This page hasn't been translated into English yet.
Humanitarian aid 6/1/2022 Read 5 min

2,4 млрд грн для України та українців – бізнеси SCM, Фонд Ріната Ахметова та ФК «Шахтар»

Масштаби та обсяги підтримки України й українців від бізнесмена Ріната Ахметова продовжують зростати. З 24 лютого по 1 червня бізнеси SCM, Фонд Ріната Ахметова та футбольний клуб «Шахтар» надали 2,4 млрд грн або приблизно 80 млн доларів допомоги. 

Значна частина цієї суми – гуманітарна допомога мирним. За 90 днів війни Фонд Ріната Ахметова передав для жителів України більш як 580 тисяч одиниць медикаментів, понад 60 тисяч гемоконтейнерів і більше ніж 185 тисяч продуктових наборів. 

Аби допомога була максимально ефективною, її напрями та обсяги визначаються в координації з центральною та місцевою владою. Люди на місцях отримують харчові продукти, ліки, речі першої потреби. Проводяться заходи з евакуації та розміщення вимушених переселенців, розгортаються й утримуються шелтери, бомбосховища тощо. 

У прифронтових містах завдяки ініціативі бізнесів Метінвест і ДТЕК проєкту «Рятуємо життя» створюється стратегічний запас продуктів, лікарні отримують необхідні препарати й матеріали, а соціально незахищені категорії – пакунки першої потреби. 

Загалом гуманітарна допомога бізнесів SCM, Фонду Ріната Ахметова та футбольного клубу «Шахтар» охопила наразі 2,5 млн людей із 24 лютого.

Вкрай важливим напрямком залишається підтримка ЗСУ, ТрО та інших силових підрозділів, які ведуть боротьбу за Україну. Наші захисники отримали автотранспорт, дрони, спеціальні технічні засоби (від тепловізорів до далекомірів), фортифікаційні споруди, одяг і взуття, бронежилети та каски, аптечки й турнікети, рації, пальне тощо. 

У містах і містечках присутності бізнесів SCM розгорнуті центри підтримки громадян. Першочергово допомога надається соціально незахищеним особам і вимушеним переселенцям. Для евакуйованих створюються робочі місця, облаштовуються прихистки. Комунальним службам населених пунктів надається все можливе – від пального до засобів індивідуального захисту для працівників. Евакуаційні потяги «Укрзалізниці» отримують на безоплатній основі вугілля.

Енергетики ДТЕК і телекомунікаційники «Укртелекому» щодня підтримують роботу критичної інфраструктури України, повертаючи світло та зв'язок до будинків українців після обстрілів. Так, за травень електромонтери ДТЕК повернули світло понад 687 тисячам родин, що залишись без електропостачання внаслідок обстрілів у Київській, Донецькій, Одеській та Дніпропетровській областях. Крім того, з початку повномасштабної війни ДТЕК безплатно надає електроенергію для понад 100 закладів охорони здоров'я та оборонних установ. Завдяки цьому бюджетні й комунальні заклади заощадили 137 млн грн. 

Логістичну гуманітарну мережу разом із партнерами продовжує розвивати й «Лемтранс» – #RailwayHelpsUkraine. Завдяки проєкту гуманітарну допомогу з-за кордону отримали вже тисячі українців.

Футбольний клуб «Шахтар» розгорнув на стадіоні «Арена Львів» Shelter Centre, який прийняв уже сотні переселенців. Також клуб провів серію благодійних матчів Shakhtar Global Tour for Peace in Ukraine. Кошти від реалізації квитків і реклами (загалом 25,6 млн грн) були спрямовані на допомогу захисникам України, волонтерським організаціям, медикам і дітям, які постраждали від війни. Також завдяки ініціативі Shakhtar Social Founfation 14 європейських футбольних клубів організували збір і постачання гуманітарної допомоги в Україну.

Медіа Група Україна під патронатом Мінкульту та Офісу Президента спільно з іншими медіагрупами для протидії російській пропаганді продовжує надавати фінансову підтримку міжнародному каналу іномовлення FreeДом.

Фонд Ріната Ахметова також займається наповненням музею «Голоси мирних» – найбільшого архіву свідчень українців про події війни з РФ. Зараз зібрано вже понад 15 тисяч історій людей, що постраждали від війни.

Крім того, SCM першими, ще до 24 лютого, з ініціативи Ріната Ахметова заздалегідь передали державі авансом 1 млрд грн податків (це понад 30 млн доларів) за 2022 рік для підвищення обороноздатності країни та підтримки економіки.

Отже, з початку 2022 року загальний обсяг переданих Україні Рінатом Ахметовим коштів становить понад 100 млн доларів. За даними Forbes, допомога Ахметова є найбільшою серед представників великого українського бізнесу. 

За словами акціонера SCM Ріната АХМЕТОВА, зупинятись на цьому він не збирається. «Станом на сьогодні я виділив на допомогу Україні 100 млн євро. З них вже витрачено 70 млн євро. І ми не плануємо зупинятися. Допомагатимемо Україні та українцям стільки, скільки потрібно», – сказав він в інтерв’ю виданню «Новое время».

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.