This page hasn't been translated into English yet.
Breaking News 9/1/2022 Read 3 min

Оперативна ситуація в Україні та на підприємствах Групи Метінвест: осінь 2022

У ситуації, коли Україна опинилася в небезпеці, Група Метінвест робить усе від себе можливе, щоб захистити співробітників, членів їх сімей і мешканців регіонів присутності, забезпечити безперебійне функціонування своїх підприємств. Життя та здоров’я залишаються для нас незмінним пріоритетом.  

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації. 

Дайджест «лютої зими» читайте за посиланням.

Дайджест літа 2022 читайте за посиланням.

18:40 30 вересня / НА ШУ «ПОКРОВСЬКЕ» ГОТУЮТЬСЯ ДО РОБОТИ НА НОВОМУ СУЧАСНОМУ КОМБАЙНІ

Фахівці ШУ «Покровське» отримали прохідницький комбайн нового покоління ЄБЗ 260 фірми САНІ важкого типу. Його вага 92 тонни, довжина 12,5 метрів. Завантаження гірничої маси сучасне й ефективне. І все це при максимально низькому рівні шуму до 95 децибелів. Комбайн розрахований на роботу в складних гірничо-геологічних умовах, де міцність породи 11 мПа. Охолодження гідросистеми двоконтурне, що дає можливість працювати безперебійно, не перевантажуючи техніку. Керувати його роботою можна з пульта – навіть із 30 метрів. Сучасне обладнання випробують у справі вже в жовтні, тоді техніка буде залучена до проходження конвеєрного ходка південної панелі блоку №10. Шахтопрохідники розраховують, що комбайн буде йти щонайменше 6 метрів за добу. Читати повністю.

16:20 30 вересня / ЗАПОРІЗЬКІ ПРОМИСЛОВЦІ ОТРИМАЛИ ПРОДУКТОВІ НАБОРИ З НАЙНЕОБХІДНІШИМ

Понад 13 тисяч співробітників, членів їхніх сімей та ветеранів Групи Метінвест у Запоріжжі отримають від компанії продовольчі набори. У пакунках – найнеобхідніші продукти, які можна зберігати тривалий час: макарони, крупи, консерви та солодощі. Одного набору вистачає на 10-14 днів. Продовольчі набори видадуть співробітникам, які виховують дітей віком до 18 років та дітей з інвалідністю; працівникам компанії, які постраждали від аварії на ЧАЕС; родинам співробітників, які проходять військову службу в лавах чи були демобілізовані, отримали поранення під час військової служби. Також продуктові набори отримають ветерани праці та пенсіонери підприємств Метінвесту, які знаходяться на заслуженому відпочинку. Читати повністю.

14:30 30 вересня / ДЛЯ ЗМЕНШЕННЯ ПИЛІННЯ НА ЦГЗК ЗАСІЯЛИ ЖИТОМ 80 ГЕКТАРІВ ПРОМИСЛОВИХ ТЕРИТОРІЙ

Центральний ГЗК Групи Метінвест продовжує використовувати зелені технології для зменшення техногенного навантаження на довкілля. Для цього на підприємстві засіяли 80 гектарів озимого жита на сухих картах хвостосховища. На екологічний проєкт Метінвест направив більш як 4 млн гривень. Щоб рослини краще зійшли, екологи комбінату використали мінеральні добрива селітри та нітроамофоски. На сьогодні вже прийнялися 80% зернових. Рослини невдовзі утворять потужну кореневу систему й наземні пагони, які будуть стримувати пил та дозволять знизити пиління на понад 230 тонн за рік. Висаджування озимих, озеленення території підприємства та прилеглих міських селищ  – це один із пріоритетних напрямів екологічної програми ЦГЗК. Тільки за три останніх роки комбінат висадив понад 3 тисячі зелених насаджень. Читати повністю.

12:40 30 вересня / МІСТО МРІЇ: МАРІУПОЛЬ, ЯКИЙ ЗАЛИШИВСЯ ТІЛЬКИ НА ФОТО

У вересні Маріуполю виповнилося 244 роки – половину цього часу він був металургійним осередком Приазов’я. Підприємства-виробники металу багато в чому визначили його характер, образ і навіть «зовнішність». Чільне місце в розбудові Маріуполя займав Метінвест. Компанія принесла сюди новий підхід до ведення бізнесу, зокрема, й корпоративну соціальну відповідальність. Цим поняттям називають проєкти й заходи, спрямовані на поліпшення життя людей, – створення зон відпочинку, оновлення закладів освіти й охорони здоров’я, розбудова нових загальнодоступних просторів та інфраструктури. За 15 років Група Метінвест спрямувала понад мільярд гривень на розвиток міста. Завдяки потужним соціальним інвестиціям компанії Маріуполь став ошатним, доглянутим, комфортним та відверто красивим. На момент російського вторгнення місто більше нагадувало затишну Європу, аніж прифронтову Донеччину. Читати повністю.

11:00 30 вересня / НА КАМЕТСТАЛІ КАПІТАЛЬНО РЕМОНТУЮТЬ ПЕРВИННИЙ ГАЗОВИЙ ХОЛОДИЛЬНИК

У цеху уловлювання хімічних продуктів коксування триває капітальний ремонт первинного газового холодильника № 5. Коксохіміки відновлювали устаткування у два етапи. На початку року виконали очищення трубчатки теплообмінного агрегату. Це слід було зробити, тому що при охолодженні гарячого газу в трубчатці утворюються карбонатні відкладення, які порушують нормальний режим роботи і, відповідно, знижують ефективність холодильника. Наразі виконується заміна водяних колекторів та кришок холодильника, що вже мали наскрізну корозію, тріщини, через які відбувався витік води. Кожна кришка – металева конструкція вагою 200 кг, усього їх буде замінено 47. До виконання ремонтних робіт залучена підрядна організація Метінвест-Промсервіс. Читати повністю.

18:00 29 вересня / У ЦЕХУ КАР’ЄРІ ІНГУЛЕЦЬКОГО ГЗК ГОТУЮТЬСЯ ДО ЗИМОВОГО СЕЗОНУ

Машиністи бурових установок та екскаваторів піклуються про тепло в кабінах своєї техніки. Ущільнюють скло, ремонтують дахи гірничих машин, перевіряють справність ТЕНів та електрообігрівачів. У будівлі адміністративно-побутового комплексу також утеплюють вікна й ворота, очищують зливні стоки та траншеї, щоб у них не застоювалася й не замерзала вода. Вже завершили ревізію електроприладів для обігріву приміщень. Для посипання пішохідних доріжок заготовили абразивний матеріал – сіль і пісок. У цеху ще планують відключити від водопостачання заправні колонки для запобігання перемерзанню й утеплити пожежні гідранти. Працівники кар’єру планують зустріти холоди в повній готовності.

13:30 29 вересня / ВОЛОНТЕРИ ЗАПОРІЖСТАЛІ ПЕРЕДАЛИ ОБЛАСНОМУ ПЕРИНАТАЛЬНОМУ ЦЕНТРУ ДИТЯЧИЙ ОДЯГ

Молодь Запоріжсталі Групи Метінвест системно підтримує медичні заклади Запоріжжя, надаючи гуманітарну допомогу медикам і пацієнтам. Цього разу волонтери комбінату вкотре завітали до Запорізького обласного перинатального центру. Активісти передали консультативно-діагностичному відділенню пакунки з речами для немовлят – теплим одягом, повзунками й кофтинками, ковдрами та пледами. Речі збирали разом з іншими волонтерами гуманітарного хабу та благодійними фондами. Як повідомила завідувачка консультативно-діагностичного відділення Запорізького обласного перинатального центру Оксана Бачуріна, майбутні матусі майже одразу приходять до відділення, щоб обрати для своїх малюків найнеобхідніше. Читати повністю.

11:00 29 вересня / UNITED COAL COMPANY ДОЛУЧИЛАСЯ ДО МІСІЇ «РЯТУЄМО ЖИТТЯ»

Для розширення джерел підтримки «Рятуємо життя» Група Метінвест залучила свої міжнародні активи. Зокрема, американську компанію United Coal Company (UCC), виробника коксівного вугілля, що працює в трьох штатах США. Своєю чергою UCC створив благодійний фонд United Coal Foundation (UCF). Він опікується збиранням коштів і гуманітарної допомоги в США, щоб підтримувати колег із Метінвесту й усіх українців. United Coal Foundation спонукає місцеві та глобальні спільноти робити благодійні внески й надавати гуманітарну допомогу для мирних громадян України, які постраждали від нападу РФ. За час діяльності UCF вдалося зібрати $322 171. Внески надійшли від 74 донорів – компаній і приватних осіб зі США. Ці кошти підуть у благодійний фонд Do it together на реалізацію завдань «Рятуємо життя». Читати повністю.

18:00 28 вересня / ПРАЦІВНИКИ МЕТІНВЕСТ ПОКРОВСЬКВУГІЛЛЯ ОТРИМУЮТЬ ПАЛИВО ДЛЯ ОБІГРІВУ ОСЕЛЬ

Більш як 200 співробітників Метінвест Покровськвугілля вже отримали вугілля, щоб опалювати свої домівки в холодний період. Запастися безплатним паливом можуть усі працівники компанії. Для цього слід написати заяву та оформити необхідні документи. Зараз на складах підприємства є понад 12 тисяч тонн вугілля, і його продовжують завозити. Кожному співробітнику доступно дві безплатні тонни палива до нового року, ще дві – після. Транспортувати вугілля треба самостійно. Склад працює щодня по 12 годин, щоб забрати паливо було зручно кожному, незалежно від графіка. Списки на отримання соціального вугілля формуються на всіх підприємствах компанії. Читати повністю

15:20 28 вересня / МЕТІНВЕСТ ТА УКРТРАНСГАЗ РОБЛЯТЬ МЕТАЛОВИРОБИ ДЛЯ ВІЙСЬКОВИХ

Група Метінвест Ріната Ахметова і Вадима Новинського та Укртрансгаз - Оператор газосховищ України продовжують співпрацю для забезпечення потреб військових на передовій. Нещодавно на різні ділянки фронту доставлено понад 60 турбопічок для працівників підприємств Метінвесту, які нині служать у лавах Збройних Сил України. Пічки виготовлені за спільним проєктом Укртрансгазу та Метінвест-СМЦ, у межах якого Метінвест надав понад 6 тисяч тонн металопродукції. Наразі на сервісних підприємствах Укртрансгазу з металу Метінвесту виготовлено приблизно 130 турбопічок. Їх уже передали захисникам на фронт. Виробництво металовиробів для потреб українських військових триває. Невдовзі активізується робота з виготовлення буржуйок, які взимку зігріватимуть бійців під час перебування в окопах і бліндажах. Читати повністю.

13:30 28 вересня / МЕТІНВЕСТ ОПІКУЄТЬСЯ ДІТЬМИ-ПЕРЕСЕЛЕНЦЯМИ, ЯКІ ПОСТРАЖДАЛИ ВІД ВІЙНИ

Багато маленьких українців знають і розуміють, що таке справжня війна. Найважче тим, хто вимушено покинув свої домівки. Метінвест допомагає дітлахам адаптуватися на новому місці й оговтатися від пережитих жахіть. Першочергово задовольняються базові потреби. Сім’ї вимушених переселенців з дітьми знаходять тимчасове житло в шелтерах, на соціальних об’єктах Метінвесту в містах присутності або ж в інших місцях, облаштованих за підтримки компанії. Вони обладнані найнеобхіднішим – постільними речами, предметами першої потреби та побутовими приладами. У шелтерах люди мають змогу отримувати триразове гаряче харчування, що є дуже важливим для розвитку дитячого організму. Читати повністю.

11:40 28 вересня / У ПІДРОЗДІЛАХ ЗАПОРІЖСТАЛІ ТРИВАЮТЬ ПРОТИАВАРІЙНІ ТРЕНУВАННЯ

З середини вересня в усіх підрозділах Запоріжсталі йдуть тренування для персоналу. Під час тренувань відпрацьовуються різноманітні сценарії аварійних ситуацій, зокрема, зараз, коли ворог завдає ракетних ударів по об’єктах критичної інфраструктури. Особливої уваги потребують відпрацювання надзвичайних ситуацій, пов’язаних з аварійним відключенням енергопостачання обладнання структурних підрозділів комбінату. Тренування відбуваються у бригадах, на різних дільницях підрозділів у присутності фахівців з охорони праці, які контролюють дії персоналу під час імпровізованих НС і виставляють відповідні оцінки. За ними можна побачити повну картину підготовки персоналу комбінату до ліквідації аварійних ситуацій, звернути увагу й доопрацювати чіткий порядок дій. У реаліях сьогодення це особливо важливо, бо через постійні обстріли окупантів існує ризик потрапляння уламків і виведення обладнання з ладу. Читати повністю.

