Модернізація 11.02.2021 Читати 7 хв

Проєкт «Азотне торкретування» від Метінвест-Промсервіс

Метінвест-Промсервіс виступив генеральним підрядником великого інвестиційного проєкту Групи Метінвест будівництва сучасної установки азотного торкретування на території конвертерного цеху ММКІ.

Фахівці Промсервісу виконали повний комплекс робіт за проєктом – від нульового циклу (розробки котловану та влаштування фундаментів) до здачі об'єкта замовнику «під ключ». Будівництво установки й монтаж її устаткування було розпочато в червні 2020 року.

Повністю завершено – в грудні. За цей час на майданчику звели вісім ресиверів і газопідвищувальну станцію (ГПС), обладнану двома потужними компресорами – вони створюють необхідний для подачі азоту тиск.

 

ІНВЕСТИЦІЇ

 

У проєкт «Азотне торкретування» Група Метінвест вклала понад 120 млн грн.   

 

Прокладені всі необхідні комунікації, виконана обв'язка ресиверів і компресорів трубопроводами для підключення повітря, води й азоту. Змонтовано додаткове обладнання ГПС.

Одночасно з будівельно-монтажними роботами проходив благоустрій території, прилеглої до будівлі станції. Закладені в проєкт тротуари та газони з'явилися тут зусиллями співробітників цеху ремонту будівель і споруд Промсервісу. А в жовтні 2020 року ремонтники за особистою ініціативою розчистили ділянку під сквер і висадили перші дерева.

У першій декаді січня 2021 року стартувала дослідно-промислова експлуатація установки на конвертері № 1. А з кінця січня до установки азотного торкретування цілодобово підключені всі три іллічівських конвертери.

Будівництво установки виключно силами наших фахівців – це новий етап розвитку підприємства. Промсервіс довів, що не тільки якісно виконує ремонти, а й уміє будувати промислові будівлі, передаючи замовнику вже діючі об'єкти. «Метінвест-Промсервіс» – надійний партнер коксохіміків, металургів і гірників Метінвесту.

Наша довгострокова перспектива розвитку полягає в постійній модернізації виробничих потужностей, впровадженні нових технологій та зниженні собівартості продукції. Інновації завжди приносять відчутний результат. Нова установка азотного торкретування дозволить знизити час і витрати на догляд за конвертером при цьому покращить стійкість футеровки, забезпечить тривалий міжремонтний період і безаварійну роботу агрегату.

— Тарас ШЕВЧЕНКО, генеральний директор ММК імені Ілліча Групи Метінвест.

Проєкт у цифрах:

- понад 5 тисяч тонн ґрунту вивезено при розробці котловану;
- понад 600 м3 бетону пішло на влаштування фундаментів;
- понад 1000 м труб і понад 7 км електричних кабелів – протяжність прокладених комунікацій;
- кожен з восьми ресиверів, змонтованих фахівцями Державної адміністрації залізничного транспорту, має висоту 15 м і важить більше 30 тонн;
- понад 300 тонн металоконструкцій змонтовано в процесі будівництва установки.