідну домівку та улюблену роботу її змусила війна. Після приїзду до Запоріжжя жінка почала шукати нову роботу, щоб мати кошти на подальше життя. Маючи багаторічний досвід роботи на металургійному підприємстві, вона звернулася до Центру кар’єри Метінвест. Там їй запропонували посаду інспектора з приймання готової продукції на Запоріжвогнетриві. Читати повністю.

11:30 04 липня / ІНГУЛЕЦЬКИЙ ГЗК ОТРИМАВ СЕРТИФІКАТ НА СИСТЕМУ ЕНЕРГОМЕНЕДЖМЕНТУ

Сертифікат на систему енергоменеджменту ІнГЗК Групи Метінвест видав державний акредитований орган сертифікації ДП «Кривбасстандартметрологія» на основі успішно пройденого аудиту. Це підтверджує відповідність системи управління енергоефективністю підприємства вимогам міжнародного стандарту. Аудитори впевнилися, що система енергетичного менеджменту Інгулецького комбінату відповідає вимогам міжнародного стандарту ISO 50001:2018, а залізорудний концентрат виготовляється з застосуванням кращих практик у сфері енергоощадження. Раціональне споживання енергоресурсів знижує собівартість готової продукції та зменшує вплив на навколишнє середовище.

13:40 03 липня / МЕТІНВЕСТ ПОЛІТЕХНІКА ГОТУЄ ТРЕНДОВИХ ФАХІВЦІВ ТЕХНОЛОГІЙ ЗАХИСТУ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА

Під час війни, крім злочинів проти людей, ворог щодня завдає збитків інфраструктурі й житловому фонду України та чинить злочини проти довкілля. Саме тому технології захисту навколишнього середовища – освіта майбутнього: професія інженера-еколога, знавця інноваційних технологій захисту довкілля буде мати попит протягом майбутніх десятиліть. А ще – такі фахівці входять у світові HR-тренди, адже людство невпинно рухається до «екомайбутнього». Технічний університет «Метінвест Політехніка» запрошує на освітні програми «Технології захисту навколишнього середовища» для бакалаврів та «Інноваційні технології та системи захисту навколишнього середовища» для магістрів. Для вступу достатньо скласти мотиваційний лист. Читати повністю.

18:00 02 липня / КАМЕТСТАЛЬ ВІДВІДАЛИ ЖУРНАЛІСТИ ПОРТУГАЛЬСЬКОГО ТЕЛЕБАЧЕННЯ

На Каметсталь Групи Метінвест завітали журналісти з RTP – одного з провідних каналів португальського телебачення. Кореспондент Джером Пауло та оператор Хосе Алмейда на власні очі побачили, як виплавляється українська сталь. Представники європейських ЗМІ поспілкувалися з колективом підприємства та висловили слова підтримки металургам і всій країні. «Попри війну в Україні, її економіка працює, виробництво триває. Це теж важкий фронт. Тому вважаємо, що дуже важливо показати всьому світу, що з РФ бореться не тільки ЗСУ, а й усі українські люди та підприємства, наполегливо продовжуючи працювати», – зазначив Джером Пауло.

14:00 02 липня / ВДЯЧНІ ПЕРЕСЕЛЕНЦІ ВПОРЯДКУВАЛИ ОДИН З УЛЮБЛЕНИХ ПАРКІВ ЗАПОРІЖЦІВ

Чергова толока від Зеленого центру Метінвест «Дбаємо разом» пройшла в парку Перемоги. Тут пофарбували тренажери, лавки та урни. На акцію зібралося приблизно 60 людей – вимушені переселенці, їхні діти, волонтери з молодіжної організації комбінату Запоріжсталь, учні ліцею № 23. Після плідної праці на свіжому повітрі учасників толоки чекала приємна несподіванка – open-air party чарівних дівчат з рок-гурту Фranko’ Катерини й Тетяни Стаценко. А коли закінчився концерт, кожен учасник волонтерського заходу отримав солодкий сюрприз – коробочку з комплектом шоколадок. Читати повністю.

19:00 01 липня / МОЛОДЬ ЗАПОРІЖСТАЛІ ПЕРЕДАЛА ДО ВІЙСЬКОВОГО ШПИТАЛЮ МЕДИКАМЕНТИ ТА СМАКОЛИКИ

У Запорізький військовий шпиталь завітали представники молодіжної організації комбінату Запоріжсталь. Привезли багато смаколиків для поранених бійців – шоколад, печиво, компот. Лікарям передали перев'язувальні матеріали, системи, шприці. Також надали обладнання для польових хірургів. Допомогу для військового шпиталю збирали небайдужі українці, а також фонди з Америки, бо деякі медичні засоби в Україні практично неможливо знайти. Читати повністю.

17:20 01 липня / У МЕТІНВЕСТ ПОЛІТЕХНІЦІ СТАРТУЮТЬ БЕЗПЛАТНІ КУРСИ ПІДГОТОВКИ ДО НАЦІОНАЛЬНОГО МУЛЬТИПРЕДМЕТНОГО ТЕСТУ

У Метінвест Політехніці найближчим часом почнеться підготовка з української мови та математики для вступників. Заняття проводитимуть досвідчені викладачі на онлайн-платформі Teams. Усіх охочих узяти участь у підготовці просимо заповнити анкету-запит не пізніше 3 липня. Зважаючи на складну безпекову ситуацію в Україні, а також професійну зайнятість майбутніх студентів, дистанційна форма підготовки наразі є найбільш безпечним і зручним форматом навчання. Складання НМТ є обов’язковою умовою для вступників на 1 курс на освітні програми «Комп’ютерні науки», «Бізнес-аналітика» та «Вартісне управління бізнесом», а також на 2 чи 3 курс бакалаврату на всі освітні програми без винятку. Читати повністю.

16:00 01 липня / 59 РОКІВ ЗІ ЗНАКОМ ЯКОСТІ. МЕТІНВЕСТ-КРМЗ ВІДЗНАЧАЄ ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ

Криворізький ремонтно-механічний завод 59 років забезпечує якісними деталями й вузлами гірничо-збагачувальні та металургійні підприємства України. Попри воєнні дії та складні економічні умови, підприємство продовжує працювати завдяки злагодженій роботі колективу, сучасним виробничим технологіям й устаткуванню. Минулий рік Метінвест-КРМЗ завершив із високими виробничими показниками. Колектив заводу виготовив майже 68 тисяч деталей. Від початку повномасштабної війни в Україні промисловці КРМЗ зосередили зусилля на реалізації проєктів з удосконалення виробництва. Читати повністю.

14:40 01 липня / ГОЛОВНЕ ТЕПЕР – ВОЗЗ’ЄДНАТИСЯ З РОДИНОЮ

Олександр Шевченко – ще один фахівець Азовсталі, який отримав нове місце в Метінвесті. Чоловікові навіть пощастило зберегти свою професію та посаду. І вже півтора місяця він працює начальником дільниці в цеху мереж і підстанцій Північного гірничо-збагачувального комбінату. Колеги допомагають адаптуватися: попри аналогічність цехів підприємств, є відмінності в процесах виробництва, що варті прискіпливої уваги. Удвічі важче й тому, що Олександр відірваний зараз від родини. Сім’я мешкає поки в Дніпрі. Відновлює документи, поправляє здоров’я, бо життя в бомбосховищах Маріуполя не минуло для родини без сліду. Читати повністю.

13:00 01 липня / КУРСИ ГРИ НА ГІТАРІ ТА АНГЛІЙСЬКОЇ: ЯК ЖИТЕЛЬ ДАНІЇ ДОПОМАГАЄ ВИМУШЕНИМ ПЕРЕСЕЛЕНЦЯМ

Роберт Янцевич – професійний музикант. Він уродженець Литви, але з 19 років живе в Данії. Коли в Україні почалася повномасштабна війна, приїхав до Запоріжжя. Тут почав волонтерити. Зараз данець займається з дітками, які живуть у центрах для вимушених переселенців компанії Метінвест, навчає малечу грі на гітарі та англійської мови. Наразі заняття відвідує зо 100 дітей віком від 3 до 14 років. Волонтер каже: готовий займатися з ними щодня й робити все можливе, щоб відвернути їх від тривожних думок. «Дітям корисно подивитися на інший світ, бо в них попереду світле майбутнє. Я ними захоплююсь, у них міцний характер. Я цього не очікував. Тут багато маріупольців. Те, що вони вміють радіти звичайному дню після того, що вони пережили, це просто диво для мене», – каже Роберт. Читати повністю.

11:20 01 липня / БЕЗ ІСПИТІВ: ЯК ВСТУПИТИ ДО ТЕХНІЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ «МЕТІНВЕСТ ПОЛІТЕХНІКА»

У Метінвест Політехніці розповіли про особливості цьогорічної вступної кампанії до першого недержавного гірничо-металургійного університету. Зокрема, для вступу на всі освітні програми й рівні вишу необхідною умовою є написання мотиваційного листа. Його буде достатньо, щоб потрапити на перший курс майже всіх інженерно-технічних програм. На програми «Бізнес-аналітика», «Вартісне управління бізнесом» і «Комп’ютерні науки» ще потрібно скласти Національний мультипредметний тест. Через воєнний стан навчання в Метінвест Політехніці цьогоріч відбуватиметься онлайн, з елементами офлайну. Працівники компанії Метінвест та їхні діти мають змогу навчатися коштом Метінвесту. Також співробітники компанії матимуть змогу навчатися за зручним графіком без відриву від основної зайнятості. Читати повністю.

20:30 30 червня / ФАХІВЦІ ШУ «ПОКРОВСЬКЕ» ЗАВЕРШИЛИ МОНТАЖ ОБЛАДНАННЯ 13 ПІВДЕННОЇ ЛАВИ БЛОКУ 10

Комбайн, механізований комплекс ДТ, скребковий, підлавний і два стрічкові конвеєри фактично готові до роботи. Монтаж обладнання 13 південної лави блоку 10 зробив колектив монтажників ШУ «Покровське» компанії Метінвест Покровськвугілля. Наразі дільниця працює над виходом з монтажного ходка. Зовсім скоро тут будуть виконувати виробничі завдання видобувачі вугілля з дільниці № 7. Зауважимо, що цей очисний забій – найближча перспектива розвитку шахтоуправління.

19:00 30 червня / НАЦГВАРДІЙЦІ ОТРИМАЛИ ВЕЛИЧЕЗНУ ПАРТІЮ БРОНЕЖИЛЕТІВ ВІД ЗАПОРІЖСТАЛІ

Комбінат Запоріжсталь Групи Метінвест Ріната Ахметова передав військовослужбовцям Національної гвардії 1000 бронежилетів. Їх отримає особовий складу частин Національної гвардії, котрі виконують завдання в Херсонській і Миколаївській областях. Особливість цієї передачі в тому, що захисна амуніція – українського виробництва. Плитоноски відповідають усім стандартам, пошиті в чотирьох варіантах – для різних умов несення служби. А плити традиційно виробництва підприємств компанії Метінвест. Вони класу 4 та 4+, забезпечують достатній захист, щоб хлопці могли виконувати завдання на передній лінії фронту. Читати повністю.

18:10 30 червня / ВЕТЕРАНИ ПІДПРИЄМСТВ МЕТІНВЕСТУ ОТРИМУЮТЬ ДОПОМОГУ ВІД «РЯТУЄМО ЖИТТЯ»

Завдяки фінансуванню бізнесів SCM, підтримці стратегічних партнерів і донаціям співробітників проєкт «Рятуємо життя» збільшує географію та масштаби допомоги. Тепер гуманітарна місія проєкту охопить і колишніх працівників підприємств Метінвесту, які знаходяться на заслуженому відпочинку. Тож понад 30 тисяч пенсіонерів із Кривого Рогу, Запоріжжя, Кам’янського та Покровська отримають продуктові набори. До складу пакунків входить борошно, макаронні вироби, крупа, вівсяні пластівці, цукор, згущене молоко, тушковане м’ясо й рибні консерви. Така підтримка допоможе літнім людям заощадити кошти та зберегти час у пошуках найнеобхідніших продуктів, адже через логістичні проблеми постачання в регіони було порушене. Читати повністю.

17:00 30 червня / ДМИТРО ЛИППА: У МЕТАЛУРГІЇ ГОЛОВНОЮ ПРОБЛЕМОЮ ЗАЛИШАЄТЬСЯ ЛОГІСТИКА

Ворожа блокада морських портів призвела проблем з експортом стратегічно важливої для України продукції. Адже саме залізорудна сировина й метал давали потужні валютні надходження в економіку держави. Та наразі ГМК опинився в складних умовах, коли виробляти продукцію просто нема сенсу, адже її практично неможливо доставити споживачам. Як у таких умовах живуть підприємства Групи Метінвест, в етері телеканалу Україна 24 розповів генеральний директор Каметсталі Дмитро Липпа. Читати повністю.

15:30 30 червня / «ДОПОМОГА ДІТЯМ – ЦЕ ВЕЛИКА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ. НЕ МОЖНА ПРОСТО ВІДВЕЗТИ ОДИН РАЗ ПОДАРУНКИ ТА ЗАБУТИ»

Єлизавета Кнерцер, менеджер управління з забезпечення рівня сервісів Центру експертизи бізнес-додатків Метінвест Діджитал, розповіла, як почала займатися волонтерством у маріупольському центрі реабілітації «Республіка Пілігрим» і як змінилася взаємодія з дітьми під час війни. «Перше, що ми для них зробили – організували справжнє новорічне святкування, адже діти дуже люблять Новий рік. Ми спілкувалися про те, ким вони себе бачать і ким хочуть стати. Так виникла нова ідея – влаштувати дітям першу фотосесію. Але справдитися цьому не судилося через війну. Коли мені вдалося вийти з Маріуполя, я дізналася, що реабілітаційний центр був переміщений до Німеччини. Діти були в досить хороших умовах, але в них зовсім не було можливості організувати якесь дозвілля. Тож ми вирішили влаштувати їм свято й організували похід до аквапарку. Ми отримали шикарний фотозвіт і щирі слова подяки», – розповідає дівчина. Читати повністю.

14:20 30 червня / ПОКРОВСЬК ОТРИМАВ ПАРТІЮ АПТЕЧОК ВІД МЕТІНВЕСТУ ТА SHAKHTAR SOCIAL FOUNDATION

Метінвест Покровськвугілля продовжує підтримувати Покровську громаду під час повномасштабної війни в Україні. Щоб максимально захистити людей, які опікуються життєдіяльністю міста, компанія вже надала комунальникам 200 бронежилетів і 90 кевларових касок. На черзі – понад 100 тактичних аптечок, що були отримані завдяки співпраці Метінвест Покровськвугілля й Shakhtar Social Foundation. Аптечки передадуть працівникам місцевих комунальних служб, які продовжують працювати в умовах воєнної небезпеки. Читати повністю.

ЦИФРА ДНЯ

66,4 тонни кисню безплатно передали металурги Запоріжсталі медзакладам Запоріжжя в червні

13:00 30 червня / МЕТІНВЕСТ ПОЛІТЕХНІКА ВІДНОВИЛА ТРЕНІНГИ З ОХОРОНИ ПРАЦІ НА ІНГУЛЕЦЬКОМУ ГЗК

Освітні заходи проводяться в режимі офлайн за програмою «Роботи на висоті» з відпрацюванням навичок на промислових полігонах. Курс розробили провідні фахівці галузі й науковці Метінвест Політехніки. При створенні тренінгів урахували актуальні запити від підприємств Метінвесту, а також сучасний європейський досвід. Під час вивчення теми «Роботи на висоті» слухачі ретельно розглядають питання законодавства, алгоритми проведення оцінки ризиків при виконанні висотних робіт, складають карти оцінки ризиків і відпрацьовують отримані знання на спеціальному полігоні з використанням необхідних сучасних засобів індивідуального захисту. Читати повністю.

11:00 30 червня / У ЗАПОРІЖЖІ ВРАЗЛИВІ КАТЕГОРІЇ ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ ОТРИМУЮТЬ ПРОДУКТОВІ НАБОРИ

Громадська спілка «Зелений центр Метінвест Запоріжжя» видає вимушеним переселенцям продуктові набори від Фонду Ріната Ахметова. Допомога надається в межах програми «Рінат Ахметов – Порятунок життів». Як розповів керівник представництва громадської спілки «Зелений центр Метінвест» у Запоріжжі Олександр Балаба, допомогу вимушеним переселенцям надають уже протягом трьох місяців. Кожного дня продуктові набори отримують 200-250 людей. У коробках – крупи, борошно, цукор, сіль, олія, консерви, тушкованка, печиво. Щоб отримати пакунок, не потрібно попередньо реєструватися. Слід просто прийти з документами до Зеленого центру й отримати допомогу в порядку живої черги. Читати повністю.

19:40 29 червня / СПЕЦІАЛІСТИ ІНГУЛЕЦЬКОГО ГЗК ВЗЯЛИ УЧАСТЬ В ЕКОЛОГІЧНОМУ ФОРУМІ

На екологічному форумі «Бізнес у нових реаліях: війна, екотрансформація, євроінтеграція» Інгулецький ГЗК Групи Метінвест представив нові природоохоронні ініціативи, що реалізують на підприємстві. Організаторами онлайн-зустрічі виступили Національний центр стійкого розвитку, профспілка екологів ПАЕУ спільно з UNIDO (Проєкт UNIDO/GEF «Впровадження стандарту систем енергоменеджменту в промисловості України»). Учасники говорили про першочергові кроки, які наша країна має пройти, рухаючись до ЄС, про повторне використання й перероблення природних ресурсів, енергозбереження та зелену модернізацію виробництв. Велику зацікавленість учасники форуму проявили до методу пилопригнічення й озеленення відпрацьованих земель сумішшю насіння трав та активного мулу, що вперше почали застосовувати на Інгулецькому ГЗК. Читати повністю.

18:20 29 червня / ПІВНІЧНИЙ ГЗК ВПРОВАДЖУЄ ПРОТИПОЖЕЖНІ ЗАХОДИ НА ЧАС ЛІТНЬОЇ СПЕКИ

Працівники відомчої пожежної частини ПівнГЗК разом з гірниками Першотравневого кар’єру облаштували протипожежні смуги навколо залізничної станції «Породна». На випадок займання для оптимальної локалізації полум’я територію обкопали в шаховому порядку 50х50 метрів. Так само планують убезпечити від вогню територію дробильної фабрики № 2. Також серед протипожежних заходів, які виконують у цехах комбінату, – покіс трави, прибирання території від сміття та хмизу.

16:50 29 червня / ГЗК У КРИВОМУ РОЗІ ТА КАМЕТСТАЛЬ ЧАСТКОВО ПРИЗУПИНЯЮТЬ РОБОТУ З 1 ЛИПНЯ ЧЕРЕЗ ЛОГІСТИЧНІ ТА ЕКОНОМІЧНІ ЧИННИКИ

З середини червня Метінвест розпочав процес призупинення роботи ГЗК у Кривому Розі. З 1 липня призупиняється видобуток на ІнГЗК, ПівдГЗК та скорочується робота Каметсталі в Кам'янському до однієї домни. З середини липня також буде призупинено видобуток на ПівнГЗК. З гірничо-збагачувальних комбінатів Групи в Україні продовжить роботу зі зменшеною потужністю лише ЦГЗК. Це є вимушеною мірою, яку Метінвест максимально відтермінував з 24 лютого за рахунок власних резервів. Безумовно, головним фактором є продовження російського вторгнення в Україну. Але ситуація в економіці країни також має тенденцію до погіршення через низку дестабілізаційних факторів. Зокрема – логістичні проблеми, ріст собівартості виробництва та падіння цін на продукцію. Читати повністю.