17:30 27 вересня / ПІВНІЧНИЙ ГЗК ПРОДОВЖУЄ РЕМОНТ ТЕХНОЛОГІЧНОГО УСТАКУВАННЯ

На випалювальних машинах ЛУРГІ 552 А і В ПівнГЗК Групи Метінвест відновили основу. Для надійності конструкції відбудували стійки під машинами, поновили стінові панелі та металеві плити. Загалом відремонтували більш як 450 м фундаменту. Окрім того, укріпили залізобетонні колони й зафіксували арматуру захисним шаром бетону. Зазначимо, що на виконання будівельних робіт тільки у 2022 році Метінвест спрямував приблизно 6 млн гривень.

ЦИФРА ДНЯ

Понад 800 дронів передав Метінвест захисникам України за час повномасштабної війни 

15:20 27 вересня / СТАЛЕВИЙ ФРОНТ. ЯК РІНАТ АХМЕТОВ ПОСТАВИВ БІЗНЕС НА ВОЄННІ РЕЙКИ

З початку бойових дій підприємства Метінвесту почали виготовляти залізні засоби стримування просування ворога. Пізніше – забезпечувати військових сталевими пластинами для бронежилетів і модульними укриттями для бліндажів. Однак виробництво для фронту – це не вся діяльність компанії. Загальна сума, спрямована за пів року війни на мілітарну допомогу та підтримку мирних, – понад 1,9 млрд грн. Серед покупок є автомобілі, дрони, турнікети, аптечки. Для облаштування блокпостів і зміцнення об'єктів соціальної інфраструктури Метінвест виділив приблизно 3 тисяч тонн піску та щебеню, 2,4 тисячі залізобетонних блоків і плит, надав метал для мобільних мінібастіонів та інших оборонних споруд. Крім того, компанія підтримує цивільних і переселенців. Читати повністю.

13:40 27 вересня / У ЗАХИСНИХ СПОРУДАХ КАМЕТСТАЛІ МОНТУЮТЬ НОВИЙ ДИЗЕЛЬНИЙ ГЕНЕРАТОР

У бомбосховищах Каметсталі з початку війни встановили чотири дизельні генератори. Устаткування потужне та надійне. Наразі в коксохімічному підрозділі триває монтаж п’ятого генератора фірми DALGAKIRAN серії DJ110BD. У разі відключення зовнішніх електромереж обладнання потужністю 80 кВт зможе в автономному режимі виробляти електроенергію для чотирьох бомбосховищ. За умови загрози люди зможуть досить тривалий час знаходитися всередині захисних споруд і при цьому будуть цілком захищені. Також планується під’єднати основні мережі зовнішнього освітлення коксохімічного підрозділу для безпечного пересування й евакуації робітників за відсутності електропостачання в темний час доби. Читати повністю.

11:30 27 вересня / НА ЗАПОРІЖСТАЛІ ТРИВАЄ ПІДГОТОВКА ПІДРОЗДІЛІВ ДО ОСІННЬО-ЗИМОВОГО ПЕРІОДУ

Підрозділи Запоріжсталі щороку проводять масштабну роботу з підготовки обладнання, будівель, теплових та електричних мереж до осінньо-зимового періоду. Оскільки в Україні осінь та зима часто буває непередбачуваною за погодними умовами, всі агрегати й комунікації комбінату мають бути підготовлені до роботи в умовах низької температури повітря, високого рівня опадів тощо. Також підготовка стосується і побутових приміщень підрозділів, де на час осінньо-зимового періоду проводяться додаткові роботи з облаштування комфортних умов для працівників – опалення, справна покрівля, гаряче та холодне водопостачання в душових і багато іншого. Читати повністю.

20:00 26 вересня / ТИЖДЕНЬ У 10 ФОТО: ГОЛОВНЕ ЗА 19 – 25 ВЕРЕСНЯ

Група Метінвест продовжує підтримувати Україну на шляху до перемоги. Основні зусилля компанії зосереджено на стратегічних напрямах – допомога Збройним силам і рятувально-правоохоронним службам, піклування про вразливі категорії громадян, розвиток промислового сектору та забезпечення сталості команди. Добірка тематичних фото покаже, що нам вдалося зробити протягом минулого тижня. Читати повністю

16:30 26 вересня / ЗАПОРІЖСТАЛЬ ПЕРЕДАВ ЗАХИСНІ ОКУЛЯРИ ЗАПОРІЗЬКИМ РЯТУВАЛЬНИКАМ

Службовці 4-го Державного пожежно-рятувального загону Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Запорізькій області отримали від комбінату Запоріжсталь Групи Метінвест 100 захисних окулярів-масок марки Pyramex V2G-XP. Це балістичні маски з термопакетом і можливістю встановлення діоптрій. Загальна сума спеціальних виробів становить понад 50 тис. Ці окуляри мають убезпечити рятувальників під час виконання службових завдань. Читати повністю.

14:40 26 вересня / ФОНД РІНАТА АХМЕТОВА ВІДПРАВЛЯЄ ГУМАНІТАРНИЙ ВАНТАЖ ДО ЗВІЛЬНЕНИХ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ ДОНЕЧЧИНИ

Фонд Ріната Ахметова з 2014 року системно допомагає українцям, які постраждали внаслідок воєнних дій на Донбасі. А після повномасштабного вторгнення РФ ця допомога значно збільшилась. Наразі підтримка від Фонду охоплює понад 37 громад у більш ніж п’яти областях, які постраждали безпосередньо внаслідок обстрілів і зруйнувань. Так, незабаром 5,5 тисяч продуктових наборів доправить Фонд Ріната Ахметова у населені пункти Донеччини, які нещодавно звільнили від російських окупантів. Пакуванням гуманітарної допомоги займались волонтери запорізьких підприємств Метінвесту в гуманітарному хабі, який діє на базі комбінату Запоріжсталь. У наборах – крупи, макарони, тушковано м’ясо, печиво тощо. Читати повністю.

13:00 26 вересня / МЕТІНВЕСТ ПЕРЕДАВ ЗСУ ЧЕРГОВУ ПАРТІЮ ДРОНІВ

Працювати за себе і за тих, хто на фронті, підтримувати економіку країни, допомагати Збройним Силам України – нагальні завдання Групи Метінвест. Днями в частини, які боронять землю Донбасу, за мілітарною ініціативою Сталевий Фронт Ріната Ахметова відправилися 10 дронів. Загальна вартість сучасної техніки майже півтора мільйона гривень. Показово, що за коптерами приїхали військові, які до війни працювали на ШУ «Покровське». На передовій дрони – витратний матеріал, однак вони є «очима» цілого підрозділу. Ці технологічні «пташки» допомагають дізнатися наміри противника й рятувати життя захисникам України. Читати повністю.

10:30 26 вересня / ПОНАД 80 ТИСЯЧ СПІВРОБІТНИКІВ, ЧЛЕНІВ ЇХНІХ СІМЕЙ І ВЕТЕРАНІВ МЕТІНВЕСТУ ОТРИМАЮТЬ ПРОДОВОЛЬЧІ НАБОРИ

Група Метінвест продовжує системно підтримувати співробітників та їхні родини. Цього разу в межах гуманітарного проєкту «Рятуємо життя», що Метінвест реалізує в координації з Фондом Ріната Ахметова, компанія підготувала більш як 102 000 продовольчих наборів для понад 80 000 осіб. Видавати продуктові набори розпочали на 20 підприємствах компанії в Запоріжжі, Кривому Розі, Авдіївці, Кам’янському, Покровську, Дніпрі та в Києві. Їх отримають окремі категорії працівників і члени їхніх сімей, а також ветерани праці та пенсіонери Метінвесту, котрі знаходяться на заслуженому відпочинку. Усі продуктові набори за калорійністю відповідають вимогам ВООЗ і розраховані на повноцінне харчування однієї людини протягом 10-14 днів. Читати повністю.

19:00 23 вересня / СПІВРОБІТНИКИ МЕТІНВЕСТ ДІДЖИТАЛ ПРИДБАЛИ МІКРОАВТОБУС ДЛЯ ВІЙСЬКОВИХ

До річниці заснування компанії фахівці Метінвест Діджитал організували збір коштів. За отримані гроші вони придбали машину – дизельний мікроавтобус, який просили військові. Перед відправленням захисникам автівку суттєво полагодили: переобладнали салон, провели повну діагностику, замінили необхідні запчастини, щоб мінібус добре працював у важких фронтових умовах. А ще його перефарбували під «захисну» темно-зелену кольорову гаму. Оновлене авто з символічною назвою «Машина перемоги» передали захисникам із 56 бригади. Читати повністю.

16:00 23 вересня / ЦЕНТРАЛЬНИЙ ГЗК СИСТЕМНО ВІДНОВЛЮЄ КАР’ЄРНУ ТЕХНІКУ

У гірничо-транспортному цеху №2 Центрального ГЗК провели капітальний ремонт двигуна 249-го самоскида. Під час робіт спеціалісти замінили деталі блоку циліндрів, циліндро-поршневої групи та колінчатий вал. Після встановлення й регулювання параметрів силової установки 130-тонного великовантажне авто ввели в експлуатацію. Наразі машина проходить обкатку на горизонтах Артемівського кар’єру.

14:00 23 вересня / ЗЕЛЕНИЙ ЦЕНТР МЕТІНВЕСТ ДОПОМАГАЄ КАМЕТСТАЛІ ВПОРЯДКУВАТИ ПАРК КОМБІНАТУ

Протягом тижня понад 30 співробітників Каметсталі приводять до ладу парк перед історичною будівлею заводоуправління: фарбують металоконструкції, підстригають зелені насадження, прибирають опале листя. Матеріали й інвентар надав Зелений центр. У Кам’янському такі заходи вже стали традиційними. Парк біля будівлі заводоуправління можна назвати візитною карткою підприємства. Сюди залюбки навідуються молодята у весільному кортежі. Городяни й гості Кам'янського під час прогулянок старою частиною міста милуються зеленою зоною та клумбами. Завдяки турботливим рукам металургів у цьому чудовому парку створюється атмосфера затишку й комфорту. У найближчих планах – встановити лави, щоб відвідувачам парку було ще зручніше, та полагодити тротуарну плитку. Читати повністю.

11:30 23 вересня / МЕТІНВЕСТ ПОЛІТЕХНІКА РОЗПОЧИНАЄ НАВЧАННЯ: ЗАВЕРШЕНО ПЕРШИЙ НАБІР СТУДЕНТІВ

Попри війну й окупацію Маріуполя, перший в Україні недержавний гірничо-металургійний університет Метінвест Політехніка завершив перший у своїй історії набір на всі освітні програми бакалаврського та магістерського рівня. 19 вересня понад 350 студентів розпочали навчання за сучасними інженерно-технічними спеціальностями. Група Метінвест запустила роботу Політехніки в режимі комбінованого онлайн- та офлайн-навчання, дотримуючись усіх заходів безпеки для студентів і викладачів. Університету вдалося практично повністю зберегти свій професорсько-викладацький склад. До того ж у виші розробили нові освітні програми, які поєднуватимуть декілька спеціальностей і дадуть змогу підготувати мультикомпетентних інженерів-лідерів для реалізації проєктів із відновлення і відбудови української промисловості та інфраструктури міст загалом. Читати повністю.

19:20 22 вересня / МІЖНАРОДНА МЕРЕЖА ALDI СТАЛА ПАРТНЕРОМ «РЯТУЄМО ЖИТТЯ»

Гуманітарний проєкт «Рятуємо життя», який реалізує Група Метінвест у координації з Фондом Ріната Ахметова, розпочав співпрацю з міжнародною мережею супермаркетів ALDI. У нового партнера за цінами виробника буде закуплена велика партія продукції, якої вистачить, щоб сформувати 50 тисяч гуманітарних наборів для мешканців прифронтових регіонів України. Німецька мережа супермаркетів-дискаунтерів ALDI – одна з найбільших у світі. Вона налічує понад 10 тисяч магазинів у 20 країнах. У продуктовий набір від ALDI входять м’ясні й рибні консерви, борошно, макаронні вироби, крупи, сіль, цукор, олія. Перша партія на 10 тисяч гуманітарних пакунків уже зібрана в Європі та незабаром відправиться в Україну. Їх отримають соціально незахищені категорії населення й вимушені переселенці в опорних містах ініціативи «Рятуємо життя». Читати повністю.

