Эта страница еще не переведена на русский язык
Моя точка опори 17.05.2023 Читать 5 мин

Олександр Чернов започаткував на Каметсталі нову династію залізничників-ремонтників

Майже 40 років працює на ремонтних дільницях управління залізничного транспорту Каметсталі слюсар шостого розряду Олександр Чернов. А тепер поряд з ним трудиться його син і повний тезка.

Його робота дечим нагадує справу досвідченого хірурга. Тільки пацієнти – це локомотиви, залізні організми яких теж «хворіють», виходять з ладу, і тоді їхні господарі-машиністи доправляють їх у ремонтний «шпиталь». 

Олександр Чернов-старший, або як його із теплою шанобливістю називають колеги – Сан Санич, у технічних «діагнозах» практично не помиляється, його бригада завжди точно визначає причину несправності локомотива, який прибув до депо. А далі агрегат розбирають, ревізують, дефектують і в майстерні вправно відновлюють вузли та деталі. І ось вже сталевий велетень цілком одужав і готовий підтримувати залізничними перевезеннями гарячу роботу металургів та коксохіміків.

Наш герой в юнацькі роки опанував залізничну професію у професійно-технічному училищі (нині Кам’янське ВПУ), розпочинав на комбінаті як помічник машиніста тепловоза. Після військової служби повернувся вже до ремонтної дільниці і, як то кажуть, прикипів. Перший робочий день – це була нова навчальна сходинка, тільки вже на робочому місці. Чи було складно? Так, було – це ж зовсім інша специфіка роботи. «Та виявилося – треба лише захотіти, бути уважним, вникати у кожну деталь, і все в тебе вийде», – посміхається Сан Санич.

Саме так Олександр Чернов зараз говорить своїм молодшим колегам. Слюсар шостого розряду із обов’язками бригадира на дільниці, він із повагою ставиться до молоді, яка щиро бажає опанувати тонкощі ремонтної справи, щедро ділиться своїм багатим досвідом і знаннями – як мудрий наставник.

«Олександр Олександрович працює на дільниці, де виконують ремонти класу ТР-2 і ТР-3, тобто найбільш трудомісткі відновлення тепловозів із ремонтом дизеля. Завдяки своїй майстерності він вміє знайти нестандартний підхід до найскладнішого завдання, а його досвід та відповідальність – запорука вчасного і безпечного виконання дорученої справи», – говорить про нього начальник служби локомотивного господарства УЗТ Микола Ткач.

Один з найуспішніших його учнів – син Олександр, який пішов стопами батька. Олександр Чернов-молодший – майстер з ремонту локомотивів на цій самій дільниці. Можливо, на Каметсталі народилася нова трудова династія залізничників-ремонтників.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.