16:00 29 червня / У ЗАПОРІЖЖІ СТАРТУВАВ УНІКАЛЬНИЙ ПРОЄКТ ФОНДУ РІНАТА АХМЕТОВА ДЛЯ ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ

Новий етап унікального проєкту «Подолати» від Фонду Ріната Ахметова стартував у Запоріжжі. В межах ініціативи людям, які постраждали від війни, надають психологічну підтримку бригади досвідчених психологів Фонду. З вимушеними переселенцями працюють мобільні бригади фахівців, які вчать людей долати стрес. Днями перший психологічний тренінг відбувся у представництві громадської спілки «Зелений центр Метінвест» у Запоріжжі. У заході взяли участь приблизно 30 вимушених переселенців. Здебільшого це люди, які виїхали з гарячих точок Запорізької області. Багато хто прийшов разом із дітьми. Психолог Яніна Астаф’єва навчала людей простих вправ, що допомагають повернути душевну рівновагу в критичні моменти. Дітям пропонували впоратися з переживаннями за допомогою арттерапії. Читати повністю.

15:00 29 червня / ЮРІЙ РИЖЕНКОВ: ВІДНОВЛЕННЯ ЕКОНОМІКИ ВАРТО ПОЧИНАТИ ВЖЕ ЗАРАЗ, НЕ ЧЕКАЮЧИ НА ЗАВЕРШЕННЯ ВІЙНИ

Під час війни Метінвест, як і загалом вітчизняна економіка, протистоїть найжорсткішим викликам за всю історію країни. Багато підприємств знищено або опинились на території, окупованій росіянами. Саме тому доводиться шукати нові можливості роботи й альтернативні точки опори. Генеральний директор Групи Метінвест Юрій Риженков у проєкті НВ Бізнес розповів, як компанія адаптується до сучасних реалій і що будуть робити після війни. Зокрема, дав розгорнуті відповіді про перебудову бізнес-процесів, реорганізацію логістичних ланцюгів, допомогу армії та українцям. Читати повністю.

14:20 29 червня / МЕТІНВЕСТ ДОПОМОЖЕ СВОЇМ СПІВРОБІТНИКАМ З МАРІУПОЛЯ ПЕРЕНАВЧИТИСЯ ТА ЗНАЙТИ НОВУ РОБОТУ

З перших днів війни Група Метінвест докладає максимальних зусиль, щоб зберегти трудові колективи своїх підприємств у Маріуполі – ММКІ та Азовсталь, Маріупольського ремонтно-механічного заводу, Метінвест-Промсервісу та інших активів. Усім охочим працівникам, які виїхали або мають намір виїхати з окупованого міста, компанія пропонує працевлаштуватися за відкритими вакансіями на працюючих підприємствах Групи у Запоріжжі, Кривому Розі, Кам’янському та Покровську. Також Метінвест надає можливість пройти безоплатне навчання за найбільш затребуваними робочими професіями з подальшим працевлаштуванням на підприємствах компанії, а також на комунальних підприємствах у містах присутності Групи. Читати повністю.

13:00 29 червня / ЕНВЕР ЦКІТІШВІЛІ ПРО АЗОВСТАЛЬ МАЙБУТНЬОГО: МИ НЕ БУДУВАТИМЕМО РАДЯНСЬКИЙ ЗАВОД, ЦЕ БУДЕ СУЧАСНИЙ МЕТАЛУРГІЙНИЙ КОМПЛЕКС

Генеральний директор меткомбінату Азовсталь Енвер Цкітішвілі в інтерв’ю на Радіо Свобода у проєкті «Новини Приазов’я» розповів, що після війни Метінвест планує відновити комбінат. Наразі вже є робоча група, яка працює над таким проєктом. У коментарі журналісту Енвер Цкітішвілі зазначив, що ні Азовсталь, ні ММК ім. Ілліча Росія відновити не зможе. «Щоб відновити заводи, необхідно зробити величезну роботу. Спочатку треба все розмінувати, а після цього створити проєкт, закупити обладнання й побудувати. Навіть Україні, не кажучи вже про рашистів чи тим паче квазіреспубліки, на це знадобляться роки. У них немає проєктної документації, немає фахівців, котрі можуть відновити завод. Вони мають тільки тих фахівців, які сьогодні розкрадають ці заводи», – додав генеральний директор Азовсталі. Читати повністю.

11:40 29 червня / ДОБРІ СПРАВИ ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ ДЛЯ КАМ’ЯНЧАН

Акції з благоустрою територій у межах програми «Дбаємо разом», що координує Зелений Центр Метінвесту, продовжуються. Днями в Кам’янському фарбували фасад гуртожитку, що на Гімназичному проспекті, 61. У заході взяли участь вимушені переселенці з Маріуполя й Авдіївки. «Ми з дружиною долучаємось до таких акцій не вперше, бо вважаємо, що краще принести користь людям, аніж сидіти без діла. Сьогодні фарбуємо та прибираємо. І поки працюємо, спілкуємося одне з одним. Адже складно до кінця прийняти все, що пережили там – під постійними обстрілами та бомбардуваннями. А спільна праця зцілює й надихає жити далі, будувати нові плани на майбутнє», – розповів переселенець із Маріуполя Андрій Химченко. Читати повністю.

19:20 28 червня / МЕШКАНЦІ ПРИФРОНТОВОЇ АВДІЇВКИ ОТРИМУЮТЬ ДОПОМОГУ ВІД МЕТІНВЕСТУ

Співробітники АКХЗ за власною ініціативою продовжують розвозити допомогу жителям Авдіївки. Коксохіміки намагаються доставити продуктові набори тим, хто залишився в місті. Допомогу отримують як мешканці багатоповерхівок, так і ті, хто проживають у приватному секторі. За два тижні авдіївській громаді вже передали 1570 продуктових наборів від проєкту «Рятуємо життя», що разом із партнерами реалізують Група Метінвест і ДТЕК у координації з Фондом Ріната Ахметова. Пакунки складаються з борошна, крупи, макаронів, олії, м’ясних і рибних консервів, цукру та згущеного молока. Загалом з початку активної фази війни жителі Авдіївки отримали понад 16000 продовольчих наборів. Читати повністю.

17:10 28 червня / «У НАС ПРАЦЮЄ КОМАНДА: ВОЗИМО НА ПЕРЕДОВУ ТЕ, В ЧОМУ Є ПОТРЕБА У НАШИХ ЗАХИСНИКІВ»

Андрій Безцінний вже приблизно 25 років працює в ремонтно-механічному цеху Каметсталі. Свій шлях до волонтерства він розпочав з підтримки біженців, які приїжджали зі сходу, а з часом, об’єднавши навколо себе однодумців, почав допомагати військовим, здійснюючи рейси на передову. «Взагалі, у мене характер такий: у будь-якій ситуації ставлю собі питання – що я можу зробити? Якщо можу бути корисним, то обов'язково це зроблю», – саме з цієї фрази й почалася розмова. Зараз Андрій продовжує свою благородну місію на волонтерському фронті, наближаючи нашу спільну перемогу. Читати повністю.

15:40 28 червня / ГЕНДИРЕКТОР ЗАПОРІЖСТАЛІ: КУПІВЛЯ КРАДЕНОГО В МАРІУПОЛІ МЕТАЛУ НЕ ВВАЖАТИМЕТЬСЯ ДОБРОСОВІСНОЮ

У перший день війни в Маріупольському порту залишалося понад 234 тисячі тонн металургійної продукції, виробленої на ММК ім. Ілліча та Азовсталі. Тепер вона в руках окупантів. Метінвест застерігає споживачів від купівлі викраденого росіянами українського металу. Про це розповів генеральний директор Запоріжсталі Олександр Мироненко в етері інформаційного марафону «Єдині новини»: «У Маріуполі відбувається банальна крадіжка металу. Зараз рашисти просто вивозять його з порту. Юридичний механізм відстеження викраденої продукції є, вона вся промаркована. Тому я хотів би застерегти всіх охочих придбати цей метал, адже його купівля не вважатиметься добросовісною». Читати повністю.

13:30 28 червня / НА КОКСОХІМІЧНОМУ ВИРОБНИЦТВІ КАМЕТСТАЛІ ОСВОЇЛИ НОВИЙ ВИД ПРОДУКЦІЇ

В умовах кризи на ринку металопродукції через війну Каметсталь була змушена тимчасово призупинити частину виробничих потужностей. Водночас металурги й коксохіміки ставлять перед собою нові виробничі завдання та продовжують свою справу. Зокрема, у смолопереробному цеху Каметсталі провели промислові випробування з виробництва лаку кам'яновугільного, що використовується як антикорозійне покриття для чавунних і сталевих поверхонь, а також для захисту дерев'яних поверхонь від біопошкоджень. Перша партія становила одразу 7 тонн. Крім того, після простою смолопереробного цеху відновилося виробництво пеку кам'яновугільного електродного, а також мастил для виробництва технічного вуглецю й уловлювання бензольних вуглеводнів. Читати повністю.

12:00 28 червня / УПЦ ТА ФОНД ВАДИМА НОВИНСЬКОГО ПЕРЕДАЛИ П’ЯТЬ МАШИН ШВИДКОЇ ДОПОМОГИ МИКОЛАЇВСЬКІЙ ГРОМАДІ

Митрополит Миколаївський та Очаківський Питирим від імені УПЦ передав Миколаєву п’ять машин швидкої допомоги, закуплених у Європі Фондом Вадима Новинського. Машини будуть закріплені безпосередньо за лікувальними закладами міста, що дозволить якісніше надавати медичну допомогу. Йдеться про лікарні № 4 та № 5, пологовий будинок № 1, ЦПМСД № 3, Центр соціально-значущих хвороб. За словами директора Фонду Дмитра Сергєєва, на шляху з Європи до України – ще понад 30 машин швидкої допомоги, які вже оплачені Фондом Вадима Новинського. Їх доставлення ускладнюється багатокілометровими чергами на кордоні, де гуманітарним конвоям доводиться стояти 2-3 дні. Загалом мета благодійників – передати містам України як мінімум 100 машин швидкої допомоги. Читати повністю.

10:00 28 червня / ЮРІЙ РИЖЕНКОВ: ВЛАДІ ПОТРІБНО НЕ ТІЛЬКИ ГОВОРИТИ ПРО ЗАПУСК ЕКОНОМІКИ, АЛЕ Й РОБИТИ ТЕ, ПРО ЩО ВОНИ ГОВОРЯТЬ

Через втрату двох великих підприємств у Маріуполі – ММКІ й Азовсталь – Метінвесту довелося багато в чому перебудувати бізнес. Найгострішою зараз є проблема логістики. Традиційні для експорту в Азію та Європу чорноморські порти – заблоковані. Зараз компанія використовує сухопутні перетини кордону на захід. І хоча чисельність цих переходів з початку війни збільшилась, це все одно не задовольняє попит на перевезення, що є в Україні. При цьому українські залізничні тарифи залишаються достатньо високими. Про це в інтерв’ю European Business Association розповів генеральний директор Групи Метінвест Юрій Риженков: «І Європейський Союз, і Україна повинні визначитися – чого ми хочемо? Або ми хочемо заробляти великі гроші на логістичних послугах, що надаються виробникам руди, зерна тощо. Або ми хочемо перезапускати економіку й дати можливість експортувати. Тоді потрібні пільги для цих перевезень. Тому це спільна робота між державою, логістичними компаніями та компаніями, такими як ми, в кого є ця руда, зерно чи щось інше, що потрібно постачати на зовнішні ринки». Читати повністю.

21:00 27 червня / ГНАЛИ НА ВЕЛИКІЙ ШВИДКОСТІ: ЯК ПЕРЕСЕЛЕНЕЦЬ З ОКУПОВАНОГО МАРІУПОЛЯ ВИБРАВСЯ ДО ЗАПОРІЖЖЯ РАЗОМ ІЗ РОДИНОЮ

Кожна історія про втечу з Маріуполя – про біль і втрати. Однак герої мають надію на хороший фінал, адже на українській землі вони не залишаються сам на сам із бідою. Один із переселенців, який разом із родиною евакуювався до Запоріжжя, – Володимир Алексєєв. До початку активних бойових дій він працював на Маріупольському металургійному комбінаті імені Ілліча дробильником. Покинути рідну домівку та улюблену роботу його змусила війна. «Ми виїжджали двома сім’ями. Було страшно їхати, бо надходила інформація, що людей у машинах просто розстрілювали. Я сам бачив загиблих в автівках. Тож можна було поїхати, але нікуди не приїхати...» – згадує Володимир. Читати повністю.

19:40 27 червня / ДАЙДЖЕСТ СТАЛЕВОГО ФРОНТУ: ГОЛОВНЕ ЗА 20-26 ЧЕРВНЯ

Позаду – черговий тиждень невтомної боротьби за свободу. У дайджесті новин розповімо, що встигли зробити на сталевому фронті протягом семи днів для захисту населення, підтримки військових та економічної стійкості України. Група Метінвест не припиняє допомагати країні протистояти ворогу. Основні зусилля компанії зосереджено на стратегічних напрямах – армія та рятувально-правоохоронні служби, вразливі категорії громадян, промисловий сектор. Читати повністю.

18:00 27 червня / ПІВНІЧНИЙ ГЗК ПРОДОВЖУЄ ПЕРЕДАВАТИ БІЖЕНЦЯМ І ЗАХИСНИКАМ МОЛОЧНУ ПРОДУКЦІЮ

Північани продовжують забезпечувати вимушених переселенців та оборонців Кривого Рогу молочними продуктами. Від початку війни працівники комбінату вже зібрали зо 12,5 тисяч талонів на молоко, отримані за шкідливі умови праці. До волонтерської акції приєдналися співробітники шести структурних підрозділів – управління залізничним транспортом, рудозбагачувальної фабрики № 1, відомчої пожежної частини, цехів мереж і підстанцій та технологічної води й шламового господарства, цеху сервісного обслуговування. Саме з ініціативи колективу сервісників і розпочалася допомога. Щотижня співробітники ПівнГЗК передають продукти через волонтерський штаб та управління праці й соціального захисту Тернівського району, розвозять молоко та кефір у п’ять тимчасових притулків для вимушених переселенців. Читати повністю.

17:00 27 червня / МЕТІНВЕСТ ПОЛІТЕХНІКА ЗАПРОШУЄ НА ОСВІТНІ ПРОГРАМИ БАКАЛАВРАТУ ТА МАГІСТРАТУРИ З ЦИВІЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ

Спеціаліст з безпеки праці – серед топових спеціальностей, без яких не існує жодне сучасне підприємство як в Україні, так і за її межами. Вони розробляють стандарти й процедури підприємства, що направлені на збереження життя, здоров’я та працездатності людини в умовах виробничої діяльності. Аналізують та інспектують робоче середовище й умови праці, розробляють превентивні програми для безпеки працівників, розслідують інциденти та визначають їх причини. Також ці фахівці навчають працівників, як діяти в надзвичайних ситуаціях, і досліджують усі аспекти робочого місця. Загалом їх робота полягає в тому, щоб зробити робоче місце безпечним та оптимальним середовищем для всіх. Цьогоріч для вступу на освітні програми «Безпека праці та виробничих процесів» для бакалаврів на перший курс та «Аудит і консалтинг безпеки праці» для магістрів необхідно написати лише мотиваційний лист. Читати повністю.

15:40 27 червня / ІНГУЛЕЦЬКИЙ ГЗК ПОЛІПШУЄ РІВЕНЬ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ПРАЦІВНИКАМ

На літній період в кар’єрі ІнГЗК Групи Метінвест відкрили медичний пункт для надання оперативної допомоги працівникам цеху у випадку погіршення стану здоров’я. Оснащений усім необхідним модуль знаходиться на горизонті -60 м. У модулі є кабінет медичного працівника, укомплектований апаратом з виміру тиску, термометром, пульсоксиметром та аптечкою для надання першої допомоги. Також у модулі є кондиціонер, холодильник і мікрохвильова піч. Працівники можуть заходити сюди не тільки за консультацією медика, а й для перепочинку та прийому їжі. Читати повністю.

13:30 27 червня / МЕТАЛУРГИ ЗАПОРІЖСТАЛІ ПЕРЕДАЛИ РЯТУВАЛЬНИКАМ БРОНЕЖИЛЕТИ

Комбінат Запоріжсталь Групи Метінвест Ріната Ахметова передав Головному управлінню ДСНС у Запорізькій області 50 бронежилетів 4 ступеню захисту. Амуніцію виготовили на підприємствах Метінвесту. Бронежилети відправлять до рятувальників, які поставлені на бойове чергування. Це перш за все підрозділи, котрі базуються в Степногірську, Гуляйполі, Оріхові й Комишувасі та виїжджають на ліквідацію наслідків надзвичайних подій, що виникли в результаті обстрілів. Читати повністю.

12:00 27 червня / РІНАТ АХМЕТОВ ПОДАВ ПОЗОВ ДО ЄВРОПЕЙСЬКОГО СУДУ З ПРАВ ЛЮДИНИ ПРОТИ РОСІЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ

Рінат Ахметов, український бізнесмен, засновник та акціонер групи System Capital Management (SCM), меценат, заявив сьогодні про подання позову до Європейського суду з прав людини проти РФ щодо компенсації за грубі порушення його прав власності під час неспровокованої воєнної агресії росії проти України. Як власник Азовсталі та багатьох інших промислових підприємств, котрі стали ціллю російських збройних сил, що вторглися в Україну, пан Ахметов робить усе можливе для притягнення росії до відповідальності за руйнування, які вона сіє на території України. На додаток до цієї скарги пан Ахметов подав позов про вжиття термінових забезпечувальних заходів, що запобігатимуть подальшій блокаді, мародерству, перенаправленню потоків і знищенню з боку росії зернових і сталі, виготовленої підприємствами SCM. Читати повністю.

11:20 27 червня / У ЗАПОРІЖЖІ ВЕТЕРАНИ-МЕТАЛУРГИ ОТРИМАЛИ ПРОДУКТОВІ НАБОРИ ВІД МЕТІНВЕСТУ

У містах, де працюють підприємства Групи Метінвест, стартувала акція допомоги ветеранам металургії та гірничої справи. У Запоріжжі ветеранів активів компанії – приблизно 8 тисяч. Кожен з них мав змогу отримати набір із продуктами першої потреби в межах гуманітарного проєкту «Рятуємо життя». Його від початку повномасштабної війни запровадили Метінвест і ДТЕК у координації з Фондом Ріната Ахметова. Крупи, макарони, олія, солодощі – в наборі є всі необхідні продукти. Ветерани допомогою задоволені. Кажуть, що в нинішні скрутні часи вона дуже доречна. Читати повністю.

