Эта страница еще не переведена на русский язык
Волонтерство 12.01.2023 Читать 5 мин

Закохатися в металургію: працівник запорізького підприємства визначився з фахом ще в дитинстві

Співробітник Запоріжсталі розповів, де знаходить точку опори під час війни.

Під час повномасштабного вторгнення частина працівників Запоріжсталі Групи Метінвест пішла на фронт, а частина – тримає економічний фронт на підприємстві, підвищуючи обороноздатність країни. Один із фахівців, який що робить свій внесок в підтримку української економіки, – оператор поста управління стану цеху гарячої прокатки Дмитро Савощенко.

Дмитро прийшов на комбінат у 2010 році, одразу після закінчення металургійного технікуму. А вперше потрапив на підприємство ще в дитинстві, коли прийшов на роботу до батька.

– Мій дід працював на Запоріжсталі в аглоцеху, батько – у цеху гарячої прокатки електромонтером, мати працює в лабораторії. У нас ціла династія запоріжсталівців, тож можна сказати, що я пішов батьківською стежкою.

Уперше я побував на Запоріжсталі приблизно в 10 років: батько якось узяв мене на роботу та показав свій цех. Тоді мене дуже вразила розжарена смуга металу. І досі, після стількох років роботи, це видовище не залишає мене байдужим, – розповів Дмитро. – У 2006 році я вступив до металургійного технікуму, у 2009 потрапив до цеху гарячої прокатки на практику. Мені дуже сподобалося, тому після отримання диплома я влаштувався сюди на роботу. І працюю оператором поста управління стану вже понад 12 років.

До дня народження комбінату Дмитро Савощенко нагороджений почесною грамотою Запоріжсталі. Він зауважив, що отримати таку нагороду було дуже приємно, це ще більше мотивує добре виконувати свою роботу.

– Моє завдання на робочому місці – якісне змотування гарячекатаних рулонів. Також стежу за налаштуванням обладнання, щоб своєчасно виявляти дефекти й запобігати поломкам. Це досить складна робота, але за стільки років я довів її до автоматизму, – поділився Дмитро.

Спеціаліст каже: з початку повномасштабної війни він ще більше почав цінувати свою справу. Це його підтримка у важкі часи.

– Моя робота для мене – це моя точка опори. Багато хто з моїх колег зараз захищає нашу країну на передовій. А ми тримаємо економічний фронт тут, на підприємстві. Ми підтримуємо економіку країни, підтримуємо військових. Це наш внесок у спільну перемогу, на яку ми дуже чекаємо, – зазначив Дмитро САВОЩЕНКО

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.