Екологія 10.02.2021 Читати 6 хв

Метінвест представив звіт про виконання екологічної програми

У Центрі розвитку стартапів 1991 Mariupol відбулося засідання постійної комісії міської ради з питань екології та охорони навколишнього середовища. Представники металургійних комбінатів імені Ілліча та «Азовсталь» Групи Метінвест представили членам комісії звіт про виконання проєктів екомодернізаціі за «Програмою охорони й оздоровлення навколишнього природного середовища Маріуполя на 2012-2020 рр».

Інвестиції в межах програми склали більше 15 млрд 350 млн гривень. За дев'ять років на металургійних комбінатах імені Ілліча та «Азовсталь» реалізовано понад сорок масштабних екологічно значущих заходів, фактичний результат від виконання яких значно перевищив очікуваний. На МК «Азовсталь» виведені з експлуатації цех агломерації, коксові батареї №№ 5, 6, 7 і доменні печі №№ 5, 6, а на ММК імені Ілліча – нагрівальні колодязі листопрокатного цеху «1700». Обидва підприємства повністю відмовилися від застарілого брудного мартенівського виробництва, з закриттям якого зник і неодмінний атрибут мартенівської плавки – горезвісний «лисячий хвіст».

На ММК імені Ілліча Група Метінвест завершила найбільший екологічний проєкт в історії України – реконструкцію аспіраційних систем аглофабрики. Рівень викидів приведений до європейських стандартів. Виконано реконструкцію газоочисних установок із заміною системи очищення, що складається з батарейних циклонів і скруберів, на високоефективні групові циклони, а також змонтований другий ступінь очищення у вигляді рукавних фільтрів із можливістю очищення відхідних агломераційних газів від сполук сірки. Завдяки введенню в експлуатацію всіх новинок аглофабрики викиди пилу знизилися на 90%, викиди сірки – на 46%. На доменних печах № 2-5 меткомбінату змонтовані та введені в експлуатацію системи пилопригнічення азотом при зливі чавуну на ливарних дворах. А в 2020 році виконано будівництво аспіраційних систем ливарного двору з реконструкцією існуючої аспіраційної системи підбункерних приміщень доменної печі № 3.

На черзі покрокова реконструкція всього доменного переділу. У конвертерному цеху виконано реконструкцію газоочисток конвертерів № 1-3 і систем аспірації й очищення викидів міксерного відділення. На постійній основі на установках «АМКОМ» виконується переробка металургійних шлаків, а шлами використовуються як добавки в шихту при виробництві агломерату.

Метінвест виконує взяті на себе зобов'язання перед громадою Маріуполя. На меткомбінаті в межах «Програми охорони та оздоровлення навколишнього природного середовища Маріуполя на 2012-2020» виконано 15 екопроєктів. Два з яких – реконструкція газоочисток третього конвертера та реконструкція господарсько-побутової каналізації в північній частині підприємства – реалізували раніше запланованих термінів.

Володимир КОЛОДОЧКА, начальник відділу охорони навколишнього середовища меткомбінату імені Ілліча Групи Метінвест.

На МК «Азовсталь» у межах міської програми оздоровлення навколишнього середовища під час реконструкції доменної печі № 3 виконано будівництво систем аспірації ливарного двору, підбункерних приміщень і завантажувального пристрою агрегату. Крім того, за рахунок переведення на замкнені оборотні цикли систем охолодження третьої та четвертої доменних печей, з використанням хімочіщенной води, знижений забір свіжої морської води й навантаження на шламонакопичувач. Під час капітального ремонту доменної печі № 4 виконано реконструкцію системи аспірації ливарного двору із заміною електрофільтру на рукавний.

У конвертерному цеху після реконструкції ввели в експлуатацію газоочистку відділення десульфурації чавуну й аспіраційну установку дробарки феросплавів відділення дільниці сипучих і феросплавів. Виконано реконструкцію системи аспірації міксерів №1, 2 з установкою сучасного рукавного фільтра. У коксовому цеху виконано реконструкцію пилеочистної установки коксосортування на коксовій батареї № 3-4. На постійній основі забезпечується на проєктному рівні очищення стічних вод коксохімвиробництва, які подаються на гасіння коксу. Для мінімізації впливу на акваторію Азовського моря виконано капітальний ремонт земснаряду, що забезпечує роботу шламонакопичувача в проєктному режимі.

Група Метінвест покроково та планомірно йде до чистої металургії в Маріуполі. Компанія виконує взяті на себе зобов'язання – природоохоронні заходи. Також відповідно до затверджених графіків проводиться моніторинг викидів забруднюючих речовин в атмосферу та водойми. 

Лілія БУДРЕВИЧ, начальник відділу охорони навколишнього середовища меткомбінату «Азовсталь» Групи Метінвест.