18:00 26 червня / МЕТІНВЕСТ ПЕРЕДАВ РЯТУВАЛЬНИКАМ ДНІПРОПЕТРОВЩИНИ ПАРТІЮ ЗАХИСНОЇ АМУНІЦІЇ

Співробітники 8-го державного пожежно-рятувального загону Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області отримали 20 комплектів касок і бронежилетів від Групи Метінвест. Захисну амуніцію вручили генеральний директор Метінвесту Юрій Риженков та олімпійський призер із плавання, а нині волонтер Денис Силантьєв. Надійна броня стане рятувальникам у пригоді під час ліквідації наслідків ракетно-артилерійських атак ворога. Каски та бронежилети мають високий рівень балістичної стійкості та допоможуть захистити фахівців ДСНС від уламків снарядів чи прямого влучання куль. Читати повністю.

15:00 26 червня / «НАМАГАЮСЯ ПРОДОВЖУВАТИ ЖИТИ НОРМАЛЬНИМ ЖИТТЯМ, НАСКІЛЬКИ ЦЕ МОЖЛИВО»

Максиму Бажану – 26 років. До війни він жив в одному з центральних районів Маріуполя, працював на комбінаті імені Ілліча машиністом парових турбін. Ранок 24 лютого докорінно змінив його життя, як і долі багатьох маріупольців. У заблокованому Маріуполі хлопець пробув майже місяць. Щоб вижити, доводилося навіть ловити голубів. Зараз Максим у Кривому Розі, працює на Центральному ГЗК і прагне налагодити своє життя. Хоча спогади про рідне місце й досі болісні. Читати повністю.

17:30 25 червня / МЕТІНВЕСТ НАДАЄ ДОПОМОГУ ВЕТЕРАНАМ КАМЕТСТАЛІ

Щоб ветерани Каметсталі почувалися більш захищеними, їм видають допомогу від гуманітарного проєкту «Рятуємо життя», котрий спільно з партнерами реалізує Метінвест і Група ДТЕК у координації з Фондом Ріната Ахметова. Загалом пенсіонері отримають понад 5 тисяч пакунків із продуктами тривалого зберігання – борошном, крупами, макаронами, цукром, консервами, згущеним молоком. Така ж допомога наразі видається ветеранам підприємств Метінвесту в Запоріжжі, Кривому Розі й Покровську.

15:00 25 червня / ЕНЕРГЕТИЧНИЙ ЦЕНТР ВИРОБНИЦТВА ЗАПОРІЖСТАЛІ

Цех мереж і підстанцій – один із найважливіших енергетичних підрозділів комбінату. Його колектив відповідає за приймання, перетворення та розподіл електроенергії всіма підрозділами Запоріжсталі. У зоні відповідальності працівників ЦМП – забезпечення безперебійного електропостачання комбінату, безпечне оперативне обслуговування й виконання ремонтних робіт на підстанціях 150-35-6 кВ, розташованих не тільки на території підприємства, але й за його межами. У складі підрозділу – шість дільниць: оперативно-диспетчерська служба, райони підстанцій № 1-3, дільниця з поточного обслуговування високовольтного обладнання та дільниця з поточного обслуговування й експлуатації кабельних мереж. Колектив кожної дільниці налічує зо 20 працівників-професіоналів. Читати повністю.

12:00 25 червня / ПРОМІНЯВ ТОЙОТУ НА ОРЛИКА: ІСТОРІЯ СПІВРОБІТНИКА МЕТІНВЕСТ БІЗНЕС СЕРВІСУ СЕРГІЯ СОЛОНІЧЕНКА

Водій Метінвест Бізнес Сервісу Сергій Солоніченко вже четвертий місяць служить у лавах ЗСУ. Він добровольцем пішов захищати країну. Доленосне рішення чоловік прийняв швидко: «Рідним сказав пізніше, коли пройшов медогляд. Сім’я підтримала мене, хоча й хвилюються дуже. Коли пояснював свої мотиви доньці, провів таку аналогію: уяви, що до нашої квартири вдерся нахабний сусід і заявив, що він буде з нами жити, хіба це нормально? До того ж я вважаю, що мені легше, ніж молодим хлопцям, адже я встиг пожити, створити сім’ю, виховати дитину». Також Сергій розповів, що на службі свідомо перейшов на українську та опанував фах автомеханіка. А ще – по-особливому почав цінувати життя. Читати повністю.

20:00 24 червня / ЗАПОРІЖВОГНЕТРИВ – 89 РОКІВ: ПРАЦЮЄМО. ПЕРЕМАГАЄМО

23 червня 1933 року на Запоріжвогнетриві виготовлено першу партію продукції. З того часу минуло 89 років. І зараз завод залишається найбільшим підприємством вогнетривів в Україні, а його продукція цінується клієнтами з різних куточків світу – СНД, Європи, Азії, Африки. За ці роки Запоріжвогнетрив успішно подолав чимало перешкод і криз. 2021 рік підприємство закінчило з рекордним обсягом виробництва вогнетривкої продукції – 166 421 тонна. А сьогодні, як і вся наша країна, завод працює в умовах війни, наближаючи нашу перемогу на економічному фронті. Читати повністю.

18:50 24 червня / МЕТІНВЕСТ ПЕРЕДАВ ПОКРОВСЬКІЙ ГРОМАДІ 90 КЕВЛАРОВИХ КАСОК

Під час робочого візиту до Покровська генеральний директор Групи Метінвест Юрій Риженков передав керівництву Покровської громади 90 кевларових касок. Засобами захисту забезпечать працівників житлово-комунальної сфери громади, адже вони постійно залучені до роботи з усунення наслідків ворожих обстрілів. Раніше компанія передала до Покровська 200 бронежилетів. Юрій Риженков підкреслив, що Метінвест з перших днів війни активно підтримує українців. Військові отримують сучасну амуніцію й спецприладдя, мешканці – набори з речей першої потреби, харчових продуктів, медикаментів. Співробітникам, котрі евакуювалися з гарячих точок України, Метінвест допомагає з житлом і роботою. Читати повністю.

17:40 24 червня / ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ РОЗВІДКИ МОУ ОТРИМАЛО ВІД МЕТІНВЕСТУ 120 ТЕПЛОВІЗОРІВ

Нещодавно розвідниками надали чергову партію спецобладнання вартістю 15 млн гривень. Військові отримали 120 сучасних прицілів нічного бачення, монокулярів і бінокулярів іноземного виробництва. Устаткування має чутливі матриці, дає якісне зображення та може збільшувати картинку.

16:30 24 червня / «ВІДЧУВАЄШ СЕБЕ ВИРВАНИМ КУЩИКОМ»

Щасливе життя Юлії Гончар із Маріуполя в одну мить перекреслив ранок 24 лютого. Жінка понад 23 роки працювала черговою підстанції в залізничному цеху на ММК імені Ілліча. Робота дуже подобалася своєю оперативністю. Та з приходом загарбників у Маріуполь усе полетіло шкереберть. «Війна знищила все, що було в нас. Будували плани на майбутнє дітей і на себе. Все відійшло в небуття… Та надія ще є. Ми всі живі, здорові. Відтепер я працюю за своєю спеціальністю на залізниці Північного комбінату, тож є ще час почати жити наново», – з сумом розповідає Юлія. Читати повністю.

14:30 24 червня / ПІВНІЧНИЙ ГЗК МЕТІНВЕСТУ ПРОДОВЖУЄ ПОШУКИ ЕФЕКТИВНИХ РЕАГЕНТІВ ДЛЯ ПИЛОПРИГНІЧЕННЯ

Північний ГЗК Групи Метінвест у співпраці з Державним науково-дослідним гірничорудним інститутом проводять експерименти для виявлення дієвих зв’язувальних речовин. За результатами дослідження оберуть кращий реагент для закріплення сухих поверхонь хвостосховища. Для дослідних робіт науковці запропонували 16 речовин українського і європейського виробництва – полімерних та органічних, які випробують на хвостах збагачення ПівнГЗК. У ході експерименту після обробки умовних карт кожну поверхню перевіряють на міцність і пиління за допомогою металевих предметів, ультразвуку й аеротруби. Створюючи природні умови, для підняття дрібнодисперсного пилу змінюють швидкість вітру від 3 до 20 метрів за секунду. Читати повністю.

13:00 24 червня / ЗАПОРІЖСТАЛЬ НА ФІНАЛЬНОМУ ЕТАПІ РЕМОНТУ В МАРТЕНІВСЬКОМУ ЦЕХУ

Холодний ремонт двованного сталеплавильного агрегату на Запоріжсталі стартував минулого тижня. Напередодні вже завершилася укладка головного зводу двованного сталеплавильного агрегата. Триває робота з очищення шлаковиків і кладки нижньої будови. Також уже проведена розробка ванни, передньої та задньої стінки, стовбиків, відкосів, відновлення металоконструкцій. Ремонт знаходиться вже на фінальній стадії: виконується чистова кладка, вигін перевалів, ущільнення набивної маси. Роботи виконуються силами СЦЗ «Запоріжвогнетрив» та персоналу сталеплавильного цеху. Завершити ремонт «двованки» планують до кінця червня. Читати повністю.

11:30 24 червня / У КАР’ЄРНІ ВЕЛЕТНІ ЗАКОХАВСЯ З ДИТИНСТВА

Машиніст екскаватора Віталій Шамало прийшов на Північний ГЗК 16 років тому, коли комбінат став частиною Метінвесту, а от великі машини вподобав набагато раніше. «Вперше побував у кар’єрі ще трирічним хлопчиком. Батько працював машиністом екскаватора й одного разу взяв мене з собою на роботу. Я тоді так захопився кар’єрною технікою – екскаваторами, буровими верстатами, бульдозерами! І особливо мене вразили гігантські самоскиди, в які тато навантажував гірничу масу», – згадує Віталій. З роками проста дитяча цікавість виросла в конкретну мрію – керувати цими кар’єрними велетнями. Хлопець твердо вирішив працювати в кар’єрі: опанувавши професію та відслуживши в армії, прийшов у Ганнівський кар’єр на «десятку». Читати повністю.

20:10 23 червня / ЗАПОРІЖСТАЛЬ ПЕРЕДАВ ПОЛІЦЕЙСЬКИМ ЩЕ ОДНУ ПАРТІЮ СУЧАСНИХ БРОНЕЖИЛЕТІВ

Комбінат Запоріжсталь Групи Метінвест передав Управлінню патрульної поліції в Запорізькій області ще 100 бронежилетів високого класу захисту. Компанія придбала для правоохоронців бронежилети європейського виробництва спеціально для патрулювання. На початку червня генеральний директор Запоріжсталі Олександр Мироненко вже передавав Управлінню патрульної поліції в Запорізькій області 100 імпортних бронежилетів. Наразі управління отримало чергову партію підтримки від компанії. Захисна амуніція оснащена легкими керамічними пластинами. Плитоноска має додаткові кишені – для магазину, розгрузки, індивідуальної аптечки й кількох радіостанцій. Читати повністю.

19:40 23 червня / ЮРІЙ РИЖЕНКОВ ВІДВІДАВ АКТИВИ МЕТІНВЕСТ ПОКРОВСЬКВУГІЛЛЯ

Під час візиту генеральний директор Групи Метінвест Юрій Риженков оглянув основні виробничі потужності двох провідних підприємств. Зокрема – поверхневі цехи ШУ «Покровське», де проходять ремонт і готуються до роботи всі шахтні машини й механізми. Ознайомився з основним виробництвом ЗФ «Свято-Варваринська», де продовжується процес реконструкції, та роботою диспетчерського пункту й вуглехімічної лабораторії. Також гості оглянули бомбосховища, підготовлені на підприємствах. Сьогодні це надійні укриття, де є все необхідне – спальні місця, засоби індивідуального захисту, запас продуктів, води та медикаментів. Завершальним етапом візиту стала зустріч Юрія Риженкова з представниками трудових колективів Метінвест Покровськвугілля. Читати повністю.

18:20 23 червня / ПЕНСІОНЕРИ КРИВОРІЗЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ МЕТІНВЕСТУ ОТРИМУЮТЬ ПРОДУКТОВІ НАБОРИ ВІД ПРОЄКТУ «РЯТУЄМО ЖИТТЯ»

Гуманітарна місія проєкту «Рятуємо життя», що реалізує Група Метінвест разом із ДТЕК у координації Фондом Ріната Ахметова, охопить допомогою пенсіонерів підприємств компанії. У Кривому Розі набори продуктів отримають приблизно 15,7 тисячі колишніх працівників, які знаходяться на заслуженому відпочинку. До складу одного продуктового набору входить борошно, макаронні вироби, крупа, вівсяні пластівці, цукор, згущене молоко, тушковане м’ясо та рибні консерви. Отримати гуманітарну допомогу зможуть усі пенсіонери криворізьких підприємств Групи Метінвест. За маломобільних колег продуктові набори можуть отримувати соціальні працівники й родичі при наданні документів пенсіонера. Читати повністю.

17:00 23 червня / МЕТІНВЕСТ БЕЗОПЛАТНО ПЕРЕДАЄ БРОНЕПЛАСТИНИ ВІЙСЬКОВИМ ЧАСТИНАМ

Бронежилети від Метінвесту вже захищають оборонців на передовій. Майже щодня на фронт відправляється нова партія амуніції, зробленої з нашої сталі. Наразі компанія готова безплатно надати пластини для бронежилетів та укріплення спецтранспорту на офіційний запит від ЗСУ, територіальної оборони, Нацгвардії чи уповноважених представників влади. Офіційні запити на отримання бронепластин від Групи Метінвест слід надсилати на пошту smc@metinvestholding.com. У листі необхідно вказати всі контактні дані відповідальних осіб і вкласти офіційне звернення. Читати повністю.

16:00 23 червня / МЕТІНВЕСТ ПІДТРИМУЄ МЕШКАНЦІВ ПРИФРОНТОВОЇ АВДІЇВКИ

Авдіївці продовжують отримувати гуманітарну допомогу в межах проєкту «Рятуємо життя», що реалізує Група Метінвест і ДТЕК у координації з Фондом Ріната Ахметова. Попри постійні обстріли та вкрай складну ситуацію, співробітники Авдіївського коксохімічного заводу розвозять гуманітарний вантаж тим, хто залишився в місті. За два тижні мешканцям громади вже передали 830 продуктових наборів. Пакунки складаються з борошна, крупи, макаронів, олії, м’ясних і рибних консервів, цукру та згущеного молока. Гуманітарна допомога надходить до Авдіївської громади системно. Загалом з початку активної фази війни авдіївці отримали понад 16 000 продовольчих наборів. Читати повністю.

14:30 23 червня / У ЗАПОРІЖЖІ ПЕРЕСЕЛЕНЦІ ОТРИМАЛИ СОЛОДОЩІ ВІД «РЯТУЄМО ЖИТТЯ»

Вимушені переселенці, котрі живуть у міських шелтерах Запоріжжя, отримали згущене молоко. Допомогу надали в межах гуманітарного проєкту «Рятуємо Життя», заснованого Групою Метінвест і ДТЕК у координації з Фондом Ріната Ахметова. Куратори прихистків розповідають, що для багатьох переселенців звичайна їжа – наче делікатес. «У перші дні, коли ми приймали переселенців, то роздавали печиво. І одна жінка тримала його так, щоб жодна крихта не впала. Коли бачиш таке, то розумієш, що для людей це не просто їжа. Ми дуже вдячні нашим партнерам, донорам, що вони допомагають нам робити добрі та корисні справи», – розповіла кураторка одного із запорізьких шелтерів Катерина Чернова. Читати повністю.

13:10 23 червня / Я ПОЧУВ, ЯК ПОВЕРТАЄТЬСЯ БАШТА ТАНКА В БІК НАШОГО БУДИНКУ

Майстер з ремонту металургійного устаткування цеху енергоремонту Метінвест-Промсервісу Олександр Лукашов унаслідок обстрілів втратив око, а на його обличчі залишився величезний шрам. Дружину витягав з-під завалів уже мертвою. Поранений Олександр виходив із Маріуполя дорогою, встеленою трупами. Чоловік пережив принизливі фільтраційні табори, проїхав через РФ, Латвію та Польщу, щоб потрапити до доньки в Грецію. Він не хотів залишатися в країні, якою «править гестапо». Читати повністю.

11:20 23 червня / ЦЕНТРАЛЬНИЙ ГЗК ПОЛІПШУЄ МЕДИЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ ПРАЦІВНИКІВ

На ЦГЗК Групи Метінвест оновлюють устаткування медичних пунктів. Для профілактики захворювань, медоглядів і надання невідкладної допомоги комбінат придбав два електрокардіографи HEACO 300G. Сучасне обладнання встановили в медпунктах виробничого комплексу та Петрівського кар’єру комбінату. Кардіографи працюють швидко, одразу аналізують самопочуття співробітника й виводять на монітори попередній діагноз. Таке устаткування допомагає медичному персоналу швидко зорієнтуватися та визначити заходи екстреної медичної допомоги, якщо вони будуть потрібні. Читати повністю.

20:00 22 червня / ЯКІ ОСВІТНІ ПРОГРАМИ ЗА НАПРЯМОМ «МЕТАЛУРГІЯ» ПРОПОНУЄ ВСТУПНИКАМ МЕТІНВЕСТ ПОЛІТЕХНІКА

Технічний університет Метінвест Політехніка вже цієї осені розпочне навчання за сучасними освітніми програми, зокрема «Металургія» для бакалаврів та «Сучасні технології прокатного виробництва», «Аглодоменне виробництво», «Металургія сталі» для магістрів. Програми підготовлені з урахуванням вимог сучасного металургійного виробництва. Вони дають можливість опанувати інженерне мислення, знання та практичні навички, а також цифрові технології, потрібні для виконання завдань у сфері діяльності металургійних підприємств. Для вступу за напрямом «Металургія» цього року необхідно підготувати лише мотиваційний лист. Читати повністю.

18:20 22 червня / СПІВРОБІТНИКАМ-ПЕРЕСЕЛЕНЦЯМ НАДАВ ГУМАНІТАРНУ ДОПОМОГУ БФ «ПРАВО НА ЗАХИСТ»

Вимушені переселенці, які проживають на соціальних об’єктах Каметсталі, системно отримують усю необхідну допомогу від Групи Метінвест. Однак із кожним днем людей, що рятуються від війни в мирних містах, намагаються підтримати й інші компанії та організації. Днями на один із прихистків Метінвесту з гуманітарною місією завітали представники благодійного фонду «Право на захист». Ця організація опікується постраждалими від бойових дій. В межах проєкту «Гуманітарний заклик України» за підтримки HelpAge Ukraine – Представництво HelpAge International в Україні переселенцям доставили харчові набори з базовими продуктами – цукор, сіль, крупи, консерви, макарони, олія тощо.

