This page hasn't been translated into English yet.
Digest 12/1/2022 Read 6 min

Оперативна ситуація в Україні та на підприємствах Групи Метінвест: зима 2022-2023

У ситуації, коли Україна опинилася в небезпеці, Група Метінвест робить усе від себе можливе, щоб захистити співробітників, членів їх сімей і мешканців регіонів присутності, забезпечити безперебійне функціонування своїх підприємств. Життя та здоров’я залишаються для нас незмінним пріоритетом.  

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації. 

Дайджест осені 2022 читайте за посиланням


18:00 28 лютого / МЕТАЛУРГИ КАМЕТСТАЛІ СИСТЕМНО ДОПОМАГАЮТЬ ЗАХИСНИКАМ УКРАЇНИ

З перших днів повномасштабного вторгнення комбінат Каметсталь Групи Метінвест став точкою опори для наших захисників. Чимало зроблено для зміцнення обороноздатності мирних міст. Для зупинки ворожої техніки в ремонтних цехах підприємства були виготовлені тисячі сталевих їжаків, шипів і ланцюгів. Для зведення фортифікаційних споруд на передовій та блок-постів у тилу передані тисячі тонн шлаку, більш як 20000 будівельних скоб і сотні кілометрів арматури й катанки. Також силовикам надано 14 одиниць автомобільної техніки, пальне, 50 мобільних рацій тощо. А з осені набуло актуальності питання укріплення об’єктів критичної інфраструктури міста й району. Основна мета – захистити важливе обладнання від повітряної небезпеки. Читати повністю.

15:30 28 лютого / ПІВНІЧНИЙ ГЗК РЕАЛІЗУЄ ПРОЄКТ «БЕЗПЕЧНИЙ РОБОЧИЙ ПРОСТІР»

На ПівнГЗК Групи Метінвест завершили реалізацію першого етапу проєкту «Безпечний робочий простір». Спеціалісти розподілили територію цехів на зони та проаналізували їхню безпеку. До того ж були розроблені заходи контролю й затверджений графік аудитів. Учасники цих моніторингів регулярно перевіряють стан робочих місць і виконання правил з охорони праці. Також фахівці пильнують критичні ризики всіх дільниць у цехах. Передусім ідеться про електробезпеку, роботу на залізниці, автотранспорті, з вантажопідіймальними механізмами й рухомими частинами машин та обладнання.

13:00 28 лютого / УНІКАЛЬНИЙ ВІСЕПРОКАТНИЙ СТАН КАМЕТСТАЛІ ПІДТВЕРДИВ ВІДПОВІДНІСТЬ СУЧАСНИМ АМЕРИКАНСЬКИМ СТАНДАРТАМ

На Каметсталі працює унікальний вісепрокатний стан – єдиний у світі, на якому осі виробляють методом поперечно-гвинтової прокатки. Ця продукція має великий попит як в Україні, так і в Європі, а також у замовників з Північної Америки. Щоб відвантажувати осі на заокеанський ринок, необхідно дотримуватись високих вимог американських стандартів. Ще на початку 2000 років на комбінаті була розроблена, впроваджена й успішно функціонує Система управління якістю при виробництві залізничних осей для Асоціації американських залізниць. Каметсталь, зареєстрований у цій Асоціації як підприємство DDAP, ще на початку 2022 року успішно пройшов останній ресертифікаційний аудит Програми забезпечення якості й отримав Сертифікат відповідності на залізничні вагонні та локомотивні осі. Чергову перевірку функціонування Програми на комбінаті проведено в лютому нинішнього року. Читати повністю.

11:00 28 лютого / ЗАЛІЗНИЙ ТИЛ: КРИВОРІЗЬКІ ПІДПРИЄМСТВА МЕТІНВЕСТУ ДОПОМАГАЮТЬ КРАЇНІ ТА АРМІЇ

Війна не змусила криворізькі підприємства Метінвесту припинити роботу. Працівники гірничо-збагачувальних комбінатів, Метінвест-КРМЗ, цехи Метінвест-Промсервісу та Юністілу продовжували працювати з повною віддачею. Оскільки Кривий Ріг опинився в безпосередній близькості до лінії фронту, активи компанії активно долучилися до побудови ешелонованої оборони міста й укріплення блокпостів: звозили пісок, щебінь, дерев’яні бруси та шпали, проводили електрику, надавали спецтехніку. Для облаштування побуту бійців тероборони передавали модульні блоки, матраци, світильники, мобільні бані. Для роботи військових ЗСУ надали понад 70 одиниць техніки, а для заправки машин – приблизно 30 000 літрів дизпалива й бензину. Вже до початку весни представники молодіжних організацій Метінвесту організували пункти збирання допомоги. Лише за перші місяці війни волонтери зібрали зо 50 тонн гуманітарної допомоги, сплели та передали військовим сотні маскувальних сіток. Читати повністю

18:00 27 лютого / У ЗАПОРІЖЖІ ВІДКРИЛИ БЛАГОДІЙНУ ВИСТАВКУ «365 ДНІВ НЕЗЛАМНОСТІ»

Військове приладдя та предмети побуту українських захисників, частини ворожих ракет і дронів та інші фронтові трофеї, твори мистецтва з уламків зброї, патріотичні картини – все це можна побачити на благодійній виставці «365 днів незламності». Захід, який відкрився в хабі громадської організації «Запоріжжя. Платформа спільних дій», організували молодіжні організації Запоріжсталі та Запоріжкоксу Групи Метінвест. Під час війни молодь компанії активно займається волонтерством, а також захищає нашу країну – детальніше про це можна дізнатись на інформаційних плакатах виставки. Також тут є інтерактивна зона. Кожен охочий може взяти участь у майстер-класах з плетіння маскувальних сіток і виготовлення окопних свічок. А також залишити побажання нашим захисникам на жовто-блакитному прапорі. Написав побажання й генеральний директор Запоріжсталі Роман Слободянюк, який побував на виставці. Читати повністю.

16:00 27 лютого / МЕТІНВЕСТ – ОПОРА УКРАЇНИ: ГОЛОВНЕ ЗА 20 – 26 ЛЮТОГО

Велика перемога складається з маленьких кроків.Тому важливо цінувати всі дії, що додають Україні стійкості. Група Метінвест кожного дня робить внесок у добробут людей, забезпечує захисників надійною амуніцією та обладнанням, підтримує роботу низки підприємств. Усе це, щоб залишатися міцною опорою України – під час війни і в повоєнному майбутньому. Чим запам’ятався тиждень, що минув, показуємо в дайджесті. Як завжди, 10 фото про 10 подій, які наближають омріяну перемогу. Серед іншого було таке: багатодітні сім’ї з Дніпропетровської та Кіровоградської областей отримали продовольчі набори від «Рятуємо життя»; волонтери молодіжки Запоріжжя привезли допомогу у військовий шпиталь; військовослужбовці ЗСУ отримали надійну броню від Метінвесту. Читати повністю.

14:00 27 лютого / РІК НЕЗЛАМНОСТІ: МЕТІНВЕСТ ПОКРОВСЬКВУГІЛЛЯ ПРАЦЮЄ, ДОПОМАГАЄ ТА НАБЛИЖАЄ ПЕРЕМОГУ

З перших днів війни й до сьогодні позиція підприємств компанії Метінвест Покровськвугілля залишається незмінною – допомагати Україні перемогти у війні. На цю мету спрямовано максимум зусиль, можливостей та ресурсів бізнесу. Незважаючи на воєнний стан, перебої з електропостачанням, гірники ШУ «Покровське» видобувають вугілля, проходять гірничі виробки та монтують нові очисні забої. Сьогодні на підприємстві видобуток вугілля ведеться в чотирьох очисних забоях. У 2023 році планується введення в експлуатацію ще чотирьох нових очисних забоїв. Найближча перспектива – 9 північна лава блоку 10. Її запаси оцінюються в мільйон тонн, а потужність пласта складає 1,01 м. Завершити роботи з підготовки лави планують у першій половині березня. Читати повністю.

12:00 27 лютого / МАЙБУТНІ ІНЖЕНЕРИ МЕТІНВЕСТ ПОЛІТЕХНІКИ РОЗВИВАЮТЬ SOFT SKILLS ПІД ЧАС НАВЧАННЯ

Інженер майбутнього повинен мати низку важливих характеристик, щоб він міг працювати в глобальному, швидкозмінному й технологічно наповненому світі. Окрім твердих професійних знань, неабияка увага в Метінвест Політехніці приділяється розвитку в студентів креативності та творчого підходу до розв’язання складних завдань, уміння керувати часом, комунікаційних навичок, а також адаптивності до змін, нових умов, технологій і процесів. Soft skills допомагають студентам бути більш організованими й ефективними у своїй роботі. Вони збільшують продуктивність і знижуть ризик помилок, що може позитивно вплинути на успіх у навчанні. Тренування гнучких навичок під час освітнього процесу допомагає студентам підготуватися до майбутньої кар'єри й підвищить шанси на успіх. Читати повністю.

10:00 27 лютого / МЕТАЛУРГИ КАМЕТСТАЛІ ПЛІЧ-О-ПЛІЧ З УСІМА УКРАЇНЦЯМИ НАБЛИЖАЮТЬ ПЕРЕМОГУ

2022 рік для Каметсталі був чи не найскладнішим в історії. Проте комбінат працює, виконує завдання з виробництва сталевої продукції та системно відновлює основне обладнання. Металурги торік освоїли 10 видів нової товарної продукції. Найбільше новинок у сегменті сортового прокату і сталевих напівфабрикатів. Наприклад, профіль МП-4, призначений для футерування молольних млинів на гірничо-збагачувальних комбінатах, сім видів гарячекатаного круглого прокату діаметром від 22 до 38 мм для машинобудування, а також прямокутні заготовки та зливки з чотирьох марок сталі, гарячекатані блюми нових типорозмірів. У виробничих підрозділах підприємства протягом року виконано 80 капітальних ремонтів. Загалом у 2022 році металургійний комбінат Кам’янського перерахував майже 1,6 млрд грн податків і зборів до бюджетів усіх рівнів. Читати повністю.

19:00 24 лютого / ЗА РІК ВІЙНИ МЕТІНВЕСТ СПРЯМУВАВ НА ДОПОМОГУ УКРАЇНІ ПОНАД 3,1 МЛРД ГРН

З початком війни Метінвест мобілізував усі свої ресурси на те, щоб адаптувати бізнес під нові реалії та водночас допомогти країні протистояти ворогу. Головні зусилля компанії спрямовані на підтримку економічної, оборонної та соціальної галузей. Загалом з 24 лютого 2022 року Група спрямувала на допомогу Україні понад 3,1 млрд грн. «Ми допомагаємо мирним людям, які постраждали від воєнної агресії РФ – привозимо продукти, ліки. Наші енергетики, часто ризикуючи власним життям, відновлюють світло, повертаючи до українських міст і селищ мирне життя. Ми допомагаємо українській армії та силам ТрО. Там, де це можливо, ми працюємо для потреб фронту. Наші металургійні комбінати виробляють протитанкові їжаки та сталь для бронежилетів. І ми не плануємо зупинятися. Допомагатимемо Україні та українцям стільки, скільки потрібно», – зазначив Рінат Ахметов. Читати повністю.

16:40 24 лютого / ІТАЛІЙСЬКІ ДРУЗІ «РЯТУЄМО ЖИТТЯ» ПЕРЕДАЛИ В УКРАЇНУ КОРИСНІ ПОДАРУНКИ ДЛЯ ДІТЕЙ

Італійська організація Usborne і її представник Francesca Gusti організували збір донатів, щоб придбати книги та ігри англійською мовою для дітей України. «Рятуємо життя» закупив і доставив ці корисні подарунки маленьким читачам у Запоріжжі й Кам'янському. Дидактичні матеріали, що допоможуть простіше опанувати англійську, волонтери Запоріжсталі привезли в запорізьку школу-інтернат «Світанок». Учителі закладу зазначають, що пізнавальна література та розвивальні ігри від гуманітарного проєкту «Рятуємо життя» стануть у пригоді на уроках іноземної. Також цей подарунок можна використовувати на заняттях для побудови міжпредметних зв’язків. У Кам'янському подарунки стали частиною бібліотеки для діток з усієї України, які знайшли прихисток у шелтері Метінвесту. Книжки – різні за тематикою та рівнем складності, тож читачі будь-якого віку знайдуть для себе цікаву літературу, щоб поліпшити знання з англійської мови. Читати повністю.

14:00 24 лютого / МЕТІНВЕСТ ПРОДОВЖУЄ ЗАБЕЗПЕЧУВАТИ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ ЗСУ НАДІЙНИМИ БРОНЕЖИЛЕТАМИ

У межах мілітарної ініціативи Сталевий Фронт Ріната Ахметова військовим передали 630 бронежилетів. Надійна броня власного виробництва Метінвесту захищатиме життя військовослужбовців, які пройшли бойову підготовку й вирушають на фронт боронити Україну. Головна перевага спорядження – невелика вага й міцні бронепластини, що захищатимуть бійців від уламків ворожих снарядів, кажуть військові. «Наш підрозділ отримав бронежилети 4-го класу захисту від Групи Метінвест, які дуже нам знадобляться на передовій, де ми будемо захищати нашу країну. Вони дуже зручні, допоможуть нам виконувати бойові завдання. Бронежилети відповідають міжнародним нормам і класам захисту. Сподіваємось, що з їх допомогою ми розіб'ємо ворога, зробимо все найкраще для перемоги», – розповів військовослужбовець ЗСУ з позивним «Учитель». Читати повністю.

11:30 24 лютого / МЕТІНВЕСТ ПЕРЕДАВ ПАРТІЮ БОРОШНА ДО ЧОТИРЬОХ ГРОМАД ДНІПРОПЕТРОВЩИНИ ТА КІРОВОГРАДЩИНИ

З гуманітарного хабу Центрального ГЗК відвантажили шість тонн пшеничного борошна вищого сорту. Продукція піде на випічку хліба та приготування інших страв у місцях колективного проживання переселенців у Карпівській, Глеюватській, Лозуватській та Петрівській територіальних громадах. Також її отримають родини, які мешкають окремо у приватному секторі. Натепер у цих громадах постійно перебувають приблизно 2 500 переселенців. Щоб з’ясувати потреби громад та узгодити процеси видачі й отримання борошна, до спільної роботи приєдналася ГО «Криворізька фундація майбутнього». Раніше спеціалісти цієї організації також надавали координаційну допомогу під час облаштування житла для переселенців у територіальних громадах. Читати повністю.

09:00 24 лютого / ЗВЕРНЕННЯ ЮРІЯ РИЖЕНКОВА ДО РІЧНИЦІ ВІЙНИ

18:00 23 лютого / ІНТЕРВ'Ю РІНАТА АХМЕТОВА АМЕРИКАНСЬКОМУ ВИДАННЮ FORBES

З першого дня повномасштабного вторгнення РФ бізнеси та ініціативи Ріната Ахметова надають підтримку країні, військовим і мирним, щоб Україна змогла вистояти та перемогти, а люди – зберегти життя й здоров’я. За рік війни бізнеси SCM, Фонд Ріната Ахметова та футбольний клуб «Шахтар» передали на допомогу країні й людям 5 млрд грн. «Війна йде так, як точно не припускав путін. Він не припускав, що Україна вистоїть – а вона вистояла та звільнила половину захоплених його злочинними військами територій, і йде далі до перемоги... Перемога для мене – це відновлення територіальної цілісності України в кордонах 1991 року з Кримом та Донбасом, покарання росії як держави-агресора за скоєні злочини проти людства, отримання репарацій та реалізація нового плану Маршалла для України як члена ЄС та НАТО», – розповів в інтерв’ю виданню Forbes Рінат Ахметов. Читати повністю.

16:00 23 лютого / МЕТІНВЕСТ ЗАБЕЗПЕЧИВ ЛІКАРНЮ АВДІЇВКИ ДРОВАМИ

Ворог не припиняє обстрілювати Авдіївку. У громаді пошкоджені всі будівлі й відсутні комунікації. Попри обстріли, у місті продовжує працювати лікарня, адже в Авдіївці залишаються понад 2,5 тисячі мирних жителів. Переважно це люди пенсійного віку, які мають хронічні захворювання, тому допомога медичних працівників вкрай необхідна. В медичному закладі – один лікар і дві медсестри. Позаяк у місті немає аптек, за необхідними медикаментами місцеві йдуть до лікарні. Щоб підтримати медиків Авдіївки, коксохіміки АКХЗ доставили до міської лікарні чергову партію дров для обігріву. Також раніше Метінвест надав лікарні необхідні препарати для допомоги постраждалим через війну. А людям, які залишилися в місті, передали казани, печі для приготування їжі, вугілля та дрова для обігріву, бензопили, а також майже 20000 продуктових наборів від гуманітарного проєкту «Рятуємо життя». Читати повністю.

14:20 23 лютого / МОЛОДІ ЗАПОРІЗЬКІ ВОЛОНТЕРИ ПРИВЕЗЛИ ДОПОМОГУ У ВІЙСЬКОВИЙ ШПИТАЛЬ

З кінця лютого 2022 року молодь металургійного підприємства утворила гуманітарний хаб, щоб об'єднувати зусилля працівників підприємства, комбінату й пересічних містян для надання допомоги військовослужбовцям, переселенцям та іншим громадянам, які її потребують. Така робота триває тут і до сьогодні. Нещодавно активісти молодіжної організації Запоріжсталі передали Запорізькому військовому шпиталю дев’ять коробок медичних препаратів та витратних матеріалів, а ще – 40 теплих ковдр. Допомогу збирали разом із небайдужими українцями, а також українськими й закордонними благодійними фондами. Читати повністю.

12:40 23 лютого / РІК «РЯТУЄМО ЖИТТЯ»: ВІД РЕЧЕЙ ПЕРШОЇ ПОТРЕБИ ДО МАСШТАБНОЇ ГУМАНІТАРНОЇ МІСІЇ

Заснований одразу після початку війни Групою Метінвест у координації з Фондом Ріната Ахметова, гуманітарний проєкт «Рятуємо життя» за рік існування перетворився на потужну платформу допомоги українцям. Наразі він охоплює майже 70 територіальних громад України, а число людей, які отримали допомогу, невпинно наближається до пів мільйона. Спочатку Метінвест формував у польських хабах так званий «стратегічний запас» найнеобхіднішого – харчі тривалого зберігання, гігієнічну продукцію. Усе це оперативно їхало в українські міста, щоб закрити можливу нестачу життєво важливих речей. Але згодом напрями роботи «Рятуємо життя» розширилися. І зараз проєкт підтримує медичну галузь, дбає про потреби переселенців та реалізує програми фізичної та психологічної реабілітації. Читати повністю.

10:30 23 лютого / ЗА РІК ПОВНОМАСШТАБНОЇ ВІЙНИ РІНАТ АХМЕТОВ НАПРАВИВ 5 МЛРД ГРН НА ДОПОМОГУ УКРАЇНІ ТА УКРАЇНЦЯМ

З першого дня повномасштабного вторгнення РФ бізнеси та ініціативи Ріната Ахметова надають підтримку країні, військовим і мирним, щоб Україна змогла вистояти та перемогти, а люди – зберегти життя й здоров’я. За рік війни бізнеси SCM, Фонд Ріната Ахметова та футбольний клуб «Шахтар» передали на допомогу країні й людям 5 млрд грн ($150 млн). Це найбільша приватна підтримка в країні. Передусім допомога захисникам України реалізується в межах мілітарного проєкту Сталевий Фронт Ріната Ахметова. Для SCM це питання є особливо важливим, адже понад 13 тисяч співробітників бізнесів компанії стали до лав Збройних Сил України. Завдяки ініціативі силові підрозділи зі всієї країни отримують амуніцію, автівки, дрони, спеціальні технічні засоби (тепловізори, далекоміри, камери тощо), фортифікаційні споруди, одяг і взуття, аптечки й турнікети, рації, пальне й інші необхідні речі. Читати повністю.

18:20 22 лютого / НА КАМЕТСТАЛІ ПРОДОВЖУЮТЬ МОДЕРНІЗУВАТИ СИСТЕМУ ОСВІТЛЕННЯ

У лютому на Каметсталі Групи Метінвест завершили п’ятий етап модернізації, під час якого технічно переоснащено систему освітлення киснево-компресорного цеху та цеху хімводоочищення ТЕЦ. Спеціалісти встановили світлодіодні світильники стельового й підкранового освітлення на майже 30 об’єктах. Загалом на п’ятому етапі реалізації проєкту встановлено понад 300 нових високоефективних LED-світильників. Це дозволило модернізувати освітлення на загальній площі майже 150 тисяч квадратних метрів. Модернізація системи освітлення спрямована на ефективне споживання електроенергії та поліпшення умов праці персоналу. Оновлення виконується в межах співробітництва підприємства з компанією YASNO Efficiency. Читати повністю.

16:00 22 лютого / КРАНИ ПРОМИСЛОВИХ МАЙДАНЧИКІВ ПІВНІЧНОГО ГЗК ОБЛАДНАЛИ СИГНАЛІЗАЦІЄЮ

На промислових майданчиках ПівнГЗК Групи Метінвест системно запроваджуються заходи для безпечної роботи працівників. Нещодавно на рудозбагачувальній фабриці № 1 і в цеху виготовлення окатків № 2 електромостові крани обладнали звуковою сигналізацією. Тепер перед початком роботи вантажопідіймальне обладнання автоматично вмикається звукове та світлове сповіщення. Сигнал триває 10 секунд. Цього часу цілком достатньо, щоби працівники зорієнтувалися, оцінили ризики й відійшли в безпечне місце. «Розумна» апаратура влаштована так, що без увімкнення попередньої сигналізації жоден механізм крана запустити в роботу неможливо. Безпекові нововведення мають максимально знизити ризик травмування працівників у зоні проведення вантажопідіймальних робіт. На реалізацію проєкту Північний комбінат спрямував 1,6 млн гривень.

14:00 22 лютого / СТАЛЬ МЕТІНВЕСТУ ЗАХИЩАЄ ЖИТТЯ ОБОРОНЦІВ УКРАЇНИ

З перших днів війни Метінвест спрямував усі свої ресурси на підтримку української армії. Окрім військового обладнання, техніки та речей, які закуповуються коштом компанії, на підприємствах Групи власноруч та у співпраці з партнерами виготовляють корисні металовироби. Насамперед це засоби захисту та побутове приладдя – те, що робить перебування бійців на фронті більш безпечним і комфортним. Допомога ЗСУ надається в межах мілітарної ініціативи Сталевий Фронт Ріната Ахметова. Одна з власних розробок фахівців Метінвесту – мобільні укриття, призначені для зміцнення окопів і додаткового захисту військових. Це надійна металева споруда, що занурюється на півтора метра під землю й витримує удар 152-міліметрових снарядів. Також фахівці Метінвесту розробили технологію власної броньованої сталі, з якої майже рік виготовляють плити для бронежилетів. Усі вони сертифіковані – металовироби відстрілюються та ретельно перевіряються. Читати повністю.

12:00 22 лютого / ЗАПОРІЗЬКІ ВЧИТЕЛІ ПРОВОДЯТЬ УРОКИ В «ПУНКТІ НЕЗЛАМНОСТІ», ЯКИЙ ОБЛАШТУВАВ МЕТІНВЕСТ

За підтримки Групи Метінвесту і комбінату Запоріжсталь «пункт незламності» працює на базі хабу громадської організації «Запоріжжя. Платформа спільних дій». Тут можуть з комфортом розміститися 40 людей одночасно. У приміщенні є генератор, зарядні пристрої для гаджетів, санітарні кімнати, чай і смаколики. А ще ця локація дуже стильна й затишна, тут приємно знаходитись. До сучасного «пункту незламності» запоріжці приходять не тільки зігрітися та зарядити гаджети, а й попрацювати. Наприклад, учителі, які мешкають неподалік, проводять тут уроки: завдяки зручному розташуванню «пункту незламності» вдається завжди викласти дітям матеріал. Менеджерка проєктів громадської організації «Запоріжжя. Платформа спільних дій» Ганна Главчева каже, що «пункт незламності» працює цілодобово та відкритий для всіх охочих. Коли б людина не звернулася по допомогу, їй не відмовлять. Читати повністю.

10:00 22 лютого / КОВАЛІ КАМЕТСТАЛІ ВИГОТОВИЛИ ТА ПЕРЕДАЛИ ВІЙСЬКОВИМ ПОНАД 20000 СКОБ ДЛЯ БУДІВНИЦТВА ЗАХИСНИХ СПОРУД

З початку березня 2022 року колектив ковальської дільниці ремонтно-механічного цеху Каметсталі почав наближати перемогу. Паралельно з основним виробництвом тут виготовляють будівельні скоби для спорудження бліндажів військових. Машиністи молотів, фахівці ковальської справи, пресувальники, бригадири, майстри та інші спеціалісти невтомно працювали, щоб освоїти та налагодити системне виробництво скоб у найкоротший термін. Усього з початку війни було виготовлено й відправлено військовим на передову понад 20 000 скоб. «Праця нашого колективу нелегка, вкрай відповідальна, вимагає багато сил і часу. Проте кожного з нас надихає бажання допомогти захисникам вистояти на фронті. Тому ми докладаємо максимум зусиль, щоб побудовані з нашими скобами укриття могли зберегти життя військових», – зазначив бригадир з підготовки виробництва ковальської дільниці РМЦ Олег Аліфанов. Читати повністю.

17:30 21 лютого / БАГАТОДІТНІ СІМ’Ї ГРОМАД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ТА КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТЕЙ ОТРИМАЛИ ПРОДОВОЛЬЧІ НАБОРИ ВІД «РЯТУЄМО ЖИТТЯ»

Група Метінвест продовжує надавати гуманітарну допомогу сім’ям, які опинилися у скрутному становищі через війну. Черговий транш – 3,5 тисячі продовольчих наборів отримали багатодітні сім’ї Петрівської, Лозуватської, Глеюватської Карпівської, Широківської та Новолатівської громад. Набори передали 636 родинам, які мають троє та більше дітей. Кожен член сім’ї отримав пакунок, що містить основний перелік харчів тривалого зберігання: макарони, цукор, борошно, олію, рибні та м’ясні консерви, крупи. Зауважимо, що громади Дніпропетровської та Кіровоградської областей отримують різнопланову гуманітарну допомогу системно з початку повномасштабної війни. Також Метінвест профінансував у населених пунктах облаштування шелтерів для переселенців. Читати повністю.

15:40 21 лютого / ДІТИ ЗАПОРІЗЬКОЇ ШКОЛИ-ІНТЕРНАТУ ОТРИМАЛИ ВІД «РЯТУЄМО ЖИТТЯ» ПОДАРУНКИ ДЛЯ НАВЧАННЯ Й ДОЗВІЛЛЯ

Яскраві, цікаві та корисні подарунки отримали учні запорізької школи-інтернату «Світанок» від гуманітарного проєкту «Рятуємо життя», який Група Метінвест започаткувала в координації з Фондом Ріната Ахметова. Молодь Запоріжсталі подарувала дітям навчальну літературу й пізнавальні ігри. Старшокласникам припали до душі англомовні книжки. Учні кажуть, що добре розуміють необхідність знання іноземної мови в сучасному житті. Молодші школярі теж часу дарма не гаяли: роздивилися подарунки та одразу почали грати в розвивальні ігри. Окрім розваг, подарунки від Метінвесту стануть у пригоді й під час занять. Учителі планують використовувати їх у навчальному процесі, щоб дітям було цікавіше і легше засвоювати матеріал. Читати повністю.

14:00 21 лютого / МОЛОДЬ КАМЕТСТАЛІ НАДАЄ ДОПОМОГУ ПОРАНЕНИМ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦЯМ

Об'єднана бажанням допомогти, молодіжна організація Каметсталі Групи Метінвест продовжує надавати підтримку тим, хто її потребує. Активісти комбінату завітали до однієї з лікарень Кам'янського, де українські бійці перебувають на лікуванні. Металурги привезли гостинці від молодіжної організації та працівників підприємства: солодощі, консерви, фрукти, каву, чай тощо. Поспілкувалися з медичним персоналом лікарні, передали слова підтримки та вдячності мужнім захисникам України. Зауважимо, що волонтери Каметсталі з перших днів війни збирають найнеобхідніше для військових, здають кров для порятунку поранених бійців і важкохворих пацієнтів. Читати повністю.

11:50 21 лютого / ДИРЕКЦІЯ З ТРАНСПОРТУ МЕТІНВЕСТ ПОКРОВСЬКВУГІЛЛЯ УТИЛІЗУЄ ВІДПРАЦЬОВАНЕ УСТАТКУВАННЯ Й РЕАЛІЗУЄ ВТОРСИРОВИНУ

Дирекція з транспорту Метінвест Покровськвугілля щорічно здає в пункти вторинного перероблення відпрацьовані автошини, металолом, лом кольорових металів, а небезпечні відходи утилізують за правилами безпеки. На отримані кошти купують запасні частини, нові автошини, машинне мастило тощо. За 2022 рік транспортники передали на утилізацію 3,5 тонни небезпечних відходів. Також на підприємстві реалізовано вторинної сировини на суму 578 000 гривень. Ці заходи відбуваються в межах програми «Ощадливе виробництво». Крім вторинної сировини, під час виробничого процесу утворюються небезпечні відходи: люмінесцентні лампи, відпрацьовані масляні фільтри, промаслене ганчір’я. Такий тип відходів треба зберігати за спеціальними правилами, яких суворо дотримуються на підприємстві. Читати повністю.

10:00 21 лютого / ПРАЦІВНИКИ ЗАПОРІЗЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ МЕТІНВЕСТУ ОТРИМАЛИ ГУМАНІТАРНУ ДОПОМОГУ ВІД «РЯТУЄМО ЖИТТЯ»

Наприкінці 2022 року в межах проєкту «Рятуємо життя» співробітники запорізьких підприємств Метінвесту, що належать до пільгових категорій (сім’ї мобілізованих, загиблих та важкопоранених співробітників, а також співробітниці, які перебувають на території України у відпустці з догляду за дитиною до трьох років і співробітники, які не перебувають у простої) почали отримувати гуманітарну допомогу. Вона надходила вона у два етапи: у грудні – продовольчий та гігієнічний набори, а в січні-лютому – ще один продовольчий набір. Загалом майже 13 тисяч співробітників Запорізьких підприємств та члени їхніх сімей отримали понад 38 тисяч продуктових і гігієнічних наборів. У складі пакунків з харчами – борошно, крупи, цукор, макаронні вироби, соняшникова олія, згущене молоко та консерви. До складу гігієнічних наборів увійшли шампунь, мило, зубні паста та щітки, інші предмети особистої гігієни. Читати повністю.

19:00 20 лютого / ПІДПРИЄМСТВА ТА КОМПАНІЇ SCM СПЛАТИЛИ 73,2 МІЛЬЯРДА ГРИВЕНЬ ПОДАТКІВ ЗА 2022 РІК

За результатами 12 місяців 2022 року українські, асоційовані та спільні підприємства SCM направили 73,2 млрд грн податків та зборів до бюджетів усіх рівнів. З цієї суми понад 62 млрд грн сплачено до держбюджету. Відрахування до місцевих бюджетів становили 11,2 млрд грн. Капітальні інвестиції за минулий рік досягли понад 21,1 млрд грн. Більшість цих коштів – капітальний ремонт електромереж, переоснащення установок енергоблоків теплоелектростанцій, буріння нафтогазових свердловин, відкриття нових лав тощо – для підтримки енергетики України, щоб у будинках українців, попри ракетні атаки, було світло й тепло. На соціальні програми витрачено 11,8 млрд гривень. Також бізнеси SCM, Фонд Ріната Ахметова й ФК «Шахтар» продовжують підтримувати Україну та українців у ці складні часи. За рік війни з 24 лютого на допомогу військовим та мирним спрямовано вже 5 млрд грн. Крім цього, Рінат Ахметов виділив 1 млрд грн на проєкт допомоги захисникам Маріуполя та їхнім сім'ям «Серце Азовсталі». Читати повністю.

18:00 20 лютого / МЕТІНВЕСТ – ОПОРА УКРАЇНИ: ГОЛОВНЕ ЗА 13 – 19 ЛЮТОГО

Глобальні події призводять до глобальних змін. Там, де вчора була пострадянська країна сьогодні – держава з чітким європейським вектором. А замість далеких нащадків козаків постали мужні воїни XXI століття. Та щоби зберегти це надбання й отримати гідне майбутнє, ми маємо перемогти ворога. Для цього Метінвест з першого дня війни поряд з Україною. Компанія забезпечує військових найкращою амуніцією та технікою, піклується про їхній комфорт і захист. Також Група допомагає продуктами й речами першої потреби всім, хто потерпає від наслідків агресії РФ. Окрім мілітарних і гуманітарних проєктів, Метінвест підтримує виробничі потужності та сплачує податки. Що вдалося зробити протягом минулого тижня, показуємо в фотодайджесті. Переглянути добірку.

16:40 20 лютого / КРИВОРІЗЬКИЙ РЕМОНТНО-МЕХАНІЧНИЙ ЗАВОД ПРОДОВЖУЄ ОСВОЮВАТИ НОВУ ПРОДУКЦІЮ

Спеціалісти КРМЗ Групи продовжують освоювати нові види продукції, необхідні для інших підприємств компанії. Днями фахівці заводу виготовили для Запоріжкоксу два лінзових компенсатори газоходу котла. Обладнання котлотурбінного цеху Запоріжкоксу забезпечує енергетичні потреби підприємства й завдяки переробленню й утилізації газів знижує екологічне навантаження на навколишнє середовище. Наразі співробітники КРМЗ продовжують виконувати замовлення підприємств-партнерів та підтримувати економіку України.

15:00 20 лютого / ЗАПОРІЖСТАЛЬ ЗАБЕЗПЕЧИВ ПІДРОЗДІЛИ КОМБІНАТУ НОВИМИ АПТЕЧКАМИ

Наявність правильно укомплектованих аптечок на підприємстві сьогодні є вимогою не тільки охорони праці, а й часу. Адже від оперативності надання домедичної допомоги подекуди залежить життя людини. Аптечка потрібна на підприємстві для негайного надання домедичної допомоги працівникам у разі інциденту чи при отриманні мікротравми на робочому місці. Тому Запоріжсталь системно оновлює аптечки в підрозділах, щоб кожен працівник мав доступ до необхідних медикаментів під час робочої зміни. Нещодавно комбінат закупив 1925 нових аптечок, які зараз уже отримали всі підрозділи Запоріжсталі. На придбання необхідного комбінат спрямував понад 1,8 млн грн. До числа закуплених аптечок входять автомобільні й виробничі. До їх складу входить пластир, стерильні серветки, бинт, гіпотермічний охолоджувальний пакет, протиопікова пов’язка, клапан для штучного дихання тощо. Читати повністю.

12:40 20 лютого / МЕТІНВЕСТ ОГОЛОШУЄ ВИРОБНИЧІ РЕЗУЛЬТАТИ ЗА 4-Й КВАРТАЛ І 12 МІСЯЦІВ 2022 РОКУ

Група Метінвест оголосила результати операційної діяльності за 4-й квартал і 12 місяців, що завершилися 31 грудня 2022 року. Сталь – 250 тис. т за 4-й квартал; 2 918 тис. т за 2022 рік. Залізорудний концентрат (загальний) – 1 008 тис. т за 4-й квартал; 10 712 тис. т за 2022 рік. Вугільний концентрат (загальний) – 1 273 тис. т за 4-й квартал; 4 959 тис. т за 2022 рік. Читати повністю.

12:00 20 лютого / ЗАПОРІЗЬКІ ПІДПРИЄМСТВА МЕТІНВЕСТУ ЗА 2022 РІК ПЕРЕРАХУВАЛИ ДО БЮДЖЕТУ УКРАЇНИ 3,4 МЛРД ГРИВЕНЬ

Запоріжсталь, Запоріжвогнетрив, Запоріжкокс та Запорізький ливарно-механічний завод продовжують працювати й залишаються одними з найбільших платників податків у регіоні. За 2022 рік запорізькі підприємства Групи Метінвест перерахували до бюджетів усіх рівнів приблизно 3,4 млрд гривень податків та зборів. Найбільші відрахування від запорізьких підприємств Групи Метінвест до державної скарбниці припадають на сплату єдиного податку та єдиного соціального внеску, податки з прибутку й митні платежі. До місцевих бюджетів запорізькі підприємства Метінвесту – Запоріжсталь, Запоріжвогнетрив, Запоріжкокс і Запорізький ливарно-механічний завод – у 2022 році сплатили майже 820 млн гривень. Читати повністю.

10:00 20 лютого / СТУДЕНТИ МЕТІНВЕСТ ПОЛІТЕХНІКИ НАВЧАЮТЬСЯ ТОНКОЩІВ СТВОРЕННЯ ІНЖЕНЕРНИХ ПРОЄКТІВ

Для виконання практичних інженерних завдань студенти Метінвест Політехніки використовують програмне забезпечення, що допомагає не тільки результативно навчатися, а й втілювати авторські проєкти. Один із таких діджитальних просторів – AutoCAD. Багатофункціональна програма дозволяє застосовувати унікальні цифрові інструменти для складання проєктів, які використовуються в кресленнях інженерних компонентів, конструкцій та інфраструктури. Це також мінімізує людські помилки й допомагає з точністю реалізувати свою уяву. Таке ПЗ широко використовують інженери, промисловці, технологи, дизайнери, укладачі та геодезисти. Програма економить час фахівців, зберігаючи високий рівень ефективності, пропонує рішення для проєктування механічних компонентів і розв’язання потенційних проблем. За допомогою AutoCAD малюнки, що зазвичай виконувалися від руки на папері, тепер можна зробити в електронному вигляді. Читати повністю.

18:20 17 лютого / ПРОКАТНИКИ КАМЕТСТАЛІ ЗАПУСТИЛИ ВИРОБНИЦТВО МОЛОЛЬНИХ ШАРІВ НА ПОВНУ ПОТУЖНІСТЬ

У лютому шаропрокатні стани Каметсталі Групи Метінвест ввійшли в роботу з максимальною завантаженістю обох технологічних ліній. Упродовж дев’яти місяців на шаропрокатній дільниці комбінату періодично працював лише один стан. Днями прокатники відновили виробництво шарів на повну потужність. Загалом за лютий на підприємстві планують прокатати 3 900 тонн продукції. Перша цьогорічна партія шарів діаметром 30 мм була відправлена замовникам у Польщу. Наразі триває виробництво шарів молольних діаметром 40 та 80 мм, необхідних для стабільної роботи гірничо-збагачувальних комбінатів Групи Метінвест у Кривому Розі. Їх використовують у шарових млинах для якісного подрібнення руди. Читати повністю.

16:00 17 лютого / СТАРТУВАВ ПРОЄКТ ПІДТРИМКИ ЗАХИСНИКІВ МАРІУПОЛЯ «СЕРЦЕ АЗОВСТАЛІ»

Мілітарна ініціатива Сталевий Фронт Ріната Ахметова – це масштабна кампанія допомоги бізнесів SCM українським Збройним силам, розвідникам, медикам і працівникам критичної інфраструктури, що реалізується з першого дня війни. У січні 2023 року Рінат Ахметов анонсував новий вектор роботи Сталевого Фронту – підтримка захисників, котрі героїчно тримали оборону Маріуполя на початку ворожого вторгнення. Для цього створено окремий проєкт із символічною назвою «Серце Азовсталі». На його реалізацію Акціонер виділив мільярд гривень. У межах проєкту є кілька напрямів: здоров’я; робота; родини; юридичний супровід і правозахист; психологічна підтримка повернених із полону. Допомогу отримають не тільки оборонці Маріуполя, а й члени сім’ї загиблих, полонених і безвісти зниклих захисників комбіната-фортеці. Читати повністю.