16:00 22 вересня / КРИВОРІЗЬКІ ЛІКАРНІ ОТРИМУЮТЬ ОБЛАДНАННЯ ВІД ГРУПИ МЕТІНВЕСТ

У межах гуманітарного проєкту «Рятуємо життя», що реалізує Метінвест у координації з Фондом Ріната Ахметова, медичні заклади Кривого Рогу отримали високотехнологічне обладнання для операційних на загальну суму 12,3 млн гривень. У Криворізьку міську клінічну лікарню надійшов наркозно-дихальний апарат експертного класу. Для якісного лікування пацієнтів з осколковими пораненнями та різними видами травм до операційних блоків однієї з криворізьких лікарень, що виконує функцію шпиталю, передали хірургічні набори інструментів, зокрема, і судинні. Матеріально-технічну базу медзакладу поповнило високотехнологічне обладнання: апарат для лікування ран негативним тиском, відсмоктувач медичний, електрохірургічний апарат, багаторазовий відеоларингоскоп, електродерматом, операційний стіл і світильник. Читати повністю.

14:00 22 вересня / ФАХІВЦІ МЕТІНВЕСТ ПОКРОВСЬКВУГІЛЛЯ ПРОЙШЛИ НАВЧАННЯ З ДОМЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ

Керівники поверхневих дільниць ШУ «Покровське» пройшли курс надання першої домедичної допомоги. Навчання провели спеціалісти Мирноградської міської організації товариства Червоного Хреста. Шестигодинний курс містив теоретичний блок і практичну частину для відпрацювання отриманих знань. Після тренінгу кожен учасник отримав сертифікат міжнародного зразка, визнаний у 200 країн світу. Надавати першу допомогу правильно поступово навчатимуться й інші співробітники шахтоуправління, оскільки підприємство – з підвищеним ризиком.

12:40 22 вересня / МЕТІНВЕСТ ПЕРЕДАВ БРОНЕЖИЛЕТИ ЗАХИСНИКАМ УКРАЇНИ

Військовослужбовці з Донецької області отримали чергову партію захисної амуніції від Групи Метінвест. У межах мілітарної ініціативи Сталевий Фронт Ріната Ахметова українським оборонцям передали 100 бронежилетів. Плити для них – власного виробництва компанії. Результати відстрілів показали, що калібри 5,45 та 7,62 їх не беруть, також вони добре захищають від осколкових уражень. У Метінвесті зазначають, що допомагатимуть нашим воїнам до самої перемоги. Читати повністю.

11:00 22 вересня / ЗАПОРІЖСТАЛЬ ПРОДОВЖУЄ РОБОТУ ЗА СИСТЕМОЮ «БЛОКУВАННЯ, МАРКУВАННЯ, ПЕРЕВІРКА»

Одним із пріоритетів Запоріжсталі є створення безпечних умов праці на виробництві й забезпечення надійної та безаварійної роботи технологічного обладнання. Для цього на комбінаті проводиться цілеспрямована робота з підвищення рівня охорони праці. Серед низки норм і стандартів охорони праці на підприємстві успішно працює система «Блокування, маркування, перевірка». Цей стандарт передбачає відключення й індивідуальне блокування кожного джерела енергії в процесі ремонту. Принцип роботи такий: одне джерело енергії – один працівник – один замок – один ключ. Читати повністю.

19:00 21 вересня / У ЦЕХАХ ІНГУЛЕЦЬКОГО ГЗК ТРИВАЄ ПІДГОТОВКА ДО ОСІННЬО-ЗИМОВОГО ПЕРІОДУ

Щоб погодні умови не спричинили збоїв у виробництві, на станціях «Промислова» і «Навантажувальна» залізничного цеху ІнГЗК відновили колії, стрілкові переводи і їхню систему обігріву. Для очищення та обдування стрілок від снігу підготували інвентар і ранцеві повітродувки. Щоб обробити вагони від змерзання вантажу, зробили достатній запас бішофіту. Для гальмівних систем локомотивів на станції доставляють сухий пісок. Також подбали про створення комфортних умов для залізничників. У побутовому комплексі провели ревізію електроконвекторів і систем водопостачання. У роздягальнях встановили додаткові теплові прилади. Для збереження тепла засклили вікна, зробили ущільнення зовнішніх дверей та воріт.

17:00 21 вересня / ІЗ ЗАПОРІЖЖЯ В ДОНЕЦЬКУ ОБЛАСТЬ ДОПРАВЛЯТЬ ГУМАНІТАРНУ ДОПОМОГУ ВІД МЕТІНВЕСТУ

Кілька тисяч продуктових наборів із найнеобхіднішим у межах проєкту «Рятуємо життя» доправлять до Донецької області. Наразі відвантажується 4 тисячі наборів для Костянтинівської ОТГ. Планується ще відвантаження для інших територіальних громад Донецької області – Слов’янської, Краматорської. У наборах міститься їжа тривалого зберігання. Зокрема, там є крупи, макарони, мука, цукор, згущене молоко, олія й тушковане м’ясо. «Пакунки життя» формують волонтери запорізьких підприємств Метінвесту. Читати повністю.

15:00 21 вересня / НА ПІВНІЧНОМУ ГЗК МЕТІНВЕСТУ ПРОДОВЖУЮТЬ РЕМОНТ ВИПАЛЮВАЛЬНОЇ МАШИНИ

У цеху виробництва окатків № 2 стартував другий етап ремонту випалювальної машини. Після відновлення механічного обладнання на ЛУРГІ 552 А розпочали футерувальні роботи. На модернізацію обладнання Група Метінвест спрямувала приблизно 6 млн гривень. Ремонтні роботи в цеху виконують разом зі спеціалістами підприємства Запоріжвогнетрив. У планах – виконати локальний ремонт вогнетривкої кладки горна в зонах випалу й охолодження. Для ремонту горна обрали власні та європейські матеріали високої якості, які витримують температуру до 1300°C. Для кладки застосували спеціальну суміш на основі глинозему андалузиту. Така суміш не застигає одразу, вогнетривка цегла буде скріплюватись уже безпосередньо під час просушування горна випалювальної машини. Читати повністю.

13:20 21 вересня / ДЛЯ НАЙВІДОМІШОГО ЮНОГО ХУДОЖНИКА З БЕРДЯНСЬКА ПРОВЕЛИ ЕКСКУРСІЮ ЗАПОРІЖСТАЛЛЮ

Сталеплавильний цех, де розпечений метал розливають у форми – це перший металургійний процес, який побачили на екскурсії гості Запоріжсталі. Вимушені переселенці з Бердянська – юний художник Максим Бровченко (Космо Макс) разом із мамою Оксаною – й атомник з Енергодару Олександр Хачко пізнавали особливості виробничих процесів, їх допомагав головний диспетчер підприємства Олександр Березовка. Треба сказати, що гості незвичайні: і Максима, і Олександра Хачка за їхні вчинки нагороджував Президент України Володимир Зеленський. Читати повністю.

11:30 21 вересня / ЛЬВІВСЬКИЙ ОБОРОННИЙ КЛАСТЕР ВИГОТОВИВ 80 ТИСЯЧ БРОНЕЖИЛЕТІВ, БІЛЬШІСТЬ ІЗ НИХ – ЗІ СТАЛІ МЕТІНВЕСТУ

Щоб вистояти в боротьбі з ворогом, українці почали об’єднувати зусилля, а бізнеси й організації – кооперуватися. Хорошим прикладом взаємодії заради перемоги є партнерство Метінвест-СМЦ та Львівського Оборонного Кластера. Так, Метінвест-СМЦ безплатно передав ЛОК понад 500 тонн сталевих листів, а фахівці Кластера виготовили з них бронежилети. Наразі завдяки цій співпраці 80 тисяч наших воїнів та фахівців, що працюють у зоні бойових дій, забезпечені захисною амуніцією. Читати повністю.

18:40 20 вересня / ДО ЗАВОДОУПРАВЛІННЯ АВДІЇВСЬКОГО КОКСОХІМУ НАВІДАВСЯ ТАБУН КОНЕЙ

За вісім років бойових дій у регіоні авдіївці звикли до бездомних собак і кішок. Але безпритульні коні – навіть для Авдіївки це надто несподівано. Ймовірно, вони прийшли з найближчих сіл, де зараз точаться бої. Для коней зараз прогодуватися неважко – є трава, фрукти й овочі на покинутих городах і в садах. А ось із водою гірше, бо природні водойми далеко. Першим до заводоуправління АКХЗ вийшов ватажок. Він довго стояв, доки коксохіміки не здогадалися винести йому відро води. Одразу ж до «водопою» підтягнувся невеликий табун із лошатами. Втамувавши спрагу, ватажок разом зі своїми підопічними вирушили далі. Читати повністю.

17:00 20 вересня / КАМЕТСТАЛЬ КАПІТАЛЬНО ВІДРЕМОНТУЄ СТАЛЕПЛАВИЛЬНИЙ КОНВЕРТЕР

Відповідно до затвердженого графіка капітальних ремонтів у конвертерному цеху Каметсталі стартував ремонт конвертера № 2 – основного агрегата у виробництві безперервнолитої заготовки. Головна мета капремонту – заміна опорного підшипника конвертера, завдяки якому обладнання утримується на вазі нахиленим під час роботи. Опорний підшипник працює в умовах високих динамічних навантажень, тому в елементах його конструкції утворюються пошкодження. Через це можуть відбуватися збої в роботі приводу повороту конвертера, а надалі – навіть порушення технологічного процесу виплавки сталі. Наразі тривають демонтажні роботи старого устаткування, термін служби якого вичерпався. Потім ремонтники змонтують новий підшипник завважки 5 тонн та майже 2 метри в діаметрі. Також під час проведення капітального ремонту виконають перефутерування конвертера. Читати повністю.

15:00 20 вересня / ПРОДОВЖУЄТЬСЯ БУДІВНИЦТВО БЛОКУ 11 ШУ «ПОКРОВСЬКЕ»

Наразі тривають роботи для будівництва аварійно-підіймальної машини повітроподавального ствола № 3 – уже облаштовані вісім фундаментів під колони, встановлені 52 фундаментальні бетонні блоки стін і змонтовано понад 2 тонни металоконструкцій. Разом з тим 30 тонн металоконструкцій змонтовано під новий копер, прокладено й теплоізольовано 18 метрів трубопроводу дегазації по надшахтній будівлі вентиляційного ствола № 3. Команда ШБК веде підготовку ППС-3 до експлуатації. Зараз триває армування ствола, натепер пройдено 900 метрів. Попереду – влаштування підлог на мінусових відмітках, а також монолітного поясу з бетону по периметру стін будівлі. Ще доведеться змонтувати щонайменше 30 тонн металоконструкцій.

13:00 20 вересня / ЯК АВДІЇВСЬКИЙ КОКСОХІМ ФУНКЦІОНУЄ В УМОВАХ ВІЙНИ

У структурних підрозділах АКХЗ Групи Метінвест ведеться підготовка до зими. Однак це відбувається в умовах постійних ворожих обстрілів. Щоб пережити сезон холодів, для бомбосховищ коксохіму доставлено вугілля, очікується постачання опалювальних котлів. Так під час обстрілів заводчани зможуть перебувати в укриттях у відносно комфортних умовах. У 2022 році вперше в історії АКХЗ заводська теплоелектроцентраль не може забезпечити теплом не тільки місто, а й структурні підрозділи самого заводу. ТЕЦ, як і весь завод, законсервовано. Щоб вона змогла відновити роботу, потрібен величезний обсяг робіт з відновлення її обладнання й комунікацій. Це має сенс лише після припинення бойових дій у регіоні. Читати повністю.

11:00 20 вересня / ЗАПОРІЖСТАЛЬ ПРОВІВ ВАЖЛИВІ РЕМОНТИ В ТЕПЛОЕЛЕКТРОЦЕНТРАЛІ

На турбокомпресорних агрегатах № 3 та 4, які забезпечують дуття на ДП № 3 та 4 відповідно, провели комплекс ремонтів, у ході яких були усунені потенційні ризики поламок та незапланованих простоїв обладнання. В результаті професійних дій подовжено термін експлуатації обладнання. Фахівці теплоелектроцентралі й підрядних організацій Метінвест-Промсервіс та Інтел Енерго провели низку важливих робіт. Зокрема, на ТКА № 3 виконали ремонт підшипників турбіни й компресора, очищення конденсатора та камери фільтрів, ремонт насосних агрегатів. Проведена діагностика ротора компресора з подальшим ремонтом робочих лопаток. На ТКА № 4 відремонтували ротор і підшипники турбіни, кінцеві ущільнення, а також очистили сполучну муфту агрегату й замінили упорний диск. До виконання завдань на ТКА № 4 долучилися й фахівці Запорізького ливарно-механічного заводу. Читати повністю.