17:00 22 червня / ПРОМЕТ СТІЛ ОРГАНІЗУВАВ ДЛЯ ДІТЕЙ УКРАЇНСЬКИХ ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ ЕКСКУРСІЮ ДО ПОЖЕЖНОЇ ЧАСТИНИ

Болгарське підприємство Групи Метінвест Промет Стіл з перших днів війни активно долучилося до допомоги вимушеним переселенцям з України, які знайшли прихисток у Болгарії. У партнерстві з італійськими активами компанії Ferriera Valsider і Trametal підприємство зібрало й розподілило дві вантажівки гуманітарної допомоги. А нещодавно разом із болгарською регіональною дирекцією «Пожежна безпека та захист населення» для 105 українських дітей віком від п'яти років Промет Стіл організував відвідування центральної пожежної частини в Бургасі. Маленькі гості прослухали основні правила пожежної безпеки, спробували спрямувати струмінь пожежного шланга на уявне джерело займання, приміряли спецкостюм пожежника. Читати повністю.

15:30 22 червня / «ТЕПЕР НІХТО НЕ ПИТАЄ – ВОЛОНТЕР ТИ ЧИ НІ, БО НА ЦЕ НЕМАЄ ЧАСУ, ЗАРАЗ УСІ ВОЛОНТЕРИ»

Чи може врятувати воїна лопата? Або малюнок чи цукерка, вчасно відправлена на передову задля підняття бойового духу? Євген Нікітченко з Метінвест Діджитал точно знає відповідь – так, може. Займаючись волонтерською діяльністю з 2014 року, він допоміг десяткам, а може й сотням людей. І зупинятись на цьому не збирається. «Почніть із того, що питайте людей про їхні проблеми та не будьте осторонь. Якщо є сумніви, кому допомагати, питайте в близьких і родичів, яким довіряєте. Не дивіться багато новин, озирніться навколо та не чекайте чогось – дійте! Багато людей просто не кажуть, що їм потрібна допомога, і це виявляється лише при спілкуванні», – радить Євген. Читати повністю.

14:00 22 червня / ВЕТЕРАНИ ЦЕНТРАЛЬНОГО ГЗК ВІДВІДАЛИ ГЛЕЮВАТСЬКИЙ КАР’ЄР

У 65-ту річницю Глеюватського кар’єру ветерани ЦГЗК Групи Метінвест відвідали з екскурсією рідне підприємство, оглянули знайомі пейзажі родовища та виробництво. Для них це була нагода пригадати власні трудові роки й зустрітися зі своїми учнями, які наразі вчать майстерності професії молоде покоління гірників. Ветерани зауважили розвиток підприємства, оновлення його потужностей і високу технологічність. Також гості помітили суттєве поліпшення умов праці й побуту фахівців Центрального комбінату.

12:50 22 червня / НА ПІВНІЧНОМУ ГЗК ОНОВИЛИ КОНВЕЄРНЕ ОБЛАДНАННЯ

На дробильній фабриці № 1 Північного ГЗК капітально відремонтували підземну частину важкого конвеєра. Для стабільної роботи оновили 135 метрів хвостової частини конвеєра. Замінили став, ролики, плужковий скидач для очищення стрічки. Щоб створити безпечні умови праці машиністів, по всій довжині встановили огородження й виконали комплекс заходів для зниження корозійної дії. Завдяки проведеним ремонтам конвеєрний транспорт вийшов на проєктну продуктивність – 4 тисячі тонн руди на годину. На відновлення обладнання Група Метінвест спрямувала 3,8 млн гривень. Читати повністю.

11:30 22 червня / ЖИТЕЛІ ХЕРСОНЩИНИ ОТРИМАЛИ ГУМАНІТАРНИЙ ВАНТАЖ ВІД МЕТІНВЕСТУ В МЕЖАХ ПРОЄКТУ «РЯТУЄМО ЖИТТЯ»

Понад 2 000 пакунків із продуктами першої потреби доправили до Кочубеївської сільської територіальної громади в межах проєкту «Рятуємо життя», що реалізує Група Метінвест і ДТЕК у координації з Фондом Ріната Ахметова. В березні чотирнадцять сіл Бериславського району Кочубеївської ТГ потрапили під окупацію російських військ. Понад місяць люди жили без світла та мали проблеми з водопостачанням. Згодом ЗСУ звільнили цю територію від ворога, однак вона й досі залишається в безпосередній близькості до місць, де ведуться бойові дії. Зараз у селах громади відновлюють порушену інфраструктуру та поступово налагоджують постачання товарів. Гуманітарна допомога від Метінвесту й партнерів підтримує людей у складний період. Читати повністю.

20:00 21 червня / МЕТІНВЕСТ ПОКРОВСЬКВУГІЛЛЯ РЕАЛІЗУЄ ПРОГРАМУ «РОБОЧИЙ ПОБУТ»

З початку року відкрили адміністративно-побутовий комплекс на блоці 11 ШУ «Покровське». Тепер у будівлі – світлі роздягальні й нарядні, лазні, санвузли та лампова. В кімнатах нове обладнання та свіжий ремонт. Кожен гірник має індивідуальну шафку для речей. Торік відновили й освіжили всі приміщеннях на промислових майданчиках головного стовбура та ППС-2. Зауважимо, що програма «Робочий побут» не припиняється навіть в умовах війни.

18:30 21 червня / КАМЕТСТАЛЬ ПРОДОВЖУЄ РЕМОНТУВАТИ ОБЛАДНАННЯ ТА ВДОСКОНАЛЮВАТИ ВИРОБНИЦТВО

У конвертерному цеху Каметсталі пройшов капітальний ремонт установки «піч-ківш» № 1. Роботи проводили на дільниці позапічної обробки сталі. Під час ремонту замінили основний агрегат УПК-1 – портал електродотримачів, що виконує ключову роль у передачі електроенергії на електроди установки. Аналогічне устаткування працює на УПК-2. Метал, який надходить з конвертерів на машини безперервного лиття заготовок, на двох УПК доводиться до необхідних параметрів за температурою та хімічним складом. Завдяки заміні порталу електродотримачів на першій УПК відбулася універсалізація обох установок у межах єдиного ремонтного впливу. Також нове обладнання дозволяє підвищити ККД установки «піч-ківш» № 1, що поліпшить технологічні й економічні показники роботи дільниці позапічної обробки сталі.

16:50 21 червня / У ЗАПОРІЖЖІ РОДИНАМ МОБІЛІЗОВАНИХ МЕТАЛУРГІВ ВИДАЮТЬ ПРОДУКТОВІ ТА ГІГІЄНІЧНІ НАБОРИ ВІД «РЯТУЄМО ЖИТТЯ»

Проєкт «Рятуємо життя» вже охопив усіх переселенців, які проживають у шелтерах Метінвесту в Запоріжжі. Зараз допомогу отримують родини мобілізованих працівників компанії та співробітників із соціальних категорій. Продуктові та гігієнічні набори видають волонтери-метінвестівці, які з початком повномасштабної війни в Україні долучилися до волонтерської діяльності. Пакунки складаються з якісних продуктів тривалого зберігання – борошно, цукор, консерви, олія, крупи, макарони, згущене молоко. До гігієнічних наборів увійшли і побутова хімія, і засоби догляду. Зокрема, мийні засоби, мило, зубна паста та щітки, туалетний папір, предмети жіночої гігієни. Читати повністю.

15:30 21 червня / ДАЙДЖЕСТ СТАЛЕВОГО ФРОНТУ: ГОЛОВНЕ ЗА 13-19 ЧЕРВНЯ

Зараз уся діяльність Метінвесту – суцільний «сталевий фронт», де кожна дія допомагає українцям вистояли, а країні – здобути перемогу. Тому щодня наша команда робить безліч справ. Підприємства працюють, залишаючись надійною підтримкою економіки. Компанія та її партнери надають потужну гуманітарну підтримку. Волонтери дбають про тих, хто опинився в скруті. Щоб зосередити увагу на головних подіях, ми вводимо новий формат публікацій – тижневий дайджест. Тут буде зібрано ключові новини за чотирма напрямами діяльності Метінвесту – допомога армії, гуманітарна місія, адаптація й реабілітація співробітників та підтримка економіки/виробництво. Читати повністю.

14:20 21 червня / МЕТІНВЕСТ ЗАСТЕРІГАЄ СПОЖИВАЧІВ ВІД КУПІВЛІ ВИКРАДЕНОГО РОСІЯНАМИ УКРАЇНСЬКОГО МЕТАЛУ

У перший день війни в Маріупольському морському торговельному порту залишалося понад 234 тисячі тонн металургійної продукції, виробленої на ММК ім. Ілліча й Азовсталі. Через російську окупацію Маріуполя комбінати не можуть експортувати цю продукцію законним покупцям. Підприємства Метінвесту зауважують високу ймовірність розкрадання та контрабанди української металургійної продукції. Комбінати наголошують на відсутності будь-якої співпраці чи координації з представниками країни-агресора або її окупаційною адміністрацією, що причетна до вивезення металу до РФ. ММК ім. Ілліча й Азовсталь підкреслюють, що за міжнародним та українським законодавством збройне захоплення торгових суден, що перебували в акваторії маріупольського порту, й української продукції мають усі ознаки бандитизму чи пограбування. Читати повністю.

13:40 21 червня / СПІВРОБІТНИКИ-ПЕРЕСЕЛЕНЦІ ДОПОМАГАЮТЬ УПОРЯДКОВУВАТИ МІСЦЯ ТИМЧАСОВОГО ПРИХИСТКУ

В оздоровчому комплексі Каметсталі живе приблизно 600 колег-переселенців та їхніх родин. Люди активно долучилися до впорядкування свого тимчасового помешкання. Щодня вони виходять цілими корпусами прибирати сміття, білити бордюри, підтримувати акуратність газонів і доріжок. Щоб освіжити ігрові та спортивні майданчики для дітей, Зелений центр Метінвест закупив фарбу й господарське приладдя. А небайдужі мешканці прихистку пофарбували обладнання зон відпочинку й альтанки.

12:00 21 червня / МЕТІНВЕСТ ПЕРЕДАВ ГУМАНІТАРНІ НАБОРИ В МЕЖАХ ПРОЄКТУ «РЯТУЄМО ЖИТТЯ» ДО КІРОВОГРАДЩИНИ

Метінвест продовжує надавати допомогу громадам Кіровоградської та Дніпропетровської областей. Через воєнну агресію РФ багато українських населених пунктів опинились у скрутному економічному становищі. Тож Метінвест разом із партнерами продовжує гуманітарну місію на територіях, які географічно знаходяться недалеко від розподільчих центрів компанії. Наразі 300 продуктових наборів уже передали для мешканців сіл Кетрисанівської тергромади. Пакунки складаються з продуктів першої потреби. До набору входить борошно, крупа, макарони, олія, м’ясні та рибні консерви, цукор і згущене молоко. Гуманітарна допомога надійшла в межах проєкту «Рятуємо життя», що реалізує Група Метінвест і ДТЕК у координації з Фондом Ріната Ахметова. Читати повністю.

11:00 21 червня / ЯК ЗАПОРІЗЬКІ МЕТАЛУРГИ РЯТУЮТЬСЯ ВІД ЛІТНЬОЇ СПЕКИ

На Запоріжсталі дбають про комфортний для працівників температурний режим. Кондиціонерами обладнані більшість приміщень підрозділів і дільниць – майстерні, пости управління, кімнати відпочинку. Є кліматична техніка навіть на металургійних кранах. Не забувають на комбінаті і про якісну питну воду. На початку червня по всій території підприємства починають працювати додаткові автомати газованої води та питні фонтани. Загалом їх приблизно 200. Питному й температурному режимам на Запоріжсталі приділяють увагу в усі пори року, щоб кожен працівник мав гарне самопочуття й ефективно виконував свою роботу. Читати повністю.

19:40 20 червня / ПІВНІЧНИЙ ГЗК ПРОДОВЖУЄ РЕАЛІЗАЦІЮ ЕКОЛОГІЧНИХ ЗАХОДІВ НА ХВОСТОСХОВИЩІ

На ПівнГЗК Групи Метінвест розпочали експеримент із закріплення сухих поверхонь хвостосховища новим розчином з умістом полімерної речовини. Проєкт входить до екологічної програми комбінату та криворізької міської екологічної програми. Спеціалісти комбінату спільно з представниками науко-виробничого підприємства «Єврокурс» для обробки поверхні обрали двокомпонентний полімерний реагент. Перший сольовий компонент утримує вологу, а другий – утворює щільну плівку. Протягом тижня екологи будуть спостерігати за тим, як діє реагент, щоб зробити висновки щодо його ефективності. Читати повністю.

18:20 20 червня / ДОНОРИ КАМЕТСТАЛІ: ОСОБИСТИЙ ДОСВІД

Щоденно до станції переливання крові в Кам'янському приходять люди, готові зробити донацію. Серед них і металурги Каметсталь. Зокрема, Едуард Аноткін – слюсар-ремонтник доменного цеху, відомий тренер з армліфтингу, а сьогодні – військовослужбовець. Він здавав кров понад 120 разів і має звання «Почесний донор України». Чоловік вважає своїм обов'язком усіляко допомагати людям та державі вистояти й перемогти. Тож донорство – частина його внеску в загальну справу.

17:30 20 червня / ІНГУЛЕЦЬКИЙ ГЗК ПРОВОДИТЬ ТРЕНІНГИ З ОП І ПБ

На навчальному полігоні ІнГЗК Групи Метінвест проходять тренінги для працівників, які виконують роботи на висоті, працюють з вантажопідіймальними механізмами, електроустановками та системою «Блокування-Маркування-Перевірка». Учасники навчань спочатку повторюють теорію, потім переходять до практичних занять. У режимі тренування виконують різі види робіт, практикують правильну експлуатацію інструментів, раціонально організовують робочі місця з дотриманням правил охорони праці та застосовують належні засоби індивідуального захисту. Фахівців тренують досвідчені колеги, які знаються на всіх нюансах і готові поділитися знаннями, набутими впродовж багатьох років праці.

16:40 20 червня / ЯК ЗАПОРІЖЦІ ДОПОМАГАЮТЬ ВИМУШЕНИМ ПЕРЕСЕЛЕНЦЯМ І МЕШКАНЦЯМ ПРИФРОНТОВИХ МІСТ

Майже чотири місяці в Запоріжжі працює Центр координації гуманітарної місії Групи Метінвест. Тут щодня сотні волонтерів формують продуктові набори для вимушених переселенців і мешканців прифронтових міст України. З початку війни сформовано майже 300 тисяч наборів із їжею тривалого зберігання. Частина гуманітарних наборів передається найбільш незахищеним верствам населення й тим, хто опинився в біді. А інша частина наборів формує стратегічний запас на майбутнє. Волонтери добре комунікують між собою, тож розподілили робочі процеси. Хтось розкладає продукти, хтось носить коробки, хтось їх пакує. Однак усі об’єднані спільною метою – допомогти людям, які цього потребують, і наблизити перемогу України. Читати повністю.

15:00 20 червня / ГІРНИКИ ШУ «ПОКРОВСЬКЕ» ВІДНОВИЛИ РОБОТИ В БЛОЦІ 1

У квітні через нестачу працівників виїмку вугілля в блоці 1 призупиняли. Попередньо фахівці провели низку спецзаходів для тимчасового простою: щоб запобігти посадці механізованого комплексу, зміцнили стійки секцій. Завдяки професійному виконанню цієї роботи вдалося швидко повернутися до видобутку вугілля в першій південній лаві блоку 1. Наразі роботою завідує ділянка №1 під керівництвом Сергія Ломиноги. Завдання в гірників непросте, враховуючи, що очисний вибій залягає на пластах малої потужності – 0,76 м. Проте запасів вугілля чимало, тому шахтарі Метінвест Покровськвугілля роблять усе можливе, щоб дістати його на поверхню.

13:00 20 червня / У ЗАПОРІЖЖІ ВИМУШЕНІ ПЕРЕСЕЛЕНЦІ ОТРИМАЛИ ОДЯГ ТА ЗАСОБИ ГІГІЄНИ В МЕЖАХ ПРОЄКТУ «РЯТУЄМО ЖИТТЯ»

Вимушеним переселенцям, що проживають у шелтерах Метінвесту, системно надають допомогу. Раніше людям видавали продукти з Європи, а тепер – засоби особистої гігієни. Також усі охочі могли обрати взуття й одяг за власною потребою. Гігієнічні набори для переселенців сформовано в межах гуманітарного проєкту «Рятуємо життя», започаткованого Метінвестом та ДТЕК у координації з Фондом Ріната Ахметова. До ініціативи вже залучено понад 90 компаній-партнерів з усього світу. Зокрема Agritrade Ukraine, що виступає Координаційним центром Федерального міністерства продовольства й сільського господарства Німеччини. Читати повністю.

11:00 20 червня / ЖИВИЛЬНА ЕНЕРГІЯ КОМБІНАТУ

Теплоелектроцентраль Запоріжсталі й раніше забезпечувала потреби комбінату в електроенергії, зокрема, використовуючи надлишки доменного та коксового газу. Також комбінат додатково закуповував електро­енергію в сторонніх постачальників. Сьогодні ж енергетики комбінату грамотно перерозподілили надлишкові енергоресурси. Оптимізувавши роботу обладнання, що поки не залучене до виробничого процесу, вторинні енергоресурси спрямували до ТЕЦ. Наразі вироблення електро­енергії на комбінаті складає 35 МВт/годину, залишаючись на довоєнному рівні. Власна електроенергія ТЕЦ покриває понад 40% від загального споживання. Для порівняння: раніше власне вироблення електроенергії покривало лише приблизно 20% внутрішніх потреб підприємства. Читати повністю.

12:40 19 червня / ЦЕНТРАЛЬНИЙ ГЗК ВИКОРИСТОВУЄ НА ВИРОБНИЦТВІ ІННОВАЦІЙНІ ЕНЕРГООЩАДНІ ТЕХНОЛОГІЇ

Завдяки впровадженню сучасних технологій Центральний ГЗК Групи Метінвест поліпшує продуктивність виробничих процесів. Для зниження собівартості продукції впродовж 2017-2021 років на підприємстві встановили 118 низьковольтних частотних перетворювачів на приводи електродвигунів і конвеєрів виробничого комплексу. Для заощадження природного газу в роботі випалювальної машини ОК-324 на фабриці огрудкування використовують біопаливо. Частка застосування соняшникового лушпиння в процесі термічної обробки на сьогодні складає до 43%. Читати повністю.

18:00 18 червня / МЕТІНВЕСТ ПОЛІТЕХНІКА ПРОВІВ ОНЛАЙН-ЗУСТРІЧІ З МАЙБУТНІМИ АБІТУРІЄНТАМИ ТА ЇХ БАТЬКАМИ

Вже у вересні в Метінвест Політехніці стартує навчання за сучасними освітніми програми для бакалаврів і магістрів. Для детальних роз’яснень щодо цьогорічної вступної кампанії викладачі університету зустрілися онлайн з майбутніми студентами. Щоб абітурієнти могли дізнатися більше про інженерні й технічні професії та гірничо-металургійні підприємства, до розмови приєдналася молодь Метінвесту. Під час бесіди майбутні студенти та їх батьки ознайомились із сучасними освітніми програмами та отримали відповіді на запитання щодо умов вступу. Читати повністю.