13:40 17 лютого / КАМЕТСТАЛЬ ПІДТВЕРДИВ ВІДПОВІДНІСТЬ МІЖНАРОДНИМ СТАНДАРТАМ ЕНЕРГОМЕНЕДЖМЕНТУ

Каметсталь отримав міжнародний сертифікат Системи менеджменту відповідно до EN ISO 50001:2018. Сертифікаційному аудиту передувала масштабна робота в усіх структурних підрозділах комбінату, залучених до системи енергетичного менеджменту. Була розроблена та впроваджена необхідна документація, стандарти підприємства, що відповідають вимогам ISO. Для системної діяльності затверджена енергетична політика Каметсталі, визначені першочергові й перспективні завдання та цілі, відповідно до яких розроблені заходи, спрямовані на зниження енергетичних витрат і забезпечення досягнення планового річного економічного ефекту. Також було проведене навчання співробітників з питань функціонування системи. Партнером успішного запровадження стандарту стала компанія «Технічні та управлінські послуги» – офіційний представник концерну TÜV SÜD в Україні. Успішно проведені передсертифікаційний та сертифікаційний аудити підтвердили готовність Каметсталі до роботи за міжнародними стандартами. Читати повністю

12:00 17 лютого / НА ПІВНІЧНОМУ ГЗК ДБАЮТЬ ПРО БЕЗПЕКУ ЗАЛІЗНИЧНОГО РУХУ

На ПівнГЗК Групи Метінвест оновили попереджувальні знаки на залізничних переїздах, справно працює переїзна сигналізація, є додаткове освітлення для темного часу доби. Торік в управлінні залізничного транспорту протестували новий проєкт – обладнання хвостових думпкарів сигналізаційними ліхтарями нового типу. Експеримент виявився успішним, і цьогоріч на комбінаті планують придбати 71 освітлювальний прилад зі звуковим сигналом. Цей захід безпеки продиктований особливістю технологічних потягів Північного ГЗК: в одному напрямку потяг їде вперед локомотивом, в іншому – думпкарами. Тому в машиніста під час руху потяга хвостом уперед обмежена видимість колійного шляху. Обладнання хвостових думпкарів спеціальними ліхтарями зі звуковим сигналом дає можливість своєчасно попередити пішоходів та водіїв автомобілів про наближення потягу. Ліхтар подає дуже гучний сигнал, який пересилює будь-який шум. А яскраві світлодіодні лампи добре видно в темряві. Ліхтарі обладнані акумуляторними батареями, тож заряду вистачає на 5-7 діб.

18:40 16 лютого / КАМЕТСТАЛЬ У 2022 РОЦІ СПЛАТИВ 1,6 МЛРД ГРН ПОДАТКІВ

Незважаючи на повномасштабне російське вторгнення, Каметсталь Групи Метінвест залишається надійною опорою економіки Кам'янського та України. Минулого року металургійний комбінат збільшив надходження порівняно з 2021 роком і перерахував до бюджетів усіх рівнів 1 млрд 598 млн грн податків та зборів. Понад 528 млн грн отримав бюджет міста Кам’янського. До обласного й держаного бюджетів було сплачено понад 1 070 млн грн. Трійка найбільших відрахувань Каметсталі до державного та місцевих бюджетів України виглядає так: єдиний соціальний внесок – понад 400 млн грн, податок на доходи фізичних осіб – 350 млн грн, земельний податок – 306 млн грн. Також значним джерелом наповнення бюджетів у 2022 році став екологічний податок, що становить понад 123 млн грн. Читати повністю.

16:30 16 лютого / У 2022 РОЦІ КРИВОРІЗЬКІ ПІДПРИЄМСТВА МЕТІНВЕСТУ СПЛАТИЛИ 9,2 МЛРД ГРИВЕНЬ ПОДАТКІВ

Торік лише два місяці підприємства Метінвесту в Кривому Розі працювали на повну потужність. З початком війни виникли проблеми з транспортуванням готової продукції ГЗК, через це зменшувалося завантаження, деякі комбінати на певний час пішли у простій. Атаки на енергетику країни призвели до обмеження подання електроенергії. Попри труднощі, криворізькі підприємства Групи залишилися міцною опорою України й виконали свої податкові зобов’язання. До трійки основних джерел наповнення бюджетів ввійшов податок з прибутку (2,67 млрд грн), єдиний соціальний внесок (1,31 млрд грн) і податок з прибутків фізичних осіб (1, 12 млрд грн). Незважаючи на воєнний стан в Україні, криворізькі підприємства Групи збільшили рентну плату за користування надрами до 3,1 млрд гривень, а плату за землю – до 440,5 млн гривень. Читати повністю.

ЦИФРА ДНЯ

122 тонни кисню відвантажила Група Метінвест лікарням України з початку 2023 року

14:00 16 лютого / ФАХІВЕЦЬ ЦМВ ЗАПОРІЖВОГНЕТРИВУ ПРАЦЮЄ ЗАРАДИ ПЕРЕМОГИ УКРАЇНИ

Сергій Рикун обрав місцем роботи Запоріжвогнетрив невипадково. Тут майже все життя працював його тато. Кар’єрний шлях батька – від знімача-укладальника до начальника дільниці – завжди був прикладом для Сергія. Як зазначає сам співробітник, гарний пресувальник повинен бути дуже уважним, щоб якісно виконувати формування вогнетривких виробів. Бо надалі вони використовуються для монтажу футерування зсередини доменної печі. Якісні вогнетриви довго й ефективно служитимуть колегам-доменникам при виплавці чавуну. «Зараз усі українці працюють на максимум своїх можливостей. Разом ми робимо все, щоби наблизити омріяну перемогу. Так працюю і я, адже наше підприємство – опора України. А ми, його команда, – надійна підтримка Запоріжвогнетриву. Тому працюємо і впевнено йдемо до мирного майбутнього», – додав спеціаліст. Читати повністю.

11:20 16 лютого / СПІВРОБІТНИКИ-ВИКЛАДАЧІ КАМЕТСТАЛІ СИСТЕМНО ПІДВИЩУЮТЬ КВАЛІФІКАЦІЮ

Фахівці Каметсталі – викладачі теоретичного й інструктори виробничого навчання – постійно підвищують свою кваліфікацію на курсах з основ психолого-педагогічного мінімуму. Цього разу 30 інструкторів взяли участь в навчанні, організованому за участю професорсько-викладацького складу Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти. Слухачів ознайомили з основами педагогіки для дорослих, для них змоделювали різні виробничі ситуації та надали аргументовані пояснення, як краще з них виходити. Це сприятиме підвищенню ефективності психолого-педагогічної складової у викладацькій діяльності інструкторів виробничого навчання та стане запорукою продуктивної атмосфери в команді. З міркувань безпеки та зручності зустріч проходила онлайн. Читати повністю.

16:30 15 лютого / ЗАЛІЗНИЧНИКИ ЗАПОРІЖСТАЛІ ПРАЦЮЮТЬ ПРОФЕСІЙНО ТА ЗЛАГОДЖЕНО, ПІДТРИМУЮЧИ ПІДПРИЄМСТВО Й УКРАЇНУ

Кожного дня в підрозділах УЗТ Запоріжсталі працюють декілька локомотивів з бригадами залізничників. У цеху експлуатації продовжують нести трудову вахту машиністи тепловозів та їх помічники, вагонники, диспетчери, чергові та начальники змін. Команда спеціалістів допомагає стабільно й без затримок проводити всі внутрішні та зовнішні перевезення, забезпечує стабільну роботу залізничних районів комбінату і тримає руку на пульсі вдень та вночі. Виклики часу не збили залізничників з пантелику, а навпаки – згуртували, задали новий вектор діяльності та розвитку. Співробітники цеху – різні за характером, уподобаннями, віком. Але разом вони створюють згуртований ефективний колектив, який може вирішити навіть найскладніше робоче питання. Зараз запоріжсталівські залізничники – надійна опора підприємства і країни. Читати повністю.

12:50 15 лютого / МЕТІНВЕСТ ПЕРЕДАВ ЗАХИСНИКАМ НА ДОНЕЦЬКОМУ НАПРЯМКУ ДРОНИ Й ЗАРЯДНІ СТАНЦІЇ

Група Метінвест забезпечує співробітників, які стали до лав Збройних Сил України, та інших оборонців, котрі боронять Україну, бронежилетами й касками. Захисники на Донецькому напрямку неодноразово отримували від компанії бронежилети, укриття, буржуйки зі сталі власного виробництва та військове приладдя. Нещодавно в межах мілітарної ініціативи Сталевий Фронт Ріната Ахметова оборонцям Донецького напрямку Метінвест передав два дрони й шість зарядних станцій. Розвідувальні БПЛА мають функцію нічного бачення та тепловізійні камери, щоб стежити за пересуванням ворога навіть уночі. Зарядні станції EcoFlow будуть дуже корисними для бійців на передній лінії, бо працюють безшумно й забезпечують заряд кількох пристроїв одночасно протягом 8-10 годин. Читати повністю.

11:00 15 лютого / ПРАЦІВНИКИ КАМЕТСТАЛІ ВІДПРАЦЬОВУЮТЬ НАВИЧКИ ВИСОТНИХ РОБІТ

У лютому 24 працівники з різних підрозділів Каметсталі підвищують свою кваліфікацію на спеціалізованому промисловому полігоні для відпрацювання висотних робіт. Фахівців розділили на чотири групи, щоб кожен зміг опанувати техніки безпечного виконання робіт на висоті. Раз за разом вони проходять горизонтальну анкерну лінію, де можна працювати вдвох, піднімаються, зависають і спускаються на вертикальному стропі. Інструктор уважно слідкує за їх діями, по ходу дає підказки, а після завершення вправи група обговорює деталі. Як правильно кріпити карабіни, як переміщуватися страхувальним стропом, яку максимальну вагу витримує те чи інше устаткування, як застосувати амортизатор – ці вміння дозволять працівникам враховувати ризики, щоб безпечно планувати й виконувати висотні роботи. Читати повністю.

19:20 14 лютого / СТУДЕНТИ Й ВИКЛАДАЧІ З МАРІУПОЛЯ ОТРИМАЛИ ДОПОМОГУ ВІД «РЯТУЄМО ЖИТТЯ»

Від початку війни гуманітарний проєкт «Рятуємо життя» допомагає харчовими продуктами вимушеним переселенцям, вразливим категоріям населення, мешканцям прифронтових і деокупованих територій. Нещодавно з запитом про допомогу звернувся Маріупольський державний університет (МДУ). Наразі через окупацію приазовського міста навчальний заклад дислокується в Києві. Щоб підтримати студентів, викладачів і співробітників у надскладний для України час, Метінвест передав до гуманітарного штабу МДУ 600 наборів із продуктами тривалого зберігання. Їх уже почали видавати отримувачам. Це вже не перший випадок, коли «Рятуємо життя» допомагає Маріупольському університету. Раніше представники навчального закладу отримали 500 продуктових наборів. Але підтримка не обмежується харчовими продуктами. Торік завдяки гуманітарному проєкту троє студенток вишу змогли представити свою відеороботу про злочини РФ проти мирних маріупольців на кінофестивалі Beilive (м. Верона, Італія). Читати повністю.

17:00 14 лютого «КОЖЕН ДЕСЯТИЙ У ЗСУ НОСИТЬ БРОНЕЖИЛЕТ МЕТІНВЕСТУ». ІНТЕРВ'Ю З СЕО КОМПАНІЇ ЮРІЄМ РИЖЕНКОВИМ

Як Метінвест адаптувався під сьогоднішні військово-політичні реалії? Навіщо холдинг придивляється до металургійних заводів у Східній Європі і як хоче побудувати навколо своїх підприємств в Україні мережу з мініелектростанцій – в інтерв’ю LIGA.net Юрія Риженкова. «2022 рік точно став серйозним ударом для Метінвесту та України. Я б збрехав, якби сказав, що на нас це не вплинуло. Звичайно, ми розглядали будь-які сценарії: тренувалися, запасалися. І тут нам допоміг досвід 2014-2017 років, коли Метінвест вперше втратив значну кількість підприємств і змушений був перебудовувати логістику. Найстрашніше для нас – це не втрата підприємств, а втрата працівників. На сьогодні підтверджено загибель понад 500 наших співробітників. Приблизно 150 із них служили у Збройних Силах України. Інші – це мирні мешканці, наші працівники та члени їхніх родин. Деякі з них, на жаль, загинули прямо на робочому місці, наприклад, в Авдіївці», – розповідає СЕО компанії. Читати повністю.

15:00 14 лютого ПРЕДСТАВНИКИ МЕТІНВЕСТ ПОКРОВСЬКВУГІЛЛЯ ПРОВЕЛИ ЗУСТРІЧІ З ПРАЦІВНИКАМИ КРИВОРІЗЬКИХ ГЗК

Через збільшення обсягів виробництва коксівного вугілля й тимчасовий дефіцит співробітників, пов’язаний з війною, підприємства Метінвесту в Покровську потребують спеціалістів. Днями до Кривого Рогу приїхала команда шахтарів, щоб познайомити криворіжців з умовами праці, можливостями навчання та проживання в місті. Зустрічі провели з робітниками Інгулецького, Південного, Центрального та Північного гірничо-збагачувальних комбінатів. Тим працівникам, які через вимушені простої виробництв отримують дві третини від окладу, запропонували працевлаштування за сумісництвом. За таких умов спеціалісти зберігають робоче місце на основному виробництві, а також мають можливість отримати додаткову професію та заробіток при переїзді на роботу в Покровськ. Читати повністю.

13:00 14 лютого ВОЛОНТЕРИ МОЛОДІЖКИ ЗАПОРІЖСТАЛІ ПРОДОВЖУЮТЬ ПІДТРИМУВАТИ ВІЙСЬКОВИХ

Надавати підтримку військовослужбовцям уже стало традицією для молоді Запоріжсталі. Тож чи не щодня оборонці на різних напрямках фронту отримують від волонтерів корисні речі. Нещодавно чотири бригади територіальної оборони та військових формувань ЗСУ, котрі тримають лінію оборони від Харкова до Херсону, отримали від активістів комбінату окопні свічки, чохли на каски, маскувальні сітки, захисні окуляри, термоковдри. Окрім того, молодь передала бійцям ще й витратні матеріали – перев’язувальні матеріали, бандажі. Також військові отримали смаколики: смачні соки, печиво, пиріжки й енергетичні напої. «Ми вільні та незалежні завдяки нашим військовослужбовцям. Допоки вони на передовій захищають наші життя, ми маємо їм допомагати, кожен на своєму фронті. Наш фронт – волонтерський. Тож тримаємо його впевнено, без втоми та підтримуємо наших захисників», – зауважив волонтер, газорятівник ГРС Запоріжкоксу Євген Решетило. Читати повністю.

11:00 14 лютого НА КАМЕТСТАЛІ ВІДНОВИЛИ РОЛИКОПРАВИЛЬНЕ ОБЛАДНАННЯ

У прокатному цеху Каметсталі Групи Метінвест успішно реалізували проєкт з відновлення обладнання дільниці для правлення профілю. Основні ремонтні заходи проведені на роликоправильній машині, призначеній для виправлення викривлень металопрокату. Спеціалісти ремонтно-механічного цеху виготовили деталі для ремонту редуктора й низку необхідних запчастин правильної машини. Під час ремонту бригади Метінвест Промсервісу працювали цілодобово над відновленням механо- та електрочастин агрегату. Замінили практично все електрообладнання. Провели ревізію всіх роликів, муфт двигунів. На головному приводі відревізували й зібрали передачі редуктора. Також виконали ревізію системи змащування редуктора та самої машини. Читати повністю.

19:30 13 лютого ІНГУЛЕЦЬКИЙ ГЗК ПРОДОВЖУЄ ПЕРЕДАВАТИ БУРЖУЙКИ НА ПЕРЕДОВУ

Покращеної модифікації, невибагливі до місця розташування й палива 24 буржуйки вкотре передали на фронт українським військовим працівники ІнГЗК Групи Метінвест. На виготовленні польових печей інгульчани знаються добре, бо займаються цим від початку війни. Алгоритм роботи над буржуйкою відпрацювали до автоматизму: спочатку збирання корпусу, далі виготовлення деталей, а потім зварювання всієї конструкції. Технологію виготовлення вдосконалювали самі. Випробовували буржуйки й залишилися задоволеними: диму мало, тепла багато. Також вони компактні та легкі, тому двоє людей можуть легко переносити таку пічку. Загалом від початку повномасштабної війни на криворізьких підприємствах Метінвесту зробили зо 800 буржуйок.

17:40 13 лютого У ЦЕХУ ГАРЯЧОЇ ПРОКАТКИ ЗАПОРІЖСТАЛІ ТРИВАЄ КАПІТАЛЬНИЙ РЕМОНТ НАГРІВАЛЬНИХ КОЛОДЯЗІВ

Новий 2023 рік у прокатників ЦГП Запоріжсталі стартував капітальним ремонтом групи нагрівальних колодязів № 12. Зараз роботи знаходяться на початковому етапі. До капремонту залучені вогнетривники й механослужба підрозділу, а також спеціалісти управління автоматизації, ЦЕТЛ і Метінвест-Промсервісу. Серед основних робіт – заміна вогнетривкого футерування стін комірок, подини, перевалів, опорних арок, зводів регенераторів, стін, насадок під насадкові пристрої регенераторів, ремонт і приведення в проєктне положення металокаркасу, а також ремонт енерго- й електрообладнання, ремонт і заміна контрольно-вимірювальних приладів та автоматики. Завершальним етапом капремонту стане налагодження роботи устаткування. Читати повністю.

16:00 13 лютого МЕТІНВЕСТ – ОПОРА УКРАЇНИ: ГОЛОВНЕ ЗА 6 – 12 ЛЮТОГО

Природа вчить нас мудрості буття: після найтемнішої ночі завжди настає день, на зміну холодній зимі приходить весна – так само й сутінки війни неодмінно здолає світло перемоги. Так, у нас немає календаря, де позначена ця дата, однак ми маємо чіткий план, як її обов’язково дочекатися й наблизити. Для цього Метінвест невпинно працює: підприємства виготовляють метал, роблять спецсталь для укриттів і бронежилетів, випускають польові печі; волонтери цілодобово сортують і відправляють гуманітарну допомогу. Кожен порух нашої великої компанії додає стійкості Україні – її захисникам і простим громадянам. У дайджесті нагадуємо про 10 головних подій тижня, що минув. Переглянути добірку.

13:00 13 лютого НА КАМЕТСТАЛІ ВІДНОВЛЮЮТЬ ГАЗОВІ МАГІСТРАЛІ

У газовому господарстві Каметсталі Групи Метінвест розпочався капітальний ремонт газопроводу коксового газу. Роботи, розраховані на 90 діб, охоплюють південну гілку магістралі загальною довжиною 5 500 метрів, якою коксовий газ транспортується від коксохімічного підрозділу до теплоелектроцентралі й ремонтних цехів комбінату. Під час капітального ремонту фахівці газового цеху спільно з підрядниками мають виконати повну заміну 500 метрів труби газопроводу, а також виключити можливість витоку газу на інших його відрізках. Щодобово бригади спеціалістів виконують демонтажні й монтажні роботи, відновлюють цілісність металоконструкцій опор і майданчиків. Також планується встановити 10 тонн царг на інші дільниці труби – як додаткове ущільнення для магістралі. Для безпеки ремонтників виконання робіт щоденно супроводжують чергові спеціалісти газорятівної та медичної служб комбінату, а також пожежники ДПРЧ-35. Читати повністю.

10:40 13 лютого МЕТІНВЕСТ І КРИВОРІЗЬКА ФУНДАЦІЯ МАЙБУТНЬОГО ПРОВЕЛИ ЛОКАЛЬИЙ EDCAMP KRYVYI RIH 2023

За партнерської підтримки Групи Метінвест і Криворізької фундації майбутнього у Кривому Розі відбувся EdCamp Kryvyi Rih 2023, щоправда в мініформаті. До онлайн-спілкування долучилися приблизно 300 вчителів із різних регіонів країни. Своєю чергою криворізькі педагоги зібралися очно в It HUB coworkinq, де були організовані три локації-вітальні: змінотворча, життєствердна й переможна. Разом колеги-педагоги дискутували про те, як опиратися стресу, як активувати життєві ресурси та про перспективи нової української школи в нових реаліях. Учителі висловили стовідсоткове бажання відновлюватися самим і відновлювати українську освіту, незважаючи на жодні перешкоди. На згадку від партнерів учасники заходу отримали подарунки. Нагадаємо, що Метінвест уже багато років підтримує різноманітні освітні проєкти у Кривому Розі, зокрема й EdCamp. Також за сприяння компанії та експертної підтримки Metinvest Digital у місті відкритий перший IT HUB.

17:20 10 лютого МЕТІНВЕСТ ПЕРЕДАВ ГОЛОВНОМУ УПРАВЛІННЮ РОЗВІДКИ 50 ДРОНІВ ТА 200 КОМПЛЕКТІВ ЗИМОВОГО ОДЯГУ

У межах мілітарної ініціативи Сталевий Фронт Ріната Ахметова Група Метінвест передала українським розвідникам 50 дронів DJI Mavic 3 загальною вартістю 6 млн грн. Модель коптерів Fly More Combo передбачає максимальну комплектацію: захисна сумка, додаткові лопасті, акумулятори. Програмне забезпечення цих «мавіків» краще захищає пілота від спуфінгу (заплутування координат) та виявлення пульта. Також у цих «пташок» потужна оптика, що збільшує картинку в кілька разів, і чудова навігаційна система. Окрім дронів, оборонці отримали 100 комплектів зимової форми, 100 наборів термоодягу й тактичне взуття. Загалом із 24 лютого 2022 року Група Метінвест передала різним підрозділам сил оборони країни понад 1200 дронів. Читати повністю

14:40 10 лютого МОБІЛЬНЕ УКРИТТЯ: ШЛЯХ ВІД ЛИСТА МЕТАЛУ ДО «КАПСУЛИ ЖИТТЯ»

У межах мілітарної ініціативи Сталевий Фронт Ріната Ахметова Група Метінвест відвантажила на фронт понад сотню спеціальних мобільних укриттів для воїнів. Їх виробництво відбувається безпосередньо на підприємствах компанії. Виробничий процес складається з трьох ключових етапів. На першому відбувається заготівля елементів конструкції: хвилястий лист вальцюють, щоб надати йому радіальну форму – це робить конструкцію більш жорсткою. Коли деталі майбутнього надійного укриття підготовано, його як «лего» збирають у єдину споруду збірники металоконструкцій, кранові машиністи та електрогазозварювальники. Укриття отримує свою форму, але остаточного вигляду йому надає третя фінальна фаза робіт – фарбування. Чистильники металу готують конструкцію для малярів, які за допомогою краскопульта наносять шар фарби маскувального кольору. Читати повністю.

12:30 10 лютого У ЗАПОРІЖЖІ БАГАТОДІТНІ РОДИНИ ТА «ПУНКТИ НЕЗЛАМНОСТІ» ОТРИМАЮТЬ ЧАЙ І СОЛОДОЩІ ВІД «РЯТУЄМО ЖИТТЯ»

У Запоріжжі продовжує працювати проєкт «Рятуємо життя», заснований Групою Метінвест у координації з Фондом Ріната Ахметова. У межах гуманітарної ініціативи переселенці, жителі громад, де йдуть бойові дії, та соціально незахищені верстви населення отримують продуктові й гігієнічні набори. Нещодавно допомогу від проєкту отримала й Олександрівська районна адміністрація. Сюди передали чай, згущене молоко, печиво та антисептики. З цього вантажу співробітники відділу соціальної роботи сформують набори, які нададуть багатодітним родинам міста. Частину смаколиків й антисептиків передадуть районним «пунктам незламності» – для містян, котрі звернуться в ці осередки. Окрім Олександрівського району, гуманітарну допомогу відправлять в адміністрації Хортицького, Заводського, Вознесенівського, Дніпровського, Комунарського й Шевченківського районів, а також у Туристичний інформаційний центр. Загалом планують передати 5,4 тонни гуманітарного вантажу. Читати повністю.

10:20 10 лютого «ОСВІТА – ЦЕ ПРО МАЙБУТНЄ ТА НОВІ ЗНАННЯ, ТОМУ ВСІ ЗУСИЛЛЯ ТОГО ВАРТІ!»

Про мотивацію в навчанні та враження від освітнього процесу, вибір напрямку майбутнього – мехатроніки, а також про досвід участі в науковій конференції з авторським проєктом розповідає Наталя Мирна, студентка Метінвест Політехніки. «Про перший набір до нового технічного університету «Метінвест Політехніка» дізналася в інтернеті. Я для себе як раз вирішила продовжувати навчання й отримати нові сучасні знання. Дуже зацікавили умови для співробітників Групи Метінвест, а також великий вибір освітніх програм. Я вже маю дипломи – магістра з маркетингу та спеціаліста за напрямком облік і аудит. Навчатися для мене дуже важливо, це додає впевненості та підвищує мій професіоналізм», – поділилася думками студентка. Читати повністю.

18:00 09 лютого МЕТІНВЕСТ У 2022 РОЦІ СПЛАТИВ 20,5 МЛРД ГРН ПОДАТКІВ

Незважаючи на повномасштабне російське вторгнення в Україну, Метінвест залишається опорою економіки країни. З урахуванням асоційованих компаній та спільних підприємств Група у 2022 році перерахувала до бюджетів усіх рівнів в Україні 20,5 млрд грн податків та зборів. Трійка найбільших відрахувань Групи в Україні виглядає так: податок на прибуток – 6,6 млрд грн, єдиний соціальний внесок – понад 4 млрд грн і податок на доходи фізичних осіб – 3,7 млрд грн. Водночас в умовах воєнних дій українські підприємства Метінвесту торік збільшили плату за користування надрами на 10% проти 2021 року – до 3,2 млрд грн, а плату за землю на 28% – до 1,1 млрд грн. Також значним джерелом наповнення державного та місцевих бюджетів України у 2022 році став екологічний податок, що становить понад 600 млн грн. Читати повністю.

16:30 09 лютого СТАЛЕВА ВОЛЯ: МЕТІНВЕСТ РЯТУЄ МЕТАЛУРГІЮ, ЗМІЦНЮЄ ОБОРОНУ ТА ДОПОМАГАЄ СУСПІЛЬСТВУ

Медіапортал DELO.UA підготував матеріал про Групу Метінвест – як вона стала потрійною опорою України воєнного часу. Попри війну, компанія залишається в авангарді вітчизняного ГМК, підтримує армію, власну багатотисячну команду та Україну загалом. Наразі Група зосереджена на тому, щоб вижити, підтримувати працездатність українських підприємств Метінвесту та підвищувати їхню ефективність, а також мати змогу оперативно відновити їхню повноцінну роботу або збільшити обсяги виробництва за сприятливої кон’юнктури. Також компанія є надійною підтримкою країни в економічній сфері. Активи Групи очолюють рейтинги платників податків в Україні. З урахуванням асоційованих компаній та спільних підприємств Метінвест лише за 9 місяців 2022 року перерахував до бюджетів усіх рівнів в Україні майже 18 млрд грн податків і зборів. Найбільшим, за інформацією компанії, був податок на прибуток – понад 6 млрд грн. Читати повністю.

15:00 09 лютого МЕТІНВЕСТ ПЕРЕДАЄ ЗАПОРІЗЬКИМ ВІЙСЬКОВИМ БРОНЕЖИЛЕТИ АМЕРИКАНСЬКОГО ЗРАЗКА

Одним із головних напрямків роботи Метінвесту в умовах війни є допомога українським захисникам. Зокрема, компанія забезпечує своїх працівників, які мобілізовані до ЗСУ, та інших бійців, котрі боронять батьківщину, бронежилетами й касками. Зараз амуніцію продовжують передавати бійцям. Нещодавно в межах мілітарної ініціативи Сталевий Фронт Ріната Ахметова військовим передали 550 бронежилетів 4-го класу захисту, вони витримують влучання калібрів 5,45 та 7,62. Надійна броня власного виробництва Метінвесту захищатиме життя військовослужбовців, які стануть до лав ЗСУ в Запоріжжі. Військові, які отримали ці бронежилети, вже встигли помітити їхні переваги. Бійці зазначають, що ця амуніція зручна, неважка й надійно захищає від куль та уламків. Читати повністю.

13:00 09 лютого СПЕЦІАЛІСТИ ЦЕНТРАЛЬНОГО ГЗК ОТРИМУЮТЬ НОВІ РОБІТНИЧІ ПРОФЕСІЇ

На ЦГЗК Групи Метінвест прожовують реалізацію проєкту з перенавчання спеціалістів. Нещодавно свідоцтва про одержання нової робітничої спеціальності – машиніста тепловоза – отримали 23 співробітники. Опанувати нову професію виявили бажання фахівці Глеюватського та Петрівського кар’єрів. Спеціалісти навчалися з листопада 2021 року з декількома перервами. Однак на заваді не стали ані пандемія коронавірусу, ані воєнний стан в Україні. Заняття проводили досвідчені тренери. Тепер «молоді» фахівці ЦГЗК можуть керувати тепловозом та мають перевіряти всі схеми й механізми, щоб максимально ефективно контролювати роботу потяга. Читати повністю.

10:30 09 лютого ДЕНИС ДЕНИСЕНКО: «ПІСЛЯ ПРОТЕЗУВАННЯ ТА РЕАБІЛІТАЦІЇ СПОДІВАЮСЯ ПОВЕРНУТИСЯ НА ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ»

28-річний криворіжець Денис Денисенко став до лав Національної гвардії України у 2018 році, одразу після закінчення вишу. Коли почалося повномасштабне вторгнення РФ, хлопця спочатку відправили захищати Кривбас, а потім на Херсонський напрямок. Зранку 9 жовтня 2022 року під час виконання бойового завдання біля села Вереміївка військовий підірвався на протипіхотній міні – дістав уламкове поранення правої ноги та втратив ліву стопу. Побратим миттю наклав Денисові турнікет. Потім пораненого відвезли до шпиталю в Нововоронцовці. Того ж дня військового доправили до криворізької лікарні, де він проходив лікування. У Вінниці йому встановили німецький протез за програмою протезування від гуманітарного проєкту «Рятуємо життя» та Проєкту підтримки протезування в Україні. Зараз Денис відновлюється в реабілітаційному центрі для військових у Немирові, потім буде ще один етап протезування у Вінниці, а далі – місяць реабілітації. Читати повністю.

19:00 08 лютого МЕТІНВЕСТ ПЕРЕДАВ ЧЕРГОВУ ПАРТІЮ ГУМАНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ ДЛЯ АВДІЇВЦІВ

Жителі Авдіївки продовжують отримувати гуманітарну допомогу в межах проєкту «Рятуємо життя», котрий Група Метінвест реалізує в координації з Фондом Ріната Ахметова. Наразі співробітники Авдіївського коксохіму розвозять допомогу жителям прифронтового міста. Тільки з початку цього тижня метінвестівці доставили в укриття майже 200 продуктових наборів. «У скрутні часи дуже важливо відчувати підтримку близьких та друзів. Для Авдіївки таким другом завжди був і залишається АКХЗ. Сьогодні наша підтримка вкрай необхідна мешканцям громади. Тому ми продовжуємо допомагати авдіївцям. Зараз розвозимо продуктові набори, вугілля та дрова. Також спілкуємося з мешканцями, дізнаємося, у чому ще є потреба, та робимо все можливе, щоби закрити всі побутові питання, хоча б на деякий час», – зазначив в. о. генерального директора АКХЗ Юрій Кциненко. Читати повністю.

17:20 08 лютого МОНТАЖНИКИ ШУ «ПОКРОВСЬКЕ» ЗІБРАЛИ НОВИЙ СКРЕБКОВИЙ КОНВЕЄР

Команда «Монтаж демонтаж обладнання 1» у 9 північній лаві блоку 10 змонтувала новий чеський скребковий конвеєр CZK 228/800. Обладнання вже зібране й готове стати до роботи, щоб забезпечувати вугіллям Україну. На відміну від попередників, цей конвеєр має укорочені перехідні секції та знімні напрямні. Монолітне комплектування ускладнювало ремонт: якщо устаткування виходило з ладу, доводилося видавати на-гора всю секцію. А тепер напрямні скребкового ланцюга можна демонтувати окремо від секції та взагалі замінювати безпосередньо у вибої. Це економить час і сили фахівців-ремонтників. Перед відправленням конвеєра в шахту гірники дільниці «Ремонт забійного обладнання 1» виміряли та зробили креслення деталей, що можуть знадобитися в майбутньому. Наразі Метінвест Покровськвугілля має вдосталь оригінальних запчастин, але тепер можна виготовити й нові за кресленнями, щоб мати необхідний резерв комплектування.

15:30 08 лютого ПРАЦІВНИКИ ПІВНІЧНОГО ГЗК ВИГОТОВИЛИ РЕКОРДНУ КІЛЬКІСТЬ ОКОПНИХ СВІЧОК

Колеги Володимир Стецький та Сергій Сильченко з Північного ГЗК Групи Метінвест поставили черговий рекорд у кількості виготовлених за день свічок. Їм вдалося зробити одразу 800 штук. Готувалися до великої роботи тиждень: підготували бляшанки, гофрокартон, 65 кг парафіну та 15 кг бджолиного воску. А щоб рекорд точно не зірвався, заручилися підтримкою онуків. Натепер на рахунку тандему добровільних помічників армії вже приблизно 4000 окопних свічок.

13:30 08 лютого ЗАПОРІЗЬКІ КОМУНАЛЬНИКИ ОТРИМАЛИ ГУМАНІТАРНУ ДОПОМОГУ ВІД МЕТІНВЕСТУ

Допомогу від гуманітарного проєкту «Рятуємо життя» отримують також і запорізькі комунальники. Днями приблизно 2000 продуктових наборів передали працівникам тепломереж. Пакунки видаються кожному співробітнику. А ті спеціалісти, які виховують дітей до 14 років, отримують набори на кожну дитину. 450 продуктових наборів уже видали робітникам концерну в Дніпровському районі Запоріжжя. Також надали гуманітарну допомогу і працівникам комунальної рятувальної служби «Кобра». Поміч від Метінвесту їм передають не вперше. Раніше фахівцям «Кобри» металурги привезли захисну амуніцію. Загалом пакунки від «Рятуємо життя» отримають співробітники 30 комунальних підприємств Запоріжжя. Читати повністю.

11:40 08 лютого КОКСОХІМІЧНОМУ ПІДРОЗДІЛУ КАМЕТСТАЛІ – 92 РОКИ

Металургійний комбінат у своєму складі має безліч підрозділів, відділень, цехів. І кожен з яких посідає своє важливе місце в загальній картині виробництва. Завдяки злагодженій роботі фахівців на Каметсталі виготовляють якісний прокат. Одному з таких важливих підрозділів – коксохімічному – 8️ лютого виповнилося 92 роки. Саме цього дня в 1931 р. на підприємстві видали перший кокс. Зараз КХП має повний цикл перероблення хімічних продуктів коксування. Тут здійснюється підготовка вугільної шихти, виробництво коксу, уловлювання хімічних продуктів коксування, перероблення кам'яновугільної смоли. А розпочиналося все в далекому 1927 році, коли над Дніпром поступово виростали значних розмірів споруди, що ввійшли до першої черги нового коксохімічного заводу. Читати повністю.

19:00 07 лютого ВОЛОНТЕРИ ЗАПОРІЖСТАЛІ ПЕРЕДАЛИ ДОПОМОГУ УКРАЇНСЬКИМ ЗАХИСНИКАМ

Волонтери молодіжної організації Запоріжсталі від початку повномасштабного вторгнення системно надають допомогу військовослужбовцям. Власними силами й за допомогою друзів і партнерів активісти збирають необхідні речі, продукти, матеріали та передають їх у підрозділи ЗСУ, Національної гвардії та Територіальної оборони. Минулого тижня активісти передали 120 ізраїльських бандажів, вісім коробок еластичного бинта й декілька коробок марлевого відрізу для 25-ї окремої повітряно-десантної бригади. Також допомогу від металургів нещодавно отримав 115-й батальйон 110-ї окремої бригади ТрО. Захисникам передали маскувальні сітки різних розмірів. А в 92 мотострілецьку бригаду поїхали окопні свічки та смаколики. І це лише частина постійного потоку допомоги від запоріжсталівських волонтерів. Читати повністю.

16:30 07 лютого У ЦЕХУ ШЛАМОВОГО ГОСПОДАРСТВА ПІВНІЧНОГО ГЗК ВСТАНОВИЛИ МОДУЛЬНІ БУДИНОЧКИ

Цех технічної води і шламового господарства ПівнГЗК Групи Метінвест – точка опори для більш як 200 північан. Торік, попри вимушене призупинення виробництва, для закріплення карт хвостосховища вперше засіяли житом 40 гектарів сухих поверхонь. Для комфортної роботи працівників шламової дільниці придбали та встановили модульні будиночки, щоб фахівці мали добрі побутові умови. Колектив ЦШГ продовжує обслуговувати насосне обладнання на стаціонарній насосній, пульпонасосній та фільтраційних станціях, підтримувати в належному стані трубопроводи, яких у господарстві понад 70 км, намивати карти хвостосховища, щоби бути готовими до повного відновлення виробництва.

14:20 07 лютого У ЗАПОРІЖЖІ ЗАВДЯКИ МЕТІНВЕСТУ МАЛЕНЬКИХ ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ НАВЧАЮТЬ ПЛАВАННЯ ТА ВОДНОГО ПОЛО

Наприкінці літа в Запоріжжі стартував проєкт «Фізична реабілітація дітей через плавання» для маленьких вимушених переселенців. Його ініціатор – срібний призер Олімпійських ігор та волонтер Денис Силантьєв. Проєкт повністю профінансувала Група Метінвест. Протягом п’яти місяців роботи проєкту в ньому взяли участь понад 230 дітей. Багато хто з дітей раніше не вмів плавати взагалі та обходив воду осторонь. Але завдяки наполегливості та програмі видатного українського плавця Дениса Силантьєва їм усе вдалося. Батьки розповідають, що після занять у дітей з'явився апетит, зник страх. Окрім навчання плаванню, проводили й заняття з водного поло. Юні спортсмени навчилися працювати в команді й удосконалювати навички плавання під час ігри. Читати повністю.

12:30 07 лютого ВОГНЕННЕ СЕРЦЕ КАМЕТСТАЛІ Б’ЄТЬСЯ ВПЕВНЕНО Й РИТМІЧНО

Випуск кожної плавки в доменному цеху Каметсталі – важливий момент, до якого бригада ретельно готується. Це квінтесенція праці тисяч людей: гірників, коксохіміків, агломератників. Кожен фахівець бригади, яка обслуговує доменну піч, добре знає свою справу. Доменники переконані, що кожна піч має свій характер. Домну ще називають серцем металургійного підприємства. Це величезне серце ритмічно б’ється вдень і вночі, видаючи плавку за плавкою. Розпечений чавун і шлак, звивисті золотаві доріжки, надвисокі температури металу й повітря – такі картини заворожують. А фахівців, які тут працюють, по праву можна назвати приборкувачами вогню. Читати повністю.

10:40 07 лютого У ЗАПОРІЖЖІ МЕТАЛУРГИ МЕТІНВЕСТУ УКРІПЛЮЮТЬ ЛІКАРНІ

Комбінат Запоріжсталь Групи Метінвест укріплює обласні й міські лікарні Запоріжжя. Протягом останніх трьох місяців у медзакладах працюють бригади, які укріпляють енергооб’єкти, кисневі станції та інше життєво важливе обладнання. Для цього комбінат виділив понад 100 тонн металу. Головна мета – захистити обладнання лікарень від уламків. Для цього фахівці роблять накриття з металу завтовшки до 6 мм. Робітники укріплюють основи обладнання, а зверху накривають захисною металевою спорудою. Також металурги допомогли укріпити вікна в котельні медзакладу. Це допоможе зберегти персонал від уламків у випадку вибуху чи вибухової хвилі. Лікарі зізнаються, що така допомога надзвичайно актуальна для них. Адже безпека персоналу та пацієнтів – це найважливіше. Читати повністю.

