Модернізація 15.02.2021 Читати 4 хв

На комбінаті Азовсталь приступили до ремонту повітророзподільної установки

У кисневому цеху меткомбінату «Азовсталь» Групи Метінвест на повітророзподільній установці (ПРУ) кисневого цеху проведуть капітальний ремонт, замінять адсорбенти й обстежать блок на можливість продовження терміну експлуатації. Планується завершити роботи менш ніж за 50 днів. Вартість ремонту установки 39 млн грн.

Устаткування повітророзподільної установки блоку КАР-30 № 3 кисневого цеху меткомбінату «Азовсталь» регулярно проходило капітальні ремонти. Згідно з дозвільною документацією, настав час обстежити агрегат на можливість його подальшої безпечної та ефективної роботи.

На початку лютого ПРУ вивели з роботи й зупинили, злили рідину та відігріли блок. На черзі роботи з розкриття люків і виїмки шлаковати. Після відкачування внутрішньоблокової ізоляції блоку КАР-30 підрядна організація обстежує на міцність і надійність резервуари, трубопроводи й металоконструкції установки.

Як пояснив заступник начальника кисневого цеху з інжинірингу Дмитро Малахов, обстеження буде включати ультразвуковий контроль зварних швів, ультразвукову товщинометрію резервуарів, обстеження блоку кожухів, контроль металу хімічним травленням, вимірювання твердості металу резевуарів і магнітнопорошкову дефектоскопію. Всі етапи обстеження займуть 24 дні.

Крім обстеження блоку КАР-30 № 3, на повітророзподільній установці буде проведено низку ремонтних робіт. У тому числі ревізію перлітосистеми, імпульсних ліній і трубопроводів. Чистка й ремонт теплообмінника С01Е, ревізія сепараційної та дренажної системи вологовідділювача В-14. Замінять запірну арматуру з установкою додаткових підпірних металоконструкцій. Відремонтують опалювальну систему, енерго- й електрообладнання, проведуть ревізію та ремонт обладнання автоматизованих систем управління технологічним процесом.

Також у лютому почнуть роботи з заміни адсорберів. Цей матеріал – один з найдорожчих: вартість необхідних 108 тонн високоякісного адсорбенту німецького виробництва становить 61,5% від вартості всього ремонту.

 

Ми регулярно проводимо ревізію стану обладнання, планові та попереджувальні ремонти промислових агрегатів. Виконуємо діагностику основних вузлів і, при необхідності, проводимо їх заміну, – зазначив директор з виробництва меткомбінату «Азовсталь» Групи Метінвест Андрій Савченко.