16:00 18 червня / КОМБІНАТ ЗАПОРІЖСТАЛЬ ЗАБЕЗПЕЧУЄ БРОНЕЖИЛЕТАМИ ТА КАСКАМИ БІЙЦІВ НАЦГВАРДІЇ

У межах системної підтримки українських оборонців компанія Метінвест передає військовослужбовцям захисну амуніцію. Нею вже забезпечили воїнів, які служать на Дніпропетровщині, а незабаром вона відправиться ще й на Донеччину. «Ми передали бронежилети й каски військовій частині, яка дислокується в Запоріжжі. Ця захисна амуніція призначена для наших воїнів, які виконують бойові завдання на лінії зіткнення з ворогом. Ми розуміємо, що кожна одиниця захисту – це врятоване життя військового. А врятований військовий – це сотні врятованих життів цивільних. Тому ми робимо все необхідне, щоб забезпечувати наших воїнів захисною амуніцією», – зазначив генеральний директор Запоріжсталі Олександр Мироненко. Читати повністю.

14:00 18 червня / ІНГУЛЕЦЬКИЙ ГЗК УПРОВАДЖУЄ НОВІ ЗАХОДИ З БЕЗПЕКИ ПРАЦІ

Для створення безпечних умов праці в цеху технологічного автотранспорту ІнГЗК на мостовому крані встановили попереджувальну сигналізацію. Принцип дії устаткування: під час роботи крана встановлена апаратура проєктує червоне світло на небезпечні для робітників зони, де переміщується вантаж, і подає звуковий сигнал. Це привертає увагу працівників і спонукає бути обережними на робочому місці.

12:00 18 червня / 15 ЗАПОРІЗЬКИХ ВОЛОНТЕРІВ ПРИЙНЯЛИ 6 ТИСЯЧ ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ

Станіслав Лапенко працює в цеху холодного прокату Запоріжсталі. На комбінат прийшов одразу після закінчення металургійного ліцею. Його посада – укладальник-пакувальник. Також Станіслав молодіжний лідер цеху та невтомний волонтер. Гуманітарний штаб Запоріжсталі спочатку був налаштований на допомогу переселенцям із Маріуполя. Та коли війна обпалила й Запорізьку область, прийшли на виручку землякам. На час розмови зі Станіславом штаб прийняв уже 6 тисяч переселенців. Вони живуть у шелтерах Метінвесту, там їх забезпечують усім необхідним. Деякі люди рушають далі, інші – затримуються на триваліший термін.Також зі штабу йде волонтерська допомога захисникам України, зокрема й тим співробітникам, які до початку війни працювали на комбінаті, а зараз боронять Україну. Читати повністю.

20:00 17 червня / НА ПІВНІЧНОМУ ГЗК ПОЛІПШУЮТЬ УМОВИ ПРАЦІ ГІРНИКІВ

У Першотравневому кар’єрі Північного ГЗК Групи Метінвест працівники бурової дільниці облаштували ремонтний майданчик. Спеціалісти розташували всі зони ремонтного майданчика раціонально. З однієї сторони розмістили бурові верстати, з іншої – обладнання комплектних трансформаторних підстанцій. На території дільниці встановили потужне освітлення, камери відеоспостереження, шлагбаум. У доступному місці облаштували протипожежний щит із приладдям, піском та вогнегасниками. Особливу увагу приділили попереджувальним знакам та інформаційним стендам із безпеки праці. Читати повністю.

18:40 17 червня / ВОЇНИ ЗСУ ОТРИМАЛИ НОВІ БРОНЕЖИЛЕТИ Й КАСКИ

Чергову партію захисту від компанії Метінвест отримали військовослужбовці з Дніпропетровської області. У сусідній регіон доправили 450 касок і 450 бронежилетів, із них 100 – з системою розвантаження. Плити для жилетів виготовили на підприємствах Метінвесту. Результати відстрілів показали, що калібр 5,45 та 7,62 їх не пробиває. У компанії кажуть: захисникам України допомагатимуть до самої перемоги. Нову амуніцію вже незабаром військові випробують на фронті. Читати повністю.

17:30 17 червня / ГЛЕЮВАТСЬКИЙ КАР’ЄР ЦЕНТРАЛЬНОГО ГЗК ВІДЗНАЧАЄ 65-РІЧЧЯ

Гірники ЦГЗК відзначають 65-річчя з початку видобутку залізорудної сировини в руднику Велика Глеюватка. Наразі Глеюватський кар’єр – основна база сировини одного з найбільших гірничо-збагачувальних комбінатів Групи Метінвест. Щороку родовище поставляє для перероблення та збагачення приблизно 5,7 млн тонн руди. У цеху Глеюватський кар’єр сьогодні працюють приблизно 300 співробітників. Щорічно фахівці подають понад 10 проєктів з операційних поліпшень роботи видобувного комплексу. Минулого року працівників гірничовидобувного підрозділу визначено кращим колективом Центрального ГЗК за злагоджену й самовіддану роботу. Читати повністю.

15:40 17 червня / НА ІНГУЛЕЦЬКОМУ ГЗК ВРЯТУВАЛИ ЛЕБЕДІВ

У кар’єр комбінату прилетіли п’ять лебедів – їх привабило прохолодне озеро на позначці -420 м. Однак після перепочинку птахи не змогли покинути родовище. Вони тричі намагалися полетіти – і кожного разу безрезультатно. На допомогу прийшли рятувальники Інгулецького ГЗК. Вони впіймали виснажених лебедів і перевезли до ставка біля села Широка Дача.

14:00 17 червня / МЕТІНВЕСТ ПІДТРИМУЄ МЕДИЧНИЙ ФРОНТ УКРАЇНИ

Щодня міста присутності Групи Метінвест на більш безпечних територіях приймають переселенців, котрі рятуються від війни. Також сюди направляють оборонців, які, захищаючи мирних українців, отримали поранення. Тож місцеві лікарні потребують більше ресурсів для надання якісної медичної допомоги постраждалим. Зусиллями компанії лікарні України отримали допомогу на приблизно 100 млн гривень. Значною допомогою є закупівля й передача медикаментів для надання невідкладної медичної допомоги пацієнтам, які постраждали внаслідок воєнних дій. Читати повністю.

12:40 17 червня / НАБЛИЖАЄМО ПЕРЕМОГУ УКРАЇНИ: МЕТІНВЕСТ ПЕРЕДАВ ВІЙСЬКОВИМ 120 ТЕПЛОВІЗОРІВ

Головне управління розвідки Міністерства оборони України отримало від Групи Метінвест 120 одиниць спецобладнання вартістю 15 млн гривень. Прилади нічного бачення надійшли з різних країн світу – Болгарії, Німеччини, США. Ключовими параметрами відбору техніки стали технологічні матриці, якісне зображення та можливість збільшувати картинку. Тепловізори допомагають військовим вночі відстежувати та знищувати ворога на відстані до трьох кілометрів. Фахівці ГУР оглянули нові тепловізори та зазначили, що таке обладнання вкрай необхідне на передовій, бо ворога треба бачити не тільки вдень, а й у повній темряві. Читати повністю.

11:30 17 червня / МЕТІНВЕСТ ДОПОМОЖЕ ПРАЦЕВЛАШТУВАТИ ПРАЦІВНИКІВ СВОЇХ МАРІУПОЛЬСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ

З початку війни компанія докладає максимальних зусиль, щоб зберегти трудові колективи маріупольських підприємств, надаючи їхнім співробітникам всебічну допомогу в працевлаштуванні та адаптації на своїх працюючих та міських комунальних підприємствах. Дотепер компанія продовжує виплачувати дві третини окладу маріупольським співробітникам, які евакуювалися на підконтрольну Україні територію та зареєструвалися в Центрах кар’єри Метінвест для працевлаштування на підприємствах Групи в інших містах. З 16 червня цього року компанія вирішила призупинити трудові відносини зі співробітниками маріупольських підприємств, які досі не працевлаштувалися на жодному з діючих підприємств Метінвесту й сьогодні ще не можуть виконувати свої трудові обов'язки. Задля збереження професійного маріупольського колективу всім охочим працівникам, які виїхали чи мають намір виїхати з Маріуполя, Група допоможе пройти перенавчання та знайти роботу на своїх підприємствах у Запоріжжі, Кривому Розі, Покровську чи Кам'янському. Читати повністю.

10:00 17 червня / ІНГУЛЕЦЬКИЙ ГЗК ПРОВОДИТЬ МОДЕРНІЗАЦІЮ АСПІРАЦІЙНОГО ОБЛАДНАННЯ

На дробильній фабриці ІнГЗК Групи Метінвест встановили новий димосос, який дозволяє очистити повітря на робочих місцях корпусу першої та другої стадій подрібнення. Нове устаткування забезпечує безаварійну роботу аспіраційно-технічної установки (АТУ) і дає можливість поліпшити умови праці в робочій зоні колодязя першої та другої стадій подрібнення. На відміну від попереднього устаткування, димосос Д-20 має більшу потужність і за годину роботи здатен видалити до 137 тисяч кубічних метрів неочищеного повітря. Читати повністю.

20:00 16 червня / ДЛЯ ФАХІВЦІВ ВУГЛЕПРОМТРАНСУ ОРГАНІЗУВАЛИ ПРОТИПОЖЕЖНЕ НАВЧАННЯ

Залізничники Вуглепромтрансу пройшли спеціальне навчання з пожежної безпеки на базі Метінвест Покровськвугілля. Засвоїли в теорії та на практиці, як гасити умовні пожежі різноманітних локалізацій. Під час тренування розібралися, що робити, коли приборкати вогонь неможливо, та як евакуювати людей у безпечне місце. Також відпрацювали надання першої домедичної допомоги.

19:00 16 червня / ПОНАД 85 ТИСЯЧ ЛЮДЕЙ ОТРИМАЛИ ДОПОМОГУ ВІД ГУМАНІТАРНОГО ПРОЄКТУ «РЯТУЄМО ЖИТТЯ»

З початку війни в межах гуманітарного проєкту «Рятуємо життя» з Європи до України було налагоджено системне постачання харчових продуктів, товарів першої потреби та медикаментів. Вантажі надходять до спеціальних розподільчих центрів, а звідти – до регіонів, що потребують нагальної підтримки. Наразі до українських міст вже доставлено 3 146 тонн наборів першої потреби. Їх отримали 85 453 людини. Переважно це найбільш незахищені верстви населення – люди похилого віку, діти та жінки. Віднедавна допомогу почали видавати й сім’ям працівників підприємств Метінвесту, мобілізованих до лав ЗСУ і тероборони, а також пільговим категоріям співробітників. Читати повністю.

17:50 16 червня / НАША МЕТА – ЗАВЕЗТИ В УКРАЇНУ МІНІМУМ 200 МАШИН ШВИДКОЇ ДОПОМОГИ – ФОНД ВАДИМА НОВИНСЬКОГО

Благодійний фонд Вадима Новинського доставив до України чергову партію машин швидкої допомоги з Європи. Цього разу кордон перетнули 16 автомобілів Mercedes Benz, Renault, Opel, Volkswagen. Частину обладнаних автівок «швидкої» передали до волонтерської організації «Центр Спасіння Життя». Автомобілі вже працюють у регіонах, де йдуть бойові дії. Дві машини доправили в Національний інститут серцево-судинної хірургії імені М. М. Амосова для формування мобільних бригад. До кінця місяця планується завезти ще 22 автомобілі швидкої допомоги. Таким чином кількість дефіцитних автівок, завезених Фондом Вадима Новинського в Україну, досягне 58. Читати повністю.

15:00 16 червня / ПІВДЕННИЙ ГЗК ПРОВІВ БІОЛОГІЧНУ РЕКУЛЬТИВАЦІЮ ШЛАМОВИХ ПОВЕРХОНЬ КОМБІНАТУ

У 2020 році ПівдГЗК вкрив мулом стічних вод два гектари хвостосховища «Войкове». Поступово на цих ділянках виросли багаторічні трави, які зміцнювали ґрунт кореневою системою. Також рослини перешкоджали поширенню пилу під час поривів вітру. У 2021 році родючим мулом покрили хвостосховища «Войкове» та «Об'єднане». Тоді понад 100 тисячами кубометрів органіки здобрили 35 гектарів. Уже за місяць спостерігалося самопоширення рослин по всій площі оброблених ділянок. Ефект застосування біологічного методу пилопригнічення спостерігається і у 2022 році. Наразі майже 37 гектарів піщаної пустелі хвостосховищ Південного ГЗК перетворилися на квітучі лани.

13:40 16 червня / ДОМІВКА ДЛЯ СВОЇХ: ПРАЦІВНИКИ МЕТІНВЕСТУ НАДАЮТЬ ЖИТЛО ПЕРЕСЕЛЕНЦЯМ

У квітні Метінвест запустив корпоративну програму «Домівка для своїх». Її мета – допомогти переселенцям, які працевлаштовуються на підприємства компанії в містах присутності, та за можливості надати їм та їхнім сім'ям житло для тимчасового проживання. За цей час уже 161 родина працівників Групи Метінвест запропонувала свою домівку для колег. За умовами житло надається тимчасово, до трьох місяців – цього часу має вистачити, щоб переселенці знайшли собі постійне місце для проживання. Співробітники підписують між собою договір оренди, який за потреби зможуть продовжити. Читати повністю.

12:30 16 червня / МЕТІНВЕСТ ПРОДОВЖУЄ ДОПОМАГАТИ ОБЛАШТОВУВАТИ МІСЦЯ ДЛЯ ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ У ГРОМАДАХ

У Широківській, Карпівській, Новолатівській, Лозуватській, Глеюватській та Петрівській територіальних громадах продовжується облаштування житла для тих, хто був змушений переховуватися від воєнної агресії РФ. Черговий транш допомоги від Групи Метінвест – побутове приладдя: електричні чайники, мікрохвильовки й електропечі, холодильники. Також розпочалося доставлення розкладачок і матраців, пледів, постільної білизни та подушок, засобів гігієни. Координує логістику й виконання ремонтних робіт громадська організація «Криворізька фундація майбутнього». На впорядкування тимчасових помешкань для переселенців Метінвест спрямував 2,8 млн гривень. Читати повністю.

11:00 16 червня / КАМЕТСТАЛЬ СИСТЕМНО РЕМОНТУЄ ТЕХНОЛОГІЧНЕ УСТАТКУВАННЯ

На Каметсталі триває капітальний ремонт доменної печі № 12. Наразі демонтовано вогнетривку кладку корінних та магістральних жолобів печі, приймальну вирву, засипний апарат і механізм закриття чавунної льотки, ремонт якої проведуть в РМЦ комбінату. Планується повна заміна механічного обладнання комплексу печі. Паралельно цеховики працюють над інвестпроєктом будівництва системи конвеєрів для подання шихти.

18:30 15 червня / ФАХІВЦІ КРИВОРІЗЬКОГО РЕМОНТНО-МЕХАНІЧНОГО ЗАВОДУ ВДОСКОНАЛЮЮТЬ ДЕТАЛІ ГІРНИЧОЇ ТЕХНІКИ

Спеціалісти КРМЗ Групи Метінвест удосконалили конструкцію 12-кубового ковша для екскаваторів, що працюють на розкривних роботах у кар’єрах Північного ГЗК. В обладнанні змінили конфігурацію різальної частини, щоб навантаження оптимально розподілялося по всій поверхні. Крайні зубці змістили вгору й додатково встановили накладки з плавним переходом на зварювальні шви корпусу. Такі оновлення збільшать термін експлуатації гірничої техніки. Два оновлених ковші вже невдовзі направлять гірникам для промислових випробувань.

15:40 15 червня / МЕТІНВЕСТ ПРОСИТЬ КАБМІН ТА ОФІС ПРЕЗИДЕНТА НАКЛАСТИ САНКЦІЇ НА РОСІЙСЬКИХ ПІРАТІВ

Від початку російського вторгнення в Маріуполі залишилося приблизно 145 тисяч тонн металопродукції ММК ім. Ілліча, з них понад 124 тисяч тонн – на території морського порту. Ця продукція призначалася для європейських підприємств, проте не була вивезена через війну. Наприкінці травня 2022 року судно РМ-3 із продукцією ММК ім. Ілліча на борту попрямувало з порту Маріуполя до Ростова-на-Дону. Судно належить ТОВ «УК «Ріка-Море» (РФ), керівником і засновником якої є Геннадій Арустамов. Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча Групи Метінвест звернувся до Кабінету міністрів та Офісу Президента України з проханням накласти персональні санкції на російських резидентів, які незаконно захоплюють і перепродають український метал. Читати повністю.

14:00 15 червня / У КРИВОМУ РОЗІ ПЕРЕСЕЛЕНЦІ ДОЛУЧАЮТЬСЯ ДО ЕКОЛОГІЧНИХ ЗАХОДІВ

Спільно з Зеленим центром Метінвест вимушені переселенці у вільний час виходять на екологічні акції. Цього разу фарбували зупинкові павільйони на дробильній фабриці № 3 Північного ГЗК та прибрали територію навколо. Подібні заходи – програма взаємодії з громадами та волонтерами «Дбаємо разом». Її започаткував ЗЦМ у Кривому Розі, Запоріжжі, Кам’янському. В межах волонтерського руху переселенці з Маріуполя й Авдіївки займаються широким спектром робіт – фарбують, білять, висаджують і поливають дерева, кущі, квіти, косять траву.

11:00 15 червня / ЦЕНТРАЛЬНИЙ ГЗК ПРОВІВ КАПРЕМОНТ ПАСАЖИРСЬКОГО АВТОБУСА

Щоб поліпшити якість перевезень співробітників комбінату, фахівці автотранспортного цеху ЦГЗК системно контролюють стан рейсової техніки та своєчасно ремонтують пасажирські автівки. Зокрема, нещодавно провели капітальний ремонт автобуса, розрахованого на 45 осіб. У двигуні машини механіки замінили деталі поршневої групи, навісне обладнання. Також відремонтували гальмівну систему й ходову частину, оновили кузов та сидіння в салоні.

20:30 14 червня / МІЦНА ТА НАДІЙНА: НАЦГВАРДІЙЦІ ОТРИМАЛИ НОВУ БРОНЮ ВІД МЕТІНВЕСТУ

Військовослужбовці Національної гвардії України отримали 100 шоломів і 100 бронежилетів від комбінату Запоріжсталь. Це чергова партія допомоги нашим захисникам від підприємств Групи Метінвест. Сучасна амуніція рятує життя та здоров’я військових як від ворожих куль, так і від уламків снарядів. До речі, бронежилети укомплектовані пластинами власного виробництва Метінвесту. Читати повністю.

19:30 14 червня / МЕТІНВЕСТ ПРОДОВЖУЄ ПОСТАЧАННЯ КИСНЮ В МЕДЗАКЛАДИ

Основним постачальником кисню серед підприємств Групи Метінвест є Запоріжсталь. У червні комбінат відвантажив медичним закладам області 31,8 тонни кисню. Загалом у 2022 році Метінвест безплатно передав 1 038 тонн життєво важливого газу для лікування хворих на COVID-19 і киснезалежних пацієнтів.