19:00 06 лютого МЕТІНВЕСТ – ОПОРА УКРАЇНИ: ГОЛОВНЕ ЗА 30 СІЧНЯ – 5 ЛЮТОГО

Перемозі бути – у цьому впевнені всі, хто бачить, як українці борються за своє майбутнє. Ця боротьба 24/7 іде і на передовій, і в тилу. У той час, коли наші воїни зі зброєю в руках протистоять загарбникам, уся країна об’єдналася, щоб їх підтримати. Діяльність Групи Метінвест також багато в чому перебудована для наближення перемоги. Компанія потужно допомагає ЗСУ, постачаючи військовим мобільні укриття, засоби стеження, автівки, сучасне обладнання, захисну амуніцію та тактичний одяг. Додатково Метінвест провадить широку гуманітарну місію за проєктом «Рятуємо життя», дбаючи про потреби лікарень і цивільних українців. Разом з тим Група залишається великим гравцем на ринку металургії та надійним платником податків у державний бюджет. Чим запам’ятався минулий тиждень, розповідаємо в черговому огляді. 10 фото – 10 головних новин за 30 січня – 5 лютого. Переглянути добірку.

18:00 06 лютого МЕТІНВЕСТ ПЕРЕДАВ УКРАЇНСЬКИМ ПРИКОРДОННИКАМ НОВУ ПАРТІЮ ДРОНІВ ТА ЗИМОВУ ФОРМУ

У межах мілітарної ініціативи Сталевий Фронт Ріната Ахметова Група Метінвест відправила підрозділам Державної прикордонної служби 50 дронів DJI Mavic 3. Загальна вартість тактичного обладнання склала 6 млн грн. Цього разу до прикордонників поїхали БПЛА моделі Fly More Combo. Це максимальна комплектація устаткування – із захисною сумкою, додатковими лопастями й акумуляторами. Їх програмне забезпечення краще захищає від спуфінгу та виявлення пульта. Окрім дронів, прикордонникам передали також 100 комплектів зимової форми, адже попереду ще як мінімум два холодних місяці. Загалом із 24 лютого 2022 року Група Метінвест передала різним підрозділам сил оборони країни понад 1200 дронів. Читати повністю.

14:40 06 лютого ОБЕРТОВІ ПЕЧІ КАМЕТСТАЛІ ЗАБЕЗПЕЧУЮТЬ ВИРОБНИЦТВО ЯКІСНОЮ СИРОВИНОЮ

У виробництві агломерату на Каметсталі вапно разом з іншими інгредієнтами закладається в штабель. Це дозволяє відмовитися від його окремого використання в доменній печі. А ось при виплавленні сталі вапно, разом з іншими інгредієнтами, додається до конвертера. Та спочатку продукт необхідно певним чином підготувати. У цеху з виробництва вапна сировина попередньо підігрівається й завантажується до обертових печей. У них вапно обпалюється не менше трьох годин при температурі приблизно 1200 градусів за Цельсієм. Далі розпечений продукт має охолонути у спеціальних холодильниках. І тільки після цього вапно передається до агломераційного та конвертерного підрозділів. У середньому за місяць дві обертові печі цеху з виробництва вапна Каметсталі виготовляють зо 22 тисячі тонн готового продукту. Читати повністю.

12:30 06 лютого ЗАПОРІЗЬКИЙ ЛИВАРНО-МЕХАНІЧНИЙ ЗАВОД МОДЕРНІЗУЄ УСТАТКУВАННЯ

Більш як три роки на ЗЛМЗ Групи Метінвест діє програма з модернізації верстатного обладнання. Саме це дозволяє підприємству бути надійною опорою для колег з компанії: збільшувати обсяг виробництва, якість виготовлених деталей, а головне – розширювати продуктовий портфель новими видами продукції. Від початку програми на заводі вже повністю модернізовано п’ять верстатів, а ще один придбаний на заміну застарілому обладнанню. Одним із наймасштабніших проєктів став подовжньо-фрезерувальний верстат № 147. На ньому, як і на інших, встановили найсучаснішу систему управління Siemens, а також покращили його технічний стан. Загалом минулого року на ЗЛМЗ сучасне оснащення від Siemens та Fanuc отримали чотири верстати. Це дозволило підвищити точність і потужність верстатів, які допомагають забезпечити коксохіміків, металургів та шахтарів важливими деталями. Читати повністю.

10:00 06 лютого НА КАМЕТСТАЛІ ВІДНОВИЛИ ОБЛАДНАННЯ ДЛЯ ТРАНСПОРТУВАННЯ ГАРЯЧОЇ СТАЛІ

У конвертерному цеху Каметсталі Групи Метінвест відремонтували сталевіз Siemens VAI. Він транспортує гарячу сталь після її обробки на установці «піч-ківш» до відділення машин безперервного лиття заготовок. На двопривідному агрегаті європейського виробництва вантажністю 320 тонн уперше за час його експлуатації провели заміну обох редукторів. Перед ремонтом спеціалісти комбінату розробили повний комплект необхідних креслень і монтажних схем. Потім фахівці-проєктувальники спільно з провідними працівниками конвертерного цеху успішно виконали ремонт. Необхідні деталі й вузли виготовили майстри-верстатники ремонтно-механічного цеху Каметсталі. А спеціалісти Метінвест-Промсервісу протягом тижня цілодобово проводили демонтажні й монтажні роботи на 62-тонному сталевозі. Окрім заміни обох редукторів, також замінили підшипники на ходових колесах, а на їхніх осях удосконалили кріплення. Читати повністю.

17:40 03 лютого ІНГУЛЕЦЬКИЙ ГЗК ДОПОМІГ ВІДНОВИТИ ТРАНСПОРТНЕ СПОЛУЧЕННЯ ЧЕРЕЗ РІЧКУ В СЕЛІ АНДРІЇВКА

Cело Андріївку Карпівської ТГ річка Інгулець розділяє навпіл. Щоб потрапити з лівого берега на правий, місцеве населення раніше користувалося капітальним бетонним мостом. Та на початку війни вирішили тимчасово вивести його з ладу з метою безпеки. Відтоді пряме транспортне сполучення через річку стало неможливим. До певного часу через близькість лінії фронту будівництво насипної переправи було неможливим. Та коли ворог відступив на безпечну відстань від села, до цього питання повернулися. Допомогти попросили Інгулецький ГЗК Метінвесту, з яким Карпівська тергромада успішно співпрацює. Фахівці підприємства виїхали на місце, визначили територію, проклали труби для пропуску води, відсипали щебенем дамбу, утрамбували дрібною фракцією дорожнє полотно та облаштували металеві поручні. Читати повністю.

15:00 03 лютого НЕЗЛАМНІ МАМИ: ПРОГРАМУ ПСИХОЛОГІЧНОГО ВІДНОВЛЕННЯ МАЄ ПРОЙТИ КОЖНА УКРАЇНКА

Історія учасниці проєкту «Незламна мама» Марини Бабенко – про емпатію, приховані таланти та те, що дає сили пережити війну. «Я поїхала на програму, щоб трохи перемкнутися, поспілкуватися з психологами, змінити оточення, познайомитися з новими людьми. До того ж Метінвест організував безпечну поїздку автобусом. У програмі була цікава артмайстерня: ми робили поробки, новорічні іграшки, аплікації, прикраси, розписували сумки. Так з’явилися нові хобі. Багато хто й не знав, що здатен на таке. Окрема подяка майстрам! А потім наші роботи та витвори дітей разом зі смаколиками ми відправили військовим на фронт. Психологи навчили мене керувати емоціями. Знаю, коли треба зупинитися, якщо читаю погані новини. Відтепер я обмежую їхню кількість та спілкування з людьми, які переповідають ці новини. І мені стає легше, я не впадаю у важкі стани, менше плачу», – розповідає Марина Бабенко. Читати повністю.

13:00 03 лютого САНКЦІЇ ЄС БЕЗСИЛІ ДЛЯ СТРИМУВАННЯ ПУТІНА – СЕО ГРУПИ МЕТІНВЕСТ ЮРІЙ РИЖЕНКОВ

Генеральний директор Групи Метінвест Юрій Риженков в інтерв’ю відомому британському виданню The Telegraph розповів про перші дні війни, роботу підприємств компанії за майже рік вторгнення, очікування від військової допомоги Європи, а також ставлення до санкцій проти агресора. «Метінвест є найбільшим приватним спонсором української армії, який вже витратив понад 100 млн євро на допомогу військовим. Рінат Ахметов у перші дні вторгнення подзвонив мені й сказав: «Якою б не була ціна, нам потрібна перемога України. Дій». Заводи Метінвесту вперше розпочали виробництво бронесталі, яку використали для виготовлення 150 000 бронежилетів. Це означає, що кожен десятий бронежилет в українському війську виготовив чи закупив Метінвест. Список можна продовжити. Група надала понад 1000 дронів, 1500 тепловізорів та 25000 спеціальних військових шоломів силам оборони України», – зазначив генеральний директор Групи Метінвест Юрій Риженков. Читати повністю.

11:00 03 лютого МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ ВИЗНАЧИЛО МЕХАНІЗМ КОНКУРСНОГО ВІДБОРУ ДО МАГІСТРАТУРИ У 2023 РОЦІ

Незабаром у Метінвест Політехніці стартує нова вступна кампанія. Особливий освітній напрямок – магістратура, вступ до якої має безліч переваг. Здобути ступінь магістра в Метінвест Політехніці можна за 1,5 року. Магістерські програми складаються з урахуванням індивідуальних потреб студентів, графік навчання дозволяє поєднувати роботу й освітній процес. Однією з переваг є те, що кожну освітню програму першого недержавного гірничо-металургійного вишу розроблено фахівцями-практиками та науковцями відповідно до запитів потенційних роботодавців. У Міністерстві освіти і науки вже визначили механізм конкурсного відбору до магістратури у 2023 році: усі вступники на основі ступеня бакалавра у 2023 році складатимуть єдиний вступний іспит (ЄВІ). Він міститиме два блоки: тест загальної навчальної компетентності (ТЗНК) і тест з іноземної мови (англійської, німецької, французької, іспанської за вибором вступника). Читати повністю.

19:00 02 лютого У ЗАПОРІЖЖІ СТАЛО БІЛЬШЕ МОЛОДИХ ДИПЛОМОВАНИХ СПЕЦІАЛІСТІВ

У Національному університеті «Запорізька політехніка» відбулась урочиста церемонія випуску магістрів. Цьогоріч випускниками магістратури стали понад 400 студентів різних спеціальностей. Найкращі та найуспішніші випускники-магістри 2023 року отримали на урочистій церемонії не тільки дипломи, а й свідоцтва «Почесний випускник». А три найактивніші – пам’ятні годинники від профкому вишу. Генеральний директор Запоріжсталі Групи Метінвест Роман Слободянюк, який прийшов привітати випускників-магістрів, теж закінчив цей же виш 12 років тому, про що з теплотою згадав на сцені. Читати повністю.

16:40 02 лютого РЕМОНТНИКИ МЕТІНВЕСТ ПОКРОВСЬКВУГІЛЛЯ КАПІТАЛЬНО ПОЛАГОДИЛИ ДИЗЕЛЕВІЗ ДЛЯ ШУ «ПОКРОВСЬКЕ»

Фахівці дільниці «Ремонт забійного обладнання 3» завершили капітальний ремонт дизелевоза DLZ 130 F, що перевозив під землею необхідні для гірників вантажі по монорейковій підвісній дорозі. Відновити техніку було непросто, адже локомотив складається з кількох частин – двох окремих кабін оператора, моторної частини та приводних одиниць. І всі вони взаємно з’єднані за допомогою сполучних тяг. Машина доволі складна, тому вимагає особливої уваги. Ремонтом гідравлічної частини займався слюсар-ремонтник із 20-річним стажем Ігор Олійников. Електроніка ж дісталась Ігорю Хавруку. Він майстерний електрослюсар, працює в шахтоуправлінні з 2009 року, останні сім років – на дільниці РЗО-3. Наразі дизелевіз у повному порядку й уже готовий стати до роботи.

14:30 02 лютого ТЕПЛОВОЗИ КАМЕТСТАЛІ ОСНАСТИЛИ GPS-НАВІГАЦІЄЮ

Щоб поліпшити ефективність логістичних процесів на Каметсталі, тепловози підприємства вдосконалили навігацією GPS. Встановлення цифрових систем стеження суттєво полегшить роботу працівників диспетчерської служби. Завдяки новому обладнанню вони фіксуватимуть місцеперебування локомотивів і вестимуть централізований контроль за їх пересуванням. Своєю чергою машиністи зможуть виконувати раціональніші маневри. Як наслідок – значно скоротиться час простою тепловозів та витрати на перевезення вантажів. Також GPS сприятиме оптимальній завантаженості локомотивів, що знаходяться в експлуатації. Тепер тепловозам, які пересувають вантажні вагони, не доведеться зупинятися й чекати, поки проїдуть інші, а відтак не втрачатиметься дорогоцінний для технології виробництва час. А фахівці УЗТ мають можливість аналізувати й вивіряти маршрути пересування локомотивів за певний проміжок часу. Читати повністю.

12:20 02 лютого НА ЗБАГАЧУВАЛЬНІЙ ФАБРИЦІ ЦЕНТРАЛЬНОГО ГЗК ОНОВИЛИ УСТАТКУВАННЯ

На збагачувальній фабриці Центрального комбінату спеціалісти провели планову заміну млина МШЦ 161 на виробничій дільниці з ремонту технологічного обладнання. Під час ремонту замінили броні, патрубок завантаження, корпус живильника, черпаки та підшипники ковзання. Увесь процес заміни шарового млина та його складових здійснили відповідно до затвердженого графіка – всього за 24 години, що дозволило фабриці працювати в плані. Завдяки проведеному переоснащенню обладнання зможе безаварійно працювати протягом наступних 104 діб – до першого планово-попереджувального ремонту. Читати повністю.

10:00 02 лютого ЗАПОРІЗЬКІ НАЦГВАРДІЙЦІ ОТРИМАЛИ ЗАХИСНУ АМУНІЦІЮ ВІД МЕТІНВЕСТУ

Допомога українським захисникам від Метінвесту надається безперервно з перших днів війни. Днями запорізьким нацгвардійцям передали чергову партію бронежилетів. Три тисячі одиниць амуніції захищатимуть бійців на Запорізькому напрямку. Бронежилети, які отримали нацгвардійці, сертифіковані, мають клас захисту 4+, витримують влучання калібрів 5,45 та 7,62. Бійці розповіли, чим ця амуніція відрізняється від іншої: «Якщо порівнювати цей бронежилет з тими, що були на початку, то той бронежилет набагато важчий. Звісно, через це була менша маневреність у бою. А цей бронежилет досить легкий, у ньому зручно переміщуватися, у випадку надзвичайної ситуації він легко знімається. Тому від себе особисто і від своїх побратимів дякую Метінвесту за наданий захист нашим бійцям», – сказав військовослужбовець Національної гвардії України на позивний «Учитель». Читати повністю.

18:40 01 лютого ЗАПОРІЖСТАЛЬ ПІДТРИМУЄ ТРАДИЦІЇ НАСТАВНИЦТВА НА ПІДПРИЄМСТВІ

Зараз Запоріжсталь, як і всі підприємства України, переживає складні часи через повномасштабне вторгнення РФ в Україну. Проте навчання все ж триває: на виробництві з’являються нові люди, тож наставники комбінату щиро допомагають їм освоїтися на нових місцях. Серед тих, хто на практиці проходить навчання на робочих місцях, чимало переселенців, які осіли в Запоріжжі, фахівців з інших підрозділів комбінату, котрі забажали опанувати нову професію, і молодих людей, які обрали Запоріжсталь місцем роботи. Для кожного з них наставники стають найближчими колегами, що допомагають їм подолати шлях навчання. Звісно, наставники теж повинні мати навички «вчителювання». Для цього на комбінаті проходить навчання для наставників, де фахівці відділу роботи з персоналом, тренери допомагають виробничникам поглибити знання з основ наставництва. Таке навчання пройшло й у січні. Читати повністю.

16:30 01 лютого КРИВОРІЗЬКА ФУНДАЦІЯ МАЙБУТНЬОГО ПРОВЕЛА МАЙСТЕР-КЛАС ДЛЯ ДІТЕЙ-ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ

Днями в офісі Криворізької фундації майбутнього пройшла чергова творча зустріч для малечі, яка переїхала до Кривого Рогу через війну. Діти з користю провели час, ближче познайомилися одне з одним. А додому забрали не тільки добрі спогади, а й поробки – духмяне мило та малюнки, написані в різних техніках. Підтримав подію Зелений центр Метінвест Кривий Ріг, а навчали діточок педагоги мережі криворізьких дитячих центрів Kids Education. Зауважимо, що подібні зустрічі партнери Групи Метінвест системно проводять з осені 2022 року.

14:00 01 лютого МЕТІНВЕСТ ПЕРЕДАВ СОТНЮ МОБІЛЬНИХ УКРИТТІВ ЗАХИСНИКАМ УКРАЇНИ

У межах мілітарної ініціативи Сталевий Фронт Ріната Ахметова Група Метінвест передає військовим безпекові модулі, що дозволяють оперативно облаштувати мобільні укриття на передових позиціях. Збірні споруди діаметром 2 метри та довжиною 6 метрів виготовляють на підприємствах компанії. Конструкції з хвилястої сталі завтовшки від 2 мм доопрацювали за радянським зразком українські військові з допомогою інженерів-металургів Метінвесту. Тисячі українських захисників уже випробували мобільне укриття в польових умовах і підтверджують: за правильної установки на півтора метра під землю воно витримує обстріли артилерією калібром до 152 мм. Сталеві капсули надійно бережуть життя бійців в Авдіївці, Покровську, на Запоріжжі й Житомирщині. А днями Метінвест передав оборонцям соте за рахунком укриття, котре рятуватиме життя воїнів під Бахмутом. Читати повністю.

12:20 01 лютого НА ЗАПОРІЖСТАЛІ СИСТЕМНО ПРОХОДИТЬ ТЕХНІЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ ВАЖЛИВОГО ОБЛАДНАННЯ

Цех гарячої прокатки не припиняє обслуговування агрегатів – цього тижня профілактичні роботи пройшли на станах «БТЛС-1680» і «1150». Обстеження стану, виявлення слабких місць та їх усунення на безперервному тонколистовому стані «1680» тривало протягом робочої зміни. Проведена перевірка системи змащування, гідравліки, вимірювання проміжків у люфтах і вирівнювання люфтів, наварювання прорізів на вертикальних наділах клітей чистової групи. У відділенні «Слябінг» цеху гарячої прокатки перевірку технічного стану обладнання проведено цього тижня на стані «1150». Такі роботи фахівці комбінату виконують регулярно, щоб стан продовжував працювати безперебійно та якісно. Нещодавно провели ревізію та обтяжку вузлів обладнання, що знаходиться в експлуатації. Читати повністю.

10:40 01 лютого ПРАЦІВНИКИ ІНГУЛЕЦЬКОГО ГЗК НАВЧАЮТЬСЯ ДРУГОЇ ТЕХНОЛОГІЧНОЇ ПРОФЕСІЇ

На початку року Інгулецький ГЗК Групи Метінвест організував навчальні курси, щоб співробітники підприємства могли отримати другу кваліфікацію за професіями: машиніст конвеєра, машиніст млина та машиніст насосних установок. Натепер у трьох сформованих групах навчається 42 працівники з різних структурних підрозділів гірничо-збагачувального комбінату. Півтора місяця вони вивчатимуть теоретичну частину, яку викладають досвідчені інструктори виробничого навчання підприємства. Разом з ними курсанти обмінюватимуться досвідом, розбиратимуть різноманітні виробничі ситуації та шукатимуть способи їх вирішення. По завершенні теоретичного навчання слухачі курсів упродовж двох місяців проходитимуть практику на рудозбагачувальних фабриках. Читати повністю.

18:30 31 січня МОЛОДЬ ЗАПОРІЖСТАЛІ ПРОВЕЛА АКЦІЮ, ЩОБ ПРИДБАТИ ПАРАФІН НА ОКОПНІ СВІЧКИ

Кілька тижнів тому волонтери запоріжсталівської молодіжки оголосили акцію зі збору російської літератури, щоб зібрати гроші на парафін. Він необхідний для створення окопних свічок воїнам ЗСУ. Цього тижня волонтери завершили збір. «Нам вдалося зібрати понад тонну макулатури, що вже здали у спеціалізований пункт. Завдяки цій акції ми отримали понад 4000 грн. Ці гроші частково покрили витрати на закупівлю партії парафіну для окопних свічок. Наші волонтери щодня створюють їх, тож ми системно передаємо свічки нашим захисникам. Тепер військовим ЗСУ буде тепліше та світліше, а ми й надалі шукатимемо шляхи допомоги підтримки оборонців і наближення перемоги України», – розповів волонтер Олег Донець. Читати повністю.

16:20 31 січня КРИВОРІЗЬКИЙ РЕМОНТНО-МЕХАНІЧНИЙ ЗАВОД ВИГОТОВИВ ОБЛАДНАННЯ ДЛЯ КОЛЕГ-ГІРНИКІВ

Щомісяця спеціалісти КРМЗ виготовляють конструкції та деталі механізмів для криворізьких гірничо-збагачувальних комбінатів Групи Метінвест, іноді працюють над кресленням і реалізацією вперше. У січні на заводі виготовили чотири колектори для Центрального ГЗК. Це устаткування використовується в процесі виробництва концентрату та є однією з основних складових батареї гідроциклонів. Обладнання здатне перекачувати великі обсяги пульпи на збагачувальній фабриці підприємства. Завдяки колекторам відбувається розподіл концентрату за розміром: крупнозерниста частина подається у млини, а тонка – йде на магнітну дешламацію. Обладнання вже відвантажене на ЦГЗК. Тим часом цех металоконструкцій КРМЗ продовжує виготовлення наступних замовлень для криворізьких підприємств Метінвесту.

14:00 31 січня «ПЕРСПЕКТИВИ У МЕТАЛУРГІЙНІЙ ГАЛУЗІ БАЧУ ЧІТКО І МАЮ БАЖАННЯ РОЗВИВАТИСЬ У МЕТІНВЕСТІ»

Філіп Харчук – співробітник Запоріжсталі, підручний сталевара в мартенівському цеху. Юнак добре розуміє, що для підкорення нових професійних обріїв у майбутньому необхідно постійно розвиватись, «прокачувати» та підживлювати знання. Саме таким потужним «генератором» знань для фахівця стала освітня програма «Металургія сталі» в гірничо-металургійному університеті Метінвест Політехніка. Про візію майбутніх перспектив у металургії України та мрії про переможну відбудову металургійних підприємств, зокрема Азовсталі, розказав нам майбутній магістр-металург. Читати повністю.

12:00 31 січня ЗАПОРІЗЬКІ ШЕЛТЕРИ, ДЕ МЕШКАЮТЬ ПЕРЕСЕЛЕНЦІ, ОТРИМАЛИ ГУМАНІТАРНУ ДОПОМОГУ

Для підтримки переселенців у Запоріжжі працює проєкт «Рятуємо життя», заснований Групою Метінвест у координації з Фондом Ріната Ахметова. В межах цієї ініціативи вимушені переселенці, які тимчасово мешкають у запорізьких шелтерах, отримують продуктові комплекси. Харчі закуповують у Європі або надають компанії-партнери, залучені засновниками проєкту «Рятуємо життя». Цього тижня мешканці 16 запорізьких прихистків отримали продуктові набори. Загальна вага допомоги складає приблизно 1,5 тонни. До складу помічних пакунків входять якісні продукти, яких вистачить на тривалий час. Продуктові набори вже отримали понад 100 мешканців шелтера, облаштованого на базі міської школи-інтернату. Переважно зараз там проживають переселенці з Гуляйпільщини. Читати повністю.

10:40 31 січня СПЕЦІАЛІСТИ ХІМІЧНОЇ ЛАБОРАТОРІЇ КАМЕТСТАЛІ ТРИМАЮТЬ ЯКІСТЬ ПРОДУКЦІЇ ПІД КОНТРОЛЕМ

До 20 000 проб на місяць надходить до хімічної лабораторії цеху випробувань Каметсталі. За цей час виконується дослідження понад 100 000 елементів. Тут працюють справжні знавці усіх можливих технік розділення отриманого зразка на найменші складові, майже на молекули й атоми. Іноді кількість визначених параметрів перевищує 10. Наприклад, зразок сталі досліджується за одинадцятьма основними хімічними показниками: визначається склад заліза, вуглецю, кремнію, марганцю, цинку, сірки, фосфору та інших. А ще фахівці лабораторії використовують у роботі плазму, рентгенівські промені, спектрометри, хроматографи, колби, реагенти, реторти й інше лабораторного обладнання. Висококласні спеціалісти працюють за шістьма основними напрямками та досліджують усі матеріали, що надходять на комбінат, проби в процесі плавки й аналізують зразки готової продукції. Окрема група визначає склад газів, що виробляються, утворюються та застосовуються на підприємстві. Читати повністю.

18:30 30 січня СТАЛЕВИЙ ФРОНТ РІНАТА АХМЕТОВА І «РЯТУЄМО ЖИТТЯ» ВВІЙШЛИ В РЕНКІНГ СОЦІНІЦІАТИВ «ВІДПОВІДАЛЬНА КРАЇНА»

MMR і Delo.ua презентували спецпроєкт «Відповідальна країна». Його мета – розказати про найкращі КСВ-ініціативи та кейси українського бізнесу, реалізовані у 2022 році. У цьому ренкінгу є гуманітарний проєкт «Рятуємо життя», який Метінвест реалізує в координації з Фондом Ріната Ахметова. Проєкт відзначили в номінації «Корпоративний благодійний фонд». «Рятуємо життя» надає масштабну допомогу українцям харчами, предметами першої потреби та ліками, опікується протезуванням і психологічною реабілітацією постраждалих у війни. Наразі підтримку відчули майже 400 тисяч людей. Також у список успішних і важливих кейсів увійшла мілітарна ініціатива Сталевий Фронт Ріната Ахметова, створена задля зберегти життя українських захисників.

17:20 30 січня ЗАПОРІЖКОКС ПІДТВЕРДИВ ВІДПОВІДНІСТЬ МІЖНАРОДНИМ СТАНДАРТАМ ISO

Наприкінці минулого року Запоріжкокс успішно пройшов наглядові аудити інтегрованої системи менеджменту на відповідність вимогам міжнародних стандартів з якості ISO 9001:2015, охорони здоров’я та безпеки праці ISO 45001:2018, енергетичного менеджменту ISO 50001:2018 та екології ISO 14001:2015. Аудитори компанії «Технічні та управлінські послуги» і корпоративного партнера ТUV AVSTRIA провели перевірки підрозділів заводу на відповідність вимогам міжнародних стандартів системи менеджменту. Аудити проводилися в усіх підрозділах підприємства, зокрема у вуглепідготовчому, коксовому цеху, цеху сіркоочищення, уловлювання та інших цехах. У межах перевірки аудитори відзначили системну роботу над поліпшенням якості продукції, ефективне впровадження заходів з енергоощадження, високий рівень безпеки праці й дотримання міжнародних екологічних норм. Читати повністю.

15:30 30 січня МЕТІНВЕСТ – ОПОРА УКРАЇНИ: ГОЛОВНЕ ЗА 23 – 29 СІЧНЯ

У темряві війни нам залишається тільки триматися світлої сторони: бути відповідальними, звертати увагу на потреби людей, робити добро скрізь, де вдається. З таких маленьких, на перший погляд, кроків складеться наша велика перемога. Метінвест докладає максимум зусиль, щоб підтримати Україну у протистоянні ворогу. Група передає підрозділам ЗСУ розвідувальні прилади, генератори, зарядні пристрої, захисні споруди, амуніцію та сезонну форму. Паралельно компанія дбає про українців, яким наразі складно самотужки дбати про себе. Також Метінвест поступово налагоджує роботу підприємств, щоб економіка країни жила навіть під час воєнних дій. Ми підготували традиційну добірку фото, які показують ретроспективу новин ще одного тижня боротьби за перемогу. Переглянути публікацію.

14:00 30 січня РОЗВІДНИКИ, ЯКІ ПРАЦЮЮТЬ НА ПЕРЕДОВІЙ У ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСТІ, ОТРИМАЛИ СУЧАСНИЙ ДРОН ВІД МЕТІНВЕСТУ

Оснащений тепловізійною камерою дрон передала розвідникам Група Метінвест у межах мілітарної ініціативи Сталевий Фронт Ріната Ахметова. Універсальний БПЛА з тепловізійною камерою отримали захисники, які боронять Запорізький край. Обладнання планують використовувати на лінії фронту від Кам’янського до Гуляйполя. Бійці кажуть, що завдяки таким «пташкам» вони ще якісніше відбиватимуть атаки загарбників. «Кожного дня окупанти нарощують свою активність, намагаються невеликими групами проривати наші позиції. Але без успіху, бо завдяки таким от дронам ми постійно дивимося їм у тил і знищуємо рашистів ще на підступах до наших позицій. Зараз це наша перевага над противником, тому що в нього нема такої кількості «очей» у небі», – розповів військовослужбовець ЗСУ з позивним «Паркер». Читати повністю.

11:30 30 січня ЗАЛІЗНИЧНИКИ КАМЕТСТАЛІ ТОРІК ПЕРЕВЕЗЛИ ПОНАД 15 МІЛЬЙОНІВ ТОНН ВАНТАЖІВ

Робота залізничників на комбінаті є важливим елементом виробничого процесу. Своєчасне постачання сировини забезпечує безперервність технологічних ланцюжків, а підготовка до відправлення готової продукції – запорука надійних зв’язків підприємства та споживача. Попри всі складнощі важкого воєнного 2022 року, залізничникам Каметсталі вдалося провести майже 250 поточних ремонтів вагонів, тепловозів і кранів на залізничному ходу. Також торік проведено приблизно 550 ТО, щоб техніка надійно працювала на визначених маршрутах. А ще ремонтники управління впоралися з важливим завданням – допомогли місту полагодити потужний генератор на 200 кВт, який забезпечує безперебійне живлення однієї з лікарень Кам’янського. Читати повністю.

09:30 30 січня МЕТІНВЕСТ ПЕРЕДАВ ЗСУ 100 ДРОНІВ DJI MAVIC 3 НА 10 МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ

Група Метінвест у межах мілітарної ініціативи Сталевий Фронт Ріната Ахметова передала Збройним силам України 100 дронів DJI Mavic 3. DJI Mavic 3 Fly More Combo – це найбільш потрібна й популярна у лавах ЗСУ модель дронів, які допомагають виявляти та знищувати ворога на передовій. БПЛА, що має максимальну комплектацію з додатковим набором акумуляторів, використовується для розвідки й коригування вогню. Конкурентною перевагою цієї моделі є відмінна оптика та навігація. Велика партія розвідувальної техніки надійде до Сухопутних військ ЗСУ і буде відправлена на східний і південний напрямки фронту, зокрема до найбільш гарячих точок – Бахмуту, Авдіївки, Вугледара. Загальна вартість партії техніки від Метінвесту – понад 10 мільйонів гривень. Передання відразу такої великої кількості БПЛА Сухопутним військам є рекордним для Метінвесту. Загалом Група Метінвест із 24 лютого 2022 року передала різним підрозділам сил оборони держави вже понад 1100 дронів. Читати повністю.

18:40 27 січня РЕМОНТНИКИ КАМЕТСТАЛІ ВІДНОВЛЮЮТЬ ПРОКАТНЕ ОБЛАДНАННЯ

Щоб забезпечити рівну і стабільну роботу стану 400/200, у січні на замовлення прокатників спеціалісти ремонтно-механічного цеху виконали ремонт блоку BGV. Це один із десяти швидкісних блоків, від функціювання яких напряму залежить ефективна робота дротової й арматурної лінії прокатного стану. Для усунення надлишкової вібрації насамперед необхідно замінити зношені підшипники. Фахівці повністю розібрали всі зубчасті передачі й демонтували підшипники, використовуючи спеціальне устаткування – гідравлічні знімачі. Змінні деталі частково були виготовлені на верстатній дільниці цеху, а деякі запчастини доопрацювали відповідно до умов їхньої роботи на стані. Ремонтники відрегулювали проміжки, щоб прибрати торцеве биття – це також необхідні заходи для вирівнювання роботи устаткування. Читати повністю.

17:00 27 січня УЖЕ 28 УКРАЇНЦІВ ПРОХОДЯТЬ ПРОГРАМУ ПРОТЕЗУВАННЯ ВІД ГУМАНІТАРНОГО ПРОЄКТУ «РЯТУЄМО ЖИТТЯ»

В умовах війни сотні військових і цивільних дістають поранень, які часто закінчуються ампутаціями кінцівок. Щоб якомога більше українців змогли отримати якісні послуги з протезування, гуманітарний проєкт «Рятуємо життя» запровадив новий напрямок своєї роботи. Для цього наприкінці минулого року було підписано меморандум про співпрацю з Проєктом підтримки протезування в Україні Protez Hub. У межах співпраці партнери беруть на себе організаційні й документарні питання щодо протезування постраждалих. До програми входить підготовка до протезування, встановлення протезів і подальше спостереження в українських клініках, а також фізична та психологічна реабілітація. Наразі допомогу отримують 28 українців. Загалом в обробці заявки від понад пів сотні людей. Читати повністю.

15:00 27 січня У ГРОМАДИ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ ДОСТАВИЛИ ПРОДУКТОВІ НАБОРИ ДЛЯ БАГАТОДІТНИХ РОДИН

На початку 2023 року в межах проєкту «Рятуємо життя» гуманітарну допомогу отримають багатодітні родини, які живуть у Донецькій, Запорізькій та Дніпропетровській областях. Продуктові набори привезуть і жителям населених пунктів, де зараз ведуться бойові дії, і громадам, у яких ситуація більш спокійна. Всього ініціатива охопить майже 50 тис. Українців. Деякі громади Запорізької області вже отримали продуктові набори та передали їх багатодітним родинам. Наприклад, минулого тижня гуманітарну допомогу доставили в Павлівську громаду й роздали родинам, які виховують трьох і більше дітей. Розпочали видачу продуктових наборів від гуманітарного проєкту й у Вільнянській громаді. Для багатодітних родин привезли 450 продуктових наборів. Вони призначені для кожного члена родини. Також сотні коробок із продуктами доставили в Кушугумську громаду. Набори вже видали всім, хто мав отримати цю допомогу. Читати повністю.

13:00 27 січня МЕТІНВЕСТ ПРОВІВ СЕМІНАР З ОХОРОНИ ПРАЦІ ДЛЯ СПІВРОБІТНИКІВ КРИВОРІЗЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ КОМПАНІЇ

На групових заняттях співробітники шести криворізьких підприємств Групи Метінвест удосконалили знання зі впровадження на виробництвах міжнародного стандарту БМП (Блокування – Маркування – Перевірка), який передбачає відключення й індивідуальне блокування кожного джерела енергії в процесі ремонту техніки та обладнання. До участі в семінарі запросили представників Північного, Центрального, Інгулецького, Південного ГЗК, заводу Метінвест-КРМЗ та підприємства Метінвест-Промсервіс. На семінарі спеціалісти вчилися основних методів мінімізації ризиків при плануванні й організації робіт, а також практичних умінь правильного блокування небезпечної енергії. Навчально-практичні заняття для фахівців підприємств провели співробітники першого в Україні недержавного гірничо-металургійного університету «Метінвест Політехніка». Завданням викладачів було підготувати внутрішніх тренерів, які після завершення навчання вже самі зможуть роз’яснювати колегам, як потрібно працювати за системою БМП. Читати повністю.

11:00 27 січня БОЙОВІ МЕДИКИ ЗАПОРІЗЬКОГО НАПРЯМКУ ОТРИМАЛИ ЛЕГКІ ТА ЯКІСНІ ЗАСОБИ ЗАХИСТУ

Військові медики підрозділу, який базується на Запорізькому напрямку, отримали від Групи Метінвест чергову партію бронежилетів і захисних касок. Ці засоби захисту розроблені саме для медиків. Вони легкі й водночас надійні. Адже медикам доводиться виносити на собі поранених, тож кожен кілограм ваги ускладнює роботу. Засоби захисту передав срібний олімпійський призер з плавання, волонтер Денис Силантьєв. Бойова медикиня з позивним «Відьма» новим бронежилетом задоволена: «Волонтери Метінвесту передали нам шість бронежилетів та шість касок. Їх перевага в тому, що ця амуніція дуже легка: клас захисту високий, а вага незначна. Це допомагає нам бути маневреними на полі бою, ефективніше працювати. Бо коли бронік на тобі важить 10-12 кг, дуже тяжко витягувати поранених. Це додаткова непотрібна вага». Читати повністю.

19:00 26 січня МЕТІНВЕСТ РОЗРОБИВ ПРОТОТИП БАГАТОФУНКЦІОНАЛЬНОГО МОБІЛЬНОГО УКРИТТЯ ДЛЯ ЗАХИСНИКІВ

У межах мілітарної ініціативи Сталевий Фронт Ріната Ахметова підприємства компанії виготовили та передали українським захисникам понад 90 надійних модульних укриттів. Порівняно з дерев’яними бліндажами вони мають низку переваг, як-от мобільність і багатофункціональність. Після занурення металевої капсули на півтора метра під землю, вона може витримати удар 152-міліметрових артилерійських снарядів. Усередині кожного укриття можуть розміститися шість бійців. Окрім того, тут обладнано спеціальні відсіки для зберігання амуніції та військового приладдя, встановлено буржуйку для обігріву. У січні фахівці Метінвесту розробили експериментальний зразок мобільного укриття. Це прототип безпекового модуля, що може використовуватися і для укриття цивільних. Порівняно з минулими модифікаціями в укритті збільшено діаметр і довжину в півтора раза, внутрішня модифікація капсули адаптована до тимчасового перебування людей. Наразі цей прототип проходить тестову експлуатацію. Читати повністю.

17:00 26 січня ЯК ПОВЕРНУТИ РАДІСТЬ ТА ЖИТИ ДАЛІ – ІСТОРІЯ НЕЗЛАМНОЇ МАМИ ВІКТОРІЇ СКІДКОВОЇ З МАРІУПОЛЯ

Співробітниця механоскладального цеху Метінвест-КРМЗ Вікторія Скідкова і її донька родом із Маріуполя. 24 лютого їхнє місто одним з перших зустріло війну. Пережита трагедія та біль не могли не вплинути на психоемоційний стан сім’ї. У грудні 2022 року мама й донька пройшли програму реабілітації проєкту «Незламна мама», який реалізує Група Метінвест спільно з громадською організацією «Фонд Маша» в межах «Рятуємо життя». Завдяки програмі дівчата змогли знову віднайти ресурс, щоб жити далі. «Спеціалісти повернули маленькі радощі, за які чіпляєшся, як за маячок. Дякую спеціалістам, які з нами працювали, за професіоналізм, надану енергію й турботу. Велика вдячність компанії за можливість взяти участь у цьому проєкті. Раджу жінкам, які отримають запрошення на відновлення за програмою «Незламна мама», обов’язково їхати. Цей досвід рятує життя», – розповідає Вікторія. Читати повністю.

15:00 26 січня У ЗАПОРІЖЖІ ТИТУЛОВАНИЙ СПОРТСМЕН ПОДІЛИВСЯ СЕКРЕТАМИ УСПІХУ З ДІТЬМИ

Проєкт «Фізична реабілітація дітей через плавання», який за підтримки Групи Метінвест ініціював у Запоріжжі відомий спортсмен і волонтер Денис Силантьєв, продовжується. У межах проєкту маленькі вимушені переселенці й діти військовослужбовців вчаться плавати та поліпшують свій психологічний стан. На першому етапі у проєкті взяли участь 118 дітей віком від 7 до 14 років. За два місяці вони навчилися плавати. Торік, наприкінці жовтня, Денис Силантьєв урочисто вручив їм дипломи. Зараз проходить другий етап, до якого залучено 107 дітей. Це новачки та учасники, котрі продовжують реабілітацію і вдосконалюють навички плавання. Нещодавно відбулося досить незвичайне заняття, можна сказати – мотиваційне. Поспілкуватися з дітьми й надихнути їх своїм прикладом приїхав Денис Силантьєв. Читати повністю.

