22.02.2021 Читати 4 хв

Модернізація за 300 діб повітронагрівачів на комбінаті Азовсталь

На меткомбінаті «Азовсталь» Групи Метінвест вивели на капітальний ремонт два повітронагрівачі доменних печей № 3 та № 4. До робіт узялися на початку лютого і планують завершити їх до кінця листопада цього року. Вартість ремонту  близько 3,5 млн доларів на кожен повітронагрівач.

Роботи такого масштабу на повітронагрівальних установках виконуються з періодичністю раз на 20-25 років. Менш значні роботи, наприклад, із заміни футеровки, проводяться частіше. У доменному цеху меткомбінату «Азовсталь» з початку лютого виконуються підготовчі роботи до капітального ремонту повітронагрівачів № 11 доменної печі № 3 і № 12 домни № 4 – охолоджується футеровка всередині установок.

Далі планують розпочати демонтаж футерування й заміну металоконструкцій. Після цього надійде черга основних робіт – монтажу вогнетривкої футеровки. По закінченню цієї роботи повітронагрівачі місяць будуть знаходиться на розігріві. Загалом весь процес ремонту займе 300 діб. Майстер доменного цеху меткомбінату «Азовсталь» Геннадій Кононов розповів, що в ході ремонту повітронагрівачів збільшать площу нагріву, що дозволить домогтися підвищення температури гарячого дуття й скорочення витрат коксу.

Після закінчення робіт температура гарячого дуття за двома печами підвищиться на 20-30 градусів. До слова, на третій доменній печі площа нагріву вже збільшена на двох повітронагрівачах із п'яти, на четвертій домні повітронагрівач № 12 – перший із чотирьох, де цей ефект буде досягнутий. На час ремонту повітронагрівачів їх виведення з роботи компенсують за рахунок подачі природного газу в доменний – тим самим вплив на обсяги виробництва й витрата коксу зведуть до мінімуму.

 

Ми стежимо за промисловим обладнанням усіх рівнів – відповідно до графіка проводимо діагностику технологічних вузлів і металоконструкцій, попереджувальні й капітальні ремонти. Такий підхід дозволяє подовжити термін служби агрегатів і забезпечує їх безаварійну роботу, – зазначив в.о. директора з інжинірингу меткомбінату «Азовсталь» Групи Метінвест В'ячеслав Богуненко.