18:00 19 вересня / НА КАМЕТСТАЛІ КАПІТАЛЬНО РЕМОНТУЮТЬ ГРАДИРНЮ ТЕХНІЧНОЇ ВОДИ

У цеху вловлювання хімічних продуктів коксування Каметсталі капітально ремонтують п’яту секцію градирні технічної води. Система оборотного водопостачання та градирня є одним із найважливіших технологічних вузлів коксохімічного виробництва, без стабільної роботи якого функціонування коксового цеху неможливе. У ході капремонту передбачена заміна верхньої плити, на якій встановлений дифузор, заміна зрошувальної та водовловлювальної системи, обшивки корпусу, зв'язків, опорних конструкцій, відновлення залізобетонного каркаса, а також заміна рами з вентилятором. Читати повністю.

16:00 19 вересня / МЕТІНВЕСТ ПЕРЕДАВ ЗАПОРІЗЬКОМУ ВІЙСЬКОВОМУ ШПИТАЛЮ ЧЕРГОВУ ПАРТІЮ ДОПОМОГИ

Від початку масштабного вторгнення РФ Метінвест системно допомагає Запорізькому військовому шпиталю, до якого з передової евакуюють поранених і тяжкохворих захисників. Меткомбінат Запоріжсталь уже кілька разів передавав дороге медичне обладнання для хірургічного відділення, медикаменти та лікарські засоби. Днями в медзаклад доставлено чергову гуманітарну допомогу від компанії. Цього разу шпиталь отримав приблизно 18 тис. одиниць препаратів на загальну суму понад 525 тис. грн. У поставці 15 найменувань: кровоспинні, протизапальні, антигістамінні, а також антибіотики, стимулятори перистальтики й антисептичні засоби. Деякі з них застосовуються і при операціях, але здебільшого це медикаменти для терапевтичного лікування та післяопераційної реабілітації. Читати повністю.

14:30 19 вересня / МЕТІНВЕСТ ПЕРЕДАВ РЕКОРДНУ ПАРТІЮ ДРОНІВ УКРАЇНСЬКИМ ЗАХИСНИКАМ

Щоб забезпечити українських військових мобільними засобами повітряної розвідки, Група Метінвест налагодила системне постачання дронів на передову. Цього разу до служби стануть одразу 300 безпілотних літальних апаратів. Загальна вартість сучасного обладнання, придбаного в межах мілітарної ініціативи Ріната Ахметова «Сталевий Фронт», склала приблизно 50 млн грн. Нові дрони обладнані тепловізорами та оптичним зумом. Апарати мають додаткові батареї, дальність їх польоту – зо 10 км, а час перебування в повітрі приблизно 40 хв. Фахівці ГУР і сухопутних військ додатково проведуть корекцію програмного забезпечення безпілотників, щоб вони могли якісно виконувати завдання. Читати повністю.

12:40 19 вересня / У ЗАПОРІЖЖІ ТА ОБЛАСТІ ОБЛАШТУВАЛИ 10 ОСВІТНІХ ХАБІВ З КОМП'ЮТЕРАМИ ДЛЯ ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ

Тепер школярі, які живуть у двох шелтерах Метінвесту для вимушених переселенців, можуть дистанційно навчатись у спеціально обладнаних освітніх хабах із комп'ютерними класами. Простір комфортний: зручні меблі, у вільному доступі є шість ноутбуків, п’ять планшетів, шість наборів гарнітур, проєктор, принтер, канцтовари, навчальні матеріали. Проведений інтернет. Зі школярами працює вчитель-консультант. Наразі в шелтері мешкає 14 дітей, вони займаються позмінно. Цей проєкт для ВПО, які мешкають у місцях компактного проживання, у Запоріжжі та Запорізькій області реалізує Благодійний фонд «Посмішка ЮА» за підтримки Гуманітарного фонду для України та в координації з громадською організацією «Запоріжжя. Платформа спільних дій». Мета проєкту – сприяти подоланню цифрової нерівності, яку зараз можуть відчувати діти з сімей вимушених переселенців у зв'язку з воєнними діями. Читати повністю.

11:00 19 вересня / НОВЕ ЖИТТЯ НА НОВОМУ МІСЦІ

Під час повномасштабної війни Запоріжжя стало новою домівкою для тисяч українців. Сюди приїжджають мешканці тимчасово окупованих територій. Зокрема, до Запоріжжя виїхали тисячі співробітників маріупольських підприємств Метінвесту. Серед них – Олександр Махсма, який поїхав з блокадного Маріуполя в березні. У Маріуполі він чотири роки працював на Азовсталі, до цього – ще 15 років на комбінаті імені Ілліча. Коли почалась повномасштабна війна, чоловік почав шукати шляхи, як виїхати з родиною. Так і потрапили до Запоріжжя. Оговтавшись від пережитого, Олександр почав шукати роботу. На Запоріжсталі йому швидко знайшли місце за професією. За чотири місяці маріуполець уже звик до нового місця роботи та міста. У цьому йому допомагає підтримка родини та колег. Читати повністю.

16:00 17 вересня / МЕТІНВЕСТ ЗАБЕЗПЕЧУЄ УКРАЇНСЬКИХ РЯТУВАЛЬНИКІВ АМУНІЦІЄЮ

Рятувальники ДСНС першими прибувають на місця ворожих бомбардувань та обстрілів, ліквідують пожежі, розбирають завали, знешкоджують снаряди, що не розірвалися, евакуюють постраждалих мешканців. Часто їм доводиться доставляти людям їжу, воду, надавати першу медичну чи психологічну підтримку. Щоб убезпечити людей під час виконання службових завдань, Група Метінвест передає особовому складу ДСНС захисну амуніцію. Надійний бронезахист стане рятувальникам у пригоді під час ліквідації наслідків ракетно-артилерійських атак ворога. Амуніція має високий рівень балістичної стійкості й має вберегти від уламків снарядів чи прямого влучання куль. Читати повністю.

18:30 16 вересня / АКТИВ УПРАВЛІННЯ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ ЗАПОРІЖСТАЛІ ЗБИРАЄ БЛІНДАЖНІ СВІЧКИ

Спекотне літо вже пішло – почався сезон дощів і похолодання. За такої погоди нашим військовослужбовцям стануть у пригоді бліндажні свічки. З їх допомогою можна готувати їжу, сушити одяг та грітися. Нещодавно актив управління залізничного транспорту Запоріжсталі зібрав чергову партію бліндажних свічок для захисників з передових позицій. До роботи долучилися й вимушені переселенці з різних регіонів України, що наразі мешкають в одному з шелтерів Метінвесту. Зараз на рахунку учасників благодійної акції «Зігріємо солдатів» більш як 700 свічок. Читати повністю.

17:00 16 вересня / КРИВОРІЗЬКІ ГЗК МЕТІНВЕСТУ ВИКОРИСТОВУЮТЬ ВИРОБНИЧУ ПАУЗУ ДЛЯ ВПОРЯДКУВАННЯ ПІДПРИЄМСТВ

Щоб виготовляти високоякісний концентрат, збагачувальники Центрального ГЗК подбали про справність технологічного устаткування. Днями ремонтники завершили модернізацію технологічної секції № 11 та млина № 111. А на Північному ГЗК продовжують осінні роботи з підготовки до зими. У цеху мереж і підстанцій обслуговують силові трансформатори, які живлять фабрики та кар’єри. Їх ретельно чистять і миють двічі на рік – весною та восени. Роботи проводять з виконанням всіх вимог з охорони праці та промислової безпеки, використовуючи систему блокування, маркування й перевірки.

15:00 16 вересня / ФАБРИКА ОГРУДКУВАННЯ ЦЕНТРАЛЬНОГО ГЗК ВІДЗНАЧАЄ ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ

Фабриці огрудкування ЦГЗК виповнилося 55 років із дня введення в експлуатацію. За цей час колектив виробив понад 195 мільйонів тонн окатків. Натепер фабрика єдина в Україні з випуску металургійної продукції для технології DRI. Уже третій рік поспіль огрудкувачі виготовляють окатки зі вмістом заліза 67,5%. Високоякісну продукцію використовують у більш екологічній бездоменній металургії. Щоб вийти на сучасний рівень виробництва, у 2017 році Метінвест розпочав модернізацію обладнання фабрики. На дільниці підготовки шихти змонтували високоінтенсивні змішувачі EIRICH і чашовий огрудкувач HAVER SCARABАEUS з інтелектуальною системою контролю за процесом огрудкування. Для завантаження випалювальної машини встановили дводечний роликовий грохот Metal 7. Читати повністю.

13:00 16 вересня / ЮРІЙ РИЖЕНКОВ: У МОСКВІ ЗРОБИЛИ ВЕЛИЧЕЗНУ ПОМИЛКУ

Минулий рік, мабуть, став одним із найуспішніших за всю історію Групи Метінвест. Компанія планувала розвиток виробничих потужностей у Маріуполі й розпочала будівництво першого в Україні приватного гірничо-металургійного університету «Метінвест Політехніка». Але все змінилося 24 лютого. У новому інтерв’ю НВ. Бізнес генеральний директор Групи Метінвест Юрій Риженков розповів, чому він особисто не вірив у повномасштабне вторгнення росіян до перших ракетних обстрілів. Також поговорили про стан маріупольських підприємств, санкції проти Росії та гарантії відновлення інвестицій в економіку України. Читати повністю.

11:20 16 вересня / МЕТІНВЕСТ ПЕРЕДАВ ЗАХИСНИКАМ НА ПЕРЕДОВУ ПАЛИВНО-МАСТИЛЬНІ МАТЕРІАЛИ

Група Метінвест продовжує підтримувати українських захисників, які тримають оборону на всій лінії фронту. Комбінат Запоріжсталь закупив майже 800 літрів паливно-мастильних матеріалів для Збройних Сил України. Військовослужбовці кажуть: це суттєва підтримка. Такий об'єм допоможе обслужити достатню кількість техніки, яку використовують для вивозу поранених, рейдів у тил противника й інших задач. Зауважимо, що підприємства Метінвесту надають підтримку військовим із самого початку повномасштабної війни. На запити реагують швидко, бо впевнені, що це наближає перемогу України. Читати повністю.

17:20 15 вересня / КАМЕТСТАЛЬ ВІДВАНТАЖИВ ПЕРШУ ПАРТІЮ АРГОНУ НА ПОТРЕБИ ЗОВНІШНЬОГО РИНКУ КРАЇНИ

Каметсталь продовжує вдосконалювати процеси виробництва, щоб підтримувати економіку країни. Днями комбінат відвантажив першу партію – 19,5 тонн – рідкого аргону вищого сорту сторонньому споживачеві. Аргон виробляється в киснево-компресорному цеху на повітророзподільній установці й застосовується комбінатом у технологічних процесах сталеплавильного виробництва. В межах системи подання пропозицій фахівці ККЦ розробили та впровадили енергоефективний проєкт зі зниження втрат під час виробництва й транспортування аргону. Це дозволило скоротити втрати газу на 4 %, що відтепер дає змогу щомісяця додатково накопичувати 20 тонн рідкого аргону. Завдяки зниженню втрат ККЦ повністю забезпечує внутрішню потребу підприємства в цьому газі, а накопичений рідкий аргон відвантажуватиметься на потреби зовнішнього ринку країни. Читати повністю.

15:40 15 вересня / ЗБАГАЧУВАЛЬНА ФАБРИКА «СВЯТО-ВАРВАРИНСЬКА» ПЕРЕВИКОНУЄ ПЛАН

Попри складну логістику, загрозу ворожих обстрілів та внутрішні виклики, підприємства Метінвест Покровськвугілля працюють, а деякі – навіть перевершують очікування. У серпні збагачувальна фабрика «Свято-Варваринська» виробила більше вугільного концентрату, ніж було намічено. Оперативний місячний план виконано на 104%.