13:20 26 січня ДОПОМОГУ ВІД «РЯТУЄМО ЖИТТЯ» ОТРИМУЮТЬ МАЙЖЕ 70 УКРАЇНСЬКИХ ГРОМАД

Щоб запобігти гуманітарній кризі, ще на початку війни Метінвест у координації з Фондом Ріната Ахметова створив проєкт «Рятуємо життя». Майже одразу він отримав широку підтримку міжнародної спільноти. На сьогодні до ініціативи долучилися приблизно 200 бізнесів та організацій з різних країн світу. Продуктові та гігієнічні набори, речі першої потреби, медичні препарати, обладнання й витратні матеріали, а також можливість пройти реабілітацію та протезування отримали 400 тисяч українців майже в 70 громадах. Першочергово мова йде про міста присутності Метінвесту, де необхідно підтримати співробітників підприємств і їхні сім’ї, а також вимушених переселенців. У шелтери компанії та інші прихистки в Запоріжжі, Кривому Розі, Кам’янському та Покровську гуманітарні вантажі постачають системно. Також допомогу доставляють в об’єднані територіальні громади, де ускладнена логістика, на прифронтові й деокуповані території. Читати повністю.

11:00 26 січня ФАХІВЦІ ШУ «ПОКРОВСЬКЕ» ЗАВЕРШИЛИ КАПРЕМОНТ ВАЖЛИВОГО ОБЛАДНАННЯ

Спеціалісти дільниці «Ремонт забійного обладнання 1» ШУ «Покровське» завершили капітальний ремонт комбайна МВ 410. З початком війни, через проблеми з постачанням запчастин з-за кордону, оновлення такого обладнання стало справжнім випробуванням.На МВ 410 прийшли його «рідні» чеські деталі. Ремонтники змінили основні вузли комбайна – поворотні редуктори, виконавчі органи й центральну шафу. Залишилися перевірити електронну, гідравлічну та механічні системи. До слова, ця машина не тільки потужна, а й розумна: має власну систему візуалізації, завдяки чому можна оцінити технічний стан обладнання на поверхні та оперативно відреагувати на попереджувальні сигнали. Незабаром оновлений МВ 410 вирушить на допомогу гірникам у 9 північну лаву блоку 10 Метінвест Покровськвугілля.

19:00 25 січня КОПРОВИЙ ЦЕХ ЗАПОРІЖСТАЛІ ПРОДОВЖУЄ ЗАВЗЯТО ПРАЦЮВАТИ

Від початку повномасштабної війни колектив копрового цеху консолідувався та продовжив старанно працювати. Зараз, як і всі підрозділи комбінату, копровий цех залучений менш ніж на половину своїх потужностей. Копровики продовжують забезпечувати колег-сталеварів ломом відповідно до їх потреб. Крім того, копровий цех Запоріжсталі забезпечує сировиною і колег з Каметсталі та постійно відправляє на підприємство зварювальний шлак, пакетований брухт, лом сталевий негабаритний і габаритний сталевий скрап. Варто зазначити, що ще до початку повномасштабного вторгнення копровий цех комбінату відвантажував сировину маріупольським підприємствам Метінвесту. Співробітники копрового цеху проявляють себе не тільки як професіонали виробництва, а і як вправні волонтери та помічники. Значна частина фахівців копрового цеху допомагають у гуманітарному хабі Метінвесту на базі Запоріжсталі у вільний від роботи час. Читати повністю.

17:00 25 січня СТУДЕНТИ МЕТІНВЕСТ ПОЛІТЕХНІКИ МАСШТАБУЮТЬ ЗНАННЯ ЗА ДОПОМОГОЮ КРАЩИХ ОСВІТНІХ ПЛАТФОРМ

У першому недержавному гірничо-металургійному виші студенти додатково «прокачують» знання завдяки безплатному доступу до кращих освітніх онлайн-платформ світу, зокрема Udemy, Coursera, Resech4life тощо. Так, майбутні магістри освітньої програми «Інтелектуальні системи управління у гірничо-металургійному комплексі» долучились до вивчення сучасних курсів за обраним професійним вектором. Серед топових тем, які обрали студенти, – програмування контролерів та візуалізація в Siemens TIA Portal; управління технологічними процесами й контрольно-вимірювальні прилади; мереживні технології та протоколи цифрової передачі інформації; проєктування й моделювання в AutoCAD; електросилове обладнання. Обрані курси успішно пройдено, студенти вже отримали сертифікати. Читати повністю.

15:00 25 січня БАГАТОДІТНІ РОДИНИ З КАМ’ЯНСЬКОГО ОТРИМУЮТЬ ПРОДУКТОВІ НАБОРИ ВІД «РЯТУЄМО ЖИТТЯ»

Гуманітарний проєкт «Рятуємо життя», який Група Метінвест реалізує в координації з Фондом Ріната Ахметова, продовжує підтримувати українців в умовах війни. Щоби вечори багатодітних сімей Кам’янського стали ще теплішими та смачнішими, компанія передала їм понад 6 000 продуктових наборів. Кожен пакунок, зібраний волонтерами Метінвесту, містить приблизно 8 кг продуктів тривалого зберігання – борошно, цукор, макарони, консерви, соняшникова олія. «Хочу висловити безмежну вдячність Групі Метінвест і Фонду Ріната Ахметова за надану допомогу. Вже вдруге з початку війни я, мама трьох дітей, отримую продуктові набори. Така підтримка є дуже цінною для нашої родини в ці скрутні часи, – розповіла мешканка Кам’янського Ірина Кучковська. Читати повністю.

13:00 25 січня НА ІНГУЛЕЦЬКОМУ ГЗК МЕТІНВЕСТУ ВИГОТОВЛЯЮТЬ ПРЕДМЕТИ ДЛЯ ПОКРАЩЕННЯ АРМІЙСЬКОГО ПОБУТУ

Доки військові роблять свою справу на полі бою, працьовиті гірники ІнГЗК майструють у цехах підприємства необхідні для захисників речі. Наразі лінійку виробів для військових поповнили п’ять польових багатомісних умивальників, зроблених власноруч за спеціальними схемами. Над виготовленням умивальників працювали бригади з десяти цехів підприємства. Спеціалісти виконали креслення й підготували заготовини з матеріалів, що мали в наявності. Використали металевий кутник для каркасів, оцинкований лист для формування піддонів, труби та крани. Упродовж чотирьох робочих змін бригади зі слюсарів і зварювальників виготовили міцні умивальники для використання в польових умовах. Читати повністю.

10:40 25 січня ЯК ВІДКЛЮЧЕННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ ВПЛИВАЮТЬ НА РОБОТУ ЗАПОРІЗЬКИХ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ

Наприкінці минулого року Запоріжсталь зіткнувся з проблемами в енергетиці. Через це навіть ті обсяги, на які підприємство вийшло в першому півріччі 2022 року, на разі не вдається стабільно утримати. Обмеження електроенергії призводять до того, що металурги змушені щодня зупиняти свої виробничі потужності. А це негативно впливає на виробничий процес. Завдання комбінату на зараз – зберегти фахівців та основні виробничі фонди. Незважаючи на складнощі, Запоріжсталь продовжує працювати та підтримувати економіку країни. У 2022 році комбінат перевів до місцевого бюджету майже 700 млн грн. Якщо порівнювати з 2021 роком, це лише на 25% менше, при тому, що обсяг виробництва скоротився на половину. Також металурги Метінвесту продовжують підтримувати захисників України: військовим надано допомогу на 160 млн грн. Дбають промисловці й про медустанови: за 2022 рік лікарні отримали препаратів та обладнання на 43 млн грн. Читати повністю.

19:00 24 січня КОКСОХІМІКИ КАМЕТСТАЛІ ВІДНОВИЛИ ВИРОБНИЦТВО СИРОГО БЕНЗОЛУ

Бензол використовують у хімічній галузі для виробництва фарби, розчинів, синтетичної гуми та пластмас, частково – у фармакології та як добавку до пального тощо. А отримують його в цеху вловлювання хімічних продуктів коксування Каметсталі. Після проведення необхідних підготовчих заходів, перевірки комунікацій, систем і програмного забезпечення, технологічне обладнання успішно увійшло в роботу. Наразі спеціалісти цеху металургійного комбінату вже отримують перший товарний бензол. Нагадаємо, що торік на підприємстві був реалізований інвестиційний проєкт з модернізації устаткування бензольно-скруберного відділення. Завдяки цьому вдалося значно зменшити споживання електроенергії. До того ж спеціалісти цеху отримали можливість збільшити виробництво високоякісного бензолу. Читати повністю.

17:00 24 січня ЗАПОРІЗЬКИЙ ЛИВАРНО-МЕХАНІЧНИЙ ЗАВОД ЗА 2022 РІК ОСВОЇВ 1114 НОВИХ ВИДІВ ПОСЛУГ І ВИРОБНИЦТВА ПРОДУКЦІЇ

Для ефективного забезпечення промисловим обладнанням, деталями й сервісними послугами підприємств Групи Метінвест ЗЛМЗ за 2022 рік освоїв 1114 нових видів послуг і виробництва продукції. Фахівці заводу налагодили виробництво бутар для гірничо-збагачувальних комбінатів, чавунних плит, фурмених холодильників і дуттьових фурм для доменних печей металургійних підприємств. Також на підприємстві почали виробляти один із ключових агрегатів для шахтарів – постійний копер повітроподавального стовбура. Копер – це металоконструкція вагою понад 370 тонн і висотою майже 50 метрів, що встановлюється над поверхнею вугільної шахти, призначена для розміщення на ній механізмів підіймальної установки. Для освоєння й виготовлення всіх деталей конструкції спеціалістам заводу знадобилося приблизно п’ять місяців. Копер виробництва ЗЛМЗ уже встановлений на шахтоуправлінні «Покровське». Читати повністю.

14:40 24 січня ВОЛОНТЕРСТВО ЯК СТИЛЬ ЖИТТЯ МОЛОДІ КАМЕТСТАЛІ

Днями молодь Каметсталі завітала до ветеранської організації комбінату, поспілкувалася з сивочолими металургами й коксохіміками, дізналася, як живуть зараз ветерани, пригостила їх смаколиками. Багато років свого життя ці люди віддали праці на рідному підприємстві, передавали свої знання та досвід наступним поколінням, а зараз самі потребують особливої уваги та підтримки. Також волонтери Каметсталі відвідали одну з медичних установ Кам’янського, де зараз проходять лікування поранені бійці. Медики роблять усе можливе, щоб якнайшвидше наші мужні захисники одужали. В цьому їм допомагає Група Метінвест, системно передаючи ліки, витратні матеріали та сучасне медичне обладнання в межах проєкту «Рятуємо життя» й за окремою програмою, що реалізує Метінвест і Фонд Ріната Ахметова. Читати повністю.

13:00 24 січня ВИПУСКНИКИ ПОКРОВСЬКОГО ПРОФЕСІЙНОГО ЛІЦЕЮ НЕВДОВЗІ СТАНУТЬ ЧАСТИНОЮ КОМАНДИ ШУ «ПОКРОВСЬКЕ»

Перший трудовий досвід хлопці вже отримали під час проходження виробничої переддипломної практики на вугільному підприємстві. Протягом кількох місяців майбутні електрослюсарі підземні працювали під керівництвом досвідчених наставників і збирали матеріали для дипломного проєкту, який захистили на фінальному екзамені. Далі на ліцеїстів чекали не менш важливі події – отримання документа про професійну освіту й написання заяви на працевлаштування до ШУ «Покровське». «Покровський професійний ліцей сьогодні єдиний з чотирьох навчальних закладів Донеччини, котрий продовжує працювати та випускати спеціалістів гірничої справи. Загалом сьогодні на навчанні в нас знаходиться зо 200 ліцеїстів, які обрали гірничу професію. Всі вони не тільки отримують базові та практичні навички, але й мають можливість працевлаштуватися на сучасне вугільне підприємство», – каже директор Покровського професійного ліцею Леонід Костиря. Читати повністю.

11:00 24 січня БАГАТОДІТНІ РОДИНИ З ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ ОТРИМАЮТЬ ПРОДУКТОВІ НАБОРИ ВІД «РЯТУЄМО ЖИТТЯ»

На початку 2023 року в межах проєкту «Рятуємо життя» гуманітарну допомогу отримають багатодітні родини в Донецькій, Запорізькій та Дніпропетровській областях, включно з містами, де зараз ведуться найзапекліші бої та де така продовольча допомога необхідна. Ініціатива охопить майже 50 тисяч українців. Днями з розподільчого гуманітарного центру Метінвесту в Запоріжжі продуктові набори відвантажили до двох громад Запорізької області – Новомиколаївської та Широківської. Представники місцевих громад зазначають, що з початку війни їх населені пункти прийняли багато переселенців, які приїхали з гарячих точок. Більшість – це сім’ї з дітьми. Тож така допомога стане для них суттєвою підтримкою. Загалом громаді передали понад 500 коробок з харчами. У кожному пакунку є вісім кілограмів продуктів: борошно, цукор, макарони, консерви, соняшникова олія. Читати повністю.

18:20 23 січня УКРАЇНСЬКІ ПРИКОРДОННИКИ ОТРИМАЛИ ЧЕРГОВУ ПАРТІЮ ДОПОМОГИ ВІД МЕТІНВЕСТУ

Під час війни кордони країни – зона посиленої уваги, адже небезпека ворожого вторгнення не зникла. Щоб оборонці рубежів України почувалися більш упевнено, Група Метінвест надає їм системну підтримку. Прикордонники отримують від компанії техніку, обладнання та будівельні матеріали. У новій поставці для ДПСУ – 40 дронів DJI Mavic 3 та Air 2, 20 тепловізорів, 30 мультизарядних станцій EcoFlow і 30 шестикіловатних генераторів. Також Метінвест відправив бійцям по 300 комплектів зимової форми й термоодягу (кофта, штани, шапка, шарф, рукавиці, шкарпетки, бандана) та 50 пар тактичного взуття Lowa. Загальна вартість допомоги склала 12 млн грн. Додатково прикордонникам передали 100 тонн металоконструкцій на відновлення постів. Це вже вдруге компанія надає метал для ремонту споруд. Раніше на укріплення рубежів Група Метінвест надала 120 тонн сталі. Читати повністю.

17:00 23 січня МЕТІНВЕСТ – ОПОРА УКРАЇНИ: ГОЛОВНЕ ЗА 16 – 22 СІЧНЯ

Війна не закінчиться завтра. На жаль, на деякий час вона стане нашою новою нормою. Тож будувати життя слід з поправкою на загрозу обстрілів, відключення світла й економічні складнощі. У таких обставинах сталість країни забезпечує великий бізнес, зокрема Група Метінвест. Зараз компанія стала надійною опорою для мільйонів українців. Захисники отримують від Метінвесту обладнання, техніку й амуніцію. Цивільні – тисячі тонн гуманітарних вантажів. Медикам постачають устаткування, ліки та витратні матеріали. А розвиток підприємств Групи залишається в центрі уваги компанії. І ця робота не припиняється ні на мить. У фотодайджесті коротко розповідаємо, що вдалося зробити протягом минулого тижня. Переглянути публікацію.

16:00 23 січня НА КАМЕТСТАЛІ МОДЕРНІЗУЮТЬ ОБЛАДНАННЯ СИСТЕМ ОПЕРАТИВНО-ДИСПЕТЧЕРСЬКОГО ЗВ’ЯЗКУ

Завдяки реалізації проєкту з модернізації оперативно-диспетчерського зв’язку покладений початок переведення даного сегменту обладнання на новий рівень надання послуг зв’язку. Наразі введена в експлуатацію багатофункціональна АТС на базі телекомунікаційної платформи AEONIX та обладнання Coral ізраїльської компанії Tadiran Telecom, що складається з трьох вузлів, встановлених у різних підрозділах підприємства. Ці платформи з’єднані між собою оптичними каналами зв’язку в єдину систему з забезпеченням резервування серверів. У випадку аварії на одному з трьох серверів абоненти проблемного вузла перереєструються на інший справний сервер – без переривання зв’язку. Обладнання інтегроване з наявними АТС, котрі забезпечують адміністративно-господарський телефонний зв’язок комбінату. Читати повністю.

14:00 23 січня НА ЗАПОРІЖСТАЛІ ПОЧАЛА ПРАЦЮВАТИ ЕВАКУЙОВАНА З АВДІЇВКИ АВТОМОБІЛЬНА ТЕХНІКА

До автопарку Запоріжсталі приєдналися вісім одиниць автомобільної техніки, евакуйованої з Авдіївки. Першою чергою це важка техніка – автогідропідіймач, трактор, вилкові навантажувачі, трактор-екскаватор, а також автокран і самоскиди. Частина техніки доїхала в досить поганому стані. Машини постраждали під час обстрілів, були посічені уламками, з вибитими шибками. Зараз триває їх ремонт, тож поки що не всі вони стали до роботи. Наразі автогідропідіймач використовується на Запоріжкоксі для виконання ремонтних робіт на висоті. Ще одна машина – вилковий навантажувач вантажністю 3,5 тонни – у цеху гарячої прокатки, використовуватиметься для переміщення вогнетривів при ремонті нагрівальних колодязів. Другий такий навантажувач готується приступити до вантажно-розвантажувальних робіт в управлінні підготовки виробництва. Трактор буде залучений до перевезення вантажів, необхідних для виконання технічного обслуговування обладнання комбінату. Також один з автосамоскидів уже працює в цеху шлакоперероблення на відвалах. Читати повністю.

12:00 23 січня ЗИМА З ТЕПЛОМ: МЕТІНВЕСТ НЕВПИННО ПЕРЕДАЄ ОБОРОНЦЯМ І ЦИВІЛЬНИМ ПІЧКИ ТА ТВЕРДЕ ПАЛИВО

Задовго до настання зими Група Метінвест почала виготовляти мобільні печі, які можна встановлювати в окопах та укриттях. Їх постачали військовим на передову, бригадам ТРО, жителям прифронтових містечок, де війна зруйнувала мережу комунікацій. Ця робота триває й досі, адже попереду ще кілька холодних місяців. Окрім засобів обігріву, компанія надає захисникам і цивільним паливо – вугілля та дрова. Щоб зробити якомога більше буржуйок, Метінвест дає метал організаціям та підприємствам-партнерам, котрі теж можуть виготовляти польові грубки. З початку повномасштабного вторгнення Метінвест-СМЦ безплатно передав їм понад 100 тонн сталевих листів. Підприємства Групи також виготовляють металеві пічки. Наприклад, спеціалісти Запоріжжя, Кам’янського, Кривого Рогу та Покровська разом виготовили майже 3200 буржуйок. Майстри Метінвест-СМЦ зробили більш як 200 грубок. Читати повністю.

10:00 23 січня МЕТІНВЕСТ ПЕРЕДАВ ВАЖЛИВИЙ ВАНТАЖ ЗАХИСНИКАМ БАХМУТА

На передовій іде запекле протистояння за кожен сантиметр української землі, тому підрозділи постійно потребують спорядження для ведення бою. Нещодавно Метінвест передав захисникам Бахмута десять триног для мінометів. До кінця січня бійці отримають ще 20 триног. Також військовим відправили 100 бронежилетів. Тактичне приладдя й захисна амуніція надається за мілітарною ініціативою Сталевий Фронт Ріната Ахметова. Воїни запевняють: спорядження вкрай необхідне та своєчасне, адже за місто тривають гарячі сутички. «Після кожного прильоту бронежилети, зброю, триноги січе уламками снарядів, тож нерідко вони стають «непридатними» для подальшої служби. Саме тому дуже важливо вчасно отримувати нове спорядження, щоб ні на мить не зупинятися та просуватися вперед у боротьбі за нашу Україну», – каже військовослужбовець ЗСУ з позивним Борода. Читати повністю.

19:00 20 січня ВОЛОДИМИР КОЗЛОВ: «ЗНОВУ ПОЧИНАЮ ЖИТТЯ З ЧИСТОГО АРКУША І ВІРЮ В УКРАЇНУ»

До повномасштабної війни Володимир Козлов працював вогнетривником у Метінвест-Промсервісі. Через війну чоловік залишив рідний Маріуполь. Ішов пішки разом із двома племінниками. Завдяки Групі Метінвест він зміг працевлаштуватися на підприємство в Запоріжжі. Тут він і планує розпочинати життя з чистого аркуша. Володимир та його племінники отримали допомогу від проєкту Saving Lives у найважчий момент свого життя та дуже вдячні за неї. Як багатьом переселенцям, йому хотілося б повернутись додому, але його «вдома» більше немає, а рідне місто під окупацією. Читати повністю.

17:00 20 січня БІЙЦІ ГУР ОТРИМАЛИ СЕЗОННУ ДОПОМОГУ ВІД МЕТІНВЕСТУ ВАРТІСТЮ ПОНАД 10 МЛН ГРН

Співпраця Головного управління розвідки та Групи Метінвест – одна з найтриваліших. У межах мілітарної ініціативи Сталевий Фронт Ріната Ахметова компанія постачає розвідникам амуніцію, техніку, автівки та спецобладнання. Взимку до традиційних запитів додалися сезонні потреби, тому цього разу, окрім 20 дронів, бійці отримали 35 генераторів, 30 потужних акумуляторів EcoFlow, по 300 комплектів зимової форми й термоодягу та 50 пар тактичного взуття Lowa. Усе коштувало понад 10 млн грн. Військові ГУР зараз знаходяться в найбільш гарячих точках – це Соледар і Бахмут, тож цей вантаж піде в місця запеклого протистояння ворогу. Читати повністю.

15:00 20 січня ПІДТРИМКУ ВІД «РЯТУЄМО ЖИТТЯ» ОТРИМАЛИ МАЙЖЕ 400 ТИСЯЧ УКРАЇНЦІВ

Завдяки гуманітарному проєкту «Рятуємо життя», створеного Групою Метінвест у координації з Фондом Ріната Ахметова, допомогу отримали 392 234 людини в різних куточках України. За одинадцять місяців війни команді проєкту вдалося налагодити ефективну систему постачання допомоги з гуманітарних хабів у Польщі до розподільчих центрів у Запоріжжі, Кривому Розі, Кам’янському та Дніпрі. Вже звідти вантажі відправляються в населені пункти, де вони найбільше потрібні. Зокрема, на прифронтові та деокуповані території, а також у міста присутності Метінвесту, які стали прихистком для тисяч вимушених переселенців. Основним напрямком підтримки від «Рятуємо життя» є забезпечення українців продуктами, засобами гігієни й іншими речами першої потреби. Читати повністю.

13:00 20 січня КАМЕТСТАЛЬ ВІДВАНТАЖИВ ПЕРШУ ЦЬОГОРІЧНУ ПАРТІЮ СУЛЬФАТУ АМОНІЮ

Сульфат амонію виробляють у цеху вловлювання хімічних продуктів коксування. Цей кристалічний продукт використовується як добриво в сільському господарстві. Цілодобовий процес виробництва й відвантаження цієї супутньої продукції в сульфатному відділенні ЦУХПК забезпечують змінні бригади. У січні, вперше після вимушеного простою коксохімічного виробництва, Каметсталь відвантажив 65 тонн сульфату амонію вітчизняним аграріям. Торік комбінат відвантажив 4857 тонн цього продукту. Цьогоріч постачання стороннім споживачам триває. Читати повністю.

11:00 20 січня ЗАПОРІЗЬКІ ПІДПРИЄМСТВА МЕТІНВЕСТУ ВИГОТОВЛЯЮТЬ БУРЖУЙКИ ЗА ОСОБЛИВОЮ ТЕХНОЛОГІЄЮ

Буржуйки, які виготовляють на запорізьких підприємствах Метінвесту, не зовсім звичайні. Спеціалісти поліпшили конструкції типових пічок, беручи до уваги сучасні запити й потреби їх отримувачів. Новинки невибагливі до місця розташування й палива, віддають тепло одразу після розпалювання, здатні швидко обігріти приміщення площею до 50 квадратних метрів, бліндаж чи мобільне укриття. А ще печі, виготовлені зі сталі Метінвесту, ліпші за серійні аналоги, бо їх роблять з металу завтовшки 3-6 мм, тоді як на побутові буржуйки йде двоміліметровий лист. Залежно від моделі, на одну пічку потрібно від 50 до 80 кг металу. Читати повністю.

19:00 19 січня БАГАТОДІТНІ РОДИНИ КРИВОРІЖЖЯ ТА КІРОВОГРАДЩИНИ ОТРИМАЛИ ГУМАНІТАРНУ ДОПОМОГУ ВІД «РЯТУЄМО ЖИТТЯ»

Гуманітарний проєкт «Рятуємо життя», що реалізує Група Метінвест у координації з Фондом Ріната Ахметова, продовжує підтримувати українців в умовах війни. Наразі цільову допомогу отримають 890 багатодітних сімей з шести громад Дніпропетровської та Кіровоградської областей. Пакунки від Метінвесту великі родини отримують не вперше, адже вони входять до вразливих категорій населення. Проте цього разу продуктовий набір дадуть кожному члену багатодітної сім’ї. У коробці – базові харчі: пшеничне борошно, крупа, макарони, цукор, згущене молоко, олія, рибні та м’ясні консерви. Вмісту одного пакунка вистачить для повноцінного харчування дорослої людини протягом тижня. Загалом підготовано приблизно 3500 таких наборів. Читати повністю.

17:00 19 січня ПСИХОЛОГИ СЕРВІСУ «МЕТІНВЕСТ – РАЗОМ!» ПРОВЕЛИ ПОНАД 2300 КОНСУЛЬТАЦІЙ

Сервіс психологічної підтримки «Метінвест – разом!» більш як 10 місяців допомагає співробітникам Метінвесту та їхнім рідним керувати своїми емоціями і зберігати психологічну стійкість. Можливістю отримати безплатну індивідуальну консультацію психолога вже скористався 321 співробітник. Отримавши дієву допомогу, багато хто з них радив і своїм близьким звернутися до психологів «Метінвест – разом!». Багато користувачів сервісу не обмежуються однією консультацією. Деякі метінвестівці зустрічалися з психологом онлайн уже понад 50 разів. Найчастіше послугами психологічної підтримки користуються співробітники віком від 31 до 50 років і жінки (72%). За останній місяць найчастішими запитами до психологів були стосунки з оточенням, у парі, між батьками та дітьми, а також робота з емоціями, психологічною травмою та посттравматичним стресовим розладом. Читати повністю.

15:00 19 січня ПОНАД 8 000 СПІВРОБІТНИКІВ КАМЕТСТАЛІ ТОРІК ПРОЙШЛИ ПІДГОТОВКУ ТА ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ

Тематика курсів відповідає потребам підприємства та поточній ситуації, у якій живе і працює підприємство. Успішно реалізовано проєкт «Академія гідравліка», у ході якого спеціалісти навчалися працювати з новітнім гідравлічним устаткуванням. Молодь освоює всі мудрощі робітничих професій, які зараз потрібні на ринку праці. Навчаються також і переселенці з міст, де ведуться активні бойові дії, щоб люди могли здобути нові спеціальності та продовжити роботу на металургійному комбінаті в Кам’янському. А ще каметсталівці та їхні діти вчаться й підвищують свою кваліфікацію в першому недержавному гірничо-металургійному університеті Метінвест Політехніка. Постійно проходять навчання та підвищують кваліфікацію спеціалісти газорятувальної служби підприємства. Читати повністю.

13:00 19 січня ДИРЕКЦІЯ З ТРАНСПОРТУ МЕТІНВЕСТ ПОКРОВСЬКВУГІЛЛЯ ПРИДБАЛА ГЕНЕРАТОР ДЛЯ АВТОКОЛОНИ № 4

Колектив автоколони №4 – це підрозділ Дирекції з транспорту, який виконує виробничі завдання на ЗФ «Свято-Варваринська». Під час аварійних відключень електроенергії фабрика не працює, отже у вимушеному простої знаходяться й транспортники. Оскільки умови праці на цій дільниці наближені до польових (відсутні стаціонарні споруди для ремонтної зони та адмінбудівля), треба було подбати про комфорт робітників. Генератор має потужність 5 кВт, цього замало, щоб виробляти достатньо електроенергії для забезпечення автономної роботи авторемонтної майстерні, але цілком вистачить, щоб людям було тепло. Такий собі пункт незламності, де можна підзарядити гаджети, випити гарячого чаю, прийняти душ після закінчення зміни. За допомогою устаткування можна обігріти побутове приміщення, де знаходиться роздягальня, душова, куточок для приймання їжі, місце для відпочинку тощо. Читати повністю.

11:00 19 січня НЕЗЛАМНА МАМА НАТАЛЯ ВЛАДИКІНА: ЗАЛИШИЛА СВОЄ СЕРЦЕ В РІДНОМУ МАРІУПОЛІ

У рідному Маріуполі Наталя мала щасливе життя та домівку своєї мрії: затишну квартиру після ремонту з новими меблями та технікою залишилося тільки прикрасити шторами. Через війну її родина покинула місто. Стабілізувати емоційний стан після пережитого пекла воєнних дій допоміг проєкт «Незламна мама». Протягом трьох тижнів жінка проходила реабілітацію в тихому куточку поблизу Чернівців. «Дуже щаслива, що завдяки компанії Метінвест приєдналася до цього проєкту. Це стало дійсно перезавантаженням для мене. Заняття з психологами допомогли подолати стрес після пережитого, до того ж я обожнюю творчість, тому арттерапевтичні майстер-класи також пішли на користь. Адже нам усім потрібні сили, ми маємо триматись до перемоги. Мріємо про вільний Маріуполь та віримо, що одного дня повернемося в рідне місто, де залишили своє серце», – висловила сподівання Наталя Владикіна. Читати повністю.

18:30 18 січня ВОЛОНТЕРИ МЕТІНВЕСТУ ПРИВОЗЯТЬ ОБОРОНЦЯМ ПАКУНКИ З ФРУКТАМИ Й ОКОПНИМИ СВІЧКАМИ

Волонтери Запоріжсталі вже не вперше надають допомогу військовослужбовцям ЗСУ та теробороні. Активісти системно тримають зв’язок із працівниками комбінату, які долучилися до лав Збройних сил і сьогодні захищають нашу батьківщину на фронті. Волонтери збирають необхідні речі за запитом і самостійно доставляють їх захисникам. Днями молодіжка вкотре передала військовим пів сотні окопних свічок, печиво, згущене молоко, консерви й медикаменти. Допомогу цього разу отримали захисники 55-ої бригади ЗСУ. Крім того, до роти «Степових вовків» волонтери відправили кавери для шоломів і бафи. На позиції військових у Покровський район також направили окопні свічки, маскувальні сітки та фрукти. Читати повністю.

16:40 18 січня УНІКАЛЬНИЙ КРАН З АВДІЇВСЬКОГО КОКСОХІМУ ПРОДОВЖУЄ ПРАЦЮВАТИ НА КАМЕТСТАЛІ

Потужний кран з АКХЗ отримав друге життя на Каметсталі й уже виконує складні виробничі завдання в підрозділах комбінату. Щоби зберегти техніку Авдіївського коксохімічного заводу, який знаходиться під постійними обстрілами ворога, її доправляють на активи Метінвесту, які наразі працюють. 30-тонна машина, оснащена за останнім словом техніки, здатна підняти й перемістити вантаж, вага якого втричі перевищує власну – до 110 тонн. Довжина стріли сягає 40 метрів. При своїх разючих характеристиках кран напрочуд маневрений, має порівняно невеликі габарити і навіть може рухатися майже боком, тож здатен заїхати в будь-яку потрібну точку. На Каметсталі велетень допомагатиме спеціалістам проводити капітальні ремонти, пов’язані з необхідністю підіймати великі вантажі на висоту. Наприклад, це потрібно при проведенні робіт на коксових печах, у доменному цеху та на інших об’єктах металургійного виробництва. Читати повністю.

15:00 18 січня ПЕРЕСЕЛЕНКУ З ВОЛНОВАХИ ПІДТРИМУЄ ХОБІ ТА УЛЮБЛЕНА РОБОТА В ШУ «ПОКРОВСЬКЕ»

Машиністка козлового крана дільниці насосних, компресорних та кранових установок ШУ «Покровське» Любов Шишкова – натура творча. Після роботи вона знаходить час не лише для відпочинку, а й для улюбленого захоплення – в’язання. Жінка зізнається, що улюблене заняття для неї – це ще й допомога від стресу та болісних спогадів. Війна забрала в родини Любові Тимофіївни те, що здобувалося роками: улюблену роботу, рідну домівку, яка знаходилась у Волноваському районі, і все, що в ній було. Навесні сім’я почала будувати нове життя в мирному Покровську. Разом із донькою Іриною пані Люба влаштувалася працювати в шахтоуправління «Покровське». Зараз жінка застосовує свою майстерність на великому сучасному підприємстві та вдячна шахтоуправлінню і Групі Метінвест за постійну турботу й увагу. Читати повністю.

13:00 18 січня ОХОРОНА ПРАЦІ НА ЗАПОРІЖСТАЛІ: ПІДСУМКИ ТА ПЛАНИ

На комбінаті Запоріжсталь безпека на виробництві була й залишається пріоритетним напрямом, а після початку повномасштабної війни вона набула нового значення. Щоб убезпечити працівників і мінімізувати ризики наслідків воєнної агресії РФ, на підприємстві запроваджені нові вимоги охорони праці, які відповідають викликам часу. Крім того, не припинялася робота з підвищення рівня культури безпеки, зі зниження ризиків на робочих місцях і вдосконалення роботи проєктів з охорони праці. Про підсумки роботи з охорони праці надважкого 2022 року та плани на 2023 розповідає директор з охорони праці, промислової безпеки та екології Запоріжсталі Олег Астаф’єв. Читати повністю.

11:00 18 січня У ШУ «ПОКРОВСЬКЕ» ЗАВЕРШИЛИ МОНТАЖ І НАЛАГОДЖЕННЯ НОВОЇ ТЕХНІКИ

Нова техніка прийшла ще перед війною, але не встигла показати себе у справі. З метою безпеки буронавантажувальні машини розібрали на основні вузли й відправили на зберігання до Дніпропетровської області. Згодом стало зрозуміло, що обставини на фронті дозволяють повноцінно працювати, а отже необхідно нарощувати темпи проходки, бо країні дуже потрібне вугілля для оборони. Багатофункціональні прохідницькі машини кардинально відрізняються від своїх застарілих попередників за технічними характеристиками. Це дозволяє використовувати техніку більш ефективно. Машини прості в обслуговуванні, у майбутньому це прискорить технічні огляди й ремонти, коли буде потреба. Зараз дві буронавантажувальні машини БПР уже вирушили на допомогу прохідникам. Техніку будуть застосовувати на повітроподавальному хіднику блоку 6/1. Читати повністю.

18:20 17 січня ПОНАД 16 000 БАГАТОДІТНИХ РОДИН ОТРИМАЮТЬ ПРОДУКТОВІ НАБОРИ ВІД МЕТІНВЕСТУ

У межах гуманітарного проєкту «Рятуємо життя», що Метінвест реалізує в координації з Фондом Ріната Ахметова, компанія направить майже 50 000 продуктових наборів багатодітним родинам, які мешкають у Кривому Розі, Запоріжжі, Кам’янському, а також в окремих територіальних громадах Запорізької, Дніпропетровської та Донецької областей, включно з містами, де зараз ведуться найзапекліші бої і де така продовольча допомога необхідна. Продуктові набори отримають родини з трьома та більше дітьми. Видача першої партії відбудеться вже цього тижня. Кожен пакунок містить приблизно 8 кг продуктів: борошно, цукор, макарони, консерви, соняшникова олія. Сформовані волонтерами Метінвесту, вони відправляються з розподільчих центрів у Запоріжжі, Кривому Розі та Кам’янському до 70 різних територіальних громад. Безпосередньою видавати багатодітним родинам будуть місцеві управляння соціального захисту населення. Читати повністю.

16:40 17 січня НА КАМЕТСТАЛІ РЕАЛІЗУВАЛИ ПРОЄКТ З ПІДВИЩЕННЯ ГАЗОВОЇ БЕЗПЕКИ

Фахівці газового цеху Каметсталі розробили та втілили в життя пропозицію, спрямовану на безпечну роботу газопроводу доменного газу в умовах дефіциту електропостачання. Нагальність цього ноу-хау довів торішній блекаут. Ідея була започаткована наприкінці листопада – після вимушеного зупинення комбінату через повне знеструмлення внаслідок масованої ворожої атаки на Україну. Вона розроблена в межах Системи подання пропозицій і полягає в тому, щоб підтримувати надлишковий тиск у газопроводі доменного газу за умови одночасного зупинення доменних печей і киснево-компресорного цеху. Спеціалісти ККЦ першими серед підприємств Групи Метінвест почали заміщувати нестачу доменного газу в газопроводі парою, яку стабільно виробляє теплоелектроцентраль, оскільки входить до складу енергетичного острова комбінату. У такий спосіб навіть у разі тимчасового зупинення доменних печей і відсутності виробництва азоту ми можемо підтримувати безпечне функціонування газопроводу доменного газу й уникнути аварійних ситуацій. Читати повністю.

14:30 17 січня НА КРИВОРІЗЬКИХ ПІДПРИЄМСТВАХ МЕТІНВЕСТУ ТРИВАЄ ВИДАЧА ТЕПЛИХ РЕЧЕЙ ДЛЯ МОБІЛІЗОВАНИХ

Напередодні Нового року в гуманітарному хабі на Центральному ГЗК було надзвичайно багато роботи. Волонтери збирали пакунки для мобілізованих колег і відразу партіями віддавали на інші криворізькі підприємства компанії. У кожному комплекті – натільна термобілизна, термошкарпетки, тепла балаклава, рукавички на флісі та фольговані устілки. Для зручності речі спаковані у спеціальний рюкзак. Загалом з гуманітарного хабу ЦГЗК відвантажено вже понад 2 000 комплектів. Зі складів пакунки теплого одягу забирали представники цехів. У всіх структурних підрозділах підприємств турбуються про колег, які зараз воюють на фронті, підтримують зв’язок з ними та їхніми родинами. У максимально короткі терміни та в різний спосіб необхідні речі передавали воїнам. Найчастіше за речами приходили батьки та дружини захисників. Читати повністю.

13:20 17 січня МЕТІНВЕСТ ПОЛІТЕХНІКА: ЦИФРИ ТА ФАКТИ

12:00 17 січня МОЛОДІ ФАХІВЦІ ЗАПОРІЖСТАЛІ СТАЮТЬ ДО ЛАВ ВОЛОНТЕРІВ

Денис Ємець працює в цеху холодної прокатки Запоріжсталі вже майже півтора року. Під час війни волонтерство стало для нього, як і для багатьох, способом зробити внесок у допомогу українцям. Щодня разом із колегами він сортує одяг для переселенців, допомагає мешканцям шелтеру освоїтися на новому місці, а також робить окопні свічки для воїнів ЗСУ. Наразі Денис віддає всього себе волонтерству. Попри втому, мотивація не дає електромонтеру зупинитися. «У нас дуже дружний колектив. Ми підтримуємо одне одного і працюємо злагоджено, бо кожен, хто приходить до нашого гуманітарного штабу, потребує допомоги, спілкування й розуміння. І насамперед від нас залежить, чи отримає людина підтримку», – каже Денис. Читати повністю.

11:00 17 січня У ШУ «ПОКРОВСЬКЕ» ПРОДОВЖУЄТЬСЯ РЕАЛІЗАЦІЯ ПРОГРАМИ АВТОМАТИЗАЦІЇ КОНВЕЄРНИХ ЛІНІЙ

Один із важливих етапів програми – переведення живильників у роботу в автоматичному режимі. Живильник – важливий агрегат, який контролює роботу транспортної лінії, розподіл гірничої маси та рівень завантаженості на конвеєрі. Наразі в шахтоуправлінні їх використовується 29 одиниць. Більш як половина з них переведена в режим часткової автоматики, три агрегати працюють повністю автоматично, без присутності людини. Завдання полягає в тому, щоб у повному обсязі забезпечити автономну роботу обладнання. Втілити цей проєкт планують до кінця 2023 року. Паралельно на дільницях конвеєрного транспорту розширюється і програма встановлення відеоспостереження. Це невіддільна частина впровадження системи автоматизації, адже саме завдяки відеокамерам відбувається контроль за роботою техніки, переведеної в режим автоматизації. Читати повністю.

