Модернізація 05.02.2021 Читати 4 хв

Південний ГЗК закрив агломераційний цех

Південний гірничо-збагачувальний комбінат ліквідував агломераційний переділ. Наглядова рада підприємства затвердила закриття виробництва у вересні 2020 року.

У лютому 2021 року підрядна організація приступить до демонтажу обладнання, будівель і споруд. Агломераційний цех припинив випуск залізорудної сировини в жовтні 2019 року. Причина – реконструкція доменного переділу на Дніпровському металургійному заводі. Південний ГЗК поставляв на підприємство 95 відсотків випущеного агломерату.

З урахуванням довгострокових планів розвитку наглядова рада комбінату вирішила не відновлювати роботу цеху навіть після відновлення роботи ДМЗ. Водночас підприємство зберегло трудовий колектив.

Співробітників перевели на роботу в інші структурні підрозділи. На рішення про зупинку цеху вплинуло також техногенне навантаження агловиробництва на навколишнє середовище. Після закриття цеху комбінат на 96 відсотків скоротив викиди забруднюючих речовин в атмосферу. Йдеться про пил, оксид вуглецю, діоксид азоту й сірку.

У майбутньому на місці агломераційного цеху планується побудувати фабрику огрудкування. Мета – випуск DR обкотишів зі вмістом заліза більше 67 відсотків. Сировина має попит у металургів, оскільки використовується в виплавці сталі, оминаючи доменний переділ.

 

Ліквідація агломераційного переділу на Південному комбінаті – перш за все, дотримання законодавства України про перехід до європейських екологічних стандартів. Важливо, щоб підприємство випускало високомаржинальну продукцію з мінімальними наслідками для навколишнього природного середовища. Закриття цеху – крок на шляху до створення екологічно чистого підприємства, – повідомив Костянтин ФЕДІН, генеральний директор ПівдГЗК.

 

Адміністрація Південного ГЗК зберегла колектив агломераційного цеху. Близько 250 співробітників, які виявили бажання продовжити працювати на комбінаті, отримали робочі місця в інших структурних підрозділах підприємства. Зокрема, за рахунок аглоцеху сформували персонал створеного в 2020 році комплексу згущення пульпи, – зазначила Лілія ВАХОВСЬКА, директор з персоналу та соціальних питань ПівдГЗК.