14:00 15 вересня / НА КРИВОРІЗЬКОМУ РМЗ КАПІТАЛЬНО ВІДРЕМОНТУВАЛИ КРАН-ДВАДЦЯТИТОННИК

Спеціалісти КРМЗ Групи Метінвест завершили капітальний ремонт 20-тонного електромостового крана на термообробній дільниці сталефасоноливарного цеху: оновили систему управління краном, замінили кабельні матеріали. В новій кабіні встановили зручне крісло, змонтували систему підігріву й кондиціонування, встановили гучномовець для зручного спілкування з колегами. Завдяки сучасній техніці в машиніста є все, щоб продуктивно та з комфортом виконувати робочі завдання. Нагадаємо, що раніше в механоскладальному цеху КРМЗ після капітального ремонту був встановлений електромостовий кран вантажністю 16 тонн.

11:30 15 вересня / НА КАМЕТСТАЛІ КОЛЕГИ-ПЕРЕСЕЛЕНЦІ ОПАНОВУЮТЬ НОВУ ПРОФЕСІЮ

Вимушеним переселенцям із Маріуполя й Авдіївки Група Метінвест надає всіляку підтримку та допомогу. Зокрема, пропонує працевлаштування на своїх підприємствах. Якщо ж працівник не знайшов вакансію за фахом, є можливість безплатно пройти курси з перенавчанням на нову професію. На Каметсталі організоване навчання за фахом «Оператор машин безперервного лиття заготовок». Упродовж чотирьох місяців його проводять безпосередньо в конвертерному цеху комбінату, у відділенні МБЛЗ. Переваги такого навчання для наших колег очевидні: вони отримують нову професію та можливість подальшого працевлаштування за цим фахом. Крім того, співробітникам, у разі працевлаштування з перенавчанням компанія виплачує стипендію 10 000 гривень. Читати повністю.

17:00 14 вересня / ФАХІВЦІ ШУ «ПОКРОВСЬКЕ» ЗРОБИЛИ ПРИСТРОЇ ДЛЯ ВИГОТОВЛЕННЯ ПАЛИВНИХ БРИКЕТІВ

У липні чотири колективи ШУ «Покровське» – дільниці Ремонт забійного обладнання 1 і 3, Ремонт гідравлічного обладнання та дільниця Бетонно-розчинний вузол розпочали розробляти пристрої для виготовлення паливних пелетів із тирси. Через місяць фахівці представили перші зразки машин. Після доопрацювання деяких нюансів, визначили переможців цього умовного змагання новаторів. Одну з лідерських позицій посів колектив дільниці РЗО-3. Їхня ідея – машина, що працює із застосуванням домкрата високого тиску. Ще один переможець – колектив дільниці БРВ. На відміну від колег, які висушують сировину перед обробленням, спеціалісти готують для брикетів спеціальний розчин із води, паперу й тирси. Потім ця суміш завантажується в форми та пресується гідравлічним домкратом. За свої напрацювання переможці отримали грошові премії. Читати повністю.

15:00 14 вересня / КРИВОРІЗЬКІ ПІДПРИЄМСТВА МЕТІНВЕСТУ МАЮТЬ ОБЛАШТОВАНІ ЗАХИСНІ СПОРУДИ ДЛЯ СПІВРОБІТНИКІВ

У Кривому Розі укриття та бомбосховища, що знаходяться на території підприємств Метінвесту, укомплектовані всім необхідним для тривалого перебування працівників. У спорудах є світло, достатня кількість меблів і всі необхідні комунікації. В укриттях проведений зв’язок, працює вентиляційна система, в наявності генератори, печі-буржуйки, електричні чайники та мікрохвильовки. Також є засоби пожежогасіння, встановлюють фільтри для води. Додатково подбали про створення в кожному укритті необхідного запасу продуктів тривалого зберігання, води й аптечок з широким спектром препаратів для надання допомоги при погіршенні самопочуття. Щоб облаштувати спальні місця, закупили матраци. Загалом сховища можуть умістити приблизно 18,5 тисяч людей. Найближчі до житлових кварталів укриття відкриті і для містян. Читати повністю.

13:00 14 вересня / МЕТІНВЕСТ НЕ ПРИПИНЯЄ ПОСТАЧАННЯ МЕДИЧНОГО КИСНЮ

Група Метінвест навіть в умовах війни продовжує постачати медичний кисень до лікарень України. З початку вересня Запоріжсталь відвантажив майже 35 тонн до Запорізької та Дніпропетровської областей. Кисень, який виробляють на підприємстві, використовується для лікування хворих на COVID-19, а також інших киснезалежних пацієнтів. З настанням осені, а відповідно і збільшенням ризиків захворіти на вірусні інфекції, така допомога особливо актуальна.

11:00 14 вересня / У ЛІКАРНІ КАМ’ЯНСЬКОГО НАДІЙШЛА ЧЕРГОВА ДОПОМОГА ВІД МЕТІНВЕСТУ

У межах гуманітарної місії, яку реалізує Метінвест у координації з Фондом Ріната Ахметова, у Кам’янську лікарню швидкої медичної допомоги прийшла чергова партія найбільш потрібних медикаментів. Сюди ввійшли інфузійні антибіотики, протизапальні препарати, розчини для ін’єкцій тощо. Починаючи з березня, в медзаклади Кам’янського надійшли вже 12 поставок медикаментів, витратників та обладнання на суму понад 17 млн грн. Це вкрай важливо, адже зараз серед пацієнтів – як жителі міста, так і поранені українські захисники. Щомісячні поставки, які за запитами проводить Каметсталь, дозволяють лікарям надавати своєчасну медичну допомогу. Читати повністю.

17:20 13 вересня / У ЗАПОРІЖЖІ ДІТЕЙ-ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ НАВЧАЮТЬ ПЛАВАТИ ЗА ПРОЄКТОМ ДЕНИСА СИЛАНТЬЄВА

Наприкінці літа в Запоріжжі стартував проєкт «Фізична реабілітація дітей через плавання». Його ініціатор – срібний призер Олімпійських ігор та волонтер Денис Силантьєв. Ініціативу підтримав Метінвест: щоб діти займалися безплатно, компанія виділила 235 тисяч гривень. Юні плавці навчаються вже три тижні. Тренер – Сергій Проняєв, перший наставник самого Силантьєва. Дітям дають основи звикання до води, вміння правильно дихати, плавати на спині, кролем і брасом. В учасників проєкту вже спостерігаються певні успіхи. Діти стали більш згуртованими, дружними, старші завжди допомагають молодшим. Загалом заплановано 16 занять. Вони триватимуть до кінця жовтня. Читати повністю.

15:00 13 вересня / КРИВОРІЗЬКІ ПІДПРИЄМСТВА МЕТІНВЕСТУ ОПІКУЮТЬСЯ МІСЬКИМИ ЛІКАРНЯМИ

До Інгулецького ГЗК Групи Метінвест звернулися за допомогою з адміністрації медзакладу, що наразі працює з підвищеним навантаженням. Адже через розширення функцій лікарні, виникла потреба поповнити її матеріальну базу. Керівництво комбінату спільно з профспілковим комітетом відгукнулися на запит та оперативно передали до шпиталю гуманітарний вантаж – комплекти білизни, банні й паперові рушники, засоби для прання.

13:20 13 вересня / МОЛОДІЖКА ЗАПОРІЖСТАЛІ ПРИВЕЗЛА ДІТЯМ-ПЕРЕСЕЛЕНЦЯМ КОРИСНІ ПОДАРУНКИ

Значних зусиль для допомоги людям, які знайшли прихисток у Запоріжжі та області, докладають працівники Запоріжсталі. Великий внесок у цьому напрямку роблять представники молодіжної організації комбінату. Нещодавно вони завітали з подарунками до дітей-переселенців, які оселилися в селищі Широке Запорізької області. Волонтери комбінату подарували дітям солодощі, фрукти й іграшки. Також маленьким переселенцям привезли теплий одяг, який стане їм у пригоді восени та взимку. Читати повністю.

11:30 13 вересня / ПІВНІЧНИЙ ГЗК МЕТІНВЕСТУ ГОТУЄ ТЕХНІКУ ДО ВІДНОВЛЕННЯ ВИРОБНИЦТВА

У гірничотранспортному цеху № 1 Північного гірничо-збагачувального комбінату продовжують ремонтувати кар’єрну техніку. Спеціалісти відновлюють одну з найбільших водополивальних машин-гідромоніторів в Україні. Місткість цистерни – 119 кубометрів, машина має мобільний потужний насос. Завдяки технічним можливостям автомобілісти можуть без дозаправлення зрошувати забої та технічні дороги протягом години в зоні поливу до 60 метрів. Ремонт водополивальної техніки спеціалісти комбінату виконують власними силами. В ході робіт планують встановити більш сучасну реставровану кабіну. Замінять тяговий генератор, кронштейни кріплення заднього мосту. Модернізують гідронасос і гідравлічну панель управління підйому. Читати повністю.

19:00 12 вересня / ЗАПОРІЗЬКІ ПІДПРИЄМСТВА МЕТІНВЕСТУ ВИГОТОВЛЯЮТЬ ЗАХИСНІ «КАПСУЛИ» ДЛЯ ЗСУ

Запорізькі підприємства Групи Метінвест Ріната Ахметова спільно з фахівцями-військовими розробили спеціальні мобільні укриття. Це металеві «капсули», які закопують на 1-1,5 метра під землю. Для додаткової надійності зверху роблять перекриття з дерев’яних брусів. Собівартість однієї – приблизно 200 тисяч гривень, однак Метінвест надає їх безплатно. Підприємства компанії вже виготовили 10 таких споруд, з них вісім – уже встановлені, ще дві – відправилися на позиції. Такі укриття можна обладнати ліжками, а також утеплити. Їх легко збирати й розбирати. Конструкція зроблена з хвилястої сталі, яка витримує 150-мм снаряд. Це одна з найбільш зручних і надійних розробок для військових. Усередині легко облаштувати і душові, і столові, і навіть казарми. А сама «капсула» може бути будь-якого розміру. Читати повністю.

17:00 12 вересня / «РЯТУЄМО ЖИТТЯ» ДОПОМАГАЄ ПЕРЕСЕЛЕНЦЯМ З ТЕПЛИМ ОДЯГОМ І ВЗУТТЯМ

Для підтримки переселенців у Запоріжжі діє проєкт «Рятуємо життя», заснований Групою Метінвест у координації з Фондом Ріната Ахметова. Один із напрямків проєкту – видача теплого одягу та взуття для всіх нужденних. Це стало особливо актуальним з настанням осені. Днями в один із волонтерських хабів Метінвесту доставили майже 1,5 тонни одягу та взуття. Більшість речей – на осінь і зиму. Зараз волонтери фасують його, щоб люди, які прийдуть за одягом, могли швидко обрати все необхідне. Вибір дуже різноманітний, тому кожен може знайти щось за потребою. Безплатно взяти собі речі можуть мешканці шелтерів Метінвесту та інші переселенці, які проживають у Запоріжжі. Щоб отримати допомогу з теплим одягом, треба лише надати довідку ВПО. У виборі ніяких обмежень немає. Читати повністю.

15:20 12 вересня / ПІВНІЧНИЙ ГЗК РЕМОНТУЄ КАР’ЄРНІ САМОСКИДИ

У гірничотранспортному цеху № 1 Північного ГЗК Групи Метінвест завершили відновлення вантажної платформи на 130-тонний автосамоскид. Це вже п’ятий кузов, який реанімували цьогоріч. Роботи з футерування платформи легованою сталлю – це тривалий процес. Приблизно два місяці газоелектрозварники вимірювали й різали сталеві листи, міняли рейки, кронштейни кріплення, наварювали нові фрагменти. Цього тижня платформу вже встановлять на автосамоскид.

13:40 12 вересня / НА КАМЕТСТАЛІ ПРОВОДЯТЬ НАВЧАННЯ З ГАЗОВОЇ БЕЗПЕКИ

Щодня організовані групи працівників Каметсталі проходять навчання на території газорятувальної станції. Фахівці ГРС спершу викладають теоретичні основи. Зокрема – особливості та правила експлуатації портативних газоаналізаторів Dräger, саморятувальників CI-30, призначених для захисту органів дихання людини у випадку виникнення аварійної ситуації, пов'язаної з викидом газу, пилу, інших шкідливих речовин. Також вивчають правила користування кисневих ізоляційних респіраторів, регенеративних і повітряно-дихальних апаратів Dräger PSS 4000. Особлива увага на курсах приділяється практичним відпрацюванням. Кожен має вміти особисто перевіряти газозахисний апарат, одягнути його, ввімкнути й безпечно використати, а також попрацювати в парі з колегою, адже в умовах реальної газонебезпечної роботи необхідно спостерігати одне за одним та в разі потреби вчасно прийти на допомогу. Читати повністю.