19:40 16 січня ОЛЬГА ФІЛІПЕНКО: «ВІЙНА ОБНУЛИЛА УСІ ЗДОБУТКИ, ТА Є ЖИТТЯ – А ОТЖЕ БУДЕ І ВСЕ ІНШЕ»

Опинившись під градом ракет у Волновасі, Ольга Філіпенко одразу зрозуміла, що треба рятувати своїх дітей, вивезти їх у безпечне місце. Такого жорстокого наступу ворогів жінка ніяк не очікувала, хоча, мешкаючи між Донецьком та Маріуполем, ще з 2014 року знала, що таке воєнна агресія росіян. Шлях Ольги до безпеки був довгим і непростим, але вже в Запоріжжі вона досягла своєї мети. Тепер її діти не під масованим ракетним обстрілом, а разом з нею на прогулянці, смакують солодощі, які жінка отримала разом з гуманітарним набором у межах проєкту Saving Lives. Що буде далі, Ольга точно не знає. Єдине, в чому впевнена – у перемозі. А після неї, разом із родиною, хоче жити, працювати та відбудовувати те тихе та мирне життя, яке в них було до повномасштабного вторгнення. Читати повністю.

17:30 16 січня МЕТІНВЕСТ – ОПОРА УКРАЇНИ: ГОЛОВНЕ ЗА 9 – 15 СІЧНЯ

Коли ворог руйнує і завдає невимовного болю, ми тримаємося за надійні опори. Сім’я та друзі, робота, віра в Україну та її захисників. Власне, зараз уся країна перетворилася на суцільний центр підтримки одне одному. Це дозволяє вистояти навіть у найтемніші дні. Група Метінвест теж є важливою частиною цієї загальноукраїнської «тримальної конструкції». Компанія надає допомогу людям, яких зачепила війна; забезпечує військових амуніцією, технікою та найкращим обладнанням; дбає про розвиток підприємств і їх команд. Ми зібрали 10 фото, щоб нагадати головні новини тижня, що минув. У добірці – про виробництво, підтримку ЗСУ та мирних українців. Переглянути дайджест.

16:00 16 січня МОБІЛІЗОВАНІ ЗАПОРІЖСТАЛІВЦІ ДЯКУЮТЬ ПІДПРИЄМСТВУ ТА МЕТІНВЕСТУ ЗА ТЕПЛІ ПОДАРУНКИ

Працівники Запоріжсталі, які сьогодні захищають Україну на фронті, системно отримують допомогу від комбінату і Групи Метінвест. Підприємство забезпечує військовослужбовців необхідними засобами індивідуального захисту, теплим одягом і підтримує з ними постійний зв’язок. «На своєму досвіді впевнився, що комбінат не стоїть осторонь від потреб співробітників, зокрема, тих, хто став до лав ЗСУ. Я захищаю Україну у Збройних силах і нещодавно отримав від Запоріжсталі комплект теплого одягу. Я дуже вдячний за таку турботу. Зима – важкий сезон для військових: сніг, холод, морози – люди перемерзають і хворіють. Тому тепла форма дуже на часі для нас. Вона допоможе зберегти тепло в холоди, а відтак і здоров’я, щоб продовжувати захищати наші землі від окупантів», – зазначив електрогазозварювальник енергослужби мартенівського цеху Запоріжсталі, мобілізований до ЗСУ. Читати повністю.

15:00 16 січня РІНАТ АХМЕТОВ ЗАПУСКАЄ ПРОЄКТ «СЕРЦЕ «АЗОВСТАЛІ»

Акціонер Групи Метінвест Рінат Ахметов ухвалив рішення про запуск проєкту «Серце «Азовсталі». Ініціатива покликана допомогти захисникам Маріуполя та сім’ям загиблих воїнів. На проєкт буде виділено 1 млрд гривень. Ці кошти спрямують на різні потреби – від лікування, психологічної допомоги, протезування до реалізації цільових запитів. Текст заяви президента FC SHAKHTAR щодо трансферу Михайла Мудрика та запуску проєкту «Серце «Азовсталі» читайте за посиланням.

11:00 16 січня ЗАКОХАТИСЯ В МЕТАЛУРГІЮ: ПРАЦІВНИК ЗАПОРІЖСТАЛІ ВИЗНАЧИВСЯ З ФАХОМ ЩЕ В ДИТИНСТВІ

Під час повномасштабного вторгнення частина працівників Запоріжсталі Групи Метінвест пішла на фронт, а частина – тримає економічний фронт на підприємстві, підвищуючи обороноздатність країни. Один із фахівців, який що робить свій внесок в підтримку української економіки, – оператор поста управління стану цеху гарячої прокатки Дмитро Савощенко. Він прийшов на комбінат у 2010 році, одразу після закінчення металургійного технікуму. А вперше потрапив на підприємство ще в дитинстві, коли прийшов на роботу до батька. «Мій дід працював на Запоріжсталі в аглоцеху, батько – у цеху гарячої прокатки електромонтером, мати працює в лабораторії. У нас ціла династія запоріжсталівців, тож можна сказати, що я пішов батьківською стежкою», – розповідає Дмитро. Читати повністю.

19:00 13 січня «МАРІУПОЛЬ – ЦЕ УКРАЇНА. РІДНУ ДОМІВКУ БАЧИМО УВІ СНІ», – ПЕРЕСЕЛЕНЕЦЬ ВОЛОДИМИР БАХОВ

Володимир Бахов – переселенець із Маріуполя. До Кривого Рогу разом з родиною приїхав на початку повномасштабної війни в Україні. Усе життя працював на Азовсталі. Після виходу на пенсію опікувався онуками, займався садівництвом і городництвом. Володимир згадує, як саме для нього почалася повномасштабна війна. «Вранці 24 лютого увімкнув телевізор і побачив повідомлення про російське вторгнення. Вже о пів на п’яту почалось бомбардування міста. Рашисти ж були зовсім близько, за 15 кілометрі від нас, і чекали команди. Я не вірив, що буде війна. А потім почалось… Після 8 березня почали скидати на центр міста фосфорні бомби. Усі, у кого вцілів транспорт, почали виїжджати з міста. І ми швидко зібрались у дорогу. Нас було п’ятеро – я з дружиною, син, невістка та онук. У Кривому Розі нас зустрів товариш сина. У нього велика родина, а мама мешкає в Глеюватці. От ми й вирішили, що там, на природі, нам з дружиною буде краще», – розповів Володимир. Читати повністю.

17:20 13 січня КАМЕТСТАЛЬ ВІДНОВИВ ВИПУСК КОКСУ ПІСЛЯ БЛЕКАУТУ

На початку нового року в коксовому цеху комбінату відновили роботу коксові батареї № 1 та № 5 і розпочали виробництво доменного коксу. У період вимушеного простою спеціалісти підрозділу системно готували устаткування до відновлення роботи. Один з важливих етапів – підготовка до введення в експлуатацію обладнання, евакуйованого на Каметсталь з Авдіївського коксохімічного заводу (АКХЗ), який знаходиться в холодній консервації через бойові дії. На металургійному комбінаті реалізували проєкт, спрямований на доставлення та підготовку до роботи в коксохімічному підрозділі вагона гасіння, який раніше експлуатувався на АКХЗ. Обладнання призначене для транспортування гарячого коксу після його видачі з камер коксування на дільницю гасіння й далі – на дільницю сортування, де проводиться розподіл коксу за фракціями. Читати повністю.

15:30 13 січня У 2022 РОЦІ ЗАПОРІЖСТАЛЬ ПЕРЕДАВ ЛІКАРНЯМ УКРАЇНИ ПОНАД 1300 ТОНН МЕДИЧНОГО КИСНЮ

Від початку повномасштабної війни в Україні обсяги постачання кисню й географія допомоги розповсюдження суттєво зменшилися через військові дії. У середньому відвантаження кисню складало 70 тонн на місяць. Найбільшими його споживачами у 2022 році були Запорізькі міські лікарні та обласна інфекційна лікарня. Загалом протягом 2022 року комбінат Запоріжсталь Групи Метінвест безплатно передавав життєво необхідний кисень 14 лікарням Запорізької, Дніпропетровської та Донецької областей. Медичний кисень використовують за важкого перебігу хвороб органів дихання, для лікування серцевої недостатності й отруєнь, операційного наркозу. Кисневу терапію використовують також для подолання COVID-19. При лікуванні одна тонна кисню закриває потреби приблизно 100 пацієнтів. Читати повністю.

13:50 13 січня У ШУ «ПОКРОВСЬКЕ» ПОЧАЛОСЯ ПРОФЕСІЙНЕ НАВЧАННЯ ДЛЯ ПРАЦІВНИКІВ ДОПОМІЖНИХ ДІЛЬНИЦЬ

Необхідність розпочати навчальні курси за професією гірник очисного забою виникла у зв’язку з майбутнім розширенням робіт на видобувних дільницях підприємства. Сьогодні за навчальними партами відділу навчання та розвитку персоналу почали опановувати навички професійної майстерності 43 працівники. Три з половиною місяці їм знадобиться для того, щоб отримати нову професію та розпочати роботу в шахтоуправлінні вже як гірники очисного забою. За час навчання працівники пройдуть півторамісячний теоретичний курс, після чого на кожного з них чекає сорок днів виробничої практики учнем гроз. Навчальний курс для гірників проходить без відриву від основної роботи за вільним і зручним графіком. Читати повністю.

12:00 13 січня МЕТІНВЕСТ ПЕРЕДАВ НА АВДІЇВСЬКИЙ НАПРЯМОК СУЧАСНІ ДРОНИ

У межах мілітарної ініціативи Сталевий Фронт Ріната Ахметова Група Метінвест продовжує підтримувати захисників, які боронять країну. Днями на Авдіївський напрямок компанія передала чергову партію допомоги – чотири дрони для українських розвідників. Маленька професійна «пташка» допомагає дізнатися наміри противника та врятувати життя захисникам України. Такі БПЛА коригують роботу артилерії та підтримують піхоту під час виконання воєнних завдань. У кожній коробці повний комплект: планшет-контролер, акумулятори, зарядне, підсвічувачі. Дрони оснащені потужними камерами та двома каналами зв'язку, а ще тепловізором. Міцний корпус зроблений з карбону. Читати повністю.

11:00 13 січня ТЕТЯНА ЮДІНА: «НЕ ЗВИКЛА СИДІТИ. ХОЧУ ШВИДШЕ ОТРИМАТИ ПРОТЕЗ І СТАТИ НА НОГИ»

До війни Тетяна Юдіна мешкала разом із донькою Юлією, співробітницею Авдіївського коксохімічного заводу, у селі Орлівка, що поблизу Авдіївки. Коли почалися обстріли, Юлія з дитиною виїхала до Кривого Рогу, а Тетяна не захотіла полишати домівку. 16 жовтня у будинку зникло світло, тож Тетяна разом із сусідами вийшла надвір перевірити електрику. Аж раптом на її подвір’я прилетів ворожий снаряд. Жінка дістала поранення голови, плеча й ніг. У лікарні в Мирнограді жінка перенесла операцію з ампутації лівої ноги на рівні гомілки. Юлії зателефонували колеги з Авдіївського коксохіму, коли дізналися про поранення мами. Так Тетяна потрапила до програми протезування від гуманітарного проєкту «Рятуємо життя» та Проєкту підтримки протезування в Україні. Читати повністю.


19:40 12 січня УЧАСНИКУ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ІВАНУ БАБЧЕНКОВУ ПЕРЕЖИТИ ВІЙНУ В УКРАЇНІ ДОПОМАГАЄ «РЯТУЄМО ЖИТТЯ»

Івану Бабченку – за 90 років. Коли почалася Друга світова, його село зайняли окупанти. Чоловік розповідає, як він з товаришами підкладав на колії різні предмети, щоб ускладнити рух німецьких потягів. Зрештою вороги дізналися про це і всіх хлопців забрали до концтабору в Польщу. На Донбас чоловік потрапив уже після війни, адже старший брат працював тут на шахті. Пан Іван теж став гірником і пропрацював під землею 40 років та ще 10, коли вже вийшов на пенсію. Тут одружився з учителькою української мови. І вже 65 років у цій родині постійно лунають українські вірші й пісні. Про те, що знову почалася війна, подружжя дізналося з телевізора. Пенсіонер та ветеран Другої світової досі не може повірити, що доводиться ще раз переживати ті страшні часи. Шкодує, що зруйновано красиві українські міста, і має лише одне бажання – дожити до нашої перемоги. Читати повністю.

18:00 12 січня У 2022 РОЦІ НА КАМЕТСТАЛІ ВИКОНАЛИ 80 КАПІТАЛЬНИХ РЕМОНТІВ ОБЛАДНАННЯ

У 2022 році на Каметсталі виконали 80 капітальних ремонтів у виробничих підрозділах. Серед найважливіших: капремонти доменної печі № 9, конвертера № 2, заміна пластинчастого конвеєра агломашини № 12; перекладка камер коксування коксової батареї № 1-біс; перекладка з керамонаплавленням опалювальних простінків коксової батареї № 5; капремонт повітронагрівача № 3 дев’ятої доменної печі; відновлення нагрівальної печі та прокатних клітей стана 400/200, а також бунтової, сортової та сліттингової ліній на цьому ж прокатному стані; капремонти котельного агрегату № 10 і турбоповітродувки № 16 у теплоелектроцентралі підприємства, а також машини безперервного лиття заготовок № 1 та установки «піч-ківш» № 1 у конвертерному цеху. Для стабільного забезпечення залізничними перевезеннями основних підрозділів комбінату відновлювали залізничні колії. Читати повністю.

16:00 12 січня МЕТІНВЕСТ ПЕРЕДАВ УКРАЇНСЬКИМ ЗАХИСНИКАМ 1000 СУЧАСНИХ ДРОНІВ

Щоб підтримати та зміцнити обороноздатність армії, Метінвест з перших днів повномасштабної війни налагодив системне постачання дронів на фронт. Їх отримують різні силові підрозділи, але чи не найбільше – Головне управління розвідки Міністерства оборони України. Для цих фахівців безпілотники є буквально очима на передовій, які дозволяють вести військову розвідку. Одна з останніх поставок для ГУР МОУ відбулася наприкінці 2022 року. Тоді розвідники отримали 50 дронів марок Mavic та Autel. Також нещодавно 40 дронів отримала Державна прикордонна служба України. Тепер техніка від Метінвесту допомагатиме прикордонникам боронити рубежі від наступу окупантів. Загалом у межах мілітарної ініціативи Сталевий Фронт Ріната Ахметова Група Метінвест надала українській армії вже 1000 дронів, що слугуватимуть захисникам на фронті. Читати повністю.

14:00 12 січня ВОЛОНТЕРИ ЗАПОРІЖСТАЛІ ПРИВІТАЛИ ДІТЕЙ-ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ З НОВОРІЧНИМИ СВЯТАМИ

Нещодавно волонтери завітали до шелтера в селищі Китайгород на Дніпропетровщині, де проживають зо два десятки родин із тимчасово окупованих територій Донецької області. Для дітей переселенців влаштували новорічну розважальну програму з аніматорами, конкурсами та солодкими подарунками, що надав комбінат Запоріжсталь. Малеча була в захваті від такого новорічного свята: «Було весело. Разом з друзями ми танцювали, співали пісні, водили хороводи. Найбільше сподобалося, що була дуже яскрава ялинка. Це була справжня новорічна казка. Мрію, щоб наступного року ми зустріли свята так само весело, але вже без війни», – розповіла 11-річна Мілена, переселенка з Маріуполя. Читати повністю.

12:00 12 січня МИХАЙЛО НАВАЛОВ: «ПРАГНУ ЖИТИ ПОВНОЦІННО, АДЖЕ СПОДІВАЮСЯ ПОВЕРНУТИСЯ ДО МАРІУПОЛЯ»

52-річний Михайло Навалов усе життя працював на ММК імені Ілліча. Коли почалася війна, чоловік вивіз родину до Полтави. Автівкою повертався назад до Маріуполя, щоб стати до лав ЗСУ. На Володарській трасі чоловік з’їхав на узбіччя, пропускаючи автоколону, і підірвався на міні. Невдовзі лікарня, де перебував Михайло, залишилася без світла, газу й електрики, а потім почалися масовані обстріли. Через брак медикаментів і важкі підвальні умови в чоловіка розвинувся сепсис. На початку квітня окупанти вивезли пацієнтів лікарні до Новоазовська. Звідти Михайла відправили до Старобешевого, де намагалися вилікувати сепсис. Після фільтрації чоловік потрапив до Таганрога. Михайлові вдалося знайти перевізника й виїхати до України через естонський кордон. Повернувшись до родичів у Полтаву, він звернувся до місцевої лікарні. Однак діагноз був невтішний: ногу до коліна довелося ампутувати. Читати повністю.

10:20 12 січня ПОПРИ ВСЕ: METINVEST LEGAL – ПЕРШИЙ ДОСВІД ДЛЯ МОЛОДИХ ЮРИСТІВ

У 2022-му році 25 студентів і випускників профільних навчальних закладів України проходили стажування в Metinvest Legal в умовах війни. Попри все, компанія дала можливість молодим юристам здобути нові знання, попрацювати в складі команд над реальними юридичними кейсами, знайти підтримку та професійні поради в досвідчених юристів Метінвесту. Не стали на заваді робочому процесу навіть тривалі відключення світла та відсутність зв’язку через обстріли ворога. Які емоції від стажування-2022 отримали стажисти й ментори й чому воно стало для кожного учасника особливим, читайте в лонгріді. Переглянути публікацію.

18:00 11 січня ПІВНІЧНИЙ ГЗК ПРОДОВЖУЄ ВІДНОВЛЮВАТИ ВИРОБНИЧІ ПОТУЖНОСТІ ПЕРЕРОБНОГО КОМПЛЕКСУ

На рудозбагачувальній фабриці № 1 Північного гірничо-збагачувального комбінату Групи Метінвест виконують капітальний ремонт трубопроводів системи гідроущільнення обладнання. Трубопроводи гідроущільнення забезпечують стабільне подавання технічної води під тиском на насосне обладнання та вакуумні фільтри для герметизації рухомих вузлів. Попри обмеження електропостачання й інші чинники, викликані війною, ремонтники цеху вже реалізували проєкт на 50% від запланованого обсягу. У планах – відремонтувати на фабриці понад 2000 метрів трубопроводу та замінити запірну арматуру. Загальна сума інвестицій становить більш як 10 млн гривень. Читати повністю.

15:50 11 січня У МЕТІНВЕСТ ПОКРОВСЬКВУГІЛЛЯ ЗМОНТУВАЛИ ТРИМАЛЬНІ МЕТАЛОКОНСТРУКЦІЇ ПОСТІЙНОГО КОПРА ПОВІТРОПОДАВАЛЬНОГО СТОВБУРА №3

До робіт на повітроподавальному стовбурі № 3 фахівці ШУ «Покровське» стали навесні. Підготовка об’єкта відбувалася в декілька етапів. Разом зі спеціалістами Шахтобудівельної компанії проводилася розробка котловану під фундаменти нового копра ППС № 3, паралельно з цим виконувався збір арматурного каркаса фундаментів, після чого ми приступили до влаштування фундаментів загальним об’ємом 216 кубометрів бетону. Наприкінці липня розпочали монтаж тримальних металоконструкцій постійного копра ППС № 3. За шість місяців колектив виконав великий обсяг робіт. Загальна вага металоконструкцій постійного копра склала 255 тонн. Він зібраний з якісних деталей, що були виготовлені на Запорізькому ливарно-механічному заводі. Читати повністю.

13:40 11 січня МИКОЛА БУРЛАКА: «ЧЕКАЮ НА БІОНІЧНИЙ ПРОТЕЗ РУКИ, ЯКУ ВТРАТИВ У ПОЛОНІ»

Вороже бомбардування застало 23-річного маріупольця Миколу Бурлаку неподалік металургійного комбінату Азовсталь, де він працював слюсарем-ремонтником. Унаслідок обстрілу чоловік дістав поранення голови й руки. Микола зміг дійти до свого будинку, там йому надали першу допомогу. Разом з іншою родиною на машині Микола намагався виїхати з Маріуполя. Проте залишити місто чоловіку не судилося: поблизу колишнього дитячого табору «Орлятко» потрапив у полон до чеченців. У лікарні Миколі дістали уламки з голови. Могли врятувати й руку, але не стали. Хлопець просидів чотири дні в якомусь підвалі. Коли почалася гангрена, його відправили до лікарні в Донецьк. Там сказали, що руку врятувати вже не можна. Читати повністю.

11:30 11 січня КРИВОРІЗЬКІ ПІДПРИЄМСТВА МЕТІНВЕСТУ ПРОДОВЖУЮТЬ ВИГОТОВЛЯТИ МОБІЛЬНІ УКРИТТЯ ДЛЯ ЗСУ

У межах міліарної ініціативи Сталевий Фронт Ріната Ахметова на криворізьких промислових майданчиках Групи Метінвест виготовили 40 спеціальних сталевих укриттів. Мобільні споруди відправляють на різні ділянки фронту для захисту військових від ворожих обстрілів та укріплення окопів. Для надійності сховища вкопують на  1,5 метра під землю та додатково перекривають брусами. Збирають конструкції з секторів, кожен з яких важить до 50 кг. Для бійців споруди слугують також польовим житлом, яке захищає від опадів, вітру та морозів. Для комфорту й безпеки спеціалісти компанії вдосконалили конструкцію, враховуючи потреби військових. Внутрішню частину споруди продумали до дрібниць –  тут є відкидні ліжка, розбірна підлога, відсік для зберігання зброї, місце для буржуйки зі спеціальними пристроями для просушування одягу і взуття та запасний вихід. Читати повністю.

10:40 11 січня У ЗАПОРІЖЖІ МЕТІНВЕСТ СТВОРИВ НОВОРІЧНЕ ДИВО ДЛЯ ДІТОЧОК ІЗ РЕАБІЛІТАЦІЙНОГО ЦЕНТРУ

Група Метінвест подарувала новорічне диво для дітей Запорізького центру реабілітації. Завдяки зусиллям компанії в закладі обладнають сенсорну кімнату. Сенсорна кімната – це спеціально організоване середовище, оснащене устаткуванням для стимуляції різних систем сприйняття, зокрема тактильної, слухової, зорової. Функціональний простір навчить дітлахів повноцінно відчувати емоції, адаптуватися до навколишнього життя та глибше сприймати турботу, любов і радість. Щоб реабілітаційний центр докупив необхідне обладнання, Метінвест передав сертифікат на 150 тисяч гривень. Читати повністю.

17:30 10 січня МЕТІНВЕСТ ПЕРЕДАВ ВІЙСЬКОВИМ АВТІВКИ ТА МІЛЬЙОН ЛІТРІВ ПАЛЬНОГО

На початку повномасштабного вторгнення оборонцям передали автомобілі спеціального призначення з підприємств компанії. Це були вантажівки, бульдозери, екскаватори. Їх застосовували для зведення укріплень і будівництва захисних споруд. Невдовзі Метінвест у межах мілітарної ініціативи Сталевий Фронт Ріната Ахметова організував доставлення пікапів, повнопривідних джипів і мікроавтобусів з-за кордону. Також компанія забезпечила військових медиків Головного управління розвідки МОУ 20 «швидкими». Кожна з 312 автівок, відправлених на фронт, пройшла повний техогляд і необхідне обслуговування коштом Метінвесту. Разом з тим Група Метінвест передає на потреби ЗСУ та Сил територіальної оборони пальне. Наразі для заправлення автомобілів і військової техніки оборонцям виділили майже мільйон літрів бензину й ДП. Читати повністю.

16:00 10 січня ІНГУЛЕЦЬКИЙ ГЗК ЗАБЕЗПЕЧИВ УКРИТТЯ ТА ПРОММАЙДАНЧИКИ РЕЗЕРВНИМИ ДЖЕРЕЛАМИ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ

Енергетики ІнГЗК Групи Метінвест провели комплексну перевірку всіх захисних споруд на наявність генераторів і доукомплектували ними спеціальні укриття цехів технологічного автотранспорту й сервісного обслуговування. В укритті рудозбагачувальної фабрики № 1 встановили генератор Stamford потужністю 66 кВт та вагою понад тонну, який дасть можливість виробляти електроенергію і забезпечувати рециркуляцію повітря всередині захисного об'єкта. Завдяки потужній установці енергетики забезпечили стабільне електроживлення вежі одного з мобільних операторів, що покриває зв’язком територію підприємства. Генераторами укомплектували й аварійні бригади цеху мереж і підстанцій та цеху сервісного обслуговування на випадок аварійних відключень через обстріли та руйнування. Читати повністю.

14:20 10 січня ЗАПОРІЖСТАЛЬ ОСВОЇВ ВІСІМ НОВИХ ВИДІВ ПРОДУКЦІЇ У 2022 РОЦІ

За 2022 рік продуктовий портфель гарячекатаної продукції Запоріжсталі поповнився трьома видами рулонного прокату та трьома видами листового прокату, які раніше вироблялись на маріупольських підприємствах Метінвесту. Зокрема, на комбінаті почали випускати гарячекатаний лист товщиною від 8 мм до 120 мм. Також металурги опанували технологію виробництва двох видів холоднокатаного рулонного прокату. Перший – рулон розміром 1,5-2,0 х 1370-1500 мм подвійної маси без зварного шва, який має попит у будівництві й машинобудуванні. Другий – прокат розміром 0,5-0,6 х 1250 мм зі сталей, призначених для подальшого нанесення цинкового покриття. Усього у 2022 році для ключових клієнтів Запоріжсталі відвантажено майже 10 тисяч тонн продукції нового сортаменту. Читати повністю.

12:30 10 січня МЕТІНВЕСТ ПІДТРИМАВ ДІТЕЙ-ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ, ЯКІ ВТРАТИЛИ МАМУ

У Запоріжжі металурги порадували багатодітну родину Бересневих із села Михайлівка Запорізької області. У цій сім’ї виховують п’ятеро неповнолітніх дітей. На жаль, війна забрала в малечі маму й рідну домівку. Мати дітей загинула під час обстрілу, а їхнє рідне село окуповане ворогом. Усіх дітей до Запоріжжя вивіз їхній двоюрідний дядько Олександр. Волонтери Метінвесту подарували для них справжній родинний Новий рік – з ялинкою, подарунками та здійсненням бажань. Від компанії до дітлахів приїхала святкова ялинка з прикрасами, а під нею – подарунки. Сім’я отримала комплекти зимового одягу для кожного, ноутбук, телефони, мікрохвильову піч, мультиварку й великий побутовий набір. Додатково до цих подарунків привезли пральну машину, сушарку та телевізор. Загальна допомога родині від Групи становить 200 тисяч гривень. Читати повністю.

10:40 10 січня СПІВРОБІТНИЦЯ ЗАПОРІЖСТАЛІ ДОПОМАГАЄ ЛЮДЯМ ЗА ПОКЛИКОМ ДУШІ

Дар’я Веремеєнко долучилася до рядів волонтерів молодіжної організації Запоріжсталі навесні минулого року, коли розгортався гуманітарний штаб Метінвесту в Запоріжжі. Відтоді хоробра й сильна духом жінка поєднує основну роботу розподільника робіт на аглофабриці з волонтерством. Каже, що це дає відчуття спокою та умиротворення. «Ми з колегами в гумштабі сортуємо одяг, збираємо набори для переселенців, перебираємо харчові продукти, допомагаємо мешканцям шелтеру й намагаємося підтримати всіх, хто цього потребує. Будь-яка допомога зараз важлива, навіть якщо це кілька днів на тиждень чи кілька годин на добу. З маленьких кроків складається великий шлях до миру, до перемоги», – розповідає Дар’я. Читати повністю.

18:30 09 січня СТУДЕНТИ МЕТІНВЕСТ ПОЛІТЕХНІКИ ЗАПРОПОНУВАЛИ АВТОРСЬКИЙ ПРОЄКТ ПІД ЧАС НАУКОВОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ

Днями студенти першого недержавного гірничо-металургійного вишу взяли участь у науковій конференції «Наука як універсальний інструмент розвитку». Спікерами дискусійних панелей виступили досвідчені бізнес-тренери й науковці інноваційного Холдингу Sikorsky Challenge та Українського фонду стартапів. Під час заходу молоді науковці окреслили вектор розвитку української науки, «ловили» ідеї для стартапів та зазирнули в майбутнє, будуючи плани й шукаючи інженерні проєкти, які б дійсно сприяли галузевому розвитку. Наталя Мирна, студентка освітньої програми «Комп’ютерне конструювання мехатронних систем», виступила на конференції з авторським проєктом, запропонувавши декілька новітніх ідей щодо модернізації аспіраційних установок для дробильної фабрики ЦГЗК. Читати повністю.

16:40 09 січня ЯК МИНУВ 2022 РІК НА ЗЛМЗ

У 2022 році на Запорізькому ливарно-механічному заводі сфокусувалися на забезпеченні підприємств компанії всіма необхідними деталями й важливим обладнанням. ЗЛМЗ освоїв 1114 нових видів послуг і виробництва продукції. Серед найважливіших варто виділити виготовлення бутар для гірничо-збагачувальних комбінатів, доменних і мартенівських фурм, плит із чавуну та фурмених холодильників. Важливим напрямком роботи підприємства стало забезпечення металоконструкціями копра й армування ствола шахти для шахтоуправління «Покровське». Також у 2022 році на ЗЛМЗ продовжили проєкт з модернізації верстатного обладнання. Для збільшення кількості оброблюваних замовлень на горизонтально-розточувальному верстаті виконали капітальний ремонт та оновили програмне забезпечення. Читати повністю.

15:00 09 січня МЕТІНВЕСТ – ОПОРА УКРАЇНИ: ГОЛОВНЕ ЗА 2 – 8 СІЧНЯ

Розпочинаємо 2023 рік з важливих справ, адже на шляху до перемоги не буває маленьких досягнень. Кожна партія спорядження для захисників, кожен гуманітарний вантаж і кожна тонна сталі – це вагомий внесок Групи Метінвест у підтримку України. З першого дня війни ми стали надійною опорою для військових і мирних, медиків та промисловців, переселенців і жителів міст присутності компанії. Що вдалося зробити для країни та її громадян за перший тиждень нового року, покажемо у традиційному фотодайджесті. Переглянути публікацію.

13:00 09 січня ПРОДУКТИ, МЕДИКАМЕНТИ, РЕАБІЛІТАЦІЯ: МАЙЖЕ 375 ТИСЯЧ ЛЮДЕЙ ОТРИМАЛИ ДОПОМОГУ ВІД «РЯТУЄМО ЖИТТЯ»

Гуманітарна місія проєкту «Рятуємо життя» продовжується, бо з кожним днем війни підтримки потребують дедалі більше українців. Завдяки міжнародним партнерам і внескам благодійників різнопланову допомогу вже отримали 374 130 людей. Серед останніх активностей «Рятуємо життя» – співпраця з «Фондом Маша» в межах програми «Незламна мама». Ще один важливий етап еволюції гуманітарної ініціативи – початок співпраці з Проєктом підтримки протезування в Україні Protez Hub. Він передбачає спільну роботу у двох напрямах – протезування людей, які втратили кінцівки внаслідок війни, і створення україномовної освітньої онлайн-платформи для фахівців у галузі протезування кінцівок і супутньої реабілітації. У межах психологічної реабілітації та програми протезування допомогу отримують уже 158 осіб. Читати повністю.

11:00 09 січня НЕЗЛАМНА МАМА ВІТА ФЕДОРЕНКО ЗНАЙШЛА СВОЮ ТОЧКУ ОПОРИ НА КАМЕТСТАЛІ

Серед перших учасників проєкту «Незламна мама» були й теперішні співробітниці Каметсталі, які на початку війни виїхали з окупованих населених пунктів. Віта Федоренко – одна з них. Протягом трьох тижнів вона з донькою проходила реабілітацію в мальовничому куточку українських Карпат. Відвідувала психологічні заняття, арттерапевтичні майстер-класи, індивідуальні консультації. «Через мистецтво нам допомогли позбавилися наших страхів, невпевненості та переживань. І на обличчях наших дітей знову засяяли усмішки. Для мене це дуже важливо. Я й сама відчула сили рухатись далі, працювати, облаштовувати житло. А після перемоги мрію обов’язково повернутися у звільнений український Маріуполь. Я вдячна Метінвесту за можливість потрапити до цього чудового проєкту. На Каметсталі зараз моя точка опори, я справді відчула, що стала незламною мамою», розповідає жінка. Читати повністю.

17:40 06 січня ДОПОМОГА НА 4,3 МЛРД ГРН: БІЗНЕСИ SCM, ФОНД РІНАТА АХМЕТОВА ТА ФК «ШАХТАР» ПРОДОВЖУЮТЬ ПІДТРИМУВАТИ УКРАЇНУ ТА УКРАЇНЦІВ

З першого дня повномасштабного вторгнення РФ бізнеси та ініціативи Ріната Ахметова надають підтримку державі, військовим та мирним, щоб Україна змогла вистояти та перемогти, а люди – зберегти життя і здоров’я. За 10 місяців війни SCM, Фонд Ріната Ахметова й ФК «Шахтар» передали на допомогу країні та людям 4,3 млрд грн, охопивши понад 18 млн осіб. Більш як 3,5 млн вона безпосередньо допомогла вижити. Амуніція, техніка та обладнання для Сил оборони України, продуктові набори, ліки й інші гуманітарні вантажі для мирних, забезпечення роботи критичної інфраструктури – у кожного з бізнесів і проєктів Ріната Ахметова свій фронт допомоги, який вони тримають. Читати повністю.

16:20 06 січня МЕТІНВЕСТ ЗАБЕЗПЕЧИВ ПОКРОВСЬКУ ГРОМАДУ ПОТУЖНИМИ ГЕНЕРАТОРАМИ

З перших днів війни Група Метінвест розгорнула потужний гуманітарний фронт, у межах якого постачає громадам Донеччини продуктові набори, сучасне медобладнання, ліки, захисні споруди для військовослужбовців, комплекти спецодягу та пічки-буржуйки. Цього разу Метінвест і Фонд Ріната Ахметова передає Покровській громаді п’ять сучасних дизельних електростанції, які призначені для підтримки безперебійної роботи котелень під час відключення світла. Таке устаткування добре зарекомендували себе в лікарнях Запоріжжя, де, два таких генератори повністю підтримують життєдіяльність хірургічного відділення. Попри надвеликий попит на будь-які види цього обладнання, компанія знайшла закордонних постачальників і швидко розв’язала цю проблему. Чотири з п’яти генераторів уже доставлені в Покровськ. Їх загальна вартість склала 5 мільйонів гривень. Читати повністю.

15:00 06 січня ДМИТРО КУЛІНІЧ: «ПІСЛЯ МІСЯЦІВ ПОНЕВІРЯНЬ ПОТРАПИВ ДО ПРОГРАМИ Й ОТРИМАВ ДОПОМОГУ»

Криворіжець Дмитро Кулініч до війни працював на шахті Ювілейна. Щодня спускався під землю, щоб видобувати залізну руду. Коли чоловіка мобілізували до армії, пішов боронити країну на Донецькому напрямку. Під час бойових дій у районі Новомихайлівки Дмитро дістав поранення в ногу уламком танкового снаряда. Чоловіку зробили операцію з ампутації гомілки правої ноги. Коли лежав у шпиталі, лікарі порадили заклад, де Дмитру мали зробити протез. Військовий чекав на протезування в Києві за державною програмою чотири місяці, але так і не дочекався обіцяного. Фахівці спільної програми «Рятуємо життя» та Проєкту підтримки протезування в Україні самі знайшли Дмитра й запропонували допомогу. Уже за декілька днів після спілкування з фахівцями він розпочав лікування в Дніпрі. Постраждалому зробили зліпок ноги й виготовляють навчальний протез. Читати повністю.

13:00 06 січня 10 НОВОРІЧНИХ ДИВ: МЕТІНВЕСТ ЗДІЙСНИВ МРІЇ БАГАТОДІТНИХ РОДИН І СОЦІАЛЬНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ

Напередодні новорічних свят Група Метінвест приділила особливу увагу десятьом українським багатодітним родинам та соціальним організаціям, яких війна зробила особливо вразливими. Компанія дізналася про їхні нагальні потреби та мрії й узялася їх втілювати в життя. Так, у Кривому Розі двом будинкам милосердя привезли пароконвекційні печі, а «Сонячні діти Криворіжжя» отримали путівки в трускавецький реабілітаційний табір. У Запоріжжі Метінвест обладнав сенсорну кімнату в Центрі реабілітації дітей з інвалідністю та нагадав про новорічне диво п’ятьом дітлахам, які через війну залишилися сиротами. Також компанія допомогла матусі з п’ятьма дітками створити свято для малечі, доки тато в ЗСУ. У Покровську подарунки отримали одразу дві багатодітні родини — місцеві та переселенці з Маріуполя. У Кам’янське Метінвест привіз обладнання для творчої майстерні спеціалізованої школи «Гармонія». На Полтавщині великій сім’ї з Авдіївки подарували життєво важливі речі. А в Тернопільській області новорічний сюрприз отримала багатодітна родина з Покровська. Читати повністю.

11:00 06 січня НА КАМЕТСТАЛІ РЕМОНТУЮТЬ АГРЕГАТ ДЛЯ КОМПРИМУВАННЯ АЗОТУ

У киснево-компресорному цеху Каметсталі Групи Метінвест розпочали капітальний ремонт компресора КТК-12,5/35, який здійснює компримування (підготовку та стискання) газоподібного азоту, що застосовуються у виробництві сталі. Головна мета заходу – підвищити надійність, безпеку експлуатації, безвідмовність та ефективність роботи компресора, який забезпечує стисненим азотом сталеплавильне виробництво. Ремонтники повністю розберуть агрегат, відновлять основне обладнання та, за потреби, замінять зношені деталі й вузли на нові. Також повністю відремонтують систему змащення й охолодження, замінять електродвигун компресора. Читати повністю.

20:00 05 січня МЕТІНВЕСТ СПРИЯЄ РОЗВИТКУ ТАКТИЧНОЇ МЕДИЦИНИ В УКРАЇНІ

Група Метінвест підтримує благодійний фонд PULSE, створений на початку війни. Серед іншого, інструктори організації навчають українських військовослужбовців тактичної медицини. Щоб забезпечити матеріально-технічну базу для проведення тренінгів, у межах мілітарної ініціативи Сталевий Фронт Ріната Ахметова Метінвест спрямував майже 5 млн грн. Під час виступу на щорічній конференції медичних служб Північноатлантичного альянсу засновник PULSE Федір Сардюк поділився з міжнародною спільнотою, як саме розвивається тактична медицина в Україні в умовах повномасштабної війни. У тому числі – за підтримки приватного бізнесу. Читати повністю.

19:00 05 січня ВИЗНАЧЕНО ПЕРЕМОЖЦІВ І ПРИЗЕРІВ STEEL FREEDOM 2022

Цьогоріч у конкурсі взяли участь студенти з 14 українських вишів, які розробили 89 проєктів відбудови дитячо-юнацької спортивної школи в м. Ірпінь із застосуванням металевих тримальних та огороджувальних конструкцій. У межах фіналу 10 команд провели презентації своїх робіт перед провідними архітекторами й експертами у сфері проєктування та девелопменту України, які й визначили переможців конкурсу. Перше місце посів проєкт І-227, його розробили студенти Київського національного університету будівництва та архітектури. Читати повністю.

17:20 05 січня АНАТОЛІЙ УЗЛОВ: «ЗА ДОПОМОГОЮ БІОНІЧНОЇ РУКИ ВЖЕ МОЖУ НАРІЗАТИ ХЛІБ ТА ОПАНОВУЮ НОУТБУК»

У складі антидиверсійного підрозділу Анатолій Узлов вирушив на бойове завдання в Піски під Донецьком – там саме проходили запеклі бої. Під час чергового обстрілу ворожим танком військовий дістав уламкове поранення руки й переніс операцію з ампутації лівої кисті. До спільної благодійної програми протезування від гуманітарного проєкту «Рятуємо життя» та Проєкту підтримки протезування в Україні Анатолій потрапив завдяки сестрі, яка також працює на Запоріжсталі. Уже за два місяці військовий отримав норвезький біонічний протез. Наразі Анатолій проходить етап примірювання й реабілітації, звикає до протеза та вчиться ним користуватися. Також у межах проєкту на чоловіка чекає окрема програма реабілітації на заході Україні. Читати повністю.

