Дайджест 12.03.2021 Читати 6 хв

Виробничий Дайджест Метінвесту за лютий 2021 року

Як давно ви дивилися на нічне небо? Справжнє, не "зашумлене" міським освітленням. Небо, яскраве від мільярдів зірок. А чи легко знайдете полярну зірку або знайомі сузір'я?

На нашому небі зараз майже 90 сузір'їв, назва практично кожного має дуже давню історію Але рано чи пізно на небі можуть спалахнути нові зірки і з'явитися нові сузір'я. Щоб астрономи не ламали голову - в нашому виробничому Дайджест Метінвесту даємо назву світилам.

---

«Сталеві м'язи» - кілька яскравих зірок на нічному небі, лінії яких нагадують кар'єрний самоскид. Кажуть, що можна розгледіти в безхмарну ніч з дна кар'єрів Метінвест Кривий Ріг.

У ЦГЗК з'явився новий самохідний мобільний силач Liebherr, в покупку якого інвестували 680 тис. Євро. Кран може піднімати 55 тонн, а виліт його стріли - 40 метрів, це на 10 метрів більше ніж висота дев'ятиповерхівки. Пересуватися цей велетень може зі швидкістю 85 км на годину. На Азовсталі повернувся оновлений тепловоз ТЕМ-7А № 0010. Ремонт тривав 140 днів. Не просто масло поміняли, а провели капітальний ремонт. У модернізацію тепловоза Метінвест інвестував 9,3 млн грн, а фахівці Метінвест Кривий Ріг провели операцію з заміни серця гірським велетням. Відразу двом автосамоскидіам БелАЗ, які працюють на кар'єрах Північного ГЗК, встановили нові двигуни KTA-50.

---

«Сталевий коваль». Легенди розповідають про величезних велетнів, які населяли наш материк, жили у величезних сталевих будинках. Велетні славилися своїм незвичайним умінням - перетворювати шматок каменю в майстерну сталь.

Правда це чи ні - стверджувати не будемо, тим більше і у нас є досить багато людей, які магією не володіють, але їх знання і майстерність - справжнє диво. Азовсталь почав капремонт двох повітронагрівачів доменних печей №3 та №4. У це оновлення кожного повітронагрівача Метінвест інвестував по 3,5 млн доларів. На повітрерозподільчій установці кисневого цеху комбінату Азовсталь проведуть капремонт. Замінять адсорбенти і обстежать блок на можливість продовження терміну експлуатації. Планується завершити роботи менш ніж за 50 днів. Вартість ремонту установки 39 млн грн.

Фахівці Метінвест Промсервіс форсують капремонт міксера № 3 ММКІ. Вогнетривники ЦРМП планують замінити на ньому 600 тонн футерування. І щоб трудомістка робота по її демонтажу просувалася швидше, ремонтники застосували роботизовану установку Brokk-160.

––– 

«Незворушний аксакал». З віком приходить мудрість, спокій і впевненість. Кризи - трапляються. Але до всього потрібно ставитися з холодною головою.

Кажуть, що десь глибоко-глибоко в залізорудних кар'єрах можна зустріти міфічного старця, який поділиться мудрістю Комбінат Азовсталь підтвердив надійність виробленої судоСталі і отримав черговий сертифікат англійського класифікаційного товариства Регістр Ллойда.

Екологічна програма Групи Метінвест стала однією з кращих і увійшла в ТОП-25 екопрограм України за версією видання «Власть денег», а перекатний завод PrometSteel Групи Метінвест в Болгарії в 2020 році виробив 501 тис. Тонн металопродукції. Такий обсяг - не тільки перевиконання плану майже на 9%, а й досягнення рекордного показника за весь час роботи заводу.

––– 

«Сузір'я винахідників». Люди, що володіють нестандартним мисленням і практичним підходом до справи, в різні часи керували вперед науку і прогрес. Чому в їхню честь не назвали жодного сузір'я?

ІнГЗК експериментує з глиною, яку використовують для буріння свердловин в складних умовах. Щоб запобігти осипанню стінок верхньої частини свердловин, гірники запропонували використовувати бентонітову глину як сполучний компонент для зміцнення стінок свердловин, а Південний ГЗК ввів в експлуатацію комплекс згущення пульпи. Новий об'єкт зможе в 10 разів скоротити обсяг шламів, які перекачують на хвостосховищі, а споживання електрики при цьому зменшиться до 40%.

За рахунок раціональності і модернізації обладнання Азовсталі в 2020 році вдалося не допустити перевитрати енергоносіїв і заощадити більше $ 15,2 млн. На ПівнГЗК триває будівництво другої черги скельної ЦПТ. Мета проекту - зберегти обсяги концентрату на рівні 14-15 млн тонн на рік, знизити собівартість продукції і зменшити вплив виробництва на навколишнє середовище.

––– 

«Ранкова квітка». Сузір'я, яке не можна побачити неозброєним поглядом. Зірки утворюють п'ятикутник з яскравим надгігантом в центрі. Якщо врахувати нескінченну варіативність нашого всесвіту, то це сузір'я десь так і є просто його ще не відкрили.

У 2020 році Метінвест направив 8 млрд грн на реалізацію екопроектів в Кривому Розі. Багато з проектів - із застосуванням сучасних підходів і технологій. Більш 15 млрд 350 млн грн інвестував Метінвест в екомодернізацію підприємств Метінвест Маріуполь за 2012-2020-й рік. Вважай, щомісяця на поліпшення Азовсталі і ММКІ направляли понад 142-х мільйонів гривень.

У лютому Південний ГЗК приступив до демонтажу обладнання, будівель і споруд агломераційного цеху. Випускати залізорудну сировину аглоцеха припинили в жовтні 2019 року. Подібне рішення, в першу чергу, це ще один крок комбінату до європейських екологічних стандартів. На ЦГЗК реалізують довгостроковий проект з рекультивації кар'єру №2. Його відвал засипають розкривними породами, які транспортують з Глеєватського кар'єра.

АКХЗ, модернізуючи виробництво, піклується про екологію не тільки в промислових масштабах, а й приділяє увагу малій екології. Заводчани приєдналися до безстрокової акції «Здай батарейку - врятуй природу» від громадського союзу «Зелений центр Метінвесту». На Запоріжсталі за шість місяців провели колосальну роботу з будівництва нових аспірацій на хвостових частинах аглофабрики. Тепер приступили до автоматизації систем управління аспіраціями. Контроль за викидами в режимі 24/7 здійснюватиме система в онлайн-режимі.

––– 

Хороші виробничі проекти - як зірки, за раз не перелічиш, але одна з найяскравіших за минулий місяць - на ІнГЗК. На комбінаті почали розтин нового горизонту -420 метрів. Щоб ввести новий горизонт в кар'єрі підготували майданчик під буріння, відбурили буровий блок і організували масовий вибух свердловинних зарядів блоку, а також сформували новий зумпф з відкачки кар'єрних вод.