18:30 14 червня / ДОНОРИ МЕТІНВЕСТУ: ДОБРО ЗА ПОКЛИКОМ СЕРЦЯ

Співробітники Метінвесту приходять у пункти приймання крові, щоб дати іншим шанс на швидке одужання чи можливість вижити. Донорські дні й до війни були регулярною практикою для всіх підприємств Групи Метінвест. Наші колеги з Кам’янського, Запоріжжя, Авдіївки, Маріуполя, Кривого Рогу та Покровська постійно відвідували регіональні пункти переливання крові, щоб зробити чергову донацію. З початком повномасштабного ворожого вторгнення кількість охочих долучитися до донорства значно зросла. Людей не зупиняють черги чи специфічна процедура, адже вони розуміють: крапля крові дійсно може врятувати чиєсь життя. Читати повністю.

16:30 14 червня / МЕТАЛУРГИ ЗАПОРІЖСТАЛІ ПЕРЕДАЛИ ПОЛІЦЕЙСЬКИМ БРОНЕЖИЛЕТИ ВИСОКОГО КЛАСУ ЗАХИСТУ

Комбінат Запоріжсталь Групи Метінвест Ріната Ахметова та Вадима Новинського передав Управлінню патрульної поліції в Запорізькій області 100 бронежилетів. Захисна амуніція – європейського виробництва та високого ступеня захисту. Вони мають багато підсумків, відділення для індивідуальної аптечки. Також є розгрузки під магазини для автоматних ріжків. Передали бронежилети правоохоронцям генеральний директор Запоріжсталі Олександр Мироненко та народний депутат України Муса Магомедов. Читати повністю.

15:00 14 червня / «ПООБІЦЯВ СОБІ, ЩО ДОПОМАГАТИМУ ВІЙСЬКОВИМ ДО ПЕРЕМОГИ»

«Чим я можу допомогти?» – головне питання, яке ставлять собі українці з першого дня війни. Єдність і готовність надати підтримку – те, що допомогло країні вистояти з початку воєнних дій та допомагає досі. Багато наших захисників, сімей, переселенців, людей на тимчасово окупованих територіях отримують допомогу від простих людей, які сформували справжній волонтерський легіон, відкривши тиловий фронт допомоги. Артем Щап, Head of New Product Development (керівник центру розробки нових продуктів) розповів, з чого почалася його волонтерська діяльність, з якими труднощами довелося зіткнутися і як вдається допомагати в непростий час. Читати повністю.

13:30 14 червня / ЦЕНТРАЛЬНИЙ ГЗК ПЛАНОВО РЕМОНТУЄ КЛЮЧОВЕ ТЕХНОЛОГІЧНЕ ОБЛАДНАННЯ

Спеціалісти ЦГЗК Групи Метінвест двічі на рік проводять капітальний ремонт випалювальної машини ОК-324. Цього разу замінили 70 тонн вогнетривкої кладки в горні спеціального устаткування. Щоб процес сушіння, випалювання та охолодження обкотишів був більш ефективним провели технічне обслуговування димососів і газоходу. Ремонтники також полагодили обладнання, залучене до підготовки сировини до термічної обробки. Крім того, на виробничому комплексі оновили конвеєрні стрічки чотирьох конвеєрів. Читати повністю.

12:00 14 червня / ЗАГАРТОВАНІ ЧАСОМ

У 2022 році команда Групи Метінвест зустрічає 16-ту річницю з дня заснування як ніколи об’єднаною та сильною. Шлях довжиною в 16 років – маленьке життя, яке співробітники пліч-о-пліч проживають разом із компанією. І сьогодні, в надскладні часи, долаючи перепони та не зважаючи на негаразди, продовжують наполегливо працювати. Адже Група – це тисячі історій професіоналізму, витримки й цілеспрямованості. Тож колективи підприємств щодня доводять, що Метінвест – вибір сильних, успішних і працьовитих людей. Читати повністю.

20:30 13 червня / ДЕСЯТЬ АВТІВОК «ШВИДКОЇ ДОПОМОГИ» ДЛЯ ЛІКАРЕНЬ КРИВОГО РОГУ

Благодійний фонд Вадима Новинського придбав десять автівок «швидкої допомоги» для лікарень Кривого Рогу. Це друга партія обладнаних машин, їх закупили в країнах ЄС. Автівки вже надійшли до лікарень Кривого Рогу. «В умовах воєнного часу, коли навантаження на лікувально-профілактичні заклади зростає в декілька разів, ми дуже вдячні за допомогу. Ці машини, підуть для лікувальних закладів і підрозділів швидкої медичної допомоги міста, щоб розв'язувати питання, які виникли в цей скрутний час», – зазначив заступник міського голови Кривого Рогу Сергій Мілютін. Читати повністю.

19:20 13 червня / «МИ ВІДНОВИМО АЗОВСТАЛЬ. ЦЕ СИМВОЛ СВОБОДИ ТА СТІЙКОСТІ УКРАЇНИ» – ГЕНДИРЕКТОР АЗОВСТАЛІ ЕНВЕР ЦКІТІШВІЛІ

Навіть після того, як впала остання цитадель захисту Маріуполя – Азовсталь, меткомбінат усе ще існує як юридична особа. Генеральний директор Азовсталі Енвер Цкітішвілі розповів Delo.ua про те, що після перемоги керуюча компанія Метінвест планує побудувати на місці старого комбінату. Поки що компанія намагається зберегти персонал заводу, веде переговори з кредиторами й замовниками, а також відстежує вкрадену росіянами продукцію. Читати повністю.

18:00 13 червня / У ЗАПОРІЖЖІ ВИМУШЕНИМ ПЕРЕСЕЛЕНЦЯМ, ЯКІ ЖИВУТЬ У ШЕЛТЕРАХ МЕТІНВЕСТУ, ВИДАЮТЬ ПРОДУКТИ ВІД ЄВРОПЕЙСЬКИХ КРАЇН

Наразі Запоріжжя прийняло 134 520 переселенців. Найбільшу допомогу людям надають волонтери запорізьких підприємств Метінвесту. За підтримки компанії вони можуть поселитися в шелтерах, отримувати щоденне гаряче харчування, продуктові набори, речі, медичну та психологічну допомогу, а також вакансії для працевлаштування. З червня в Запоріжжі запрацював новий напрямок проєкту гуманітарного «Рятуємо життя». Вимушені переселенці, які живуть у шелтерах Метінвесту, отримують продуктові комплекси. Харчі для переселенців закуповують у Європі або надають компанії-партнери проєкту, залучені засновниками «Рятуємо життя». Зокрема Agritrade Ukraine, що виступає Координаційним центром Федерального міністерства продовольства й сільського господарства Німеччини. Читати повністю.

17:00 13 червня / ВИКИНУВ З АВТІВКИ СВОЇ РЕЧІ ТА ЗАБРАВ У ЗАПОРІЖЖЯ СУСІДСЬКУ СІМ'Ю

Історією евакуації з Маріуполя та початку нового життя у Кривому Розі поділився спеціаліст відділу охорони праці Центрального ГЗК Віталій Лопаткін. Маріупольцю 42 роки, він одружений, виховує 9-річного сина. До війни працював у відділі промислової безпеки дирекції з охорони праці ММКІ. «У нас був великий будинок. Жили чудово,– згадує Віталій. – Високі зарплати, гарне місто, що світиться вночі, нові дороги та новий транспорт. А 24 лютого, коли вже розпочалися перші обстріли, нас відпустили з роботи, сказали, що комбінат буде зупинено на тиждень… З того дня ММКІ більше не запустили». Читати повністю.

15:00 13 червня / ІНГУЛЕЦЬКИЙ ГЗК ПРОДОВЖУЄ ОНОВЛЕННЯ ЕКОЛОГІЧНОГО УСТАТКУВАННЯ

На аспіраційно-технічній установці (АТУ) № 101 дільниці подрібнення руди Рудозбагачувальної фабрики № 2 ІнГЗК встановили новий гідроциклон. У цьому обладнанні відбувається очищення повітря від твердих часток, що утворюються під час перевантаження руди на конвеєрні стрічки. Модернізований гідроциклон СІОТ- 4 потужніший за попереднє устаткування. Його корпус виготовлений з металу, що не піддається корозії. Робота цього обладнання дозволяє досягти високого ступеня очищення повітря – до 90% і поліпшити умови праці на робочих місцях.

14:00 13 червня / ШАХТОБУДІВЕЛЬНИКИ МЕТІНВЕСТ ПОКРОВСЬКВУГІЛЛЯ НЕВПИННО ЗВОДЯТЬ БЛОК 11

Наразі фахівці ШБК готують породний перекид – комплекс споруд для розвантаження вагонеток з породою, виданих із шахти. Зараз будують пункт оператора та фундамент під майбутній монтаж обладнання. Ці роботи завершать вже в червні. Встановлюють каналізаційні, дренажні, дегазаційні трубопроводи, прокладають оптоволоконні кабелі зв'язку й сигналізації та паралельно демонтують ті, що час виводити з ужитку. Також спеціалісти ШБК розпочали другий етап підготовки на ППС-3: переоснащення стовбура завершене, на часі – армування. Для цього потрібно змонтувати 100 тонн металоконструкцій, а це приблизно пів року роботи.

11:30 13 червня / МЕТІНВЕСТ ДЛЯ КРИВБАСУ: 16 РОКІВ ПАРТНЕРСТВА Й РОЗВИТКУ

За 16 років існування Групи Метінвест реалізовано десятки соціальних програм і проєктів, спрямованих на розвиток Кривого Рогу та громад Дніпропетровської й Кіровоградської областей. Компанія впровадила комплексний підхід до відновлення житломасивів – з ремонтом центральних доріг, реконструкцією житлових кварталів, створенням комфортних парків і скверів, будівництвом спортивних і дитячих комплексів, ремонтом лікарень тощо. Також Метінвест зробив вагомий внесок у розвиток освіти й медицини. Читати повністю.

16:00 12 червня / РІНАТ АХМЕТОВ УХВАЛИВ ЗБІЛЬШЕННЯ ОБСЯГУ ПРОДУКТОВОЇ ДОПОМОГИ МЕШКАНЦЯМ УКРАЇНИ ВДВІЧІ

Засновник Фонду Рінат Ахметов прийняв рішення вдвічі збільшити продуктову допомогу найменш захищеним категоріям населення та вимушеним переселенцям. Усього для мешканців України буде передано 400 тисяч наборів із харчовими продуктами. «Сьогодні весь наш бізнес, усі наші підприємства сконцентровані тільки на одному – допомагати людям вижити, робити все, щоб вони не залишилися віч-на-віч із бідою. І все, що в моїх силах, я роблю й буду для цього робити», – зазначив Рінат Ахметов. Читати повністю.

12:40 12 червня / У ПЕРШОТРАВНЕВОМУ КАР’ЄРІ ПІВНІЧНОГО ГЗК ВІДРЕМОНТУВАЛИ ТРАНСФОРМАТОРНУ ПІДСТАНЦІЮ

Задля безпечної праці на буровій дільниці Першотравневого кар’єру ПівнГЗК Групи Метінвест відремонтували обладнання комплектної трансформаторної підстанції. Щоб живлення бурових верстатів було безперебійним, спеціалісти цеху замінили комутаційну апаратуру, автоматичні вимикачі, пристрої замикання. Для покращення зовнішнього вигляду й захисту устаткування від корозії металеві корпуси підстанцій зачистили та пофарбували. Відновили попереджувальні знаки безпеки. Всі роботи буровики виконали власними силами.

18:30 11 червня / МЕШКАНЦІ АВДІЇВКИ ОТРИМАЛИ ДОПОМОГУ ВІД ГУМАНІТАРНОГО ПРОЄКТУ «РЯТУЄМО ЖИТТЯ»

Авдіївка знаходиться під постійними обстрілами, а її мешканці змушені знаходитися в укриттях. Дорога, що з’єднує населений пункт з іншими великими містами країни, дуже небезпечна – вона знаходиться в зоні ураження важкої артилерії. Тож доставляти в місто їжу й товари першої потреби часто нема можливості. У важкі часи мешканцям громади допомагає Авдіївський коксохімічний завод Групи Метінвест. Щойно в місті стає відносно тихо, співробітники підприємства розвозять авдіївцям продуктові набори. Пакунки складаються з макаронів, борошна, круп, олії, консервів, цукру, згущеного молока – їх наповнення узгоджене з рекомендаціями ВООЗ щодо енергетичної цінності продуктів. Читати повністю.

16:00 11 червня / НА ЗАПОРІЖСТАЛІ ТРИВАЄ ФІНАЛЬНИЙ ЕТАП РЕМОНТУ ДОМНИ № 4

Запоріжсталь продовжує працювати в надскладних умовах. Наразі через дефіцит сировини та проблеми з логістикою виробництво працює не на повну потужність, однак фахівці компанії працюють над розв’язанням цих питань. Водночас комбінат продовжує виконання діагностики й ремонтів агрегатів, адже обладнання має працювати чітко та бути готовим до повернення в режим повноцінної роботи. Один із таких ремонтів – капітальний ремонт повітронагрівача № 12 доменної печі № 4. Сьогодні продовжуються масштабні роботи з футерування агрегату. Читати повністю.

13:40 11 червня / МЕТІНВЕСТ ПОКРОВСЬКВУГІЛЛЯ ДБАЄ ПРО РОБОЧИЙ ПОБУТ ГІРНИКІВ

У лазні адміністративно-побутового комбінату ШУ «Покровське» встановили потужний насос PEDROLO. Нове устаткування посилить подання води, зробивши користування лазнею більш комфортним. Протягом червня запрацюють ще п’ять таких насосів.

11:00 11 червня / У КРИВОМУ РОЗІ ПРОДОВЖУЮТЬСЯ АКЦІЇ З БЛАГОУСТРОЮ В МЕЖАХ ПРОЄКТУ «ДБАЄМО РАЗОМ»

Вимушені переселенці з Маріуполя й Авдіївки разом зі спеціалістами Зеленого центру продовжили роботи з догляду за рослинами в Криворізькому ботанічному саду. Цього разу випололи бур’яни навколо огорожі розплідника рослин, біля альтанки та вздовж доріжок. Також учасники пофарбували зупинковий павільйон, що розташований біля цеху сервісного обслуговування Північного ГЗК та прибрали територію навколо. Кожен такий суботник закінчується смачним обідом і спілкуванням у дружньому колі. Там учасники знайомляться, обмінюються контактами та корисною інформацією. Від початку акції до добрих справ у Кривому Розі вже долучилися приблизно 30 волонтерів. Читати повністю.

20:30 10 червня / КАМЕТСТАЛЬ РЕМОНТУЄ ДОМЕННУ ПІЧ № 12

На виробничих майданчиках Каметсталі ремонтують технологічне обладнання. Зараз триває капітальний ремонт доменної печі №12. До робіт щодоби залучено майже 40 підрядників. Нараз фахівці Метінвест-Промсервісу виконують демонтажні роботи. Вже демонтовано вогнетривку кладку корінних та магістральних жолобів печі, а також приймальну вирву, засипний апарат і механізм закриття чавунної льотки. Також відновлюють устаткування ливарного двору. У планах – повна заміна мехобладнання комплексу печі. Паралельно цеховики працюють над інвестпроєктом будівництва системи конвеєрів для шихтоподання.

18:45 10 червня / ЗАХИСНИКИ УКРАЇНИ ОТРИМАЛИ НОВУ ПАРТІЮ СУЧАСНОЇ АМУНІЦІЇ ВІД МЕТІНВЕСТУ

Українські захисники Дніпропетровщини отримали сучасне військове спорядження – 500 бронежилетів, 200 захисних касок і дрон – від комбінату Запоріжсталь Групи Метінвест. Обладнання захищатиме життя бійців на передовій та допомагатиме ефективніше виконувати тактичні завдання. Пластини до бронежилетів були виготовлені на підприємствах компанії. Варто зазначити, що це не перша допомога Метінвесту саме цій військовій частині. Раніше захисники вже отримали понад сотню бронежилетів, чергова партія амуніції – ще пів тисячі бронежилетів і 200 касок. Читати повністю.

17:30 10 червня / НА ЦЕНТРАЛЬНОМУ ГЗК МЕТІНВЕСТУ ПІДВИЩУЮТЬ ЯКІСТЬ ТОВАРНОГО КОНЦЕНТРАТУ

У межах реалізації стратегії ЦГЗК з підвищення якості залізорудної сировини спеціалісти комбінату збільшили обсяги виробництва концентрату зі вмістом заліза 70%. Раніше його використовували тільки для виготовлення обкотишів, що застосовуються в технології DRI – прямого відновлення заліза. У спільній роботі збагачувальників і фахівців дирекції з технології та якості підприємства вдосконалено процес тонкого грохочення й дозбагачення. Завдяки нарощуванню обсягів створення висококласної товарної продукції вдалося відкрити нові напрямки постачання до світових металургійних підприємств. Читати повністю.

16:40 10 червня / СТАТУС – ЕКОФРЕНДЛІ

Фахівці управління охорони навколишнього середовища Запоріжсталі не припиняють свою роботу навіть під час війни. Адже збереження екології краю – один із пріоритетних напрямків у діяльності комбінату. Під час часткового відновлення виробництва після вимушеної зупинки обладнання фахівці УОНС професійно супроводжували його запуск, слідкували, щоб параметри роботи комбінату відповідали нормам законодавства з охорони довкілля за трьома напрямками – повітряний і водний басейни та поводження з відходами. Сьогодні робота з охорони навколишнього середовища продовжується. Читати повністю.

14:00 10 червня / РАЦІОНАЛЬНІ РІШЕННЯ ДЛЯ БЕЗПЕКИ СПІВРОБІТНИКІВ ІНГУЛЕЦЬКОГО ГЗКng 3 here

У цеху технологічного автотранспорту ІнГЗК знайшли спосіб, як зробити безпечнішим пересування працівників територією підрозділу. Для цього пішохідну доріжку перенесли далі від зони, де їздять великовантажні автівки. Разом із новим маршрутом зробили й нову прохідну. Тепер до цеху веде нова пішохідна доріжка, а біля прохідної встановлений модуль чергового, ворота, навіс і велике дзеркало для кращого огляду проїжджої частини. Вздовж руху пішоходів встановили систему освітлення, щоб працівникам було добре видно в темний час доби. Облаштуванням нової прохідної займалися самі автотранспортники ІнГЗК.

11:20 10 червня / МОЛОДЬ КРИВОРІЗЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ МЕТІНВЕСТУ ПРИВІТАЛА ДІТЕЙ-ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ

Волонтери молодіжних організацій підприємств Метінвесту в межах заходів до Дня захисту дітей зустрілися з дітьми-переселенцями з Маріуполя, Авдіївки та прифронтової зони Херсонщини, які зараз живуть зі своїми родинами у Кривому Розі. Волонтери «молодіжки» розважили малечу та передали солодкі подарунки від компанії Agritrade Ukraine – партнера гуманітарного проєкту «Рятуємо життя». Загалом отримали смаколики майже 1000 дітлахів.

20:00 09 червня / ШАХТА «СВЯТО-ПОКРОВСЬКА» ЗАБЕЗПЕЧУЄ ЗАМОВНИКІВ НЕОБХІДНИМ ОБЛАДНАННЯМ

Колектив «Шахти «Свято-Покровська № 3» працює в повному складі. Співробітники підприємства роблять усе, щоб забезпечувати замовників необхідним обладнанням та освоювати нові виробничі потужності. За три місяці війни «Свято-Покровська» виготовила 19 електродвигунів і пускачів для ШУ «Покровське», ШБК, ДТЕК «Павлоградвугілля» та машинобудівельного заводу «Корум». Паралельно фахівці відремонтували кількасот електродвигунів, вентиляторів місцевого провітрювання й трансформаторних підстанцій.