15:30 05 січня МОЛОДІЖНІ ЛІДЕРИ КАМЕТСТАЛІ НА ТРЕНІНГУ РОЗВИВАЛИ КРЕАТИВНЕ МИСЛЕННЯ

Протягом двох днів молоді й активні фахівці Каметсталі вчилися генерувати оригінальні ідеї на тренінгу «Нестандартне мислення». Викладач Марина Льовкіна намагалася допомогти слухачам вийти за межі шаблонного мислення, навчити їх думати креативно, генерувати оригінальні ідеї. Для цього під час тренінгу учасникам пропонувалися умовні ситуації, які вони намагалися вирішити максимально оригінально. Кожне завдання-головоломка було сформульовано таким чином, щоб у свідомості спершу виникло максимально легке розв'язання проблеми – «за шаблоном», від якого необхідно було позбутися та змусити свій мозок шукати інший – нестандартний – підхід. Читати повністю.

13:20 05 січня ВОЛОНТЕРИ ЗАПОРІЖСТАЛІ ЗРОБИЛИ ЗАХИСНИКАМ І ДІТЛАХАМ ПОДАРУНКИ ДО НОВОРІЧНИХ СВЯТ

Запоріжсталівці здійснюють бажання маленьких українців і захисників України протягом усього року. До улюблених зимових свят вони теж, наче добрі чарівники, створили дива для воїнів ЗСУ та дітлахів. Так, газівник доменної печі Сергій Грибоводов зібрав кошти та купив дрон для підрозділу ЗСУ на Донецькому напрямку. Волонтери молодіжки Запоріжсталі теж долучилися до допомоги й зібрали для воїнів необхідні продукти та смаколики. Сергій власноруч доставив дрон і гостинці військовослужбовцям ЗСУ. А нагрівальник металу цеху гарячої прокатки Максим Чернявський перевдягнувся Сантою, щоб привітати дітей співробітників комбінату і дітей героїв, які захищають незалежність України. Разом з Максимом організували казку для малечі його колеги – доменник Олексій Мащенко, Євген Ельмендеєв з ЦХП та Петро Козлов із Метінвест Промсервісу. Читати повністю.

11:40 05 січня ЗЕЛЕНОДОЛЬСЬКА ГРОМАДА ДНІПРОПЕТРОВЩИНИ ОТРИМАЛА ГУМАНІТАРНУ ДОПОМОГУ ВІД МЕТІНВЕСТУ

Більше ніж пів року жителі Зеленодольська прокидалися й лягали спати під звуки вибухів. Багато його мешканців були вимушені покинути домівки, щоб зберегти життя собі та своїм близьким. Коли захисники віддалили від міста лінію фронту, люди почали повертатися додому. Наразі в Зеленодольську проживає приблизно 16 тисяч мешканців, а це майже 80% населення міста. Вони згуртувалися, щоб відремонтувати покрівлі, засклити вікна, навести лад у своїх дворах. І хоча вже відновили роботу магазини, пошта й аптеки, місцевим скрутно виживати без допомоги. У межах гуманітарного проєкту «Рятуємо життя», який Група Метінвест реалізує в координації з Фондом Ріната Ахметова, жителі Зеленодольська отримали 4000 наборів з продуктами першої потреби. Читати повністю.

19:30 04 січня МЕТІНВЕСТ ПЕРЕДАСТЬ ПОНАД 10 МОБІЛЬНИХ УКРИТТІВ ДЛЯ УКРАЇНСЬКИХ ЗАХИСНИКІВ НА ДОНЕЧЧИНІ

Щоб уберегти життя та здоров’я наших оборонців і допомогти впоратися з бойовими завданнями, Група Метінвест відправила на Авдіївський напрямок ще три мобільних укриття. Загалом у межах мілітарної ініціативи Сталевий Фронт Ріната Ахметова сюди передадуть 11 таких конструкцій. Розмір кожної споруди 6*2 метри. Одночасно від ворожого снаряду тут можуть урятуватися 30 людей. Місця вистачає для сну й ведення мінімального побуту. Захисні модулі облаштовані спеціальними відсіками для зберігання стратегічних речей та військової амуніції. Піднімну підлогу можна використовувати як сховище. На виготовлення одного такого укриття йде кілька тонн хвилястої сталі та 400 годин праці спеціалістів Метінвесту. Металеві укриття робитимуть і передаватимуть на передову до закінчення війни. Читати повністю.

18:20 04 січня МЕТІНВЕСТ ОТРИМАВ ПОДЯКУ ВІД ПРЕЗИДЕНТА ВОЛОДИМИРА ЗЕЛЕНСЬКОГО ТА UNITED24

Разом з фандрейзинговою платформою United24 Група Метінвест реалізувала проєкт для допомоги українським захисникам. З останньої довоєнної сталі комбінату-фортеці Азовсталь було виготовлено 100 тисяч унікальних браслетів. Для багатьох людей вони стали символом незламності – тепер їх носять громадяни з 44 країн. Усі кошти від продажу браслетів пішли на створення армії дронів для ЗСУ. До слова, сама відзнака, вручена Метінвесту, теж особлива: її створено з бахмутської солі та кримського ракушняка, які уособлюють українську силу й віру в перемогу.

17:10 04 січня У ГРУПІ МЕТІНВЕСТ – КАДРОВІ ПРИЗНАЧЕННЯ

З 2 січня Олександр Третьяков призначений генеральним директором ПрАТ «Каметсталь». Олександр має 35-річний досвід роботи в металургійній галузі. Працював на Єнакіївському металургійному заводі, комбінатах Азовсталь і Запоріжсталь, Запоріжкоксі. Також з 2 січня виконувачем обов’язків генерального директора комбінату Запоріжсталь призначено Романа Слободянюка. Він працює в Метінвесті понад 10 років, більшу частину з них – на Запоріжсталі. З 24 грудня виконувачем обов'язків генерального директора Запоріжкоксу призначено Олександра Бехтера. Він має багаторічний досвід роботи в коксохімічній галузі. Починав дверевим коксового цеху Запоріжкоксу, пройшов шлях від апаратника до заступника начальника цеху смолоперегінного виробництва. Працював у виробничо-технічному відділі, згодом очолив його. З 2018 року обіймав посаду директора з виробництва ЗКХЗ. Читати повністю.

15:20 04 січня «МОЯ ТОЧКА ОПОРИ»: ІСТОРІЇ НЕЗЛАМНИХ УКРАЇНЦІВ

2022-й рік приніс Україні та українцям найскладніше випробування – випробування війною. Однак ми вистояли, бо мали власні точки опори чи стали надійною підтримкою для інших. До нового року Метінвест провів конкурс, де кожен міг поділитися власною історією незламності, розповісти про свою точку опори. Переможці отримали знакові подарунки – унікальні браслети з останньої довоєнної партії сталі Азовсталі. Були також заохочувальні призи від компанії. Ми ділимося з вами кращими «оповідками стійкості» від учасників конкурсу. Читати повністю.

13:50 04 січня МЕТІНВЕСТ ДОПОМІГ ОНОВИТИ АМБУЛАТОРІЮ У ГЛЕЮВАТСЬКІЙ ГРОМАДІ

У новому році для мешканців шести сіл Шевченківського старостинського округу Глеюватської громади відкриють нову сімейну амбулаторію. Для покращення умов перебування в медичному закладі повністю оновили покрівлю, стіни, вікна та двері. Замінили системи опалення, водопостачання, вентиляції, зробили нове розведення електрики та оздоблення. Щоб підвищити якість обслуговування пацієнтів громади, придбали високоточне медичне обладнання. Найближчим часом до будівлі сімейної амбулаторії планують під’єднати електропостачання, щоб розпочати приймання відвідувачів. Медзаклад буде обслуговувати понад дві тисячі жителів з навколишніх сіл. Проєкт розвитку сільської медицини втілений у життя за фінансової підтримки Групи Метінвест у координації з Криворізькою фундацією майбутнього.

11:40 04 січня МОБІЛІЗОВАНІ ПРАЦІВНИКИ КАМЕТСТАЛІ ОТРИМУЮТЬ НАБОРИ ТЕПЛИХ РЕЧЕЙ ВІД МЕТІНВЕСТУ

Сотні співробітників металургійного підприємства сьогодні боронять країну в лавах ЗСУ. З перших днів війни компанія дбає про їхні потреби. Зокрема, мобілізовані забезпечені бронежилетами й касками. Підтримку відчувають і їхні родини – вони отримують продуктові та гігієнічні набори в межах масштабної гуманітарної місії Групи Метінвест «Рятуємо Життя», яка реалізується в координації з Фондом Ріната Ахметова. А в зимовий період актуальним стало питання наявності в українських воїнів теплих речей. У кожному комплекті – натільна термобілизна, термошкарпетки, тепла балаклава, рукавички на флісі й фольговані устілки. Усе це спаковано в рюкзак для зручного зберігання й транспортування. Читати повністю.

18:30 03 січня У ЗАПОРІЖЖІ ЗА СПРИЯННЯ МЕТІНВЕСТУ МАЛЕНЬКИХ ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ РЕАБІЛІТУЮТЬ НА ВОДІ

У Запоріжжі продовжується безплатний проєкт «Фізична реабілітація через плавання» для дітей вимушених переселенців за методикою Дениса Силантьєва. Ініціативу олімпійського призера та волонтера фінансово підтримує Група Метінвест. У межах цього проєкту 118 дітей віком від 7 до 14 років за два місяці навчилися плавати й поліпшили свій психологічний стан. Наприкінці жовтня Денис Силантьєв урочисто вручив дітям дипломи з нагоди успішного проходження занять з плавання. Тоді спортсмен також висловив сподівання, що проєкт буде й у наступному році. Але завдяки тому, що Метінвест вирішив продовжити фінансування цього важливого починання, заняття вдалось відновити вже через два тижні, у листопаді. Усього зараз займаються 77 дітей переселенців і військовослужбовців. Читати повністю.

16:00 03 січня ЯК ПІДПРИЄМСТВА МЕТІНВЕСТ ПОКРОВСЬКВУГІЛЛЯ ДОЛАЛИ ВИКЛИКИ ВІЙНИ

За майже рік воєнного стану підприємства компанії Метінвест Покровськвугілля довели, що в змозі ефективно діяти в жорстких умовах. Як саме – розповів генеральний директор компанії Андрій Акулич: «Компанія, як і всі інші українські бізнеси, опинилась у критичних умовах. Потрібно було приймати рішення й терміново діяти, адже основні активи Метінвест Покровськвугілля – це вугледобувні підприємства, що автоматично перейшли до розряду тих, які працюватимуть на оборону країни. Тому відразу було створено штаб, де ми відпрацювали всі моменті, пов’язані з безпекою на виробництві... На кожному підприємстві обладнали укриття на випадок повітряних тривог. Зробили запас ліків, питної води, їжі тривалого зберігання й забезпечили теплим одягом і спальними місцями. Тобто робили все, що вимагав воєнний стан». Читати повністю.

13:40 03 січня У ШЕЛТЕРІ ПІД КАМ'ЯНСЬКИМ ОБЛАШТУВАЛИ ІГРОВУ КІМНАТУ ДЛЯ ДІТЕЙ ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ

В одному з шелтерів поблизу Кам'янського розмістилися майже 300 вимушених переселенців з Маріуполя, Авдіївки й інших міст, що опинилися під обстрілами. Тут знайшли прихисток 65 дітей. Щоб їхнє дозвілля стало більш змістовним і насиченим яскравими подіями, напередодні нового року для них облаштували велику ігрову кімнату. Вона наповнена різноманітними іграми для дітлахів різного віку. Діткам до шести років організували «м’яку зону» з яскравими гамаками, гірками, сухим басейном та інтерактивними іграми. Для дітей від шести років є різноманітні розважальні й розвивальні настільні ігри. А найстаршим зробили кіберзону, де можна пограти в ігрові приставки. Це стало можливим завдяки підтримці італійської юридичної компанії – одного з партнерів-донорів гуманітарного проєкту «Рятуємо життя», створеного Групою Метінвест у координації з Фондом Ріната Ахметова.  Читати повністю.

11:00 03 січня ЗОЛОТІ РУКИ В’ЯЧЕСЛАВА ПОПОВА З КАМЕТСТАЛІ

Понад 30 років на Каметсталі працює В’ячеслав Попов. Він обрав професію залізничника свідомо, адже машиністом тепловоза на комбінаті працював його рідний дядько. Стажування по закінченні вищого професійного училища, в якому здобув спеціальність помічника машиніста тепловоза, юнак проходив саме в нього. Згадує, як тепло його прийняв колектив, більш досвідчені працівники допомагали порадами, а молоді фахівці генерували ідеї. Згодом В’ячеслав перейшов на роботу слюсарем з ремонту перевантажувальних машин кранового депо управління залізничного транспорту, де зараз працює разом з братом Ігорем. До його обов’язків входить обслуговування й ремонт залізничних кранів – механізмів підйому, переміщення тощо. За три десятиліття на комбінаті серцем прикипів до своєї роботи, до колективу. Читати повністю.

18:00 30 грудня РІК ВИКЛИКІВ, СТІЙКОСТІ ТА ЗГУРТОВАНОСТІ: НА КРИВОРІЗЬКИХ ГЗК МЕТІНВЕСТУ ПІДСУМОВУЮТЬ 2022-Й

У 2022 рік гірничо-збагачувальні комбінати ввійшли з великими виробничими планами та проєктами. Але з кінця лютого їм довелося змінювати формат роботи, лавіруючи між перешкодами, проте зберігаючи максимально можливі обсяги виробництва. Труднощі роботи у воєнний час ще більше мотивували підприємства скерувати зусилля на підвищення якості залізорудної продукції. Подвоївши зусилля, виробничники й технологи Інгулецького та Північного ГЗК домоглися зростання вмісту заліза в концентраті до 68-70%. Це стало можливим завдяки селективному видобутку руди та коригуванню режимів технологічних процесів на збагачувальних фабриках. На Центральному ГЗК цьогоріч продовжили випуск концентрату зі вмістом заліза понад 70% та окатків 67,5%, які мають попит на європейських ринках. Читати повністю.

16:00 30 грудня ПРАЦІВНИКИ ЗАПОРІЗЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ МЕТІНВЕСТУ ОТРИМАЛИ ПРОДУКТОВІ ТА ГІГІЄНІЧНІ НАБОРИ ВІД «РЯТУЄМО ЖИТТЯ»

Родинам запорізьких металургів допомагають у межах проєкту «Рятуємо життя», що Група Метінвест реалізує в координації з Фондом Ріната Ахметова. Продуктові та гігієнічні набори видають залученим до виробничого процесу працівникам, родинам мобілізованих, загиблих чи важкопоранених співробітників і працівницям, які знаходяться в декреті. Продукти та засоби гігієни закуповують у Європі або надають компанії-партнери проєкту «Рятуємо життя». До складу продовольчих наборів входить найнеобхідніше – борошно, крупи, цукор, макаронні вироби, соняшникова олія, згущене молоко та консерви. У гігієнічних наборах – шампунь, мило, зубні паста та щітки, інші предмети особистої гігієни. Усього працівникам запорізьких підприємств Метінвесту видали понад 38 тис. продуктових і гігієнічних наборів. Їх отримали майже 13 тисяч співробітників та члени їхніх родин. Читати повністю.

14:00 30 грудня АВДІЇВСЬКІ КОКСОХІМІКИ ЗАБЕЗПЕЧИЛИ МЕШКАНЦІВ ГРОМАДИ БЕНЗОПИЛАМИ

В Авдіївці залишається понад 2 тисячі людей. Здебільшого місцеві ховаються в укриттях, які їм допомагають облаштувати працівники АКХЗ, волонтери, місцева влада. За підтримки Групи Метінвест у сховищах є печі для обігріву, посуд для приготування їжі на вогнищі, деревина та вугілля. Днями коксохіміки доставили авдіївцям бензопили, які допоможуть швидко підготувати дрова необхідного розміру для печей або обрізати гілки на пошкоджених обстрілами деревах. Також співробітники Авдіївського коксохімічного заводу допомагають громаді в холодну пору року. Коксохіміки доставили в укриття 70 буржуйок, продовжують розвозити паливо. Загалом планується передати на потреби мешканців громади та служб критичної інфраструктури 100 тонн вугілля й 100 кубометрів деревини. Читати повністю.

12:00 30 грудня ОПОРА УКРАЇНИ: МЕТІНВЕСТ ЗА 10 МІСЯЦІВ ВІЙНИ СПРЯМУВАВ НА ДОПОМОГУ КРАЇНІ 2,8 МЛРД ГРН

Від початку російського вторгнення Метінвест залишається надійною опорою України в економічній, оборонній та соціальних сферах. За 10 місяців війни на посилення обороноздатності країни, підтримання співробітників та мирних українців компанія спрямувала понад 2,8 млрд грн, з яких 1,5 млрд грн – на потреби армії в межах мілітарної ініціативи Сталевий Фронт Ріната Ахметова. «Метінвест докладає всіх зусиль, аби наблизити перемогу України на всіх напрямах. Наші підприємства, наскільки це можливо в воєнних умовах, продовжують виробляти продукцію для оборони та відновлення інфраструктури країни, зберігати робочі місця та сплачувати податки. У межах Сталевого Фронту Ріната Ахметова ми забезпечуємо амуніцією та виробами з металу нашу армію. Гуманітарна ініціатива «Рятуємо життя» опікується продуктами та предметами першої потреби для українців, а також їхнім фізичним та психологічним здоров’ям. Ми дбаємо про співробітників і прагнемо зберегти колектив, аби мати змогу допомагати країні в майбутньому», – зазначив генеральний директор Групи Метінвест Юрій Риженков. Читати повністю.

17:00 29 грудня 9400 ПРАЦІВНИКІВ КАМЕТСТАЛІ ОТРИМАЮТЬ ДОПОМОГУ ВІД «РЯТУЄМО ЖИТТЯ» У ГРУДНІ

Істотну допомогу людям, які потерпають від наслідків війни, надає масштабна гуманітарна ініціатива Групи Метінвест «Рятуємо життя», яка реалізується в координації з Фондом Ріната Ахметова. І якщо на початку підтримку надавали соціально незахищеним верствам населення, то з часом до цих категорій додалися співробітники підприємств компанії. І дедалі проєкт охоплює все більше людей. Зараз на Каметсталі триває чергова видача гуманітарної допомоги. Цього разу продуктові й гігієнічні набори отримують сім’ї робітників, які проходять службу в лавах ЗСУ; працівники-пільговики; співробітниці, що перебувають у декретній відпустці, а також інші каметсталівці. Всього у грудні буде видано 9400 наборів. Загалом протягом поточного року співробітники компанії в Кам’янському отримають приблизно 22000 наборів. Читати повністю.

14:40 29 грудня ЩО ПРОСЯТЬ У СВЯТОГО МИКОЛАЯ МАЛЕНЬКІ ВИМУШЕНІ ПЕРЕСЕЛЕНЦІ, ЯКІ ЗНАЙШЛИ ПРИХИСТОК У ЗАПОРІЖЖІ

Цей рік видався непростим для всіх українців, а особливо – для малечі. Через війну багато дітей були змушені покинути власні домівки та переїхати разом із батьками в інші міста, серед усіх і до Запоріжжя. Щоб подарувати діткам-переселенцям відчуття свята, у громадській спілці «Зелений центр Метінвест Запоріжжя» влаштували конкурс листів святому Миколаю. Серед конкурсних робіт обрали 80 найкращих і запросили їх авторів на яскраве свято. Організатори впевнені: малеча має право на відчуття казки навіть під час війни. Діти, які прийшли на захід, із задоволенням грали в ігри, співали й танцювали разом зі святим Миколаєм та його помічниками. Вони розповіли, що в листах до святого Миколая написали про свої найзаповітніші мрії та просили подарунків не тільки для себе, а й для захисників. Читати повністю.

13:00 29 грудня ЮРІЙ РИЖЕНКОВ ПРО ПІДСУМКИ 2022-ГО І ПЛАНИ НА ПЕРЕМОЖНИЙ 2023 РІК

Рік, що минає, був найтяжчим за всю історію незалежної України. Росія – держава-терорист, намагається знищити нашу країну, вбиває мирних людей, руйнує промисловість, енергетичні об’єкти, школи, лікарні, житлові будинки. Для Групи Метінвест цей рік теж видався надскладним. Активи підприємств Групи в Маріуполі та Авдіївці постраждали внаслідок бойових дій, тоді як м. Маріуполь наразі є тимчасово окупованим. Підприємства в Запоріжжі, Кривому Розі, Кам’янському і Покровську теж у зоні ризику. Загинули та постраждали сотні співробітників та членів їх сімей. Ми поділяємо біль тих, хто втратив своїх рідних під час війни, та щиро їм співчуваємо. Попри все, команда Метінвесту знаходить можливості працювати. Адже від нашої незламності залежить стійкість національної економіки, сталість місцевих громад і здатність нашої країни захищатися від загарбників. Читати повністю

11:00 29 грудня ФАХІВЦІ МЕТІНВЕСТ ПОКРОВСЬКВУГІЛЛЯ ПОЛАГОДИЛИ ВАЖЛИВЕ ШАХТНЕ УСТАТКУВАННЯ

Команда «Ремонт забійного обладнання 1» шахтоуправління «Покровське» відремонтувала комбайн МВ-630. Відновили електричну схему комбайна, гідравлічну систему, замінили деякі механічні частини та двигун. Найскладніший етап – відновлення електричного контуру. Це один з найважливіших вузлів, без якого робота комбайна неможлива. На цей процес електрослюсарі витратили два тижні. Наразі устаткування працює належним чином, допомагаючи гірникам видобувати вугілля.

18:00 28 грудня НА СУЧАСНОМУ ПОЛІГОНІ МЕТІНВЕСТУ ПРОЙШЛО НАВЧАННЯ З ВИКОНАННЯ ВИСОТНИХ РОБІТ

На Північному гірничо-збагачувальному комбінаті Групи Метінвест за ініціативи Державної служби з питань праці та Федерації роботодавців України пройшов тренінг з висотно-верхолазних і рятувальних робіт. У ньому взяли участь керівники й фахівці з охорони праці та промислової безпеки з дев’яти підприємств Кривого Рогу. Спеціалісти тренувалися на сучасному спеціалізованому полігоні ПівнГЗК, який створили спеціально для вдосконалення навичок безпечної роботи на висоті. Учасники заходу випробували нові страхові системи. Для порятунку потерпілих відпрацювали п’ять методик – у безопорному просторі та на підкранових шляхах із застосуванням обладнання КRATOS. Спеціалісти криворізьких підприємств отримали знання щодо безпечної евакуації працівників, у тому числі в умовах воєнного стану. Читати повністю.

15:50 28 грудня КАМЕТСТАЛЬ ВІДНОВИВ ВИПЛАВКУ СТАЛІ ПІСЛЯ БЛЕКАУТУ

Конвертерний цех металургійного комбінату Каметсталь Групи Метінвест відновив роботу після вимушеного зупинення через обмеження електропостачання внаслідок масованих ворожих обстрілів. Наразі на підприємстві відновлено роботу конвертера № 2 та машини безперервного лиття заготовок № 3. Працюють також агрегати киснево-компресорного цеху, що забезпечують необхідними компонентами сталеплавильний переділ. Поступово за умов безперебійного електропостачання відновить роботу й інше виробниче обладнання. До кінця поточного року підприємство планує випускати сталь для виробництва товарного прокату. Читати повністю.

13:00 28 грудня МОЛОДЬ КАМЕТСТАЛІ ПРОЙШЛА ТРЕНІНГ ІЗ ТАЙМ-МЕНЕДЖМЕНТУ

Тренінг проходив в інтерактивному форматі відкритого діалогу між тренером та учасниками. Було багато кейсів на відпрацювання навичок планування робочого часу, правильного вибору важливих задач, делегування й контролю їх виконання. Протягом двох днів 10 слухачів вчилися управляти собою в той час, який є у кожного з нас, та раціонально використовувати його як найцінніший ресурс. Кожен з учасників тренінгу або керівник у своєму підрозділі, або заміщує свого керівника на час відсутності. Тому потреба раціонально використовувати свій час, планувати його та правильно обирати важливі задачі є дуже актуальною для кожного. Читати повністю.

11:00 28 грудня НА ІНГУЛЕЦЬКОМУ ГЗК ПРАЦІВНИКАМ ВИДАЮТЬ ГУМАНІТАРНУ ДОПОМОГУ

Пакунки з продуктами та засобами гігієни отримали співробітники, що працюють; родини мобілізованих, спеціалістки, які знаходяться в декретних відпустках, а також колеги, котрі поїхали на допомогу до Покровська. Загалом до видачі підготовлено 4 256 продуктових та гігієнічних наборів від гуманітарного проєкту «Рятуємо життя», що реалізує Група Метінвест у координації з Фондом Ріната Ахметова. Базові продукти й основні засоби гігієни стануть у пригоді родинам та дозволять значно зекономити сімейні бюджети напередодні новорічно-різдвяних свят.

18:20 27 грудня МЕТІНВЕСТ ПЕРЕДАВ УСІМ МОБІЛІЗОВАНИМ СПІВРОБІТНИКАМ КОМПЛЕКТИ ТЕПЛИХ РЕЧЕЙ

Понад 7000 співробітників Групи Метінвест зараз боронять Україну в лавах ЗСУ. З перших днів війни компанія дбає про їхні потреби, зокрема, забезпечуючи бронежилетами й касками. З настанням холодів теплі речі так само важливі, як і захисна амуніція. Саме тому Метінвест вирішив напередодні Нового року подарувати всім мобілізованим працівникам набір необхідного одягу. Він складається з натільної термобілизни, термошкарпеток, теплої балаклави, рукавичок на флісі й фольгованих устілок. Для зручності зберігання й транспортування всі ці речі спаковані в рюкзак. Їх передадуть особисто співробітникам або їхнім родичам чи відправлять адресно «Новою поштою». На підтримку мобілізованих робітників компанія спрямувала майже 12 млн грн. Читати повністю.

16:10 27 грудня У 2022 РОЦІ МЕТІНВЕСТ НАЛАГОДИВ ВИРОБНИЦТВО 24 НОВИХ ВИДІВ ПРОДУКЦІЇ

Попри російську агресію, Метінвест залишається економічною та промисловою опорою країни. Підприємства Групи, наскільки це можливо, пристосовуються до нових реалій і налагодили випуск нової продукції, зокрема частково компенсували виробництво активів у тимчасово окупованому Маріуполі. Найбільше нових продуктів освоєно в сегменті сортового (8), гарячекатаного рулонного й листового прокату (6) та сталевих напівфабрикатів (6). Також з’явилося по дві нові позиції у категоріях холоднокатаного й товстолистового прокату. Левову частку нової продукції опанували комбінат «Каметсталь» і спільне підприємство «Запоріжсталь». Читати повністю.

15:00 27 грудня ЗЕЛЕНИЙ ЦЕНТР МЕТІНВЕСТ ПОДАРУВАВ ДІТЯМ ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ У КАМ’ЯНСЬКОМУ СВЯТКОВИЙ НАСТРІЙ

На базі відпочинку поблизу Кам’янського знайшли прихисток 294 вимушених переселенці, серед них є 65 дітей. Напередодні новорічних свят представники ГС «Зелений Центр Метінвест» зробили для малечі подарунок. Велику кімнату в одному з корпусів оновили й наповнили яскравими іграшками та спортивним інвентарем. Необхідними будівельними матеріалами й інструменти допоміг ЗЦМ, а ремонт приміщення виконали самі мешканці та співробітники табору. Зелений центр Метінвест не вперше підтримує мешканців цього шелтера. Влітку сюди передали реманент і фарбу для волонтерів, які приводили до ладу територію, дитячі та ігрові майданчики. Читати повністю.

13:00 27 грудня ГІРНИКИ ШУ «ПОКРОВСЬКЕ» ПРОДОВЖУЮТЬ НАВЧАТИСЯ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ

Працівники ШУ «Покровське» пройшли 6-годинний тренінг-інтесив від Мирноградської міської організації Товариства Червоного Хреста України. Навчання відвідали інженерно-технічні співробітники шахтоуправління. Невдовзі сертифікат про пройдений курс домедичної допомоги отримає кожен шахтар підприємства

10:40 27 грудня ВИХОВАНЦІ ЗАПОРІЗЬКОЇ ШКОЛИ-ІНТЕРНАТУ ОТРИМАЛИ ПОДАРУНКИ ВІД МОЛОДІЖНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ЗАПОРІЖСТАЛІ

Запоріжсталь протягом багатьох років систематично допомагає школі-інтернату «Світанок». Завдяки матеріальній підтримці комбінату для вихованців створили комфортне освітнє середовище, побудували сучасний дитячий майданчик та футбольне поле. Подарунки до Нового року та Різдва вихованці цього підшефного закладу отримують від Запоріжсталі щорічно. Не змінили традиції й у цей складний воєнний час, адже зараз дітям особливо потрібні позитивні емоції. Молодіжна організація комбінату Запоріжсталь Групи Метінвест за підтримки адміністрації підприємства та Фонду Ріната Ахметова приїхала привітати вихованців «Світанку». Читати повністю.

19:20 26 грудня НА КАМЕТСТАЛІ ВІДНОВЛЮЮТЬ ПОВІТРОНАГРІВАЧІ ДОМЕННИХ ПЕЧЕЙ

На Каметсталі навіть в умовах обмеження електропостачання продовжуються капітальні ремонти. На комбінаті відновили роботи з довготривалого капітального ремонту повітронагрівача № 4 на ДП № 1М. Основна мета – замінити вогнетривке футерування агрегату, яке зазнало зносу в процесі роботи. Спеціалісти-ремонтники вже виконали обвалення некондиційного футерування камери горіння, радіальних стін і куполу, демонтували решітки й колони піднасадочного простору й змонтували нові. Розпочинається найважливіший етап капремонту – відновлення декількох тисяч тонн вогнетривкого футерування повітронагрівача. Відремонтують і металоконструкції та робочі майданчики. Також у межах капремонту запланована часткова заміна кабельно-провідникової продукції, ремонт щитів управління і мереж освітлення повітронагрівача. Читати повністю.

17:00 26 грудня ІНГУЛЕЦЬКИЙ ГЗК ПРОДОВЖУЄ ТРАДИЦІЮ ЖИВИХ НОВОРІЧНИХ ЯЛИНОК

Третій рік поспіль напередодні новорічних святкувань у цехах Інгулецького ГЗК Групи Метінвест прикрашають живі молоді хвойні дерева в діжках з ґрунтом, щоб після свят висадити їх на своїй території. Цьогоріч любителі живої природи розширили асортимент новорічного посадкового матеріалу й озеленили комбінат, посадивши 10 ялинок, 20 ялівців, 40 колоноподібних туй, 50 беріз і 60 кленів. Екологічну ініціативу керівництва комбінату підтримали в усіх цехах підприємства.

15:00 26 грудня МЕТІНВЕСТ – ОПОРА УКРАЇНИ: ГОЛОВНЕ ЗА 19 – 25 ГРУДНЯ

Десять місяців уся Україна згуртована навколо спільної мети – перемогти ворогів нашої незалежності. Група Метінвест також стала невіддільною частиною боротьби країни за вільне майбутнє. Компанія дбає про належне забезпечення захисників, постачає гуманітарні вантажі в міста й селища, котрі потерпають від війни, підтримує роботу медичних закладів. Міцною опорою держави виступають і підприємства Метінвесту, бо саме тут тисячі спеціалістів мурують підвалини економічної стійкості України. Тижнева добірка головних новин у 10 фото нагадає, як Метінвест допомагав наближати перемогу нашої країни. Переглянути публікацію.

13:00 26 грудня У ЗАПОРІЗЬКОМУ ЛІЦЕЇ ПРАЦЮЄ «ПУНКТ НЕЗЛАМНОСТІ» ЗІ ЗРАЗКОВИМ БОМБОСХОВИЩЕМ

«Пункт незламності», який нещодавно відкрили в третьому корпусі запорізького ліцею № 23 у Космічному мікрорайоні, з'явився завдяки спільним зусиллям міської влади та громадських організацій. У ньому є буфет, обладнаний буржуйкою з дровами, електрочайниками та мікрохвильовкою, де за потреби можна щось приготувати чи підігріти воду та їжу. Є приміщення для заряджання гаджетів. Кімната відпочинку для маломобільних і літніх людей, кімната матері та дитини. Особливо вражає справжнє бомбосховище на два виходи з посиленим перекриттям: чисте, щойно відремонтоване, обладнане всім необхідним. У ньому є окремий санвузол з холодною та гарячою водою. Спеціальна величезна ємність із питною водою. Тут можна попити чай, скористатись інтернетом. Є розетки, генератор, вай-фай, аптечки. Читати повністю.

10:30 26 грудня НОВОРІЧНІ СМАКОЛИКИ ВІД ФОНДУ РІНАТА АХМЕТОВА ОТРИМАЛИ ДІТИ ВИМУШЕНИХ ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ У КАМ’ЯНСЬКОМУ

Напередодні новорічних свят Фонд Ріната Ахметова передав для дітей переселенців – співробітників компанії, родини яких знайшли тимчасовий прихисток на соціальних об’єктах Метінвесту, солодкі подарунки. Наразі на базі відпочинку поблизу Кам’янського розмістилося 294 вимушених переселенці з Маріуполя, Авдіївки, Нью-Йорка та інших міст, із них – 65 дітей. Організаторам святкового заходу вдалося створити відчуття казки, щоб хоч на деякий час відвернути думки дітей від війни та подарувати незабутні теплі спогади. Під ялинку дітлахи обов’язково загадають найпотаємніше бажання. У кожного воно своє, але є й одне на всіх – повернутися до рідних домівок, зустріти своїх рідних, які залишилися там, живими й неушкодженими та щоб якнайшвидше настав мир на українській землі. Читати повністю.

17:00 23 грудня КРИВОРІЗЬКІ ПІДПРИЄМСТВА МЕТІНВЕСТУ ПЛАНУЮТЬ ВИГОТОВИТИ ДО КІНЦЯ РОКУ 800 БУРЖУЙОК ДЛЯ ЗСУ

З першого дня повномасштабної війни всі підприємства Групи Метінвест у Кривому Розі зайняли чітку і прозору позицію – допомагати ЗСУ та теробороні в боротьбі з російською навалою. Згодом підтримка стала більш системною, а спілкування з захисниками допомогло визначити потреби й розставило пріоритети – над чим треба працювати, щоб бути надійним тилом для української армії. Одним із напрямків роботи стало виготовлення печей різної модифікації – для обігріву, для сушки одягу, приготування їжі чи комбінованих. У планах підприємств з березня по грудень 2022 було виготовлення більш ніж пів тисячі буржуйок. Однак на початок зими замовлень стало більше, тож до кінця року підприємства Кривого Рогу планують відвантажити українським військовим понад 800 одиниць. Читати повністю.

16:00 23 грудня «НАЙБАЖАНІШИЙ СЦЕНАРІЙ – ПЕРЕМОГА». CEO ГРУПИ МЕТІНВЕСТ ЮРІЙ РИЖЕНКОВ ПРО ВИКЛИКИ 2023 РОКУ

Рік, що минає, виявився надзвичайно складним для українських металургів. В інтерв’ю НВ Бізнес Юрій Риженков, генеральний директор групи Метінвест Ріната Ахметова, розповідає, як покращити роботу бізнесу ще до перемоги, про що треба говорити з міжнародними партнерами та чому важливо не допустити повторний напад агресора. «Найбажаніший сценарій – це перемога України у війні. Як і всі українці, група Метінвест і її акціонери роблять усе, щоб цей сценарій реалізувався якнайшвидше. Ми віримо в Україну, віримо в ЗСУ й максимально підтримуємо всі сили оборони нашої держави обладнанням та амуніцією» – говорить СЕО компанії. Читати повністю.

15:00 23 грудня «РЯТУЄМО ЖИТТЯ» ТА ПРОЄКТ ПІДТРИМКИ ПРОТЕЗУВАННЯ В УКРАЇНІ УКЛАЛИ МЕМОРАНДУМ ПРО СПІВПРАЦЮ

Гуманітарний проєкт «Рятуємо життя», заснований Групою Метінвест у координації з Фондом Ріната Ахметова, уклав меморандум про співпрацю з Проєктом підтримки протезування в Україні Protez Hub. Він передбачає спільну роботу у двох напрямах – протезування українців, які втратили кінцівки внаслідок війни, та створення україномовної освітньої онлайн-платформи для фахівців у галузі протезування кінцівок і супутньої реабілітації. Гуманітарна ініціатива «Рятуємо життя» разом із Проєктом підтримки протезування в Україні беруть на себе організаційні й документарні питання щодо протезування постраждалих. Зараз процедуру протезування та лікування на різних стадіях проходять 18 людей: 11 співробітників Метінвесту, п’ятеро військових і двоє працівників комунальних служб Покровська. Читати повністю.

14:20 23 грудня НА КАМЕТСТАЛІ РЕМОНТУЮТЬ КРАНОВЕ ОБЛАДНАННЯ

У конвертерному цеху Каметсталі Групи Метінвест час вимушеного простою, пов’язаного з обмеженнями електропостачання, використовують для відновлення виробничого обладнання. Наразі завершується капітальний ремонт ливарного крана № 13. Спеціалісти-ремонтники працюють у конвертерному відділенні цілодобово. Насамперед проведена заміна редукторів, що відіграють ключову роль у процесі руху крана та підіймання технологічних вантажів. Замінили два редуктори головного підйому, два – переміщення головного візка і чотири редуктори переміщення ходу моста. Також серед важливих заходів ремонту – заміна муфт, гальмівних шківів і промвалів ходу моста. Читати повністю.

12:40 23 грудня ЦЕНТРАЛЬНИЙ ГЗК ВІДЗНАЧИВ 61-РІЧНИЦЮ ВИСОКИМИ ПОКАЗНИКАМИ ТА ПОТУЖНИМИ СОЦІАЛЬНИМИ ПРОЄКТАМИ

Попри війну, проблеми з логістикою та економічні виклики, Центральний ГЗК Групи Метінвест залишається одним із найкращих підприємств у гірничовидобувній галузі України. Комбінат продовжив виробництво концентрату зі вмістом заліза від 70% та вище й окатків зі вмістом заліза 67,5%. Саме це вплинуло на те, що ЦГЗК у складний період залишився з замовленнями та зміг працювати, виконуючи свої зобов’язання перед клієнтами й надаючи роботу своїм співробітникам. Колектив підприємства продовжує оновлювати виробничі потужності цехів. Спеціалісти виконали капітальний ремонт обладнання фабрики огрудкування та випалювальної машини ОК-324. На дробильній фабриці відремонтували дробарку крупного дроблення, а також конвеєрний транспорт. Читати повністю.

11:00 23 грудня З ЗАПОРІЖЖЯ НА ДОНЕЧЧИНУ ВІДПРАВИВСЯ НОВОРІЧНИЙ АВТОБУС З ПОДАРУНКАМИ ДЛЯ ДІТЕЙ

Фонд Ріната Ахметова запустив традиційну новорічну акцію. Уже незабаром подарунки та привітання отримають приблизно 90 тисяч дітей у різних куточках України. Для цього Фонд організував цілий марафон цікавих подій у соціальних мережах і наживо. Привітання з прийдешніми святами отримають діти-учасники проєктів і програм Фонду, діти з інтернатних закладів, дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей. Окрема увага буде приділена хлопцям і дівчатам, які пережили жахіття війни в Маріуполі, а також дітям із прифронтових населених пунктів Донеччини. З Запоріжжя подарункові набори доправлять до прифронтових населених пунктів Донецької області разом із гуманітарною допомогою. Щоб завантажити новорічні подарунки, волонтери гуманітарного хабу вийшли попрацювати у свій вихідний. Читати повністю.

17:00 22 грудня МЕТАЛУРГИ КАМЕТСТАЛІ ПРОДОВЖУЮТЬ ОПАНОВУВАТИ НАВИЧКИ НАДАННЯ ПЕРШОЇ ДОЛІКАРСЬКОЇ ДОПОМОГИ

На Каметсталі Групи Метінвест продовжують навчати співробітників основ тактичної медицини. Інструктори використовують досвід бойових медиків, щоб передати професійні знання. Після ввідного теоретичного курсу учасники на практиці відпрацьовують навички зупинення кровотечі, вчаться розпізнавати поранення або травми, визначати пріоритетність дій для порятунку людини. Під час тренінгів моделюються найбільш розповсюджені поранення чи ушкодження. У курсантів є лише кілька хвилин, щоб розподілити ролі й разом «урятувати» людину. У реальній ситуації така підготовка, коли все доведено до автоматизму, справді рятує життя. Загалом приблизно 600 працівників пройшли тренінги в умовах, максимально наближених до реальних. Читати повністю.