11:30 12 вересня / У МЕТІНВЕСТ ПОЛІТЕХНІЦІ ВІДБУВСЯ ТРЕНІНГ ДЛЯ ВИКЛАДАЧІВ ІЗ ВПРОВАДЖЕННЯ СИСТЕМИ MAPLE

Метінвест Політехніка впроваджує сучасні digital-інструменти та спеціалізоване програмне забезпечення для навчання на освітніх програмах. Перед стартом навчального процесу викладачі університету взяли участь у воркшопі з впровадження Maple – цифрової системи інженерно-математичних розрахунків. Самір Хан, Technical professional in industry or government і тренер-експерт Maple, під час онлайн-зустрічі познайомив спеціалістів Політехніки з базовими принципами функціонування системи, розповів про її можливості та кейси застосування «розумної» математичної системи провідними міжнародними компаніями. Система Maple використовується великими промисловими флагманами в усьому світі. Серед ключових галузевих клієнтів компанії – UTC Aerospace Systems, Airbus, Ferrari, Audi, Schneider Electric, Ulysse Nardin, Siemens. Читати повністю.

18:00 09 вересня / ПРОМИСЛОВЦІ КРИВОГО РОГУ БОРЮТЬСЯ З КАРАНТИННИМИ РОСЛИНАМИ

На криворізьких підприємствах Групи Метінвест системно реалізують заходи міської екологічної програми з ліквідації шкідливих трав. Цьогоріч, попри воєнний час, роботи продовжують. Наразі площа покосів амброзії підприємствами вже перевищила 200 гектарів. Боротьбу з карантинними травами екологи підприємств проводять від початку вегетативного періоду алергенних рослин і до настання морозів. Щоб запобігти цвітінню амброзії, покоси здійснюють мінімум тричі за сезон. Бур’ян знищують на промислових майданчиках, у місцях відпочинку працівників, біля об’єктів побуту, в санітарно-захисних зонах, на пішохідних доріжках і вздовж узбіччя доріг. Разом із традиційними методами спеціалісти впроваджують сучасні – застосовують мікробіологічні реагенти. Вони найбільш ефективні під час цвітіння амброзії. Читати повністю.

16:20 09 вересня / КАМЕТСТАЛЬ ВЕДЕ РЕКОНСТРУКЦІЮ БУДІВЛІ БЕНЗОЛЬНОГО ВІДДІЛЕННЯ

У цеху вловлювання хімічних продуктів коксування Каметсталі триває ремонт будівлі бензольного відділення в межах проєкту реконструкції. Тут розташовані насосні агрегати, різноманітне технологічне устаткування, прокладені комунікації до бензольної колони, встановленої біля самої будівлі. Ця споруда експлуатується з 1929 року, останнім часом вона знаходилася в незадовільному стані, тож коксохіміки потурбувалися про неї та вирішили провести «реставрацію». Наразі виконується демонтаж залізобетонного поясу даху будівлі й цегляної кладки. Демонтаж віконних рам заввишки 10 метрів кожна підрядники вже успішно здійснили. Тепер фахівці працюють над виготовленням нових металевих рам. Після демонтажу старої кладки покладуть нову, з нуля зведуть монолітний пояс і відремонтують дах. Читати повністю.

14:30 09 вересня / ДЛЯ ЯКІСНИХ РЕМОНТІВ НА ЗАПОРІЖСТАЛІ ПРОВОДЯТЬ ПОПЕРЕДНЮ ДІАГНОСТИКУ ОБЛАДНАННЯ

Фахівці управління надійності обладнання комбінату Запоріжсталь проводять комплекс обстежень агрегатів перед їх ремонтом. Спочатку повністю оглянули розливну машину № 2 в доменному цеху. Виконали роботи з вібродіагностики приводів і редукторів та ультразвукову дефектоскопію. Також провели товщинометрію основних її вузлів – металоконструкцій робочих майданчиків, верхньої та нижньої галереї, вибивного пристрою й вузла приводних зірок тощо. Також діагностика пройшла і на пересувному розвантажувальному комплексі № 2 в доменному цеху. Тут також, окрім візуального огляду, провели ультразвукову дефектоскопію та товщинометрію основних вузлів, а також твердометрію зубів шестерень і вінців з перевіркою геометрії та зносу зуба. Читати повністю.

12:40 09 вересня / З’ЯВИЛАСЬ ДОДАТКОВА МОЖЛИВІСТЬ ВСТУПИТИ НА ДВІ ОСВІТНІ ПРОГРАМИ МЕТІНВЕСТ ПОЛІТЕХНІКИ

У Міністерстві освіти і науки України оголосили про додаткову сесію магістерського випробування. Це значить, що вступники Метінвест Політехніки, які обрали для навчання освітні програми «Бізнес-процеси та операційна ефективність» та «Менеджмент організацій та ділове адміністрування», але з якихось причин не склали магістерське випробування, тепер матимуть додаткову можливість вступити. Зареєструватися для участі в додатковій сесії МТНК/МКТ необхідно до 19 вересня. Реєстрацію для участі в МКТ/МТНК здійснює приймальна комісія. Для цього вступник має надіслати на офіційну електронну адресу pk@mipolytech.education скановані копії (фотокопії) пакету документів. Читати повністю.

10:30 09 вересня / ПОНАД 1100 СПІВРОБІТНИКІВ КОМПАНІЇ ОТРИМАЛИ КОНСУЛЬТАЦІЮ ПСИХОЛОГІВ «МЕТІНВЕСТ – РАЗОМ!»

Щоб допомогти працівникам пережити складні емоції та впоратися зі стресом, компанія у співпраці з Wellbeing Company започаткувала унікальний проєкт «Метінвест – разом!». Майже з перших днів війни психологи цього сервісу надають співробітникам підприємств Групи і членам їхніх родин кваліфіковану підтримку, адже експерти проєкту – професійні фахівці та коучі, які вміють працювати з будь-яким емоційним станом. Така допомога вкрай необхідна кожному, щоб залишатись надійною опорою одне одному. За шість місяців психологи сервісу «Метінвест – разом!» провели 1113 індивідуальних та групових консультацій. Читати повністю.

19:00 08 вересня / МЕТІНВЕСТ НА 100% ЗАБЕЗПЕЧИВ ВІЙСЬКОВИХ ПІВДЕННОГО ОПЕРАТИВНО-ТЕРИТОРІАЛЬНОГО ОБ’ЄДНАННЯ НГУ БРОНЕЖИЛЕТАМИ

Комбінат Запоріжсталь Групи Метінвест Ріната Ахметова передав для військовослужбовців Нацгвардії ще 1500 бронежилетів високого класу захисту. Загалом частини Національної гвардії України Південного оперативно-територіального об’єднання вже отримали від Метінвесту 7200 бронежилетів класу захисту 4+. Амуніцію відправлять особовому складу частин Національної гвардії України, які несуть службу на Одещині та Миколаївщині. Зауважимо, що наразі частинам Збройних Сил України, Національної гвардії, Державної служби з надзвичайних ситуацій, Державної прикордонної служби, а також підрозділам Нацполіції запорізькі підприємства Метінвесту передали понад 23000 бронежилетів. Військові отримували також і сучасні каски. Читати повністю.

17:40 08 вересня / ПОНОВЛЕНО СЬОМИЙ СЕЗОН ПРОГРАМИ «МОЛОДІ ЛІДЕРИ МЕТІНВЕСТУ»

Після піврічної паузи ухвалено рішення про поновлення та проведення фіналу сьомого сезону програми «Молоді лідери Метінвесту». Адже пошук перспективних співробітників наразі має надважливе значення, бо попереду – відновлення виробництва й удосконалення процесів на підприємствах компанії. Враховуючи зміни складу учасників, події в Маріуполі й Авдіївці та виклики, які стоять перед Метінвестом, оновлено умови проведення фіналу програми. Так, з-поміж учасників, які бажають продовжити участь у програмі, сформовані нові команди в межах одного міста чи підприємства. Також розроблятимуться нові кейси з виробництва й інжинірингу – як найбільш актуальні для компанії саме зараз. Для роботи над темою 24 команди матимуть місяць, далі – півфінали в Запоріжжі, Кам’янське та об’єднаний для Кривого Рогу й Покровська, де визначаться учасники великого фіналу. Читати повністю.

16:00 08 вересня / НА ЗАПОРІЖСТАЛІ ВПРОВАДИЛИ НОВИЙ РЕГЛАМЕНТ БЕЗПЕКИ

Попри повномасштабну війну в Україні, робота з підвищення рівня охорони праці на Запоріжсталі триває. Одним з ефективних заходів цього напрямку наразі можна назвати впровадження нового «Регламенту інформування, обліку, класифікації та обробки даних з охорони праці і промислової безпеки». З початку липня на комбінаті запрацював єдиний для всіх підрозділів підхід для фіксування й аналізу інцидентів, а також внесення, моніторингу та аналізу заходів, розроблених і реалізованих у межах охорони праці на Запоріжсталі. У кожному підрозділі призначено відповідальну особу, яка здійснює контроль за своєчасним внесенням первинної інформації про інциденти до єдиної бази даних HSEMIH. Такий підхід дає можливість ретельніше обробляти інформацію, аналізувати події та заходи, які реалізуються задля підвищення рівня безпеки на Запоріжсталі. Читати повністю.

14:00 08 вересня / МЕТІНВЕСТ ЗАБЕЗПЕЧИВ КРИВОРІЗЬКУ ЛІКАРНЮ №17 ОБЛАДНАННЯМ ДЛЯ АВТОНОМНОГО ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ

За підтримки Інгулецького ГЗК Групи Метінвест у координації з ГО «Криворізька фундація майбутнього» для лікарні були придбані два стаціонарні генератори Malcomson потужністю 165 кВт та 265 кВт. Спеціалісти вже встановили обладнання, проклали кабелі, звели захисні споруди та провели пусконалагоджувальні роботи. Відтепер лікарня, яка в період воєнного часу ще виконує функцію шпиталю, зможе надавати екстрену медичну допомогу пацієнтам навіть при аварійному відключенні центральної електромережі. Роботи потужних дизельних апаратів буде достатньо, щоб забезпечити електроенергією хірургічне, терапевтичне й інфекційне відділення, які найбільше оснащені медичним устаткуванням для порятунку життів. На реалізацію проєкту Метінвест спрямував 3 мільйони гривень. Читати повністю

11:00 08 вересня / МЕТІНВЕСТ НАПРАВИВ 30 МЛН ГРИВЕНЬ НА ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІ ПРОЄКТИ ПІВНІЧНОГО ГЗК

У цеху виробництва окатків № 2 Північного ГЗК замінили 5 000 світильників. Сучасні лампи допоможуть поліпшити умови праці та знизити енерговитрати комбінату. Проєкт реалізовували протягом двох років. Не зупинили роботи зі встановлення LED-світильників і під час війни. Наразі натрієві лампи замінили на всіх відмітках випалювальних машин ЛУРГІ 552 А і В, сходових маршах, у галереях конвеєрного транспорту, кабельних підвалах та адміністративно-побутовому корпусі. Планується, що завдяки сучасному освітленню енергоспоживання знизиться майже в п’ять разів. За розрахунками енергетиків економічний ефект від впровадження проєкту становить приблизно 15 мільйонів гривень на рік. Тож за умови роботи цеху витрати на встановлення світлодіодів окупляться вже в наступному році. Читати повністю.

19:00 07 вересня / ПРОКАТНИКИ КАМЕТСТАЛІ ПРОДОВЖУЮТЬ ВДОСКОНАЛЮВАТИ ПРОЦЕСИ ВИРОБНИЦТВА

Поєднавши нестандартний підхід з досвідом, прокатники Каметсталі продовжують вдосконалювати процеси виробництва та підвищувати їх ефективність. В умовах воєнного стану в країні для зменшення собівартості продукції комбінату та її конкурентоспроможності на ринках ЄС раціоналізатори прокатного цеху Артем Лаптєв та Едуард Штепенко поставили перед собою мету зменшити витратний коефіцієнт металу при виробництві катанки. Для цього на сортопрокатному стані було впроваджено пропозицію щодо зміни алгоритму роботи накопичувальних важелів шахти виткозбірника, що дозволило зменшити витратний коефіцієнт металу на виробництві катанки 5,5 та 6,5 мм. Фактичний економічний ефект новації склав 2 млн 256 тис. гривень. Читати повністю.