19:00 09 червня / ВЕТЕРАНИ ПІВНІЧНОГО ГЗК ДАЛИ КОНЦЕРТ НА ЗНАК ЄДНОСТІ З МІСТАМИ УКРАЇНИ

У музеї трудової слави ПівнГЗК Групи Метінвест на знак єдності з іншими українськими містами пройшов концерт ветеранів комбінату. До програми заходу організатори внесли народні та патріотичні пісні, пронизані бойовим духом і переможним настроєм вірші поетів-північан. Слід також зазначити, що у важкий для держави час ветерани підприємства не стоять осторонь. Вони готують їжу для тероборони, збирають необхідні речі для переселенців, плетуть шкарпетки та маскувальні сітки для захисників.

17:00 09 червня / НА КАМЕТСТАЛІ ВИКОНАЛИ КАПІТАЛЬНИЙ РЕМОНТ ВАГОНОПЕРЕКИДАЧА АГЛОМЕРАЦІЙНОГО ЦЕХУ

Вагоноперекидач забезпечує повний цикл вивантаження вагонів із сировиною з мінімальною участю працівників. Найбільшою частиною ремонту була заміна секцій рейкової колії з подальшим бетонуванням. Також фахівці оновили металоконструкції вагоноперекидача та відновили їх проєктне положення. Загалом ремонт важливого устаткування агломераційного цеху тривав п’ять діб.

15:10 09 червня / ЦЕНТРАЛЬНИЙ ГЗК РЕМОНТУЄ ВЕЛИКОВАНТАЖНІ САМОСКИДИ

Щоденно в Глеюватському кар’єрі ЦГЗК працює зо 30 130-тонних автосамоскидів. Машини вивозять гірничу масу й розкривні породи. Щоб підтримувати виробничі потужності, співробітники гірничо-транспортного цеху № 1 системно проводять ремонти вузлів та агрегатів спецтехніки. Нещодавно провели технічне обслуговування двигуна чергового великовантажного самоскида – оновили основні деталі в поршневій групі, блоці циліндрів і в системі охолодження. Також відремонтували електроустаткування й ходову частину машини.

13:50 09 червня / КАМЕТСТАЛЬ ПРАЦЕВЛАШТОВУЄ ВИПУСКНИКІВ ПРОФІЛЬНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ КАМ’ЯНСЬКОГО

У Кам’янському вищому професійному училищі випустили 60 молодих професіоналів. За запитом Каметсталі дипломування організували достроково, адже на підприємстві є нагальна потреба у кваліфікованих працівниках. Серед спеціальностей, що мають найбільший попит, – електрогазозварники, машиністи крана, електромонтери, верстатники широкого профілю й залізничники.

11:30 09 червня / ІНГУЛЕЦЬКИЙ ГЗК – НАДІЙНА ЧАСТИНА КОМАНДИ МЕТІНВЕСТУ

Інгулецький гірничо-збагачувальний комбінат увійшов до складу Групи Метінвест у листопаді 2007 року. Майже одразу на ІнГЗК почали відбуватися позитивні зміни. За два роки в складі Групи комбінат підтвердив звання кращого національного виробника, ставши переможцем Всеукраїнського конкурсу «100 кращих товарів України» в номінації «Продукція виробничо-технічного призначення». Згодом на ІнГЗК – уперше в Кривому Розі та в Україні – ввели в експлуатацію два 220-тонних автосамоскиди. Упродовж наступних кількох років парк технологічного автотранспорту комбінату поповнився ще двома 130-тонними великоваговиками, дев’ятьма автосамоскидами САТ, буровими верстатами виробництва Atlas Copco та Epiroc, новими 12-кубовими екскаваторами. Системні інвестиції Метінвесту в оновлення парку гірничої техніки ІнГЗК зробили його одним із кращих в Україні. Читати повністю.

20:00 08 червня / МЕТІНВЕСТ НАДАВ 120 ДРОНІВ ДЛЯ УКРАЇНСЬКИХ РОЗВІДНИКІВ

Група Метінвест Ріната Ахметова та Вадима Новинського передала чергову партію допомоги Головному управлінню розвідки Міністерства оборони України. Цього разу військові отримали 120 дронів, з яких 20 оснащені тепловізорами й пультами керування. Загальна вартість сучасного обладнання становить 500 тисяч доларів. Безпілотники Autel мають 24-кілометровий радіус дії та висоту польоту до 1 км. Зараз у Європі є певний дефіцит саме цих дронів, тому їх привезли зі США. Надане тактичне приладдя – незамінне під час виконання завдань, адже оператор може управляти безпілотником зі значно віддаленої позиції, не наражаючи себе на пряму небезпеку. Читати повністю.

17:10 08 червня / У ЗАПОРІЖЖІ ВРАЗЛИВІ КАТЕГОРІЇ ВИМУШЕНИХ ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ МОЖУТЬ ОТРИМАТИ ГУМАНІТАРНУ ДОПОМОГУ

Вимушені переселенці вразливих категорій можуть отримати продуктові набори від Фонду Ріната Ахметова в офісі громадської спілки «Зелений центр Метінвест Запоріжжя». З 1 червня до ЗЦМ за допомогою можуть звернутися внутрішньо переміщені особи, які належать до наступних категорій: пенсіонери (жінки віком від 60 років, чоловіки віком від 65 років); матері-одиначки (утримують і виховують неповнолітніх дітей або дітей-інвалідів); багатодітні сім’ї (виховують 3 та більше дітей); люди з інвалідністю. Читати повністю.

15:50 08 червня / ЗАПОРІЖСТАЛЬ ПЕРЕДАВ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦЯМ ЗАХИСНУ АМУНІЦІЮ ТА ДРОНИ

Комбінат Запоріжсталь Групи Метінвест Ріната Ахметова і Вадима Новинського передав підрозділам ЗСУ та НГУ два дрони й засоби захисту – 500 бронежилетів і 150 касок. Голова Центру координації гуманітарної місії Метінвесту в Запоріжжі, генеральний директор Запоріжсталі Олександр Мироненко впевнений, що два дрони, які сьогодні передали артилеристам із 55-ї бригади, допоможуть у розвідці та організації оборони Запоріжжя. Також Запоріжсталь передав чергову партію бронежилетів і касок військовій частині Національної гвардії України. Це бронежилети, укомплектовані бронеплитами власного виробництва Метінвесту, та захисні каски. Читати повністю.

14:20 08 червня / ЯКІСНА ОСВІТА Й МОЖЛИВІСТЬ ОТРИМАТИ ГІДНУ ЗАРПЛАТНЮ: ЩО ПРОПОНУЄ МЕТІНВЕСТ ПОЛІТЕХНІКА

Ініціатором і засновником першого недержавного гірничо-металургійного університету є Група Метінвест. У 2022 році Технічний університет «Метінвест Політехніка» запрошує на навчання за сучасними освітніми програмами з підготовки бакалаврів і магістрів, зокрема металургія сталі, інноваційна діяльність у матеріалознавстві, комп’ютерні науки та цифровий інтелект, інтелектуальні системи управління в ГМК, інноваційні технології та системи захисту навколишнього середовища, аудит та консалтинг безпеки праці, а також бізнес-процеси, операційна ефективність тощо. Для працівників Групи та їхніх дітей навчання фінансуватиметься коштом активів компанії на умовах тристоронніх договорів. Читати повністю.

11:00 08 червня / ВОЛОДИМИР ЗЕЛЕНСЬКИЙ У ЗАПОРІЖЖІ ЗУСТРІВСЯ З ПЕРЕСЕЛЕНЦЯМИ З МАРІУПОЛЯ

У Запорізькій області з робочим візитом побував Президент України Володимир Зеленський. Під час візиту він відвідав шелтер Метінвесту в Запоріжжі, де розмістили українців, які були змушені покинути свої будинки через збройну агресію РФ. Глава держави оглянув лікувальні кабінети, а також житлові приміщення. Зазначимо, що житло, їжу та побутові речі в санаторії вимушеним переселенцям безплатно надає Група Метінвест. Президент поспілкувався з переселенцями та поцікавився в них умовами проживання. Володимир Зеленський висловив переконання, що люди, які були змушені залишити свої міста, обов’язково повернуться додому. Читати повністю.

20:00 07 червня / ХАЙ УКРАЇНОЮ ЛУНАЄ ДИТЯЧИЙ СМІХ

Група Метінвест організував низку заходів до Дня захисту дітей для переселенців у Запоріжжі, Кам’янському, Кривому Розі, Покровську та Мирнограді. Також не оминули увагою особливих малюків. Разом із Метінвестом до Дня захисту дітей долучився гуманітарний проєкт «Рятуємо життя». Він надав смачні подарунки від Agritrade Ukraine, що виступає Координаційним центром Федерального міністерства продовольства й сільського господарства Німеччини. Загалом подарунки до свята отримали 1570 дітей. Пакунки роздавали під час тематичних заходів, а також видавали в центрах підтримки переселенців. Читати повністю.

18:40 07 червня / ПІВНІЧНИЙ ГЗК ПОЛІПШУЄ УМОВИ ПОБУТУ ДЛЯ ПРАЦІВНИКІВ ШЛАМОВОЇ ДІЛЬНИЦІ

У межах програми робочого побуту на шламовій дільниці хвостового господарства ПівнГЗК завершили облаштування модульного будиночка, що виконує функцію банно-побутового комплексу. Всередині встановили шафи для чистого та спеціального одягу, душові кабіни, санвузли. Для підігріву води є потужні бойлери. Змонтували освітлення й витяжну систему. Додають комфорту побутові дрібнички – дзеркала, фени, дозатори для мила, електрорушники. Нагадаємо, що минулого місяця в цьому ж підрозділі облаштували блок-модуль для видавання нарядів. Загалом на створення належних побутових умов для працівників цеху спрямували понад 2 млн гривень.

17:00 07 червня / ЛЮДИ МЕТІНВЕСТУ: 16 РОКІВ ЗРОСТАННЯ

Група Метінвест відзначає 16 років із дня заснування. Весь цей час у компанії працюють професійні, відповідальні й талановиті співробітники, які йдуть поруч із Метінвестом. Кожен на своєму місці. Одна з таких – Катерина Романенко, майстер дільниці метрологічного забезпечення та ремонтів управління якості ІнГЗК. На рахунку фахівчині безліч нагород: грамоти, почесні грамоти, подяки та звання «Людина року». І все це Катерина отримує за щоденну й самовіддану роботу на благо рідного комбінату. Показово, що вона прийшла працювати на Інгулецький ГЗК 16 років тому, тож разом із розвитком компанії відбувається і професійне становлення спеціалістки. Читати повністю.

15:00 07 червня / МАРІУПОЛЕЦЬ ДОПОМАГАЄ ПЕРЕСЕЛЕНЦЯМ У ЗАПОРІЖЖІ

Один із волонтерів Метінвесту, який надає допомогу людям з перших днів війни, – начальник управління надійності обладнання комбінату Запоріжсталь Дмитро Ксеніта. Сам він із Маріуполя, але з вересня минулого року працює в Запоріжжі, тоді як його родина продовжувала жити в Маріуполі. Коли розпочалася повномасштабна війна, Дмитро одразу ж став волонтером. Тоді він навіть не міг подумати, що зовсім скоро йому треба буде рятувати власну родину. Перебуваючи в Запоріжжі, чоловік намагався евакуювати рідних із Маріуполя, де точилися важкі бої. Читати повністю.

13:10 07 червня / ЗАПОРІЖКОКС ЗАВЕРШИВ КАПІТАЛЬНИЙ РЕМОНТ КОКСОВОЇ БАТАРЕЇ № 2

У межах реалізації програми оновлення виробничих потужностей Запоріжкокс Групи Метінвест завершив черговий етап капітального ремонту коксової батареї № 2. Спеціалісти переклали п’ять простінків камер коксування, замінили елементи армування, броні й анкерних колон на печах. Виконали ремонт газопідвідної та газовідвідної арматури. Капітальний ремонт проводився в умовах активного виробництва, що дозволило продовжувати випуск доменного коксу. Інвестиції в оновлення пічного фонду становлять 120 мільйонів гривень. Читати повністю.

11:20 07 червня / РОЗПОЧАЛАСЯ ВСТУПНА КАМПАНІЯ НА ДРУГИЙ І ТРЕТІЙ КУРС БАКАЛАВРАТУ МЕТІНВЕСТ ПОЛІТЕХНІКИ

Для вступу до бакалаврату Метінвест Політехніки на другий чи третій курс на освітні програми, зокрема комп’ютерні науки, металургія, відкрита та підземна розробка родовищ, безпека праці та виробничих процесів, технології захисту навколишнього середовища, автоматизація та комп’ютерно-інтегровані системи у ГМК, а також вартісне управління бізнесом та бізнес-аналітика є необхідним складання національного мультипредметного тесту. Додаткова реєстрація на НМТ відбудеться з 10 по 20 червня. Для дітей співробітників і працівників підприємств Групи Метінвест навчання в Політехніці відбуватиметься коштом активів. Читати повністю.

22:00 06 червня / 16 СТАЛЕВИХ РОКІВ: ПРИВІТАННЯ ЮРІЯ РИЖЕНКОВА ДО ДНЯ НАРОДЖЕННЯ МЕТІНВЕСТУ

СЕО Групи Метінвест вітає команду компанії зі святом і дякує фахівцям, котрі підтримують стабільне виробництво заради мирного майбутнього; волонтерам соціальних проєктів; співробітникам, які боронять незалежність України.

18:30 06 червня / У ЗАПОРІЖЖІ ПЕРЕСЕЛЕНЦЯМ ПРОПОНУЮТЬ РОБОТУ НА НАЙБІЛЬШИХ ПІДПРИЄМСТВАХ МІСТА

Від початку повномасштабної війни в Україні Запоріжжя прийняло 131 229 переселенців. Це люди, які залишили свої домівки та втратили роботу. Тому тим громадянам, які залишаються жити в Запоріжжі, важливо дати не тільки прихисток, а й допомогти знайти нове місце заробітку. Метінвест, як соціально відповідальний бізнес, допомагає переселенцям працевлаштуватися. Тим, у кого є досвід роботи на промислових підприємствах, пропонують влаштуватися за спеціальністю. Тим, у кого такого досвіду немає або немає бажаної вакансії, пропонують безплатно перевчитися на іншу професію. Наразі 110 переселенців працюють або стажуються на запорізьких підприємствах Групи Метінвест. З них 60 людей – на комбінаті Запоріжсталь. Читати повністю.

17:00 06 червня / ЗАПОРІЖЦІ Й ВИМУШЕНІ ПЕРЕСЕЛЕНЦІ ВЛАШТУВАЛИ ЕКОТОЛОКУ В «ДУБОВОМУ ГАЮ»

Екотолока в «Дубовому гаю» проходитиме кілька днів. Організатором масштабної акції стала громадська спілка «Зелений центр Метінвест Запоріжжя», яка вже не вперше влаштовує суботники в місті. На толоку до Центрального парку прийшли запоріжці й вимушені переселенці, які знайшли прихисток у Запоріжжі. Вони в один голос кажуть, що хочуть бути корисними місту, яке їх прийняло. Усе необхідне для роботи надав ЗЦМ. Організатори запевняють, що ця акція допоможе не тільки Запоріжжю, а й самим вимушеним переселенцям трохи відвернути увагу й думки від пережитого. Читати повністю.

15:30 06 червня / ФАХІВЦІ МЕТІНВЕСТ ПОКРОВСЬКВУГІЛЛЯ БУДУЮТЬ ПОВІТРЯПОДАВАЛЬНИЙ СТОВБУР №3

Команда ШБМУ-1 зосередила всі свої сили на повітряподавальному стовбурі № 3. За квітень демонтували 11 тонн металоконструкцій розвантажувальних пристроїв тимчасового прохідницького копра, які далі забезпечать будівництво блоку 12 Метінвест Покровськвугілля. Тепер на черзі котлован під фундаменти нового копра ППС-3 та складання арматурного каркаса фундаменту. З західної сторони працює «Шахтобудмонтажне управління № 1», зі східної – колеги з ШБК. На ці фундаменти надалі буде встановлено новий копер за аналогією з раніше встановленим копром вентиляційного стовбура № 3.

13:20 06 червня / ЗАПОРІЗЬКІ ВІЙСЬКОВІ МЕДИКИ ОТРИМАЛИ СУЧАСНІ БРОНЕЖИЛЕТИ Й КАСКИ ВІД МЕТІНВЕСТУ

Група Метінвест надала медикам, які працюють поблизу лінії фронту, сучасні бронежилети й каски. Військові кажуть: це важливий подарунок на честь сотого дня війни. І додають, що в такому спорядженні визволять наші землі значно скоріше. Якість касок оцінили одразу. «Наші лікарі – справжні герої, які борються на своєму фронті, рятуючи життя українців, що постраждали від російської агресії. Компанія Метінвест Ріната Ахметова та Вадима Новинського робить усе можливе, щоб допомогти нашим медикам. Ми передали чергову партію засобів захисту для медперсоналу. Коли вони рятують життя інших, то й самі мають бути в безпеці й відчувати себе захищеними», – зауважив волонтер-олімпієць Денис Силантьєв. Читати повністю.

11:10 06 червня / СТО ДНІВ ПОВНОМАСШТАБНОЇ ВІЙНИ: КРИВОРІЗЬКІ ПІДПРИЄМСТВА МЕТІНВЕСТУ ПЛІЧ-О-ПЛІЧ З УКРАЇНОЮ

Від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну криворізькі підприємства змінили формати роботи й адаптувалися до нових реалій. Попри порушену логістику, проблеми з ринками збуту й недостатнє постачання матеріалів, обладнання та запасних частин, підприємства працюють, підтримують економіку країни, перераховують податки і своєчасно сплачують заробітну плату. Тільки у Кривому Розі на підприємствах Метінвесту працюють більш як 20 тисяч співробітників компанії та підрядних організацій. Щоб задовольнити потреби замовників металургійної сировини, гірничо-збагачувальні комбінати працюють над поліпшенням якості продукції. Читати повністю.

20:00 05 червня / ОПАНУВАТИ ПРОФЕСІЮ ТА ВТІЛИТИ МРІЮ

Ігор Бухлаєв – горновий доменної печі № 3 – мріяв опанувати професію металурга з самого дитинства. Коли прийшов час обирати спеціальність, він без вагань обрав металургію. Трохи більше як рік тому він закінчив Запорізький металургійний коледж ЗНУ та прийшов на комбінат Запоріжсталь спершу на стажування – горновим. Робота в «гарячому» колективі виправдала всі сподівання хлопця, тому згодом він повернувся вже не студентом і став запоріжсталівцем. Цього року в червні Ігор святкуватиме маленький ювілей – рік роботи на Запоріжсталі. Читати повністю.