14:30 22 грудня НА КРИВОРІЗЬКИХ ПІДПРИЄМСТВАХ МЕТІНВЕСТУ ВІДЗНАЧАЮТЬ ДЕНЬ ЕНЕРГЕТИКА В РЕЖИМІ ЕНЕРГООЩАДЖЕННЯ

Всупереч складнощам воєнного часу на криворізьких підприємствах Метінвесту продовжують реалізацію проєктів з енергоощадження. Так, для економії ресурсів на Центральному ГЗК запровадили використання 12 частотних перетворювачів на приводах насосів збагачувальної фабрики. На насосній станції оберненого водопостачання замінили три насоси на більш енергоефективні й сучасні аналоги. Щоб не витрачати зайву електроенергію при відключенні та включенні обладнання під час повітряних тривог, на фабриці огрудкування встановили систему дистанційного керування заповнення бункерів дозування концентрату й шихти. Також спеціалісти продовжують використовувати на випалювальній машині ОК-324 біопаливо замість природного газу. Читати повністю.

12:40 22 грудня МЕТІНВЕСТ ПЕРЕДАВ ЧЕРГОВУ ПАРТІЮ МЕДИКАМЕНТІВ ДО ПРИФРОНТОВОЇ АВДІЇВКИ

Незважаючи на вкрай складні умови, у прифронтовій громаді продовжують працювати та надавати першу допомогу медики. Підтримує лікарів Метінвест. Уже декілька разів Авдіївські коксохіміки передавали медзакладу лікарські засоби. Медичні працівники особисто формують необхідний перелік препаратів та звертаються по допомогу до компанії. Наразі до лікарні передано майже 2000 упаковок противірусних, протизапальних, знеболювальних, протиалергійних, антисептичних, муколітичних і кардіологічних препаратів. Читати повністю.

11:00 22 грудня ПОКРОВСЬК ЗАПРОШУЄ: АКТУАЛЬНІ ВАКАНСІЇ МЕТІНВЕСТ ПОКРОВСЬКВУГІЛЛЯ

Підприємства Метінвест Покровськвугілля навіть під час війни працюють з високою завантаженістю. Наразі вони потребують нових фахівців, бо майже тисяча робітників з Покровська у лавах ЗСУ зараз захищають країну. Тому «Метінвест Покровськвугілля» запрошує на роботу жителів усіх регіонів країни. Враховуючи розширення географії потенційних працівників, компанія готова налагодити їхнє підвезення до робочих місць. Для кандидатів з інших міст доступний безплатний трансфер з Кривого Рогу, Запоріжжя та Кам’янського. Для тих, хто буде працювати вахтовим методом, надають можливість безплатного проживання в гуртожитку. Метінвест Покровськвугілля навчає і працевлаштовує нових співробітників, гарантує їм стабільну і високу заробітну плату. Читати повністю.

10:00 22 грудня ІСТОРІЯ НЕЗЛАМНОСТІ: ЗНАЙТИ В СОБІ СИЛИ ПОЧАТИ ВСЕ З НУЛЯ

Війна принесла диспетчерці ГТЦ-1 Північного ГЗК Тетяні Добжанській багато важких втрат. Забути всі жахіття війни, окупації, депортації колишній жительці Маріуполя допомагає психологічна реабілітація. Жінка проходить її разом із сином у межах всеукраїнського благодійного проєкту «Незламна мама», партнером якого є «Рятуємо життя» і Метінвест. «Мені не віриться, що я зараз опинилася в такому прекрасному пансіонаті. Зі мною тут мешкають приблизно 40 жінок з дітьми, які приїхали з Авдіївки, Маріуполя, Покровська, Запоріжжя. Тут ми всі пов’язані одне з одним спільною трагедією. І водночас відпочиваємо, акумулюємо сили та нову енергію для свого подальшого етапу вже нового життя», – розповідає Тетяна. Читати повністю.

17:00 21 грудня ОСВІТНІ ПРОГРАМИ ЗА НАПРЯМОМ IT У ТОПІ ВИБОРУ СТУДЕНТІВ МЕТІНВЕСТ ПОЛІТЕХНІКИ

Студенти Метінвест Політехніки побудували візію кар’єри й уже отримують необхідні діджитальні знання. Вивчають методи бізнес-аналізу для проєктування систем цифрового інтелекту, нейронні мережі та технології розробки програмних систем, досвід з методології й організації досліджень за програмами підвищення операційної ефективності. Співробітник Запоріжвогнетриву Дмитро Гармаш добре розуміє та підтримує всеосяжність діджиталізації всіх сфер життя та робочих процесів. Маючи на меті бути справжнім професіоналом у цьому напрямку та вбачаючи кар’єрні перспективи, фахівець обрав для навчання в Метінвест Політехніці освітню програму «Комп’ютерні науки та цифровий інтелект». Про свою професіональну діяльність на підприємстві, мотивацію вибору, враження від навчання, плани та мрії Дмитро розповів нам у бесіді. Читати повністю.

15:00 21 грудня КРИВОРІЗЬКІ ШАХТАРІ ОПАНОВУЮТЬ РОБОТУ НА ПІДПРИЄМСТВАХ МЕТІНВЕСТУ У ПОКРОВСЬКУ

Зі збільшенням попиту на коксівне вугілля, шахтарі Покровська нарощують темпи виробництва. Щоб задовольнити потреби споживачів, до колективу запрошують спеціалістів з різних куточків України. Найбільша потреба на ШУ «Покровськвугілля» у прохідниках, підземних гірниках, машиністах підземних установок, гірниках з ремонту підземних виробок та електрослюсарях. Наразі підтримку колегам Покровська надають усі підприємства компанії. До колективу шахтарів приєдналися й фахівці Північного ГЗК. Новоприйнятим робітникам запропонували безоплатний комфортний гуртожиток, допомогли пройти медогляд, курс навчання з охорони праці та освоїтися на новому робочому місці. Читати повністю.

13:00 21 грудня ІНГУЛЕЦЬКИЙ ГЗК ПРОЙШОВ ЕКОЛОГІЧНИЙ АУДИТ

Фахівці відділу охорони навколишнього середовища ІнГЗК Групи Метінвест спільно з незалежними аудиторами провели комплексну перевірку з екології в основних структурних підрозділах комбінату. Мета аудиту – оцінити відповідність технологічних процесів цехів вимогам чинного законодавства України й корпоративним стандартам. Спеціалісти подивилися, як на підприємстві функціонує система екологічного менеджменту та яка увага приділяється веденню природоохоронної документації. Перевірили статус реалізації заходів зі зниження впливу на атмосферне повітря, дотримання вимог щодо поводження з відходами та управління водними ресурсами. За результатами аудиту експерти дали позитивну оцінку роботі екологічної служби Інгулецького ГЗК.

11:20 21 грудня МАЙЖЕ 350 ТИСЯЧ УКРАЇНЦІВ ОТРИМАЛИ ДОПОМОГУ ВІД ПРОЄКТУ «РЯТУЄМО ЖИТТЯ»

Завдяки гуманітарній ініціативі «Рятуємо життя», яку Метінвест реалізує в координації з Фондом Ріната Ахметова, 346 528 жителям України надали допомогу. Проєкт постачає в Україну харчові продукти, засоби гігієни; забезпечує лікарні медикаментами, обладнанням і витратними матеріалами; опікується культурними й соціальними заходами; бере участь у реабілітаційних програмах; розвиває напрям протезування військових і цивільних українців. Серед нещодавніх отримувачів підтримки від «Рятуємо життя» – криворізькі шпиталі та опорні лікарні, запорізькі шелтери для переселенців, перинатальні центри Одеси й Донеччини, медичні заклади деокупованого Херсона, вразливі категорії жителів міст присутності підприємств Метінвесту та прифронтових територій. Читати повністю.

09:40 21 грудня У ЗАПОРІЖЖІ ПРАЦЮЄ СТИЛЬНИЙ «ПУНКТ НЕЗЛАМНОСТІ»

За підтримки Групи Метінвест і комбінату Запоріжсталь відкрився «Пункт незламності» на базі хабу громадської організації «Запоріжжя. Платформа спільних дій». Тут можуть з комфортом розміститися 40 людей одночасно. У приміщенні є генератор, зарядні пристрої для гаджетів, санітарні кімнати, чай і смаколики. На випадок довготривалої відсутності тепла в «Пункті незламності» є буржуйки та запас дров. Бонус – у цьому «Пункті незламності» дуже стильно й затишно, тут приємно знаходитись. Допомагають людям волонтери Метінвесту. Локація працює цілодобово. Читати повністю.

18:30 20 грудня ПСИХОЛОГИ СЕРВІСУ «МЕТІНВЕСТ – РАЗОМ!» ПРОВЕЛИ ПОНАД 2070 КОНСУЛЬТАЦІЙ

Подбати про ментальне здоров’я співробітників Групи Метінвест і членів їхніх родин допомагає унікальний сервіс «Метінвест – разом!», який у співпраці з Wellbeing Company стартував ще на початку війни. За дев’ять місяців, з березня по листопад, фахівці сервісу провели 2071 консультацію – 1 288 індивідуальних і 783 групових. Серед усіх індивідуальних консультацій 80% надано безпосередньо співробітникам Метінвесту, а 20% – їхнім рідним. Найбільша кількість звернень надійшла від мешканців Маріуполя (22%), далі йдуть Кривий Ріг і Запоріжжя. Сумарно співробітники Групи звернулись до психологів сервісу з понад 30 міст України, більшість людей – після евакуації з небезпечних регіонів. Читати повністю.

17:00 20 грудня НАУКОВЦІ МЕТІНВЕСТ ПОЛІТЕХНІКИ ВИСТУПАЮТЬ РЕЦЕНЗЕНТАМИ НА МІЖНАРОДНИХ НАУКОВИХ КОНФЕРЕНЦІЯХ

Восени у Кременчуцькому національному університеті імені Михайла Остроградського відбулася міжнародна науково-технічна конференція MEES’22 – 2022 IEEE 4th International Conference on Modern Electrical and Energy System. На заході було представлено 195 наукових робіт із 12 країн світу: Чехії, Німеччини, Індії, Індонезії, Йорданії, Казахстану, Молдови, Марокко, Пакистану, Польщі, Словенії та України. Володимир Кухар, проректор з науково-дослідної роботи Метінвест Політехніки, був залучений як рецензент наукових праць, що надходили в організаційний комітет. Крім того, науковці нового гірничо-металургійного вишу подали дві публікації та зробили відповідні секційні доповіді. Читати повністю.

15:20 20 грудня У ЗАПОРІЖЖІ ДІТИ-ПЕРЕСЕЛЕНЦІ ЗУСТРІЧАЛИ СВЯТОГО МИКОЛАЯ

Ігри, конкурси, танці та співи – яскраве свято для дітей до Дня святого Миколая влаштувала громадська спілка «Зелений центр Метінвест». Для дітлахів підготували насичену програму. Не обійшлося без солодких подарунків від Фонду Ріната Ахметова. Попри обставини, на захід прийшли зо 100 дітей. Це вимушені переселенці з Запорізької та Донецької областей. Організатори впевнені, що малеча має право на свято й відчуття казки навіть під час війни. Читати повністю.

13:40 20 грудня МЕТІНВЕСТ ДОПРАВИВ ДО КРИВОРІЗЬКИХ ШПИТАЛІВ ПАРТІЮ ВИТРАТНИХ МАТЕРІАЛІВ

Робота лікарень прифронтового Кривого Рогу в умовах війни передбачає підвищене навантаження на медперсонал і збільшення потреб у лікувальних засобах та спецобладнанні. Саме тому ще на початку війни гуманітарний проєкт «Рятуємо життя» почав підтримувати медичну галузь міста. Днями вантаж, сформований у гуманітарному хабі Запоріжжя, дістався шпиталів Кривого Рогу. Для щоденної роботи лікарні отримали предмети одноразового використання (шприці, системи для крапельниць, катетери, зонди й канюлі), набори хірургічного одягу, рукавички, стерильні покриття й шовний матеріал. Загальна вартість допомоги, переданої медзакладам Кривого Рогу за час війни, становить понад 61 млн гривень. Читати повністю.

12:00 20 грудня ГІРНИКИ ШУ «ПОКРОВСЬКЕ» ЗАВЕРШИЛИ ПІДГОТОВКУ ВИРОБОК ДЛЯ 9 ПІВНІЧНОЇ ЛАВИ БЛОКУ 10 ТА ПРОВЕЛИ ЗБІЙКУ

Два прохідницькі колективи ШУ «Покровське» завершили підготовку виробок для 9 північної лави блоку 10 та провели збійку. Бригада Миколи Бикова готувала конвеєрний штрек, а команда Віталія Колодяжного – вентиляційний. Колективи йшли паралельно майже два кілометри. На фінальному етапі бригада Колодяжного займалася проведенням монтажного ходка. За 249 метрів колективи зустрілися. Лаву оконтурили та підготували до наступного етапу – монтажу обладнання. До слова, це один із ключових очисних забоїв Метінвест Покровськвугілля, з якого невдовзі видобуватимуть тисячі тонн вугілля.

10:00 20 грудня ПРАЦІВНИК ЗАПОРІЖСТАЛІ ЇЗДИТЬ НА ПЕРЕДОВУ, ЩОБ ДОПОМОГТИ КОЛЕГАМ-ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦЯМ

Василь Куценко – електромонтер цеху холодної прокатки комбінату Запоріжсталь, а з початку повномасштабної війни ще й волонтер. Чоловік поєднує волонтерську діяльність із роботою на підприємстві. Він за власним бажанням допомагає запоріжсталівцям-військовослужбовцям, які зараз знаходяться на передовій. «Комбінат підтримує не тільки переселенців і постраждалих запоріжців, а й забезпечує всім необхідним співробітників Запоріжсталі, які служать у ЗСУ. Зараз я, наче зв’язувальна ланка, допомагаю скласти запит, доставляю нашим хлопцям на передову необхідні речі, які надає підприємство. Це одяг, харчові продукти, техніка тощо», – розповідає Василь. Завдання на зараз – знайти позашляховик для фронту. Щойно така машина з’явиться, електромонтер планує доставити її хлопцям на передову. Читати повністю.

19:30 19 грудня 140 УЧАСНИЦЬ ПРОЄКТУ «НЕЗЛАМНА МАМА» ПРОЙШЛИ ПСИХОЛОГІЧНУ РЕАБІЛІТАЦІЮ ВІД ГУМАНІТАРНОЇ ІНІЦІАТИВИ МЕТІНВЕСТУ «РЯТУЄМО ЖИТТЯ» ТА «ФОНДУ МАША»

Завершився перший етап програми стабілізації емоційного стану за проєктом «Незламна мама», котрий організувала гуманітарна ініціатива Групи Метінвест «Рятуємо життя» спільно з «Фондом Маша». У ньому взяли участь співробітниці компанії, дружини та діти працівників Метінвесту, які перебували в окупації, втратили членів родини, покинули домівки чи мають психологічні травми внаслідок пережитого. Обидві зміни тривалістю по два тижні кожна проходили в Карпатах. Учасники разом зі спеціалістами займалися за окремим розкладом для мам і дітей. Вони відвідували психологічні заняття, арттерапевтичні майстер-класи, отримували індивідуальні консультації. Під час програми з мамами працювали за методами EMDR, арттерапії, майндфулнес, психодрами, тілесної, наративної та когнітивно-поведінкової терапії. З дітьми займалися нейрогімнастикою, ігровою терапією, також практикували методи «Серійне малювання» та «Безпечний простір», розвивали стійкість до стресу. Читати повністю.

18:00 19 грудня НА ЦЕНТРАЛЬНОМУ ГЗК МЕТІНВЕСТУ ВВОДЯТЬ В ЕКСПЛУАТАЦІЮ ЕНЕРГОЕФЕКТИВНЕ ОБЛАДНАННЯ

У цеху технічного енергозабезпечення ЦГЗК  став до роботи сучасний турбокомпресор TRE60M2E. Це черговий проєкт Групи Метінвест у межах оптимізації споживання електроенергії в умовах воєнного часу. Енергоефективний компресор виробництва компанії IHI DALGAKIRAN придбали для зменшення витрат енергоресурсів при виробництві окатків. Цей агрегат з продуктивністю 170 кубічних метрів на хвилину та тиском до трьох атмосфер забезпечує безперебійну подачу стисненого повітря для технологічного обладнання фабрики огрудкування. Завдяки автоматичному режиму він зменшує споживання електричної енергії більш як на 40% порівняно з устаткуванням, що працювало донедавна. За розрахунками спеціалістів з енергоменеджменту, це дозволить знизити споживання електричної енергії до 2,9 млн кВт-год на рік та отримати економію понад 11 млн гривень. Читати повністю.

17:00 19 грудня «Я ВИЙШЛА НА БАЛКОН І ПОБАЧИЛА, ЩО МОГО БУДИНКУ БІЛЬШЕ НЕМАЄ»

Війна принесла біду в родину Наталі – вони втратили житло. Складне випробування позначилося на жінці та її дітях, тому за допомогою вона прийшла на проєкт «Незламна мама». «Мене звуть Наталя. Я із Запоріжжя і я мати двох хлопчиків. Старшому, Ярославу, 6 років, а меншому, Сашкові, нещодавно виповнилося 5. Коли почалася війна, ми, як і більшість, були в жаху. Але я все одно вірила, що в Запоріжжі ми в безпеці. Вночі 6 жовтня ми прокинулися від дуже потужного вибуху. Вибило вікна, все було в склі. Ми з дітьми та чоловіком вилетіли в коридор. Тоді пролунав другий вибух. Ще страшніший, ще гучніший, ще більш руйнівний... Стіна в кімнаті, де спав чоловік, впала. Якби він не вибіг звідти за кілька секунд до того, то залишився б під завалами. Зі стін посипалася штукатурка, меблі попадали. У ті секунди думала, що ми помремо, що це кінець. Дітей трясло, я не можу передати словами, в якому вони були стані», з жахом пригадує Наталя. Читати повністю.

15:20 19 грудня МЕТІНВЕСТ – ОПОРА УКРАЇНИ: ГОЛОВНЕ ЗА 12 – 18 ГРУДНЯ

Група Метінвест наближає перемогу разом з усією країною. Компанія докладає максимум зусиль, щоб посилити міць українських захисників, підтримати жителів прифронтових і деокупованих населених пунктів, допомогти медикам. Підприємства Метінвесту залишаються надійною опорою національної економіки та рушійною силою гуманітарних ініціатив. Щодня ми робимо все можливе, щоб Україна гідно пройшла негоду війни і стала на шлях відродження. У традиційному фотодайджесті розповідаємо, що вдалося зробити для України та її громадян протягом минулого тижня. Переглянути добірку новин.

13:40 19 грудня ЗАПОРІЗЬКІ МЕТАЛУРГИ ВИГОТОВЛЯЮТЬ ПЕЧІ ДЛЯ ВІЙСЬКОВИХ І ЖИТЕЛІВ ПРИФРОНТОВИХ РЕГІОНІВ

Пічки-буржуйки, які виготовляють на запорізьких підприємствах Групи Метінвест, незвичайні. Спеціалісти поліпшили конструкції традиційних буржуйок, беручи до уваги запити й потреби захисників. Зокрема, ці печі здатні за короткий час обігріти приміщення від 25 до 40 квадратних метрів. Деякі печі призначені також для готування їжі. Щоб зібрати одну таку пічку-буржуйку, потрібно кілька годин. Конструкція максимально проста й ефективна. Усе зроблено для зручності користування. Є димар, місця для підігріву їжі, дров, є отвір, звідки вичищається попіл. Усі печі-буржуйки, які виготовляють спеціалісти Метінвесту, справні й довговічні. Читати повністю.

11:30 19 грудня СТУДЕНТКИ МАРІУПОЛЬСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ РОЗПОВІЛИ У ВЕРОНІ ПРО ЖАХИ, ЯКІ КОЇЛИ РОСІЯНИ В МАРІУПОЛІ НАВЕСНІ 2022 РОКУ

Щоб розповісти світу про злочинні дії росіян у Маріуполі, студентки Маріупольського державного університету (МДУ), який наразі розташовується в Києві, зняли відеовізитівку. Вона – про весну 2022 року в місті Марії. Дівчата кажуть, що їхній проєкт правдиво показує Маріуполь і той жах, який пережили там люди. Завдяки гуманітарному проєкту «Рятуємо життя», Фонду Ріната Ахметова та Групі Метінвест творча молодь змогла представити свою роботу на кінофестивалі Beilive, що відбувся наприкінці жовтня у Вероні (Італія). Три юні панянки – студентки спеціальності «Журналістика та соціальна комунікація» МДУ. Вони були єдиними, хто представляв Україну на цьому заході. Читати повністю.

10:00 19 грудня ВОЛОНТЕРИ ЗАПОРІЗЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ МЕТІНВЕСТУ ЦІЛОДОБОВО ПРАЦЮЮТЬ, ЩОБ ДОПОМАГАТИ ЛЮДЯМ

У волонтерському хабі, заснованому Групою Метінвест, щодня без відпочинку працюють волонтери, працівники підприємств компанії, які зробили свій внесок у підтримку людей, котрі так чи інакше постраждали від агресії РФ. Масштаби роботи хабу зростають щодня. Волонтери отримують запити від бригад ЗСУ, ТрО, допомагають переселенцям з різних регіонів України, забезпечуючи їх усім необхідним. Разом із тим активісти продовжують сортувати гуманітарну допомогу й одяг, який щодня до хабу приносять небайдужі містяни. Кожен день хаб Метінвесту формує та передає «пакунки життя» не тільки переселенцям і запоріжцям, а й у маленькі містечка Запорізької області та інших регіонів. Волонтери самовіддано допомагають дітям, тваринам і кожному, хто просить допомоги. Читати повністю.

19:00 16 грудня «У МОГО ЧОЛОВІКА СТРІЛЯЛИ З ТАНКА, ВІН ЗАГИНУВ, А ДИТИНА ПЕРЕСТАЛА РОЗМОВЛЯТИ»

Чергова історія учасниці проєкту «Незламна мама» – про біль, втрати та бажання повернутися до нормального життя. «Мене звати Юля, я з Запоріжжя. До війни моя родина жила щасливим життям: з комуналки ми тільки-но переселилися у власну хату. Хоч це й лише третина будинку, але своя. Народили омріяну донечку. Мій чоловік, Саша, добудовував нам ще одну кімнату. А ще в нього була мрія – завісити всю стіну в оселі фотокартками з наших річниць. Зараз там дев’ять світлин. І десятої вже не буде», – розповідає учасниця проєкту Юлія. Читати повністю.

17:10 16 грудня МЕТІНВЕСТ ПЕРЕДАВ УКРАЇНСЬКИМ РОЗВІДНИКАМ 20 ГЕНЕРАТОРІВ І ТАКТИЧНЕ ОБЛАДНАННЯ

Метінвест надає підтримку Головному управлінню розвідки з перших днів повномасштабного вторгнення РФ. Раніше розвідники отримали комплекти амуніції спецпризначення, різноманітне тактичне обладнання й техніку. На цей раз за запитом ГУР компанія передала 20 генераторів, 50 дронів, десять тепловізорів, а також автомобіль типу пікап для забезпечення безперебійного електропостачання. Загальна вартість допомоги – приблизно 7 млн грн. Читати повністю. 

15:10 16 грудня SCM, ФОНД РІНАТА АХМЕТОВА ТА ФК «ШАХТАР» НАДАЛИ ПІДТРИМКУ УКРАЇНІ НА ПОНАД 4,1 МЛРД ГРН

Рінат Ахметов продовжує надавати всебічну підтримку Україні та українцям у визвольній війні проти російських окупантів. З 24 лютого допомога країні, військовим і цивільним від бізнесів SCM, Фонду Ріната Ахметова та футбольного клубу «Шахтар» склала понад 4,1 млрд грн, охопивши більш як 18 млн людей по всій країні. Понад 3,5 млн з них вона безпосередньо допомогла вижити. Забезпечення Сил оборони України амуніцією, технікою та обладнанням, гуманітарна допомога мирним, підтримка роботи критичної інфраструктури в умовах російських обстрілів – пріоритетні цілі для бізнесів і проєктів Ріната Ахметова. Читати повністю.

14:00 16 грудня МЕТІНВЕСТ ІНВЕСТУЄ В РОЗВИТОК МЕДИЦИНИ ГЛЕЮВАТСЬКОЇ ГРОМАДИ

За підтримки Північного ГЗК для амбулаторії сімейного типу села Шевченківське Глеюватської тергромади закупили сучасне медичне обладнання. Це вже другий етап проєкту з реконструкції медичного закладу, який громада реалізує з 2021 року в партнерстві з Групою Метінвест. На початку січня 2023 року в оновленій лікарні планують обслуговувати більш ніж 2000 мешканців з шести навколишніх сіл Старостинського округу. В амбулаторії працюватимуть сімейні лікарі й лікарі вузьких спеціальностей терапевтичного профілю. Сучасне обладнання стане в пригоді для оздоровлення дітей та дорослих. Апаратуру такого високого рівня лікарня отримала вперше. Біохімічний аналізатор, кисневий концентратор й аспіратор-відсмоктувач рідини допоможуть надавати пацієнтам ширший спектр послуги. На оновлення лікарні компанія вже направила понад 1 млн гривень. Читати повністю.

12:30 16 грудня РОДИНА МАРІУПОЛЬЦІВ ПРОВЕЛА ДВА МІСЯЦІ В БОМБОСХОВИЩАХ АЗОВСТАЛІ Й РОЗПОЧАЛА НОВЕ ЖИТТЯ В КАМ’ЯНСЬКОМУ

Ігор згадує, що 24 лютого було моторошно, проте їхати його родина нікуди не збиралася: запаслися продуктами та вирішили залишитися в Маріуполі. У родині двоє маленьких дітей – десятирічний Артем та трирічна Дарина. Щоб убезпечити сім’ю, чоловік перевіз усіх у бомбосховище Азовсталі. Там вони пробули два місяці. Після евакуації родина пройшла реабілітацію в Буковелі й ухвалила рішення повертатися в міста, де можна працевлаштуватися. Зараз Хаджави продовжують життя в Кам’янському. Ігор працює на металургійному комбінаті Каметсталь, дружина Карина доглядає за трирічною Дариною та готується втретє стати мамою, десятирічний Артем ходить до школи. Читати повністю.

10:40 16 грудня ЮРІЙ РИЖЕНКОВ: РОСІЯ ДОСІ ПРОДАЄ СТАЛЬ У ЄС. СПОДІВАЮСЯ, САНКЦІЙНІ ЛАЗІВКИ ЗАКРИЮТЬ

Генеральний директор Групи Метінвест Юрій Риженков дав інтерв’ю провідному італійському виданню Corriere della Sera щодо ключових питань функціонування компанії під час війни, санкцій проти агресора, а також відновлення економіки Україні після завершення конфлікту. «Ми підготували до відправлення понад 230 тисяч тонн металопродукції, і її вкрали росіяни. Звісно, ми відстежуємо та документуємо всі ці випадки. Це є частиною нашої судової справи проти Російської Федерації після того, як ми подали позов до Європейського суду з прав людини у зв'язку з окупацією та руйнуванням наших заводів і крадіжкою продукції. Ми будемо судитися з ними до останньої копійки за шкоду, яку вони завдали компанії», – повідомив СЕО Метінвесту. Читати повністю.

19:30 15 грудня ПРАЦІВНИКИ ІНГУЛЕЦЬКОГО ГЗК ПРОДОВЖУЮТЬ ПРАЦЕВЛАШТОВУВАТИСЯ В МЕТІНВЕСТ ПОКРОВСЬКВУГІЛЛЯ

Навіть під час війни підприємства Метінвест Покровськвугілля працюють з високою завантаженістю і потребують нових працівників, адже майже тисяча робітників з Покровська пішли на фронт захищати країну. До Покровська вже вирушили 13 працівників Інгулецького ГЗК, щоб допомогти місцевим шахтарям у вирішенні виробничих завдань. На черзі ще 10 кандидатів на працевлаштування в Покровську від комбінату. Читати повністю.

17:40 15 грудня БОЙОВИЙ МЕДИК ПРОВІВ ТРЕНІНГ З НАДАННЯ ДОПОМОГИ ПОРАНЕНИМ ДЛЯ СПІВРОБІТНИКІВ МЕТІНВЕСТУ В КИЄВІ

Київські працівники Метінвесту пройшли тренінг з надання долікарської допомоги у воєнний час. Його провів бойовий медик. Він показав, як допомогти людині в разі погіршення здоров'я (втрата свідомості, задуха, епілепсія тощо), як стабілізувати стан потерпілих з мінно-вибуховими ушкодженнями, з котрими раніше могли зіткнутися лише військові. Для більшої реалістичності на тренінгу використовувалися муляжі різних ушкоджень. Учасники вчилися надавати допомогу з використанням кровоспинних джгутів, оклюзійних наліпок, гемостатичних бинтів для тампонування глибоких ран, спеціальних шин на випадок переломів. Крім стабілізації стану постраждалих, учасники тренінгу попрактикувалися й у наданні долікарської допомоги собі. Читати повністю.

16:10 15 грудня ЗАПОРІЖСТАЛЬ ПРОДОВЖУЄ ВІДВАНТАЖУВАТИ МЕДИЧНИЙ КИСЕНЬ ЛІКАРНЯМ ЗАПОРІЖЖЯ І ДНІПРОПЕТРОВЩИНИ

В Україні майже щодня фіксують нові випадки захворювання на COVID-19. Деяким пацієнтам для ефективного лікування ускладнень конче потрібен медичний кисень. Крім того, лікарні застосовують його при серцевій недостатності, отруєннях та для операційного наркозу. Тож потреба в кисні залишається високою. Запоріжсталь регулярно отримує запити на відвантаження життєво важливого газу. Ще у квітні минулого року кисень комбінату отримав сертифікат Міністерства охорони здоров’я України як лікарський засіб. З того часу підприємство системно відвантажує його для потреб лікарень. Після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну обсяги відвантаження дещо зменшилися через логістичні проблеми. Однак Запоріжсталь продовжує відвантажувати в середньому понад 60 тонн кисню щомісяця, як і раніше, на безоплатній основі. Читати повністю.

14:40 15 грудня МЕТІНВЕСТ ПРАЦЕВЛАШТОВУЄ РОБІТНИКІВ НА ШУ «ПОКРОВСЬКЕ»

Незважаючи на всі складнощі, Група Метінвест допомагає країні, армії та населенню, надає робочі місця, навчає і працевлаштовує нових співробітників та гарантує їм стабільну заробітну плату. «Метінвест – компанія велика. Нас скрізь приймають і раді бачити. Я працював слюсарем-ремонтником на металургійному комбінаті Запоріжсталь, який сьогодні працює не на повну потужність. Тож нам запропонували роботу в ШУ «Покровське». Після приїзду нам надали всі умови для проживання та навчання. Незабаром у моїй трудовій книжці з'явиться запис про нове місце роботи й нову професію – «гірник підземний». З вдячністю зазначу, що в шахтоуправлінні нас прийняли добре. Це вкотре доводить, що співробітники підприємств Групи Метінвест – одна велика команда», – розповідає В'ячеслав Фадєєв. Читати повністю.

13:00 15 грудня МОЛОДЬ ЗАПОРІЖСТАЛІ ПЕРЕДАЛА ВОЛОНТЕРАМ ТКАНИНУ ДЛЯ МАСКУВАЛЬНИХ СІТОК

Волонтери молодіжної організації Запоріжсталь завітали до центру, де виготовляють маскувальні сітки для захисників. Традиційно приїхали не з порожніми руками. Молоді металурги передали волонтеркам тканину, яка так необхідна для виготовлення маскувальних сіток. Молодь Запоріжсталі вже не вперше відвідує міський волонтерський пункт. Від початку співпраці з помічницями волонтери молодіжної організації комбінату передали приблизно тонну тканини для виробничих потреб. Нещодавно маскувальні сітки волонтерок передали військовослужбовцям-співробітникам комбінату Запоріжсталь. Зараз ці сітки допомагають їм захищати Україну на Бахмутському напрямку. Читати повністю.

11:30 15 грудня У МЕТІНВЕСТ ПОКРОВСЬКВУГІЛЛЯ ПРИЙШЛИ П'ЯТЬ АВТОБУСІВ АВДІЇВСЬКОГО КОКСОХІМУ

Дирекція з транспорту Метінвест Покровськвугілля взяла в оренду п'ять автобусів, що раніше належали Авдіївському коксохімічному заводу. Їх використовуватимуть для доставлення працівників на роботу і з роботи. Зараз орендовані автівки на технічному обслуговуванні. Деякі з них потребують ремонту, бо постраждали через обстріли. Перш ніж випускати цей транспорт на лінію, фахівці перевірять ходову частину, гальмівну та пневматичну системи. Крім основних робочих графіків, у разі потреби автобуси планують використовувати для перевезення гуманітарних вантажів та евакуації людей. Читати повністю.

09:50 15 грудня СТУДЕНТИ МЕТІНВЕСТ ПОЛІТЕХНІКИ ОТРИМАЛИ БЕЗПЛАТНИЙ ДОСТУП ДО КУРСІВ ПЛАТФОРМИ UDEMY BUSINESS

Метінвест Політехніка долучилася до масштабної освітньої програми Міністерства освіти та науки України, що надає нові можливості студентам для якісного онлайн-навчання. Саме тому студенти гірничо-металургійного вишу отримали безплатний доступ до 12 500 курсів, відібраних міжнародною платформою за найвищим рейтингом. Udemy Business – міжнародна комерційна освітня платформа, яка створена з метою формування можливостей для саморозвитку й підвищення кваліфікації всіх охочих. Це база, на якій курси створені здебільшого практиками для практиків. Вони спрямовані на розвиток управлінських, лідерських, комунікаційних skills, маркетингових та бізнесових навичок, цифрової грамотності, особистого розвитку. Також наявні курси з рубрик основних навчальних дисциплін. Курси розміщені 11 мовами світу, але більшість – англійською. Читати повністю.

18:40 14 грудня У ШАХТОУПРАВЛІННІ «ПОКРОВСЬКЕ» ОБЛАШТУВАЛИ ЦЕХ З ВИГОТОВЛЕННЯ ПАЛИВНИХ БРИКЕТІВ

Після обробки лісоматеріалів на підприємстві залишається багато відходів у вигляді тирси та деревної стружки. Такий залишок – чудова основа для виготовлення паливних пелет. Тому на ШУ «Покровське» розробили агрегати, які робитимуть таке паливо. Ще у вересні на базі дільниці БРВ організували спеціалізований цех, де виготовляють пелети. За 12-годинну зміну виходить зо 200 брикетів. Наразі в цеху вже готова велика партія альтернативного палива. Більш як 2500 брикетів зберігаються у спеціальному приміщенні. Ця партія виготовлена в жовтні. У сушильній камері чітко контролюється температурний режим та рівень вологості, щоб не зіпсувати готову продукцію. А понад 3000 пелет уже відправлено на котельну вентиляційного стовбура. Читати повністю.

17:00 14 грудня НА ЗАПОРІЖСТАЛІ СТАРТУВАВ РЕМОНТ ВАЖЛИВОГО ТЕХНОЛОГІЧНОГО УСТАТКУВАННЯ

У теплоелектроцентралі металургійного комбінату Запоріжсталь Групи Метінвест розпочали ремонт турбокомпресорного агрегата № 3. З першого грудня фахівці Метінвест-Промсервісу розпочали ремонт турбокомпресорного агрегата № 3 для забезпечення стабільної та якісної роботи в непростих умовах. Основним завданням є заміна приймального колодязя циркуляційної води. Це передбачає виготовлення й монтаж 15,5 тонн металоконструкцій. Паралельно з цими роботами фахівці підрядної організації «Інтел Енерго» виконують ревізію підшипників турбіни та компресора агрегату, очищення з’єднувальної муфти. Також планується діагностика ротора компресора. Читати повністю.

15:40 14 грудня НА ІНГУЛЕЦЬКОМУ ГЗК ПІДГОТУВАЛИ ДО ЗИМИ ПОБУТОВІ ПРИМІЩЕННЯ

Цьогоріч у межах інвестиційної програми ІнГЗК Групи Метінвест придбали 19 антишумових кабін для встановлення на дробильній і рудозбагачувальних фабриках. Вони призначені для захисту працівників дільниць від виробничого шуму й холоду. Зовні стіни кабін обшиті звукоізоляційним, а всередині – негорючим матеріалом. Змонтоване освітлення, є необхідні меблі, побутова техніка та обігрівачі. У таких приміщеннях зручно стежити за технологічним процесом і працювати з документацією. Щоб підготувати до зими побутові приміщення комбінату, закупили приблизно сотню обігрівальних приладів – конвекторів і тепловентиляторів. Їх встановили в усіх лазневих комплексах. За потреби працівники можуть ними скористатися. А в цеху підготовки виробництва встановили три нові санітарно-побутові модулі. Читати повністю.

14:20 14 грудня НА БОЛГАРСЬКОМУ ПРОМЕТ СТІЛ КАПІТАЛЬНО ВІДРЕМОНТУВАЛИ МАНЕВРОВИЙ ТЕПЛОВОЗ

Під час оновлення тепловоза повністю замінили старий двигун, оскільки такі вже більше не виготовляють. Їх проєктували ще в сорокові минулого сторіччя, насамперед для німецьких підводних човнів часів Другої світової війни. Замість старого двигуна встановили сучасний дизельний Caterpillar американського виробництва. Він належить до останнього покоління дизельних двигунів Caterpillar, сертифікованих за шкідливими викидами за стандартом Stage V. Таким чином ФАУ 52 тепер є одним із найбільш екологічно чистих тепловозів у Європі. Крім заміни двигуна, осучаснили кабіну. Її обладнали кондиціонерами, на панелях керування встановили сучасні контролери. На капітальний ремонт техніки підприємство Групи Метінвест направило приблизно 500 тис. дол. Читати повністю.

13:00 14 грудня УСІ БРАСЛЕТИ З ОСТАННЬОЇ СТАЛІ АЗОВСТАЛІ ВІД МЕТІНВЕСТУ ТА UNITED24 РОЗПРОДАНО

Проєкт «Азовсталь. Символ незламності», у межах якого фандрейзингова платформа Президента України UNITED24 та Група Метінвест створили дві серії браслетів із використанням останньої довоєнної партії сталі комбінату Азовсталь, добігає кінця. Усі браслети розпродано. Загальний наклад сталевих символів незламності становить 100000 штук, які придбали патріоти України із 44 країн у всьому світі. Як і планувалося, увесь прибуток від продажу браслетів з останньої партії піде на створення першого в історії Флоту морських дронів для Військово-морських сил Збройних сил України. Читати повністю.

12:00 14 грудня 13 СПІВРОБІТНИКІВ МЕТІНВЕСТ-ПРОМСЕРВІСУ ПРОДОВЖУЮТЬ ПРАЦЮВАТИ НА АКХЗ

Навіть зараз, попри небезпеку, у безпосередній близькості до лінії фронту майже 200 метінвестівців виконують завдання на Авдіївському коксохімічному заводі. Також в Авдіївці залишаються і 13 співробітників філії № 4 Метінвест-Промсервісу, які до повномасштабного вторгнення займалися обслуговуванням і ремонтом обладнання АКХЗ. Ці люди прийняли вольове рішення залишатися в місті, допомагаючи рідному підприємству долати виклики війни. Вони виходять на роботу, щоб дбати про підприємство та зберегти обладнання. За участі МПС з АКХЗ вдалося евакуювати цінне устаткування, яке до закінчення війни буде залучено у виробничому процесі на інших підприємствах Метінвесту. Серед найціннішого – дверезнімальна машина № 14 коксового цеху, два електроштовхачі, а також 250 метрів рейок Р65. Читати повністю.