17:00 07 вересня / НА ЦЕНТРАЛЬНОМУ ГЗК ОНОВИЛИ ОБЛАДНАННЯ ЗВ’ЯЗКУ ДЛЯ ЗАЛІЗНИЧНИКІВ

На ЦГЗК Групи Метінвест реалізують проєкт з монтажу паркового гучномовного зв’язку управління залізничного транспорту. Спеціалісти встановили системи двостороннього гучномовного зв’язку «Парк 1М» на чотирьох залізничних станціях на маршруті слідування вантажних потягів з Артемівського кар’єру до комбінату. Сучасне оснащення дає змогу своєчасно попередити співробітників підприємства про наближення потягу, а диспетчерам швидко отримувати необхідну інформацію від колійних працівників. У планах – повністю оновити 80 опор, 123 переговорних пристрої, 175 гучномовців і 32 кілометри кабельних ліній на дванадцяти залізничних станціях Глеюватського, Петрівського кар’єрів та промисловому майданчику підприємства. Читати повністю.

14:40 07 вересня / SCM СТАЛА ГЕНЕРАЛЬНИМ ПАРТНЕРОМ ВІДРОДЖЕННЯ МАРІУПОЛЯ

Інвестиційна група SCM підписала з Маріупольською міською радою меморандум про створення проєктного офісу. На старті проєкту розроблятиметься його візія, місія та маніфест, а згодом – план відродження міста. Операційним партнером ініціативи виступить Група Метінвест. Головне завдання проєкту – створити Стратегію відродження Маріуполя після його деокупації. Експерти підрахують точні збитки й масштаб руйнувань, завданих місту військами РФ за час блокади та обстрілів, створять візуалізацію архітектурного плану Маріуполя для обговорення з містянами. Також складуть стратегію швидкого відновлення критичної інфраструктури. Проєкт буде втілюватися за участю українських і міжнародних донорів. До нього вже приєдналися USAID, ЄБРР, Світовий банк та інші міжнародні фінансові й гуманітарні ініціативи. Читати повністю.

13:00 07 вересня / НА ПІВНІЧНОМУ ГЗК ВИЙШЛИ НА НОВИЙ РІВЕНЬ БОРОТЬБИ З ПИЛОМ

Північний ГЗК системно виконує екологічну програму. Враховуючи тогорічний успішний результат експерименту з застосування злакових на хвостосховищі, екологи комбінату запланували цьогоріч розширити масштаби. Навесні озеленили житом 12 гектарів сухих поверхонь, ще 25 гектарів планують засіяти до середини вересня. При сприятливому мікрокліматі паростки жита до кінця осені проростуть до 10 сантиметрів по чотири-п’ять стебел на одну рослину і будуть надійно утримувати пил на залізистих пісках в осінньо-зимовий період. Під час останнього посіву екологи провели ще один експеримент з використанням суміші злакових і трав. Жито буде насичувати верхній шар киснем та сприятиме росту різнотрав’я з потужною кореневою системою. Читати повністю.

11:30 07 вересня / КОМАНДА ШАХТИ «СВЯТО-ПОКРОВСЬКА» НЕВПИННО ПРАЦЮЄ

Попри близькість до лінії фронту і постійні атаки ворога на Нікополь, колектив шахти «Свято-Покровська» докладає максимум зусиль, щоб зберегти темпи виробництва та ремонту, залучає нових замовників та освоює нові горизонти. З початку року фахівці виготовили 29 одиниць пускачів та електродвигунів, відремонтували майже пів тисячі одиниць електроустаткування. Від їх стану залежить якісна та результативна робота ШУ «Покровське», Шахтобудівельної компанії, ДТЕК Павлоградвугілля, а також Завод Корум Світло шахтаря. Та на звичних задачах «Свято-Покровська» не зупиняється. Команда вже опановує випуск вибухозахищених електродвигунів, які замінять ті, що донедавна на Луганщині випускав Первомайський електромеханічний завод.

18:50 06 вересня / ЗМІНИЛИСЬ ОБСТАВИНИ, АЛЕ НЕ КУРС МЕТІНВЕСТ БІЗНЕС СЕРВІСУ

Цьогоріч Метінвест Бізнес Сервіс виповнилося вісім років. За цей час його команда стала надійним партнером для всіх підприємств Групи Метінвест. 2022-й поставив перед фахівцями МБС низку викликів: вони взяли на обслуговування нові іноземні підприємства компанії, ведуть бухоблік на болгарському Promet Steel і швейцарській MISA. Також відкрили центр управління ліквідністю й невпинно надають підтримку клієнтам українських підприємств Метінвесту. І все це – перебуваючи в 31 країні світу! Як вплинула війна на роботу МБС, а також про здобутки колективу та перспективи розвитку розповідає генеральний директор Метінвест Бізнес Сервісу Оксана Заремба. Читати повністю.

16:30 06 вересня / МЕТІНВЕСТ ОБЛАШТОВУЄ ЖИТЛО ДЛЯ СПІВРОБІТНИКІВ-ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ

Після повномасштабного нападу РФ на Україну соціальні об’єкти Метінвесту в містах, які не потерпають від ворожих обстрілів, стали новою домівкою для сотень співробітників компанії та їхніх сімей з Маріуполя й Авдіївки. З відкриттям профілакторіїв, баз відпочинку та гуртожитків для працівників-переселенців Метінвест розпочав їхнє переобладнання під місця довгострокового перебування. Були проведені відповідні ремонти, закуплені меблі та побутова техніка. Компанія проявила швидкість і гнучкість в ухваленні рішень, щоб створити для людей, які втратили домівку, побут, наближений до домашнього. На модернізацію своїх соціальних об’єктів Метінвест уже спрямував понад 4 млн грн. Читати повністю.

14:40 06 вересня / МОЛОДЬ ВЕЛИКОГО ЗАПОРІЗЬКОГО ПІДПРИЄМСТВА ДОПОМАГАЄ ЗООПАРКУ

У запорізького приватного мінізоопарку «Світ джунглів» скрутне становище. Від початку війни відвідувачів стало значно менше, а от кількість хвостиків навпаки збільшилася, бо його власники приймали тваринок у вимушених переселенців. Наразі тут понад п’ятдесят видів тварин – рептилії, птахи, мавпи, коти, єнот і єнотоподібний собака, безліч домашніх гризунів. Загалом зараз у зоопарку живе понад сто «голів» (приблизно 40 відсотків із них – прийомні тварини). Прогодувати таку кількість мешканців нелегко. А ще потрібен догляд, при необхідності – лікування у ветеринарній клініці. На проблеми «Світу джунглів» звернули увагу молодіжної організації комбінату Запоріжсталь. Волонтери вирішили допомогти та привезли їжу для різних тварин: ящик яблук, по великому мішку пшениці й моркви, 6 кг проса та 5 кг курячого фаршу. Читати повністю.

13:20 06 вересня / МЕТІНВЕСТ ПРОДОВЖУЄ ПІДТРИМКУ СВОЇХ ПРАЦІВНИКІВ, ЩО ВИЇЖДЖАЮТЬ З ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЙ

У Метінвесті до кінця 2022 року діють одразу кілька проєктів, спрямованих на допомогу в забезпеченні житлом для співробітників-переселенців, які вирішили продовжити працювати в межах компанії у Запоріжжі, Кам’янському, Кривому Розі та Покровську. Першою стала програма «Домівка для своїх». Крім цієї програми, почали працювати нові. Співробітникам, які евакуювалися з Маріуполя й Авдіївки та починають працювати в компанії, Метінвест робить одразу кілька виплат. Перш за все, люди отримують компенсацію за переїзд з іншого регіону в місто, де працевлаштовуються, – 5000 гривень на людину, друга виплата – так звані підйомні, по 10 000 гривень на облаштування побуту й надалі щомісячна часткова компенсація за договором оренди житла – від 3000 гривень. Читати повністю.

11:30 06 вересня / БІЛЬШ ЯК 3000 ПЕРШОКЛАСНИКІВ ОТРИМАЛИ СЕРТИФІКАТИ ВІД МЕТІНВЕСТУ ДЛЯ КУПІВЛІ ШКІЛЬНОГО ПРИЛАДДЯ 

Цей навчальний рік стане першим для понад 3000 дітей співробітників Метінвесту. В умовах війни більшість із них розпочнуть навчання дистанційно. Та все ж для повноцінного якісного отримання знань без шкільного приладдя та підручників не обійтися. У межах проєкту «Перший раз – у перший клас» на підприємствах Групи Метінвест батьки першокласників отримали сертифікати на 600 гривень для придбання навчальної літератури й канцелярії. Чимало співробітників уже оцінили переваги користування сертифікатом. По-перше, він дає змогу індивідуально підібрати канцелярські товари та книги з урахуванням вимог школи, уподобань і смаків дитини. По-друге, купівля в онлайн-магазині передбачає безплатне доставлення. Читати повністю.

20:00 05 вересня / ДАЙДЖЕСТ СТАЛЕВОГО ФРОНТУ: ГОЛОВНЕ ЗА 21 СЕРПНЯ – 4 ВЕРЕСНЯ

Надихаємося успіхами ЗСУ та продовжуємо боротися заради майбутнього країни на Сталевому Фронті. Щодня – з першого дня війни та до цілковитої перемоги – відправляємо допомогу військовим і цивільним, піклуємося про команду Метінвесту і зберігаємо економічний потенціал України. У традиційному дайджесті розповідаємо, що сталося протягом двох минулих тижнів: Група Метінвест надала підтримку Центру спеціальних операцій «А» Служби безпеки України; кількість українців, які отримали допомогу від гуманітарного проєкту «Рятуємо Життя», становить майже 240 тисяч; компанія допомогла зібрати в перший клас більш як 3000 діток своїх працівників; агломераційний і доменний цехи Запоріжсталі освоїли нову технологію виробництва агломерату зі зниженням частки дорогої аглоруди. За посиланням – детальний огляд подій.

18:00 05 вересня / FORBES UA: ПІВ РОКУ ВІЙНИ – МЕТІНВЕСТ МІЖ ВТРАТАМИ ТА ПЛАНАМИ НА МАЙБУТНЄ

Напередодні Дня Незалежності України Forbes Ukraine поспілкувався з керівництвом і співробітниками Групи Метінвест. Вийшла ретроспектива минулого півріччя з оглядом 2014 року й наступних випробувань. І доки агресор намагається захопити нові території, компанія переосмислює свою стратегію. Завдання незмінне – стати одним із ключових гравців на європейському металургійному ринку. Читати повністю.

16:30 05 вересня / МЕТІНВЕСТ НАПРАВИВ 20 МЛН ГРИВЕНЬ ДЛЯ ПІДТРИМКИ ВПО У КРИВОМУ РОЗІ

Група Метінвест у тісній співпраці із Військовою адміністрацією Кривого Рогу продовжує реалізовувати програму підтримки тимчасово переміщених українців. Облаштувати місця для проживання, потурбуватися про харчування, психологічну й медичну допомогу для людей, що вимушено покинули свої домівки через війну, – дуже відповідальна місія. Компанія Метінвест розуміє, наскільки важливо не залишатися осторонь та робити все, що може допомогти громадянам України підтримувати нормальне життя. З перших днів війни співробітники криворізьких підприємств розпочали волонтерити, збирати речі, ліки, засоби гігієни. У місті організували роботу розподільчого центру, де формуються продовольчі набори проєкту «Рятуємо життя». Також надається допомога в облаштуванні місць розселення ВПО у Кривому Розі. На закупівлю харчових продуктів, облаштування шелтерів, упровадження програм навчання, роботу зі психологами за шість місяців війни компанія вже направила 20 млн гривень. Читати повністю.

14:00 05 вересня / КАМЕТСТАЛЬ НАВЧАЄ ВЕРСТАТНІЙ ПРОФЕСІЇ З НУЛЯ

Через дефіцит персоналу верстатників у ремонтно-механічному цеху комбінату Каметсталь впровадив навчання, де за бажанням люди будь-яких професій зможуть стати справжніми верстатниками за короткий час. З цією метою комбінат залучив досвідчених інструкторів з-поміж колишніх працівників, що перебували на заслуженому відпочинку. Наразі їх двоє – Віталій Дідух і Петро Іванов, кожен з них віддав роботі токарем у РМЦ понад 40 років. Це справжні професіонали, що мають величезний досвід і досконало володіють своєю справою. Наразі інструктори навчають перших підопічних, які вже більш ніж два місяці успішно опановують верстатні професії. Читати повністю.

