Фахівець із 36-річним досвідом, визнаний експерт у галузі кріогенного обладнання, він водночас перебуває у постійному пошуку нового, із молодим завзяттям опановує сучасні технології та здобуває нові знання. У «скарбничці» апаратника повітроподілу киснево-компресорного цеху Каметсталі Дмитра Загорулько-Гармаша чимало відзнак та нагород за бездоганну працю, але найвищою та найважливішою він вважає ту, яку отримав цьогоріч, – Золоту зірку Метінвесту.
Свій професійний вибір Дмитро Володимирович зробив ще у 1987 році. Юнак із родини, де найвищими цінностями були чесність, добропорядність і працьовитість, почав працювати у киснево-компресорному цеху в одній бригаді зі старшою сестрою. Трудові навички новоспеченому апаратнику довелося опановувати швидко, добре, що вчителі-наставники були хороші.
– Я й зараз вважаю, що, надавши мені, молодому та недосвідченому, таку відповідальну роботу, мені виявили довіру. Цю довіру я повинен виправдовувати завжди, – впевнений фахівець. І це не просто слова. Апаратник у кисневому виробництві – це ключова фігура, найвища планка спеціаліста. Технолог, який працює на дуже складному кріогенному обладнанні, має не тільки розуміти та досконало знати специфіку цього обладнання, впевнено оцінювати всі можливі ризики, але й пам'ятати сотні різних схем, дуже швидко реагувати на ситуацію, поєднуючи високу технічну грамотність із практичною вправністю і сміливістю.
Перший професійний досвід Дмитро Загорулько-Гармаш отримував на старих повітророзподільних агрегатах, керування якими виконувалося вручну і які зараз вже виведені з експлуатації. Та ці його давні знання вкупі із бездоганним володінням новітніми технологіями допомогли колективу цеху під час блекауту і жорстких енергообмежень наприкінці 2022 року провести грамотну консервацію сучасного блоку поділу повітря АКАр-40/35-4, зберегти його у робочому стані і знову успішно запустити в роботу. А щоб забезпечити у цей складний час доменний цех киснем, саме Дмитро виступив ключовим працівником під час монтажу та запуску зовнішнього пересувного газифікатора.
У дружній команді ККЦ однією з найважливіших рис Дмитра Володимировича вважають «хронічну небайдужість». Усе, що можна зробити для підвищення ефективності виробництва, збереження обладнання та безпеки працівників, він робить відповідально. Зокрема, в межах впровадження системи «Безпечний робочий простір» особисто виявив 43 потенційні ризики, розробив 56 заходів, з яких 29 було запроваджено.
– Одна з найбільших заслуг Дмитра Загорулько-Гармаша – він новатор. Увесь свій велетенський досвід він не тримає за плечима, а перетворює у нові ефективні ідеї, корисні для цеху, підприємства, компанії. Зокрема, на блоці поділу повітря була реалізована низка заходів, які допомогли на 7,5% скоротити втрати газоподібного кисню. Змінена схема забезпечення аргоном конвертерного цеху, що дозволило вперше за останні 15 років розпочати реалізацію рідкого аргону зовнішнім споживачам. З вересня 2022 року вже реалізовано 250 тонн. А ще Дмитро Володимирович – чудовий наставник. Я особисто вчився в нього, а також старший майстер та майстер дільниці поділу повітря, три майстри зміни і ще багато співробітників нашого цеху, – говорить начальник ККЦ Костянтин Фролов.
Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.