10:40 14 грудня МЕТІНВЕСТ УКОТРЕ ПЕРЕДАВ ОБЛАДНАННЯ ДЛЯ КРИВОРІЗЬКОЇ МІСЬКОЇ КЛІНІЧНОЇ ЛІКАРНІ

Від повномасштабного вторгнення медичні заклади Кривого Рогу перевели в посилений режим. У міській клінічній лікарні підготували достатній ліжковий фонд і сформували бригади фахівців для надання допомоги пораненим. Коли лікарня почала приймати перших пацієнтів з бойовими травмами, знадобився додатковий хірургічний інструментарій та спецобладнання. Допомогу надав гуманітарний проєкт «Рятуємо життя», який Метінвест реалізує в координації з Фондом Ріната Ахметова. У листопаді медики отримали чергову партію обладнання: четвертий наркозно-дихальний апарат, хірургічні та травматологічні набори, апарати для зовнішньої фіксації кісток, перев’язувальний матеріал для апарату лікування ран негативним тиском, LED-лампи для операційних і рентгенопрозорий стіл для проведення операцій тощо. Загалом у межах проєкту «Рятуємо життя» за час війни матеріально-технічна база шпиталю збільшилася на суму 21,2 млн гривень. Читати повністю.

19:30 13 грудня ЯК ПІДГОТУВАТИСЯ ДО ВСТУПУ У ВИШ – ПОРАДИ ВІД МЕТІНВЕСТ ПОЛІТЕХНІКИ

Старт нової вступної кампанії стрімко наближається, а з ним постає нове завдання – як слід підготуватися до вступних іспитів. Вступники, які планують у 2023 році складати національний мультипредметний тест ЗНО, можуть скористатися новим сервісом з підготовки до мультитесту. Тут представлено сім тренувальних варіантів з окремими блоками з української мови, математики, історії України. З його допомогою майбутні абітурієнти матимуть можливість ефективно підготуватися до тестування та показати найкращий результат під час іспитів. Також можна ознайомитися з демонстраційним варіантом попереднього мультитесту. Щоденне вдумливе виконання принаймні 10 тестових завдань із запропонованих варіантів сприятиме ґрунтовній підготовці до мультитесту й гарантуватиме успішне складання важливого іспиту й успішний вступ. Читати повністю.

18:20 13 грудня НА ПІВНІЧНОМУ ГЗК МЕТІНВЕСТУ ВІДЗНАЧИЛИ КРАЩИХ ПРАЦІВНИКІВ

Почесними грамотами відзначили сумлінну працю, високий професіоналізм і громадську активність 82 співробітників комбінату. Кращим вручили подяки від Тернівської районної в місті ради, Північного ГЗК, Криворізького комітету профспілки металургів і гірників та профспілкового комітету комбінату. За значний внесок у підвищення ефективності виробництва вищою нагородою підприємства «Людина року» вшановані 11 представників виробничих цехів підприємства. Усупереч труднощам воєнного часу північани не залишили свої робочі місця. Спеціалісти проводять ремонти, слідкують за станом обладнання під час аварійних відключень, а у вільний час допомагають тим, хто найбільше потребує допомоги. Завдяки героям сучасності Північний ГЗК продовжує живити економіку України. Читати повністю.

17:00 13 грудня ДО ШУ «ПОКРОВСЬКЕ» ПРАЦЕВЛАШТОВУЮТЬСЯ СПІВРОБІТНИКИ ІНГУЛЕЦЬКОГО ГЗК

Попри війну, підприємства Метінвест Покровськвугілля працюють з високою завантаженістю і потребують нових працівників, адже майже тисяча робітників з Покровську мобілізовані до ЗСУ. Одне з таких підприємств – шахтоуправління «Покровське». Тут чекають фахівців з усіх регіонів України. Нещодавно в Покровськ приїхали перші співробітники Інгулецького ГЗК, щоб допомогти місцевим шахтарям вирішувати виробничі завдання й таким чином підтримувати українську економіку. Читати повністю.

15:00 13 грудня ПОПРИ ВСЕ: СТАЖУВАННЯ В КОМАНДІ METINVEST LEGAL ДОБІГАЄ КІНЦЯ

25 молодих юристів, учасників щорічного стажування в команді Metinvest Legal, готуються до фінального етапу – захисту проєктів. Протягом декількох тижнів вони прокачували свої скіли в міжнародній компанії, щоб отримати перший досвід у професії та зробити крок назустріч юридичній кар’єрі. У лонгріді ділимось новою добіркою коментарів стажистів і менторів про особливості роботи під час повномасштабної війни, хід стажування та професійні відкриття. Читати повністю.

13:40 13 грудня ЩОДЕННИК НЕЗЛАМНОЇ МАМИ: ПРОЙТИ ШЛЯХ ВІД СПУСТОШЕННЯ ДО ПРАГНЕННЯ ЖИТИ ПОВНИМ ЖИТТЯМ

До вторгнення РФ Алевтина Швецова мешкала в Маріуполі. Їй довелося рятуватися з напівзруйнованого міста, намагатися наново облаштувати життя родини. Це випробування дуже позначилося на її психологічному стані. На жаль, через війну таких матерів з дітьми – тисячі. Щоб подолати наслідки травматичного досвіду, їм потрібна допомога фахівців. Проєкт «Незламна мама» створений саме для таких родин. Він допомагає відновити ментальне здоров’я учасників, поліпшити їх самопочуття й відновити внутрішні ресурси. Протягом трьох тижнів Алевтина фіксувала враження від проєкту – свої та інших учасників. У її щоденнику буде багато історій про подолання болю, терапевтичну силу творчості та спілкування. А ще – справжні емоції жінок і дітей. Прим. – матеріал доповнюється. Читати повністю.

12:00 13 грудня МЕТІНВЕСТ ПЕРЕДАВ ВІЙСЬКОВИМ ЧЕРГОВУ ПАРТІЮ МЕТАЛЕВИХ УКРИТТІВ

Група Метінвест продовжує підтримувати захисників України. Днями на Авдіївський напрямок передано два модульних укриття, які будуть захищати бійців від обстрілів. Споруди виготовлені на криворізьких підприємствах компанії. Спецконструкції зроблені з міцної хвилястої сталі за вдосконаленим проєктом. Їх можна легко розібрати та швидко перемістити між позиціями. Метінвестівці врахували загальні потреби й експертні пропозиції військових. Кожна споруда облаштована ліжками, спеціальними відсіками для зберігання амуніції, знімною підлогою-сховищем. Є в укритті й місце для печей, щоб можна було обігрітися, приготувати їжу, висушити одяг та взуття. На випадок небезпеки в укритті облаштований аварійний вихід. Читати повністю.

10:30 13 грудня СПІВРОБІТНИКИ КАМЕТСТАЛІ ПІДВИЩУЮТЬ ПРОФЕСІЙНУ КВАЛІФІКАЦІЮ В МЕТІНВЕСТ ПОЛІТЕХНІЦІ

У першому недержавному гірничо-металургійному університеті Метінвест Політехніка завершилися чергові курси підвищення кваліфікації. Їх успішно пройшли 46 спеціалістів Каметсталі. Усупереч важкій ситуації співробітники Каметсталі мають можливість надалі вчитися, підвищувати кваліфікацію, тримаючи руку на пульсі розвитку власної професійної кар’єри та заради майбутнього України. Група Метінвест такі прагнення працівників підтримує і надає реальні можливості. Заняття відбувалися онлайн, кожен слухач отримає сертифікат. Під час навчання на курсах слухачі мали змогу отримати нові знання та прокачати професійні навички за кількома напрямками. Окрім викладачів Метінвест Політехніки, до занять було залучено експертів галузі, міжнародних спікерів. Читати повністю.

19:00 12 грудня ЦЕНТРАЛЬНИЙ ГЗК ПІДГОТУВАВ АВТІВКИ ДО ЗИМИ

В автотранспортному цеху ЦГЗК Групи Метінвест підготували до роботи в зимових умовах спеціальну техніку на базі автомобілів КРАЗ 5401 і МАЗ 6912. Переобладнання машин тривало два тижні. Фахівці замінили бочки для рідини на ємності з піском. Також перевірили ходову й електричну частини автомобілів, гідравлічну систему. Спецтехніка повністю готова до роботи під час ожеледиці та снігопадів і вже пройшла випробування. Такі заходи забезпечать комфортне й безпечне перевезення працівників до цехів Центрального комбінату.

17:30 12 грудня МЕТІНВЕСТ ПЕРЕДАВ ПРИКОРДОННИКАМ УКРАЇНИ ДОПОМОГУ НА 10 МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ

В умовах повномасштабної війни Метінвест продовжує зміцнювати обороноздатність української армії. Допомога надається різним військовим структурам – туди, де в цьому є найбільша потреба. На цей раз у межах мілітарної ініціативи Сталевий Фронт Ріната Ахметова підтримку отримала Державна прикордонна служба України. Компанія передала 40 дронів, десять тепловізорів і три автомобілі. Окрім важливого тактичного обладнання й техніки, прикордонникам доставили 120 тонн металоконструкцій. Загальна вартість тактичного обладнання, техніки та металоконструкцій – приблизно 10 млн грн. Читати повністю.

16:20 12 грудня МЕТІНВЕСТ – ОПОРА УКРАЇНИ: ГОЛОВНЕ ЗА 5 – 11 ГРУДНЯ

Щоб пережити відключення світла, самі стаємо його носієм – даємо підтримку в темні часи, залишаючись опорою для країни та її громадян. Попри труднощі й несприятливі обставини, Метінвест допомагає українським військовим, піклується про людей у прифронтових і деокупованих територіях, зберігає виробничі потужності на підприємствах компанії. За будь-яких обставин ми зберігаємо віру в перемогу й уже сьогодні створюємо умови для майбутнього зростання України. Чергова тижнева добірка фото нагадає про найважливіші здобутки за 5 – 11 грудня. Переглянути добірку новин.

14:40 12 грудня ЗАПОРІЗЬКІ НАЦГВАРДІЙЦІ ОТРИМАЛИ ВЕЛИКУ ПАРТІЮ БРОНЕЖИЛЕТІВ ВИСОКОГО КЛАСУ ЗАХИСТУ

250 касок і 3000 бронежилетів від комбінату Запоріжсталь отримали нацгвардійці. Ця амуніція має спеціальні засоби, що дозволяють підігнати її під кожного військовослужбовця індивідуально. Броню та каски від Групи Метінвест використовуватимуть на передових рубежах захисту безпосередньо на Запорізькому напрямку. Бронежилети сертифіковані: пластини пройшли спеціальні перевірки на міцність і надійність, вони мають клас захисту 4+. На запити військових компанія завжди реагує якомога швидше. Амуніцію передають у межах мілітарної ініціативи Сталевий Фронт Ріната Ахметова. Читати повністю.

13:00 12 грудня ЗАЛІЗНИЧНИКИ ЗАПОРІЖСТАЛІ КОМПЛЕКСНО РЕМОНТУЮТЬ КОЛІЇ

Фахівці управління залізничного транспорту Запоріжсталі приділяють особливу увагу належному стану залізничних колій, адже це запорука успішних перевезень. Справність залізничних шляхів підтримується безперервно, тому вантажі доставляються до підрозділів вчасно й без інцидентів. Цього року фахівці цеху поточного утримання та ремонту колій УЗТ виконують ремонтні роботи на залізничних коліях не тільки Запоріжсталі, а й Запоріжвогнетриву та Запоріжкоксу. Спеціалісти бригади дільниці капітальних ремонтів зараз працюють на території Запоріжвогнетриву. Наразі на комбінаті виконано капітальний ремонт п’яти комплектів стрілкових переводів та більш як 200 м залізничних шляхів. На Запоріжвогнетриві – уже відремонтовано 540 м колій та 15 стрілкових переводів. На Запоріжкоксі теж позаду масив робіт – відремонтовано майже 532,5 м колій. Читати повністю.

11:00 12 грудня НА КАМЕТСТАЛІ ОСВОЇЛИ НОВУ ПРОДУКЦІЮ ДЛЯ УКРАЇНСЬКИХ ГЗК

У листопаді на дільниці шаропрокатних станів виготовили першу партію молольних шарів діаметром 25 мм, необхідних для стабільної роботи гірничо-збагачувальних комбінатів. Такі шари малого діаметра використовують у шарових млинах для якісного подрібнення руди. Над виконанням завдання щодо освоєння нового виду продукції працювали спеціалісти служб і підрозділів Каметсталі. Були проведені роботи з калібрування, підготовки прокатних валків. Відпрацювали технічні й технологічні рекомендації, зокрема – оптимальний режим нагріву заготовки в печах стана. Особливу увагу фахівці приділили технології загартування нового прокату. Перші 138 тонн шарів 25-го діаметру, атестованих за п’ятою групою твердості, відвантажені для Центрального гірничо-збагачувального комбінату Групи Метінвест. Читати повністю.

09:00 12 грудня ПЕРШІ 70 УЧАСНИКІВ ПРОЄКТУ «НЕЗЛАМНА МАМА» «ФОНДУ МАША» І«РЯТУЄМО ЖИТТЯ» ЗАКІНЧИЛИ РЕАБІЛІТАЦІЙНУ ПРОГРАМУ

Перша зміна «Незламної мами» проходила в Карпатах. На проєкт потрапили співробітниці Метінвесту та дружини та діти працівників компанії, які перебували в окупації, втратили членів родини, полишили домівки чи мають глибокі психологічні травми внаслідок пережитого. Учасники разом зі спеціалістами займалися за окремим розкладом для мам і дітей. Протягом трьох тижнів вони відвідували психологічні заняття, арттерапевтичні майстер-класи, проходили індивідуальні консультації. На початку реабілітаційної програми у мам і дітей спостерігалося емоційне напруження, зменшений інтерес до повсякденних занять та спілкування, негативні переконання про себе, дратівливість тощо. Завдяки дієвим технікам учасники змогли суттєво поліпшити своє самопочуття. Читати повністю.

19:00 9 грудня З МЕНЕДЖЕРІВ У ПАРАМЕДИКИ. ІСТОРІЯ СПЕЦІАЛІСТА МЕТІНВЕСТ БІЗНЕС СЕРВІС

До початку повномасштабної війни Ігор Сорока працював менеджером програм управління з навчання та оцінки персоналу в МБС. 25 лютого він пішов воювати добровольцем і зараз працює бойовим медиком взводу. «Уже понад дев’ять місяців його робота – рятувати бійців на передовій. Моє серйозне знайомство з медициною розпочалось після подій на майдані у 2014 році. Тоді я пішов до громадської організації «Український легіон», яка готувала людей до війни. Пройшов курси з медицини, мені сподобався цей напрямок, і я став інструктором з тактичної медицини. Спочатку готував мобілізованих хлопців, а вже влітку 2015 року сам був в АТО як парамедик», – розповідає Ігор Сорока. Читати повністю.

17:00 9 грудня «КОЛИ МІЙ СИН ПОДОРОСЛІШАЄ, Я РОЗПОВІМ ЙОМУ, ЯКОЮ ПРЕКРАСНОЮ БУЛА ЙОГО МАМА»

Багато років родина Віталія Васильченка щасливою жила в Маріуполі. Чоловік працював на металургійному комбінаті Азовсталь, потім – на Каметсталі, що в Кам’янському. Його дружина займалася вихованням сина. Здавалося, що життя налагоджене, усе добре і йде так, як має бути, – родина, робота, відпочинок. Аж раптом у життя ввірвалася війна. «Коли обірвався зв’язок, у Маріуполі почалося пекло. Це був жах: ні води, ні світла, ні тепла, а на вулиці мороз. Безперервні обстріли, а моя дружина там з матір’ю та шестирічним сином. Намагався туди поїхати, шукав варіанти, але вже було неможливо, взагалі неможливо! Маріуполь брали в кільце, і єдину дорогу на виїзд в Україну перекрили», – розповідає Віталій Васильченко. Читати повністю.

15:00 9 грудня МОЛОДІЖКА ЗАПОРІЖСТАЛІ ПЕРЕДАЛА ДОПОМОГУ ПЕРИНАТАЛЬНОМУ ЦЕНТРУ

Від початку повномасштабної війни молодь Запоріжсталі системно допомагає переселенцям у хабі Метінвесту, надає нужденним харчування, ліки, одяг. До того ж волонтери дбають про хвостатих друзів у притулках Запоріжжя. Одним із найважливіших напрямків сьогодні є піклування про матусь і маленьких українців у Запорізькому обласному перинатальному центрі. Активісти не вперше допомагають цій установі. Раніше привозили теплий одяг і ковдри, те, чого потребували матусі й новонароджені. Зараз привезли 100 кг теплого дитячого одягу, бо зима цього року може бути холодною. Читати повністю.

12:20 9 грудня ПІВНІЧНИЙ ГЗК МЕТІНВЕСТУ: ПІДТРИМУЄМО ВИРОБНИЧІ ПОТУЖНОСТІ ТА ДОПОМАГАЄМО УКРАЇНІ

Північний гірничо-збагачувальний комбінат Групи Метінвест відзначає 59-річницю. Для північан – це рік найважчих випробувань, які колектив долає разом із країною. Працівники підприємства згуртувались та допомагають військовим, підтримують переселенців і нужденних. Ремонтують гірничу техніку та слідкують за станом обладнання. Фахівці готові в будь-який час поновити повноцінну роботу ГЗК задля живлення економіки й наближення перемоги України. Читати повністю.

10:00 9 грудня КАМЕТСТАЛЬ ДОПОМІГ ОБЛАШТУВАТИ ПУНКТ НЕЗЛАМНОСТІ В КАМ’ЯНСЬКОМУ

Унаслідок російських бомбардувань енергетичної інфраструктури Україна розгортає все більше мобільних і стаціонарних прихистків для тимчасового перебування, обігріву й допомоги. Каметсталь також надав допомогу в облаштуванні «Пункту незламності», який уже функціонує на базі 35-ї Державної пожежно-рятувальної частини. Комбінат передав генератор, пально-мастильні матеріали, електрообігрівач, а також запас питної води, аптечок і засобів гігієни. Також Каметсталь облаштував дитячий куточок іграшками, книжками й наборами для творчості, щоб малечі було чим побавитися та знайти для себе цікаве заняття. Читати повністю.

18:30 8 грудня ВІДОМИЙ УКРАЇНСЬКИЙ СПІВАК ПОДІЛИВСЯ З УЧАСНИКАМИ КОРПОРАТИВНОГО МОВНОГО КЛУБУ ДОСВІДОМ ПЕРЕХОДУ НА УКРАЇНСЬКУ

Українська мова дедалі частіше використовується під час ділових зустрічей, нарад і в особистому спілкуванні співробітників підприємств Метінвесту. Вдосконалити рідну мову багатьом із них допомагає корпоративний розмовний клуб «Впевнена українська, МОВСталь». Наразі у клубі 632 метінвестівці. Під час одного з занять відбулася онлайн-зустріч із відомим українським музикантом Арсеном Мірзояном. Співак розказав про свій досвід переходу на українську мову в повсякденному спілкуванні. Поговорили також і про творчість. Мірзоян дав поради співробітникам Метінвесту, які захоплюються музикою та пишуть пісні у вільний від роботи час. Читати повністю.

16:00 8 грудня «РЯТУЄМО ЖИТТЯ» НАДАВ ДОПОМОГУ БІЛЬШ ЯК 320 ТИСЯЧАМ УКРАЇНЦІВ

321 984 людини по всій Україні вже відчули підтримку проєкту «Рятуємо життя». Завдяки небайдужості благодійників їх кількість невпинно зростає, а сума фінансової допомоги та матеріальних дарунків перевищила 2 млн євро. Стрімкий розвиток проєкту відбувся завдяки участі міжнародних партнерів і приватних благодійників. Зараз кількість компаній, які підтримують «Рятуємо життя», наближається до 200. Це бізнеси й організації з Польщі, Німеччини, Нідерландів, Італії, Іспанії, США, Великобританії, Швейцарії, Греції, ОАЕ та інших країн. За час існування гуманітарний проєкт отримав дарунків на 1 345 841 євро та 974 696 євро донейтами. Загальна сума допомоги від партнерів сягнула 2 320 537 євро. Читати повністю.

14:20 8 грудня У ЗАПОРІЗЬКИХ ЧОЛОВІКІВ З’ЯВИЛАСЯ МОЖЛИВІСТЬ ДОБРЕ ЗАРОБИТИ Й ПІДТРИМАТИ ЕНЕРГЕТИЧНИЙ ФРОНТ КРАЇНИ

Центр кар’єри Метінвест (ЦКМ) у Запоріжжі пропонує вакансії з достойною зарплатою в компанії Метінвест Покровськвугілля. Робота Метінвест Покровськвугілля дуже важлива для всієї Групи, бо попит на коксівне вугілля, яке видобувають шахтарі Покровська, суттєво збільшився. Зараз на підприємстві є велика потреба у прохідниках, підземних гірниках, машиністах підземних установок, гірниках з ремонту підземних виробок та електрослюсарях для роботи в шахті. Тим, хто вирішить підтримати важливу для України вугільну галузь, Метінвест гарантує гідну оплату праці, надбавки за роботу на близькій до зони бойових дій території та всі наявні соціальні бонуси. Щоб дізнатись про умови роботи й підготувати необхідні документи, запоріжцям не потрібно їхати в Покровськ – усе можна дізнатися в запорізькому ЦКМ. Також там допоможуть знайти роботу й на інших підприємствах Групи, зокрема й у Запоріжжі. Читати повністю.

12:30 8 грудня СПІВРОБІТНИКІВ КАМЕТСТАЛІ НАВЧАЮТЬ ТАКТИЧНОЇ МЕДИЦИНИ

Щоб передати співробітникам Каметсталі професійні знання, під час тренінгів використовують досвід бойових медиків і працюють за стандартами НАТО. Невеличкі групи по 10-12 працівників під керівництвом досвідченого інструктора на практиці відпрацьовують навички розпізнавання поранення чи травми, зупинення кровотечі, визначення пріоритетності дій для порятунку людини. Здебільшого слухачі курсів тактичної медицини вже мають базові знання з надання допомоги до приїзду «швидкої». Це співробітники служби безпеки підприємства, відповідальні за укриття, медики здоровпунктів. Курс завершується своєрідною естафетою, котра визначає, яка з груп краще опанувала матеріал і швидше впоралася з завданням. Читати повністю.

10:40 8 грудня У ЗАПОРІЖЖІ ЗА ПІДТРИМКИ МЕТІНВЕСТУ РОЗГОРНУЛИ «ПУНКТ НЕЗЛАМНОСТІ»

У Запоріжжі продовжують відкривати «Пункти незламності» – місця, де завжди є електрика, тепло й інтернет. Також тут можна випити гарячого чаю та перекусити. Міська влада вже розгорнула понад сто таких локацій. Крім того, шість мобільних і 15 стаціонарних пунктів почали працювати на базі пожежно-рятувальних підрозділів обласного управління ДСНС. Група Метінвест також відгукнулася на заклик про створення «Пунктів незламності» й долучилася до цієї ініціативи. Перший такий пункт допомоги організовано на базі хабу «Платформа спільних дій»: виділили приміщення, придбали генератор, встановили обігрівачі, печі-буржуйки, зробили запаси дров. Тут є все для того, щоб люди могли з комфортом перечекати вимкнення світла. Читати повністю.

18:40 7 грудня ПОПРИ ВСЕ: У МЕТІНВЕСТІ ТРИВАЄ СТАЖУВАННЯ МОЛОДИХ ЮРИСТІВ

Новий тиждень стажування в команді Metinvest Legal відкриває для молодих юристів ще більше можливостей. Крок за кроком студенти й випускники профільних навчальних закладів пізнають нюанси професії, навчаються вирішувати складні завдання, працювати в команді та разом іти до результату. У лонгріді молодь і ментори розповідають про свої очікування від стажування та діляться роздумами щодо професії юриста. Читати повністю.

17:00 7 грудня КРИВОРІЗЬКІ ПІДПРИЄМСТВА МЕТІНВЕСТУ ПРОДОВЖУЮТЬ ВИГОТОВЛЯТИ ПЕЧІ ДЛЯ ЗАХИСНИКІВ УКРАЇНИ

Спеціалісти одного з криворізьких заводів Метінвесту виготовили для військових ЗСУ 300 печей різної модифікації. Декілька місяців фахівці працювали над поліпшенням конструкції «класичних» буржуйок та створювали нове обладнання, беручи до уваги запити й потреби захисників. Печі, залежно від розміру, здатні за короткий час обігріти приміщення від 25 до 40 м2, деякі мають спеціальну функцію для сушки взуття, однак на таких можна швидко висушити й одяг. Усього до кінця року на криворізьких підприємствах планують зробити та передати на фронт приблизно 700 одиниць обладнання для приготування їжі та обігріву. Читати повністю.

15:00 7 грудня ГУМАНІТАРНА ІНІЦІАТИВА МЕТІНВЕСТУ «РЯТУЄМО ЖИТТЯ» ЗАПОЧАТКОВУЄ НАПРЯМ ПРОТЕЗУВАННЯ ДЛЯ УКРАЇНЦІВ

Від початку повномасштабної російської агресії потреби в протезуванні українських військових і мирних жителів через бойові дії значно зросли. Надалі кількість осіб, які втратили кінцівки, збільшуватиметься. Часто ті, хто потребує протезів, не знають, з чого почати й куди звертатися по допомогу. До того ж самостійно оплатити протезування, вартість якого стартує від кількох десятків тисяч євро, має змогу далеко не кожен. Саме тому «Рятуємо життя» вирішив допомогти постраждалим повернутися до повноцінного життя. Першим напрямом роботи ініціативи стане протезування й реабілітація співробітників Метінвесту, які боронять країну в ЗСУ. «Рятуємо життя» спільно з Проєктом підтримання протезування в Україні та їхніми партнерами ProsthetiKa й Razom for Ukraine візьмуть на себе організаційні питання та оформлення документів щодо протезування постраждалих. Читати повністю.

13:00 7 грудня МЕТІНВЕСТ НЕВПИННО ПОСТАЧАЄ КИСЕНЬ У МЕДЗАКЛАДИ УКРАЇНИ

З початку року підприємства Групи Метінвест відвантажили до українських лікарень понад 1450 тонн кисню. Наразі основним його постачальником є Запоріжсталь. Тільки за минулий місяць металурги виробили та передали 74 тонни життєво важливого газу. Постачання йшло до медзакладів Запорізької та Дніпропетровської областей. Кисень використовують для лікування хворих на коронавірус, під час операцій і для терапії пацієнтів реанімацій з іншими хворобами.

11:00 7 грудня ЗЕЛЕНИЙ ЦЕНТР МЕТІНВЕСТ ВИСАДИВ АЛЕЮ ЧЕРВОНИХ ДУБІВ БІЛЯ ЗАПОРІЗЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ

Алею з десяти червоних дубів висадили біля центрального корпусу Запорізького національного університету представники Зеленого центру Метінвест. В акції з озеленення взяли участь працівники вишу, волонтери та представники молодіжної організації комбінату Запоріжсталь. Головна мета заходу – збільшити кількість зелених насаджень у місті, адже в Запоріжжі немає комплексної програми озеленення. Робота з висаджування дерев на території міста буде продовжуватися. Як повідомив керівник представництва громадської спілки «Зелений центр Метінвест» у Запоріжжі Олександр Балаба, дерева також висадять на території Комунарського району. Читати повністю.

Війна 2014 року показала, що відважні захисники – не єдина передумова боєздатності армії. Важливу роль відіграє вміння врятувати поранених бійців. Саме тому на початку повномасштабного вторгнення РФ Федір Сердюк, засновник компанії FAST, став співзасновником благодійного фонду PULSE, який розвиває тактичну медицину в Україні. Місію PULSE підтримує Група Метінвест. У межах мілітарної ініціативи Сталевий Фронт Ріната Ахметова Група вже спрямувала 4 млн грн на розбудову тактичної медицини в Силах оборони України, зокрема на організацію навчання військових у зоні бойових дій силами та компетенцією PULSE. Читати повністю.

17:00 6 грудня СТАЛЬ МЕТІНВЕСТУ РЯТУЄ ЖИТТЯ УКРАЇНСЬКИХ ЗАХИСНИКІВ НА ФРОНТІ

З перших днів повномасштабного вторгнення металурги компанії в містах присутності почали освоювати виробництво металевих виробів для потреб оборонців. У тому числі в межах мілітарної ініціативи Сталевий Фронт Ріната Ахметова. Частину проєктів допомоги армії Метінвест реалізує спільно з партнерами. Компанія системно відправляє захисникам спеціальні мобільні укриття, призначені для зміцнення окопів; бронежилети й жорсткі елементи захисту для техніки; польові пічки тощо. Уся допомога військовим надається безоплатно – як внесок компанії в майбутню перемогу України. Читати повністю.

15:00 6 грудня ЗАЯВА ГРУПИ МЕТІНВЕСТ ЩОДО ЗАСТОСУВАННЯ ПЕРСОНАЛЬНИХ САНКЦІЙ РНБО ПРОТИ АКЦІОНЕРА КОМПАНІЇ ВАДИМА НОВИНСЬКОГО

Група Метінвест вважає за потрібне заявити, що введені санкції стосуються особисто Вадима Новинського і жодним чином не вплинуть на стабільну роботу підприємств Групи. Вадим Новинський опосередковано володіє 23,76% акцій Metinvest B.V., не є бенефіціаром компанії, та не є особою, яка здійснює фактичний контроль за компанією. Група Метінвест продовжить свою операційну діяльність, в тому числі відвантаження виробленої продукції споживачам та своєчасні виплати співробітникам. Також, попри військове вторгнення РФ, Метінвест не припинить виконувати всі взяті на себе соціальні зобов'язання та продовжить сплачувати податки, підтримувати ЗСУ у межах Сталевого Фронту Ріната Ахметова, а також мирних жителів України в межах гуманітарної ініціативи «Рятуємо життя». Читати повністю.

12:40 6 грудня ЕВАКУЙОВАНІ РОДИНИ ПРАЦІВНИКІВ МЕТІНВЕСТ ПОКРОВСЬКВУГІЛЛЯ ОТРИМАЛИ ДОПОМОГУ ВІД ФОНДУ РІНАТА АХМЕТОВА

Більш як сто осіб – членів сімей працівників підприємств Метінвест Покровськвугілля зараз перебувають в евакуації у Моршині та Горішніх Плавнях. Щоб вони відчували себе ще більш захищеними, Фонд Ріната Ахметова надав таким родинам продовольчі набори – по чотири коробки на одну сім'ю. Цінний продовольчий вантаж уже вирушив у місця евакуації. У складний воєнний час Група Метінвест є опорою не тільки для свого колективу, а й для їхніх родин. Тоді як кожен співробітник спокійно працює, піклується про безперебійну роботу компанії та підтримує економіку всієї країни.

10:30 6 грудня ДО ЛІКАРЕНЬ ДЕОКУПОВАНОГО ХЕРСОНА ПЕРЕДАЛИ 50 ТИСЯЧ ЛІТРІВ ПИТНОЇ ВОДИ З ЗАПОРІЖЖЯ

З Запоріжжя до нещодавно деокупованого Херсона доправили 50 тисяч літрів питної води. У межах проєкту «Рятуємо життя», який започаткувала компанія Метінвест у координації з Фондом Ріната Ахметова, життєво важливий вантаж отримали сім медзакладів міста. Допомогу надали на запит адміністрації Херсона. Поки міська інфраструктура відновлюється, обласному центру, який нещодавно звільнили від ворогів, потрібна будь-яка підтримка. Зауважимо, що «Рятуємо життя» за сприяння великої кількості партнерів надає значний обсяг гуманітарної допомоги українцям у цей нелегкий час. Читати повністю.

19:00 5 грудня НА КАМЕТСТАЛІ ВІДРЕМОНТУВАЛИ ОБЛАДНАННЯ, ЩО ПОСТРАЖДАЛО ПІД ЧАС БЛЕКАУТУ

У ремонтно-механічному цеху Каметсталі власними силами відновлюють обладнання доменних печей, яке було пошкоджене внаслідок аварійного відключення енергопостачання 23 листопада через російські теракти на інфраструктурних об’єктах України. Електрогазозварники, слюсарі-ремонтники, слюсарі механозбиральних робіт, інші фахівці РМЦ майже цілодобово працюють на дільниці термообробки і зварювання, виконуючи важливе замовлення доменного цеху. Ремонтники відновлюють фурмені холодильники доменних печей комбінату, які постраждали під час загального відключення електроенергії. Читати повністю.

17:00 5 грудня У МЕТІНВЕСТ ПОЛІТЕХНІЦІ МАЙБУТНІХ ІНЖЕНЕРІВ НАВЧАЮТЬ З ВИКОРИСТАННЯМ СУЧАСНОГО ПРОГРАМНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

Студенти Метінвест Політехніки продовжують навчання і для озброєння необхідними навичками, які є базою інженерно-технічного фаху, використовують сучасне програмне забезпечення. Для формування у першокурсників навичок розв’язання задач прикладного спрямування під час вивчення дисциплін «Інженерна математика та статистика», «Математика для комп’ютерних наук та програмування», «Вища та дискретна математика» викладачі кафедри загальноосвітніх дисциплін нового гірничо-металургійного вишу застосовують СКМ Maple. Детальніше про математичну підготовку студентів з використанням сучасного програмного забезпечення розповіла Наталія Грудкіна, доктор технічних наук, професор кафедри загальноосвітніх дисциплін. Читати повністю.

15:00 5 грудня МЕТІНВЕСТ – ОПОРА УКРАЇНИ: ГОЛОВНЕ ЗА 28 ЛИСТОПАДА – 4 ГРУДНЯ

Зустрічаємо зиму з вірою в ЗСУ та продовжуємо бути надійною опорою України. У надскладний час Група Метінвест дбає про захисників, зміцнюючи обороноздатність армії. Допомагає мирним мешканцям, щоб не допустити гуманітарної кризи. Забезпечує виробництво на підприємствах і підтримує економічну сталість країни. Якими подіями запам’ятався минулий тиждень, дивіться в тематичній добірці фото.

13:00 5 грудня ЗАПОРІЗЬКИМ ПЕРЕСЕЛЕНЦЯМ ПРИВЕЗЛИ СМАЧНИЙ ЧАЙ У ПАКАХ

У Запоріжжі вимушені переселенці постійно отримують допомогу, зокрема – від гуманітарного проєкту «Рятуємо життя», який Метінвест реалізує в координації з Фондом Ріната Ахметова. Нещодавно в шелтери привезли нову партію продуктів для їх мешканців. 3174 літри фруктового чаю в зручних паках передають у дев'ять запорізьких прихистків для переселенців. У Запоріжжі з організацією підтримки ВПО допомагає громадська організація «Запоріжжя. Платформа спільних дій». Читати повністю.

11:00 5 грудня МЕТІНВЕСТ ПЕРЕДАВ ДЛЯ ЗАХИСТУ ВІЙСЬКОВИХ ЩЕ ОДНУ ПАРТІЮ МОДУЛЬНИХ УКРИТТІВ

Група Метінвест продовжує підтримувати захисників України. У листопаді на криворізьких підприємствах компанії зробили 12 металевих укриттів. Модульні укриття виготовляють бригади слюсарів та електрогазозварників з різних підприємств компанії. Конструкції збирають із хвилястої сталі за вдосконаленим проєктом, враховуючи потреби військових. Кожна споруда завдовжки шість метрів, її діаметр – більш як два метри, але вона легко розбирається для транспортування й переміщення на інші позиції. Всередині кожного укриття облаштовано шість дерев’яних ліжок, підлога піднімна, тож її можна використовувати як сховище. Також є спеціальні відсіки для зберігання амуніції та стратегічних речей, а для обігріву встановили буржуйки з сушарками для одягу. Споруди будуть зміцнювати окопи й захищати наших бійців від артилерійських обстрілів. Читати повністю.

10:05 2 грудня У МЕТІНВЕСТ ПОЛІТЕХНІЦІ ЗАВЕРШИЛАСЯ ПЕРША ХВИЛЯ ЧЕРГОВИХ КУРСІВ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ

Підвищення власної кваліфікації є суттєвим внеском у професійне майбутнє та додатковою можливістю для кар’єрного зростання. Цього тижня у першому недержавному гірничо-металургійному університеті Метінвест Політехніка завершилися чергові курси підвищення кваліфікації за сімома програмами підготовки. Заняття відбувалися онлайн. Читати повністю.

09:10 2 грудня МЕТІНВЕСТ ПЕРЕДАВ ЧЕРГОВУ ПАРТІЮ ПРОДУКТОВИХ НАБОРІВ МЕШКАНЦЯМ ШЕСТИ ГРОМАД

Група Метінвест продовжує допомагати вразливим категоріям населення. У межах гуманітарного проєкту «Рятуємо життя», який компанія реалізує у координації з Фондом Ріната Ахметова, криворізькі підприємства передали 2900 продуктових наборів мешканцям сусідніх селищ Глеюватської, Лозуватської, Петрівської, Карпівської, Новолатівської та Широківської територіальних громад. Читати повністю.

15:40 1 грудня НА КАМЕТСТАЛІ КАПІТАЛЬНО ВІДРЕМОНТУВАЛИ ГРАДИРНЮ ТЕХНІЧНОЇ ВОДИ

У коксохімічному підрозділі Каметсталі реалізували довготривалий проєкт з оновлення п’ятої секції градирні оборотного відділення. Продуктивність обладнання після капітального ремонту очікується на рівні 500 кубічних метрів води на годину – це в 1,5 рази більше, ніж у доремонтний період, і наближено до проєктної потужності. Також підвищується рівень безпеки для персоналу під час технічного обслуговування вузлів секції. Читати повністю.

13:40 1 грудня МЕТІНВЕСТ ПОЧАВ ВИГОТОВЛЯТИ БРОНЬОВАНІ ЩИТИ ДЛЯ ОПЕРАТОРІВ КРУПНОКАЛІБЕРНОЇ ЗБРОЇ

Група Метінвест розробила новий вид захисту для українських військових – броньовані щити, що здатні захистити кулеметників та операторів іншої крупнокаліберної зброї від ураження стрілецькими боєприпасами та уламками. Щити виготовляються з загартованих пластин зі сталі 30MnB5. Після термічної обробки вони набувають балістичної стійкості не нижче 4 класу – витримують пряме влучання куль типу ПС, ПП та ЛПС з відстані 10 метрів. Читати повністю.

13:10 1 грудня СПІВРОБІТНИКИ ЗАПОРІЗЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ БЕЗКОШТОВНО НАВЧАЮТЬСЯ В МЕТІНВЕСТ ПОЛІТЕХНІЦІ

Цьогоріч, попри війну та нестабільну ситуацію в Україні, розпочалося навчання в першому в Україні недержавному гірничо-металургійному університеті Метінвест Політехніка. Серед студентів вишу є і співробітники запорізьких підприємств Метінвесту. Для них це гарна можливість підвищити власний професійний рівень та опанувати нову, додаткову спеціальність. Навчання для них повністю безкоштовне – Метінвест заохочує співробітників до постійного розвитку. Один з таких студентів – інженер-технолог дирекції з технології та якості Запоріжсталі Антон Неборачко. За роки своєї професійної діяльності він пройшов шлях від горнового до інженера-технолога. І зараз, маючи таку посаду, запоріжсталівець не стоїть на місці. Він продовжує навчатися, опановуючи нову спеціальність – «Менеджмент». Читати повністю.

11:30 1 грудня КАМЕТСТАЛЬ ДОПОМІГ ВІДНОВИТИ ПОТУЖНИЙ ГЕНЕРАТОР ДЛЯ ЛІКАРНІ КАМ’ЯНСЬКОГО

На Каметсталі відновили генератор для лікарні Кам'янського. Для цього потужну установку вагою понад 3,5 тонн привезли до кранового депо управління залізничного транспорту. Полагодити обладнання самостійно в медзакладі не змогли – не вистачало достатнього вольтажу для запуску дизеля. Тож ремонтники комбінату власноруч перевірили працездатність генератора, зробили всі необхідні технічні операції та ввели його в роботу. Тепер установка справно працює та у разі непередбачуваного відключення живлення зможе у повній мірі забезпечити електроенергією міську лікарню. Читати повністю.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.