16:00 05 червня / ЗАЛІЗНИЧНИКИ ЗАПОРІЖСТАЛІ ВІДНОВЛЮЮТЬ РОБОТУ ЛОКОМОТИВНОГО ПАРКУ

Колектив управління залізничного транспорту Запоріжсталі щодня розв’язує багато важливих питань для забезпечення перевезень залізницею. Через повномасштабну війну, яку розпочала РФ проти України 24 лютого, роботу обладнання підприємства було вимушено зупинено, зокрема локомотиви УЗТ. Залізничники комбінату підготували локомотивний парк до консервації дуже якісно, попередивши будь-які форс-мажорні ситуації. Тепер, коли виробництво частково відновлено, тепловози комбінату знову один за одним методично повертаються до роботи. Фахівці-залізничники власноруч «оживлюють» локомотиви, щоб відновити повноцінну роботу локомотивного парку. Читати повністю.

12:00 05 червня / МЕТІНВЕСТ НАДАЄ ВІТАМІНИ ДЛЯ ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ ІЗ МАРІУПОЛЯ Й АВДІЇВКИ

Переселенці безплатно отримують вітаміни в центрах реабілітації та реінтеграції Метінвест у Кам’янському та Запоріжжі. 1500 упаковок вітамінних комплексів надається в межах гуманітарного проєкту «Рятуємо життя», заснованого Групою Метінвест і ДТЕК, найбільшими бізнесами SCM, у координації з Фондом Ріната Ахметова. За словами медиків, фактично кожен, хто виїхав із зони бойових дій, потребує збільшеного надходження вітамінів і мікроелементів. У центрах зазначають, що отримати медичну допомогу та ліки переселенці з Маріуполя й Авдіївки можуть також і за місцем свого проживання. Читати повністю.

15:50 04 червня / МЕТІНВЕСТ ЗАБЕЗПЕЧУЄ МОБІЛІЗОВАНИХ СПІВРОБІТНИКІВ ЗАХИСНИМ СПОРЯДЖЕННЯМ

Чимало фахівців Метінвесту змінили звичний корпоративний спецодяг металургів, шахтарів, гірників чи ремонтників на військову форму. Однак компанія продовжує дбати про своїх співробітників і під час військової служби – виплачує зарплатню, зберігає соціальні пільги. А ще обов’язково надає відповідні ЗІЗ – каски та бронежилети. У травні на підприємства Групи Метінвест прийшла чергова партія захисної амуніції. Цього разу для мобілізованих співробітників привезли майже 2000 комплектів якісного спорядження. Каски та бронежилети отримали захисники, які боронять країну на передовій. Читати повністю.

13:20 04 червня / СТАБІЛЬНА ЕНЕРГЕТИКА НА ЗАПОРІЖСТАЛІ

Технічне обслуговування й ремонт промислового обладнання – запорука стабільної та надійної роботи. Без комплексу сервісних заходів існує високий ризик того, що в розпал виробничого процесу станеться поламання важливого обладнання, котра стане причиною простою та призведе до серйозних втрат. Цього допускати не можна, тому на Запоріжсталі відповідально підходять до технічного обслуговування агрегатів і системно проводять капітальні ремонти. У травні Запоріжсталь виконав комплекс ремонтів в енергетичних підрозділах. Читати повністю.

11:10 04 червня / КАМЕТСТАЛЬ ПЕРЕДАВ ЧЕРГОВУ ПАРТІЮ ЗАХИСНОЇ АМУНІЦІЇ ВІЙСЬКОВИМ КАМ’ЯНСЬКОГО

Одним із пріоритетних напрямів діяльності Групи Метінвест є підтримка наших захисників. Допомога від компанії надається системно з перших днів війни як на національному рівні, так і в містах присутності Групи. «Ми щиро дякуємо Метінвесту за таку вагому допомогу. Коли військові та народ єдині у своїх прагненнях, їх неможливо перемогти, яким би міцним не був ворог. Ми витримаємо! З такою підтримкою і з такими підприємствами, як Каметсталь, перемога буде за нами», – зазначив військовослужбовець Ігор ОВЧАРЕНКО.

21:30 03 червня / 100 ДНІВ БОРОТЬБИ В ФОТОГРАФІЯХ

Починаючи з 24 лютого, Група Метінвест кинула всі сили на допомогу Україні та українцям. Щоб захистити життя військових, які боронять міста на лінії фронту, компанія закуповує і передає підрозділам ЗСУ та тероборони сучасну амуніцію і спецприладдя. Мирні мешканці отримують набори з речей першої потреби, харчових продуктів, медикаментів. Співробітникам, котрі евакуювались з гарячих точок України, Метінвест допомагає з житлом і роботою. У той самий час підприємства компанії продовжують працювати там, де це є безпечно для людей, щоб підтримати національну економіку. Переглянути галерею.

20:30 03 червня / ДІТИ МИРНОГРАДУ ПРОЙШЛИ ТРЕНІНГ НАДАННЯ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ ПРИ ПОРАНЕННЯХ

В ігровій формі волонтери Мирноградської міської організації товариства Червоного хреста України разом із молодіжною організацією Метінвест Покровськвугілля навчали малюків, як зупинити кровотечу. На тренінгу учасники відпрацьовували різні сценарії та разом знаходили вихід із ситуації. Дітлахи відправились додому з важливими знаннями та подарунками. Також до Дня захисту дітей корисні презенти від ШУ «Покровське» отримали й багатодітні родини співробітників підприємства.

18:40 03 червня / СТАЛЕВИЙ ФРОНТ МЕТІНВЕСТУ: 100 ДНІВ ДОПОМОГИ УКРАЇНІ

Від початку повномасштабної війни Група Метінвест Ріната Ахметова та Вадима Новинського спрямувала всі свої ресурси на допомогу Україні та українцям. «Сталевий фронт» компанії охопив одразу кілька напрямків. Це гуманітарна допомога мирним мешканцям, забезпечення амуніцією та військовим приладдям оборонців, підтримка національної економіки, а також адаптація співробітників, котрі евакуювалися з гарячих точок на більш безпечні території. За 100 днів війни на проєкти допомоги Україні Метінвест спрямував понад 1,5 млрд грн. Читати повністю.

15:00 03 червня / ПІВНІЧНИЙ ГЗК ПРОВОДИТЬ ТЕХОБСЛУГОВУВАННЯ КЛІМАТИЧНОГО УСТАТКУВАННЯ ТЕХНІКИ

У цехах ПівнГЗК Групи Метінвест триває технічне обслуговування й ремонт промислових та побутових систем кондиціонування. Передусім увагу приділили кар’єрам: гірничій техніці, автомобільному й залізничному транспорту. Діагностування всіх наявних систем кондиціонування в кабінах автосамоскидів і бульдозерів уже виконали в гірничотранспортному цеху № 2.

13:20 03 червня / МЕДИЧНИЙ ФРОНТ: ЗАПОРІЗЬКА ЛІКАРНЯ ОТРИМАЛА НЕОБХІДНІ МЕДИКАМЕНТИ

За проєктом «Рятуємо життя» одній з лікарень Запоріжжя надали допомогу на суму приблизно 1 мільйон гривень. У медичні набори входять ін’єкції, ліки, вітаміни, що потрібні для реабілітації хворих, котрі постраждали від бойових дій. Також у медзаклад привезли парентеральне (внутрішньовенне) харчування. Воно необхідне для хворих, які не можуть рухатись чи пацієнтів після операцій. Такі препарати потрібні щодня, тому запаси слід поповнювати, однак самотужки лікарня цього робити не може. Найбільшу за кількістю та найширшу за асортиментом допомогу надає комбінат Запоріжсталь. Читати повністю.

11:30 03 червня / МЕТІНВЕСТ ПЕРЕДАВ ГУМАНІТАРНУ ДОПОМОГУ ДЛЯ ГРОМАД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ТА КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТЕЙ У МЕЖАХ ПРОЄКТУ «РЯТУЄМО ЖИТТЯ»

Шість громад Дніпропетровської та Кіровоградської областей отримали 13,7 тисячі продуктових наборів у межах гуманітарного проєкту «Рятуємо життя», що реалізують Група Метінвест і ДТЕК у координації з Фондом Ріната Ахметова. Гуманітарний вантаж, що Метінвест передав до селищ Глеюватської, Лозуватської, Петрівської, Карпівської, Новолатівської та Широківської територіальних громад, складається з продуктів першої потреби. Один набір містить продовольство, яким може повноцінно харчуватися протягом тижня доросла людина. Допомогу розподілять між соціально незахищеними громадянами та жителями населених пунктів, котрі були вимушені полишити свої домівки внаслідок воєнної агресії РФ. Читати повністю.

10:00 03 червня / ЗВЕРНЕННЯ СЕО МЕТІНВЕСТУ ЮРІЯ РИЖЕНКОВА ДО ПАРТНЕРІВ ГУМАНІТАРНОГО ПРОЄКТУ «РЯТУЄМО ЖИТТЯ»

У перші дні війни Метінвест і ДТЕК – найбільші бізнеси SCM, у координації з Фондом Ріната Ахметова створили гуманітарний проєкт «Рятуємо життя». Він уже допоміг вижити тисячам людей. Гуманітарна допомога та внески у благодійний фонд Do it together дозволяють допомогти тим, хто більше за всіх потребує підтримки – дітям, людям похилого віку, жінкам.

20:00 02 червня / НА КРИВОРІЗЬКОМУ РМЗ ДБАЮТЬ ПРО УМОВИ ПРАЦІ СПІВРОБІТНИКІВ

Ковалі криворізького ремонтно-механічного заводу виробляють важливе обладнання для гірничодобувної галузі. Щоб виготовити 30-кілограмові деталі, використовують молот вагою в одну тонну. Саме тому робоче місце коваля має бути безпечним і комфортним. Нещодавно на КРМЗ для фахівців ковальської справи встановили захисну кабіну. Спеціальне мініприміщення має велику оглядовість, системи кондиціювання й підігріву та сучасне освітлення.

18:00 02 червня / МЕТІНВЕСТ ПОЛІТЕХНІКА ПОЧИНАЄ РЕЄСТРАЦІЮ НА ВСТУП ДО МАГІСТРАТУРИ

У вересні 2022 року перший в Україні недержавний гірничо-металургійний технічний університет «Метінвест Політехніка» розпочне підготовку магістрів. Подати документи в перспективний виш можна вже з 27 червня. Магістрів Метінвест Політехніки навчатимуть за найбільш актуальними освітніми програмами – металургія сталі; інноваційна діяльність у матеріалознавстві; комп'ютерні науки та цифровий інтелект; інтелектуальні системи управління в ГМК; інноваційні технології та системи захисту навколишнього середовища; аудит і консалтинг безпеки праці; бізнес-процеси та операційна ефективність тощо. Читати повністю.

16:00 02 червня / НА БАЗІ МЕДИКО-САНІТАРНОЇ ЧАСТИНИ КАМЕТСТАЛІ НАДАЮТЬ ДОПОМОГУ СПІВРОБІТНИКАМ-ПЕРЕСЕЛЕНЦЯМ

На базі МСЧ Каметсталі Групи Метінвест діє Центр підтримки та реабілітації співробітників і їхніх родин, які були вимушені покинути свої домівки через воєнні дії. Тут вони мають змогу відновити своє фізичне й емоційне здоров’я. Провідні лікарі МСЧ надали кваліфіковану консультацію, провели діагностику захворювань та призначили відповідне лікування вже майже 100 людям, котрі звернулись по допомогу. Також Центр забезпечує пацієнтів необхідними медикаментами – заспокійливими, кардіологічними, знеболювальними, жарознижувальними, протизапальними, антигістамінними препаратами, антисептиками, сорбентами, а віднедавна ще й вітамінами. Мультивітамінні комплекси для вимушених переселенців закупили в межах проєкту «Рятуємо життя» Метінвест і ДТЕК у координації з Фондом Ріната Ахметова.

14:00 02 червня / ЗНАЧУЩІ ПРОЄКТИ МЕТІНВЕСТУ: МОДЕРНІЗАЦІЯ ЦЕНТРАЛЬНОГО ГЗК

У 2006 році ЦГЗК став частиною Групи Метінвест. У межах Технологічної стратегії компанії підприємство першим в Україні освоїло виробництво продукції для прямого відновлення заліза (DRI). Масштабний проєкт на збагачувальній фабриці завершили у 2020 році. На новому обладнанні та вдосконаленій технології спеціалісти фабрики проводять «дозбагачення» сировини. Для випуску продукту преміального класу, зі вмістом заліза 70,5%, у корпусі фільтрації збудували дільницю тонкого грохочення. Для зниження вологості концентрату до рівня 8,5-9,4 % використовують сучасні керамічні вакуум-фільтри. Сьогодні такі інновації дозволяють виробляти DRI-обкотиші, які використовують для бездоменного виготовлення сталі. Читати повністю.

11:30 02 червня / ІНГУЛЕЦЬКИЙ ГЗК ПІКЛУЄТЬСЯ ПРО ЗЕЛЕНІ НАСАДЖЕННЯ НА ТЕРИТОРІЇ КОМБІНАТУ

Робітники ІнГЗК ретельно доглядають за молодими хвойниками, висадженими на території підприємства в січні. Рослини брали в контейнерах із закритою кореневою системою. Весна показала, що всі 25 ялиць і 60 сосен успішно перезимували. Щоб допомогти деревам міцно вкоренитися, співробітники комбінату зробили для них опори й регулярно проводять полив. Зауважимо, що частина з цих вічнозелених рослин прикрашала цехи ІнГЗК під час новорічних свят. Відмова від зрубаних ялинок на користь живих у контейнерах із подальшою висадкою – це вже добра традиція інгульчан.

21:00 01 червня / ЗАПОРІЖСТАЛЬ ПЕРЕДАВ ЗАПОРІЗЬКИМ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦЯМ ЧЕРГОВУ ПАРТІЮ ЗАХИСНОЇ АМУНІЦІЇ

З початку повномасштабної війни в Україні Група Метінвест розгорнула потужний гуманітарний фронт. Одним із головних напрямків роботи волонтерських штабів Метінвесту є допомога українським захисникам. Зокрема, комбінат Запоріжсталь забезпечує своїх працівників, які мобілізовані до Збройних сил України, та бійців, котрі боронять Запорізьку область, бронежилетами й касками. Допомога українським захисникам від Метінвесту надається безперервно з перших днів війни. Тільки за минулий тиждень військовим передали понад 1 тис. бронежилетів і 700 касок. Читати повністю.

20:00 01 червня / У ЗАПОРІЖЖІ МЕТІНВЕСТ ВЛАШТУВАВ ЯСКРАВЕ СВЯТО ДЛЯ ДІТЕЙ З ОКУПОВАНОГО МАРІУПОЛЯ

Запоріжжя продовжує приймати жителів Маріуполя та інших окупованих міст країни. Запорізькі підприємства Групи Метінвест Ріната Ахметова і Вадима Новинського не стоять осторонь та активно допомагають місту підтримувати переселенців. Зокрема люди отримують прихисток на соціальних об’єктах компанії в Запоріжжі. На одному з таких центрів розміщення переселенців влаштували свято для малечі до Дня захисту дітей. На захід запросили 70 дітей, котрі виїхали з Маріуполя та гарячих точок Запорізької області. Читати повністю.

19:20 01 червня / ПІВНІЧНИЙ ГЗК: 16 РОКІВ У КОМАНДІ МЕТІНВЕСТУ

Північний гірничо-збагачувальний комбінат – одне з перших підприємств Кривого Рогу, яке ввійшло до складу Групи Метінвест у 2006 році. За час роботи в компанії в кар’єрах і цехах ПівнГЗК повністю оновили парки гірничого та технологічного обладнання, реалізували масштабні проєкти з модернізації виробництва. До дня народження Групи Північний комбінат згадує, як змінювалося підприємство разом із Метінвестом. Читати повністю.

17:00 01 червня / ДМИТРО ЛИППА: СЬОГОДНІ НАША СТАЛЬ – ЦЕ НЕ ЛИШЕ ЕКСПОРТНІ НАДХОДЖЕННЯ, А Й ЗАХИСТ УКРАЇНСЬКИХ ВОЇНІВ

Генеральний директор Каметсталі Групи Метінвест Дмитро Липпа в етері телеканалу «Україна 24» відповів на питання щодо розв’язання нагальних питань збуту продукції та постачання необхідних матеріалів. Розповів, як підприємство та компанія підтримують співробітників-переселенців із Маріуполя й Авдіївки. Також СЕО Каметсталі прокоментував ганебний факт крадіжки російськими загарбниками сталі з Маріупольських підприємств Метінвесту.

15:10 01 червня / МЕТІНВЕСТ ПОКРОВСЬКВУГІЛЛЯ НАДАЄ ДОПОМОГУ РОДИНАМ СПІВРОБІТНИКІВ, ЩО СЛУЖАТЬ У ЛАВАХ ЗСУ

У Покровську видають гуманітарну допомогу для родин співробітників Метінвест Покровськвугілля, котрі зараз захищають країну. Вантаж прибув до міста в межах проєкту «Рятуємо життя» від Групи Метінвест і Фонду Ріната Ахметова. Кожна сім'я отримає два пакунки. Перша коробка – з продуктами тривалого зберігання (масло, крупи, макаронні вироби, консерви, олія, цукор). У другому пакунку – засоби особистої гігієни (зубна паста, щітки, мило, шампунь, серветки тощо), які через воєнний стан і проблеми з логістикою складно придбати.

13:00 01 червня / 2,4 МЛРД ГРН ДЛЯ УКРАЇНИ ТА УКРАЇНЦІВ – БІЗНЕСИ SCM, ФОНД РІНАТА АХМЕТОВА ТА ФК «ШАХТАР»

З 24 лютого по 1 червня бізнеси SCM, Фонд Ріната Ахметова та футбольний клуб «Шахтар» надали 2,4 млрд грн або близько 80 млн доларів допомоги. Значна частина цієї суми – гуманітарна допомога мирним громадянам. За 90 днів війни Фонд Ріната Ахметова передав для жителів України більш як 580 тисяч одиниць медикаментів, понад 60 тисяч гемоконтейнерів і більше ніж 185 тисяч продуктових наборів. У прифронтових містах завдяки ініціативі бізнесів Метінвест і ДТЕК проєкту «Рятуємо життя» створюється стратегічний запас продуктів, лікарні отримують необхідні препарати та матеріали, а соціально незахищені категорії – пакунки першої потреби. Загалом гуманітарна допомога бізнесів SCM, Фонду Ріната Ахметова та футбольного клубу «Шахтар» наразі охопила 2,5 млн людей. Читати повністю.

11:00 01 червня / У КАМ’ЯНСЬКОМУ ПРОЙШЛА ЕКОАКЦІЯ ЗА ПРОГРАМОЮ «ДБАЄМО РАЗОМ»

Ініціативи з благоустрою в межах програми «Дбаємо разом» координує «Зелений центр Метінвест». Цього разу в Кам’янському впорядкували територію біля медичної частини Каметсталі. Прибирали траву на газоні, а потім висадили молоді туї. Такі заходи відбуваються тричі на тиждень. Вимушені переселенці з Авдіївки та Маріуполя беруть у них активну участь. Загалом пройшло вже кілька подібних акцій. Тоді волонтери допомогли навести лад на території гуртожитків по вулиці Тагільській і на Гімназичному проспекті.