11:20 05 вересня / ІНВЕСТИЦІЇ В МАЙБУТНЄ: ВНЕСОК ГРУПИ МЕТІНВЕСТ В ОСВІТУ КРИВОГО РОГУ

Попри війну, за парти в дистанційному та очному форматі сіли тисячі українських школярів і студентів. Саме вони будуть розбудовувати нашу країну після перемоги. Серед учнів – і жителі Криворіжжя, саме тут Група Метінвест системно підтримує розвиток дуального навчання та сприяє модернізації освітніх закладів. Завдяки співпраці з вишами, професійно-технічними закладами та школами у Кривому Розі вдалося реалізувати низку важливих освітніх проєктів. Партнерство освітян і Метінвесту створює сприятливі умови для реформування освітньої системи, розвитку педагогів та допомагає підготувати кваліфікованих фахівців технічних спеціальностей. Такий формат взаємодії дозволяє студентам більш усвідомлено підійти до вибору майбутньої професії, знайомить молодих фахівців із першим робочим місцем та поліпшує їх практичні вміння. Читати повністю.

15:40 03 вересня / У МЕТІНВЕСТ ПОЛІТЕХНІЦІ СТАРТУВАЛИ ЧЕРГОВІ КУРСИ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ

Під час війни Метінвест істотно перебудував свою роботу. Окрім потужної підтримки економіки держави, компанія кинула всі сили на допомогу Україні та українцям. Попри труднощі, підприємства продовжують працювати, і кожен працівник на своєму місці робить усе задля наближення перемоги. Щоб співробітники компанії мали можливість професійно розвиватися, у Метінвест Політехніці стартували онлайн-курси підвищення кваліфікації. Навчання проводиться за сімома напрямами. Майже 170 робітників із 12 підприємств компанії набудуть нових знань і досвіду з виробництва металу, коксу та прокату. Також слухачі ознайомляться з актуальними стандартами в напрямках охорони праці й екологічного менеджменту. Читати повністю.

19:20 02 вересня / БАТЬКИ ЗАПОРІЗЬКИХ ПЕРШОКЛАСНИКІВ ОТРИМАЛИ СЕРТИФІКАТИ НА ПІДГОТОВКУ ДІТЕЙ ДО НАВЧАННЯ

Працівникам комбінату Запоріжсталь, заводів Запоріжкокс, Запоріжвогнетрив і ЗЛМЗ, які цьогоріч відправляють дітей у перший клас, Метінвест надав сертифікати на придбання канцелярії. Загалом приблизно 500 першачків, чиї батьки працюють на запорізьких підприємствах компанії, почали навчальний рік із корпоративними подарунками за програмою «Перший раз – у перший клас!». Підтримка батьків першокласників до Дня знань – важлива традиція Метінвесту. Раніше вручення подарунків проходило в урочистій атмосфері на площі Маяковського. Але через пандемію коронавірусу та воєнний стан формат події довелося змінити. Цьогоріч сертифікати на канцелярію передали батькам школярів прямо на підприємствах. Читати повністю.

17:40 02 вересня / ФАХІВЦІВ МЕТІНВЕСТ ПОКРОВСЬКВУГІЛЛЯ ВІДЗНАЧИЛИ НАЙВИЩОЮ КОРПОРАТИВНОЮ НАГОРОДОЮ

Три представники трудових колективів підприємств Метінвест Покровськвугілля отримали Золоту зірку Метінвесту. Генеральний директор компанії Юрій Риженков особисто вручив відзнаку співробітникам. Володарем найвищої корпоративної нагороди в ШУ «Покровське» став прохідник дільниці підготовчих робіт № 1 Олександр Єгурцов. На ЗФ «Свято-Варваринська» Золоту зірку отримав майстер дільниці «Енергопостачання та ремонт електроустаткування» Олександр Зайдун. У колективі транспортної дирекції Метінвест Покровськвугілля Золоту зірку здобув Дмитро Іванов. Також 30 найкращих фахівців відзначили листами подяки та Почесними грамотами. А двом шахтарським родинам надано почесне звання «Сталева династія Метінвесту». Читати повністю.

16:20 02 вересня / МЕТІНВЕСТ ПЕРЕДАВ ДОПОМОГУ СПЕЦПІДРОЗДІЛАМ СБУ

Група Метінвест є надійним помічником для багатьох підрозділів Збройних сил, Нацгвардії, розвідників. Цього разу по допомогу звернулися представники Центру спеціальних операцій «А» Служби безпеки України. Спецпідрозділ «Альфа» працює в найгарячіших місцях фронту. Зокрема, його бійці одними з перших прийняли бій на Київщині, зазнали важких втрат. Щоб успішно виконувати завдання, їм було потрібне обладнання для підрозділу. Компанія повністю обладнала підрозділ, надала автомобілі, броньовик, десятки дронів, серед яких бойові та розвідувальні безпілотники, тепловізори, одяг тощо. Загалом на підтримку спецпідрозділу Метінвест виділив понад 30 млн гривень. Читати повністю.

14:10 02 вересня / МЕТІНВЕСТ ДОПОМАГАЄ ЗАБЕЗПЕЧУВАТИ КРИВОРІЗЬКІ ЛІКАРНІ МЕДИКАМЕНТАМИ

Група Метінвест спільно з Військовою адміністрацією Кривого Рогу продовжують дбати про забезпечення медустанов міста необхідними препаратами. В межах гуманітарного проєкту «Рятуємо життя», який компанія реалізує в координації з Фондом Ріната Ахметова, криворізьким лікарням за шість місяців воєнної агресії РФ надали медикаменти й витратні матеріали на загальну суму 22 млн гривень. Від початку літа госпітальні медустанови Кривого Рогу отримали знеболювальні, протизапальні, антибактеріальні, кровоспинні засоби, інфузійні розчини, ноотропні препарати для відновлення мозкової діяльності після поранень і контузій тощо. Також лікарні міста отримали вантажі з витратними матеріалами для операційних: комплекти стерильного одягу, бинти, хірургічні пластирі, канюлі, катетери, зонди й ендотрахеальні трубки. Читати повністю.

12:30 02 вересня / МАЙЖЕ 500 СПІВРОБІТНИКІВ МЕТІНВЕСТУ ПРОЙШЛИ КУРС ДОЛІКАРСЬКОЇ ДОПОМОГИ

Питання безпеки залишається найбільш пріоритетним у Метінвесті. Саме тому компанія продовжує навчати співробітників за програмою надання першої долікарської допомоги. Від запуску програми навчання першої долікарської допомоги вже 484 співробітники пройшли курс та отримали знання й навички, необхідні для оперативного реагування та допомоги в критичних ситуаціях. Проведення серцево-легеневої реанімації, зупинка кровотечі, допомога в разі інсульту, переохолодженні, опіках, втраті свідомості – будь-яка з надзвичайних ситуацій під контролем тих, хто пройшов відповідне навчання. Для швидкої ідентифікації співробітників, які завершили підготовку й можуть надати першу долікарську допомогу, компанія запровадить спеціальну позначку. Вона буде нанесена на каски таких метінвестівців. Читати повністю.

10:30 02 вересня / МЕТІНВЕСТ НАДАВ ЗАХИСНИКАМ УКРАЇНИ 266 АВТІВОК І СПЕЦМАШИН

Щоб поліпшити мобільність наших оборонців, Група Метінвест системно надає автомобілі підрозділам Збройних Сил України. Спочатку підприємства компанії відправляли захисникам свою важку техніку й автотранспорт. Загалом у військові підрозділи поїхали 144 машини. Згодом у межах Сталевого Фронту автівки для військових почали купувати закордоном. Переважно це пікапи, повнопривідні джипи та мікроавтобуси, котрі використовують на всіх ділянках фронту, щоб доставляти боєкомплекти та особовий склад, евакуювати поранених, перевозити продукти, речі, матеріали й інші важливі вантажі. Всього на фронт поїхало 122 закордонні автівки. Не залишаються без допомоги Метінвесту й військові медики. В липні компанія передала Головному управлінню розвідки 20 спеціалізованих машин «швидкої», які відправилися на передній край рятувати життя бійців. Читати повністю.

19:00 01 вересня / ВОЇНИ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ ОТРИМАЛИ ЗАХИСНУ АМУНІЦІЮ ВІД ЗАПОРІЖСТАЛІ

Група Метінвест продовжує постачати амуніцію військовим. Зокрема, комбінат Запоріжсталь надав 200 бронежилетів і 200 кевларових касок Запорізькому обласному центру комплектування та соціальної підтримки. Бронежилети, що передають підрозділам ЗСУ та Нацгвардії, високого класу захисту 4+, протестовані й відстріляні. Вони витримують усі необхідні навантаження. Нове спорядження використають для екіпірування бійців, які найближчим часом вирушать боронити Запорізький край. Читати повністю.

17:00 01 вересня / ДІТИ СПІВРОБІТНИКІВ МЕТІНВЕСТУ З УКРАЇНИ ОТРИМАЛИ ПОДОРОЖ ДО ДЕЛЬФІНАРІЮ ВІД БОЛГАРСЬКОГО ПРОМЕТ СТІЛА

Металурги болгарського Промет Стілу організували для дітей українських співробітників Метінвесту, які евакуювалися до країни, поїздку до дельфінарію у Варні. Для більшості з 19 дітей, які були в супроводі своїх мам, це було перше знайомство з дельфінами. Тож вони були вражені розумом і добротою цих морських ссавців. З захватом дивилися, як ті грали у волейбол і баскетбол, та з задоволенням ловили м’ячі, які дельфіни своїми хвостами посилали до глядацьких трибун. Окрім цього, цікавою видалася й сама поїздка до Варни. Для дітей вона стала маленькою мандрівкою красивими місцями Болгарії. Читати повністю.

15:00 01 вересня / ДЛЯ СПІВРОБІТНИКІВ КАМЕТСТАЛІ МЕТІНВЕСТ ПРОВОДИТЬ НАВЧАННЯ З ДОМЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ

На Каметсталі проводяться тренінги з домедичної допомоги. Для ефективного навчання співробітників Група Метінвест залучила професійних інструкторів. Дводенні курси для кожної групи працівників мають свій неповторний стиль і максимально наближені до реальності. Не менше половини часу тренінгу відводиться на практичне відпрацювання навичок. З метою безпеки працівників навчання проводяться в захисних укриттях комбінату. Досвідчені інструктори розповідають, як оцінити стан постраждалого й визначити, яку саме допомогу необхідно надати в конкретному випадку. Також під час тренінгу розглядають правила виклику «швидкої», вчать зупиняти критичні та некритичні кровотечі, обговорюють правила допомоги при травмах хребта й опорно-рухового апарату та викладають принципи транспортування травмованої людини. Читати повністю.

13:00 01 вересня / МЕТАЛУРГИ ПРОДОВЖУЮТЬ ПОСТАЧАТИ КИСЕНЬ У ЛІКАРНІ

Протягом серпня комбінат Запоріжсталь Групи Метінвест передав до медичних закладів Запорізької та Дніпропетровської областей майже 72 тонни кисню. Загалом за 2022 рік підприємства компанії передали лікарням 1212 тонн кисню. Це дозволило забезпечити тисячі українців життєво необхідним лікуванням.

11:00 01 вересня / «РЯТУЄМО ЖИТТЯ» – ПРОЄКТ, ЩО ДОПОМІГ БІЛЬШ ЯК 238 ТИСЯЧАМ УКРАЇНЦІВ

Група Метінвест продовжує традиції корпоративної соціальної відповідальності, однак під час війни компанія вийшла за межі ініціатив мирного часу. Наразі її зусилля спрямовані на розвиток гуманітарного проєкту «Рятуємо життя», який допомагає вразливим категоріям українців, запобігає гуманітарній кризі та підтримує медичну галузь. «Рятуємо життя» – один із з наймасштабніших гуманітарних проєктів, що реалізує український бізнес. Він заснований на початку війни у координації з Фондом Ріната Ахметова. Досить швидко проєкт став закривати потреби в харчах і гігієнічних наборах для тисяч людей. А медики отримали сучасне обладнання, препарати й витратні матеріали, що допоможуть лікувати поранених і хворих. Наразі кількість людей, яким надали продукти, вітаміни чи медичну підтримку, сягнула понад 238 тисяч. Читати повністю.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.