Эта страница еще не переведена на русский язык
Стажировка 05.08.2024 Читать 10 мин

Train your brain: щоденник молодих стажистів Metinvest Legal

Хтось покладається на ШІ, а хтось системно прокачує свій власний «нештучний інтелект», який змінить цей світ на краще. Молоді юристи дирекції з правового забезпечення Групи Метінвест – саме такі. Цьогоріч у стажуванні беруть участь 18 студентів і випускників юридичних факультетів.

Стажування триватиме майже все літо. На учасників чекатиме декілька тижнів #trAInyourbrAIn: практики, реальних кейсів і роботи в команді. Протягом цього часу кожен отримає перший досвід у професії завдяки підтримці найкращих з Metinvest Legal. 

Бажаємо стажистам успіхів і обіцяємо розповідати в щоденнику всі подробиці.

ЦИФРА

120 кандидатів із 32 вищих навчальних закладів зареєструвались і пройшли тестування. Фінально відібрано було 18 найкращих.

ПЕРШИЙ ТИЖДЕНЬ

У перші дні стажування, щоб ближче познайомити з Метінвестом, для стажистів Metinvest Legal влаштували івент. Також запросили тих, хто працює в команді менш як рік. Молоді розповіли все про роботу компанії, структуру юридичної служби Метінвесту, особливості професії та кар’єрні можливості. Було багато корисних порад і натхнення.

Пройти відбір на стажування до Метінвест – погодьтеся, вже звучить як виклик

І варто комусь про це сказати, здивування буде першою емоцією.

Насправді мій шлях стажування тільки розпочався, але я вже маю чим поділитися, а особливо викликами, які стояли і стоять переді мною.

1. Вміння підлаштовуватися під різні життєві ситуації (зараз це відключення світла, інтернету, повітряні тривоги...), з цього випливає і вміння ставити пріоритети, бо багатозадачність, як виявилося друге ім'я юриста. 

2. Звісно, всі ми звикли виконувати завдання самостійно, а стажування підкинуло неочікуваний виклик – робота в команді. Знайти компроміс з 4-ма іншими лоєрками, це ще та місія, але, я думаю, ми просто зійшлися характерами.

3. Викликом стало і вивчення ще незнайомих напрямів: господарське, земельне право, виконавче провадження, розрахувати судовий збір – виявилося не просто (оскільки закінчила лише 3 курс, з такими галузями не мала справи), але дякую моїй кураторці, яка відповідала на мої мільйон і одне питання. До речі, мої перші запити про хід виконавчого провадження вже надіслані до ДВС, сподіваюся, їх прочитають! 

4. Незнання практичних аспектів роботи. Теоретичні знання, здобуті в університеті, часто відрізняються від реальних робочих процесів. Бо тут ви вчитеся читати швидше, зазвичай по діагоналі, знаходити нікому невідому інформацію, освоювати лайфхаки судового реєстру.

5. «Розвиток персонального бренду» – слова, які зараз у всіх на слуху. Команда #Метінвест подбала і про це. Тренінги, заходи, написання та публікація постів – звісно, це вихід із зони комфорту, але наразі це вже невід’ємна складова юриспруденції. І тому досвід кожного стажиста може відрізнятися, з одного боку для когось це приємний бонус, а з іншого – виклик.

Тому стажування – можна загалом назвати викликом, тут головне вчасно підняти слухавку.

Кожен виклик – це крок до професійного та особистого вдосконалення, неважливо позитивний чи негативний, тому що, це досвід, ваш досвід.

Єлизавета ЗАХАРЧЕНКО

ДРУГИЙ ТИЖДЕНЬ

Очікування та реальність не справдились! 

Так-так, вам не здалось, адже реальність перевершила мої особисті очікування))

Коли вперше побачила набір стажерів до Метінвест і оцю супергеройську тематику стажування, подумала, що напевно там якесь ІТ-право, типу відсилка на сучасні технології та кіберзлочини. А виявилось, що проєктна команда, яка керує цим процесом, дуже амбітна, ідейна та має гарне почуття гумору (особливо О. Куликовський та його меми).

Неочікувано бути обраною серед 120 учасників, 38 з яких були на співбесіді, і лише 18 отримали змогу простажуватись в такій великій компанії. Я мала мрію пізнати зсередини, як проходить робочий день юриста, маючи за спиною лише великий теоретичний досвід з університету.

І найперше з чим я зіткнулась – це переживання, чи достатньо в мене знань, щоб кваліфіковано надавати юридичні відповіді та консультації, адже я лише бакалавр права (навіть з відзнакою). Проте ця невпевненість одразу ж пройшла, коли особисто познайомилась з великою юридичною сім’єю #Метінвест. 

Кожен стажер має свого особистого куратора, а це зазвичай керівники різних відділів, що одразу спонукає працювати відповідально та наполегливо. Це ставить певну планку, яких висот все ж таки можна досягти своїми знаннями та досвідом.

Проєктна команда – це окрема любов.

Дадуть відповідь на 1000 і 1 питання, допоможуть, розкажуть, і жартами обміняються.

Всі учасники стажування різні, але кожен з них по-своєму унікальний. Було цікаво обмінятись думками з приводу різних ситуацій, обговорити навчання та і просто поспілкуватися як колеги.

Тому, моє заключне слово: не бійтесь йти в невідоме. Можливо саме там на вас чекає успіх!

Анастасія МИШАНИЧ

ТРЕТІЙ ТИЖДЕНЬ

Як проходить робота з куратором?

Куратори на цьому стажуванні стали для нас справжніми наставниками. Їх роль полягає не лише в наданні та перевірці кейсів, а в значно більшому. 

Вмить досвідчені й кваліфіковані фахівці стали підтримкою та допомогою для майбутніх юристів. Вони готові приділяти нам свій час та увагу, щоб у висновку кожен отримав незабутній досвід і зробив величезний стрибок у своїх вміннях та можливостях (передчуваю, це буде ще той підйом). 

Яке б питання не виникло, ми без сумніву завжди можемо звернутися до них за порадою. Вони чесно дають зворотний зв’язок і вказують на наші помилки, які врешті-решт змінити маємо самі та прийти до правильного висновку. І часто переживаємо, що не зробимо це, та нас заспокоюють і говорять, що все одно вийде невірно через брак досвіду, але ж ти спробував і отримав нові знання. Варто лише не опускати руки, бути наполегливим та намагатися знову і знову.

Опиняючись у такому прогресивному середовищі, ти автоматично починаєш рухатися швидше, постійно навчатися і підвищувати свої скіли в процесі виконання поставлених задач. Куратор зі свого боку стежить за твоїм прогресом, оцінює сильні та слабкі сторони, щоб ти провів роботу над собою, зрозумів у якому напрямку потрібно рухатися, аби у подальшому стало краще. Він ділиться досвідом та з кожним завданням вчить адаптуватися під нові виклики.

Тож робота з куратором є ключовим етапом професійного розвитку, під керівництвом якого ви зможете зануритися в реальні юридичні процеси й здобути безцінні навички. Його регулярний фідбек і підтримка допоможуть вам визначити шляхи подальшого розвитку та впевнено крокувати вперед у обраній професії.

Яна ЛУКАШОВА

ЧЕТВЕРТИЙ ТИЖДЕНЬ

Чи є серед стажерів конкуренція?

Без сумніву, конкуренція – важлива складова, адже вона змушує нас виходити за межі зони комфорту, прагнути до кращого та постійно вдосконалюватися. Але конкуренція не завжди має нести в собі негативний заряд жорстокої боротьби.

Мій досвід стажування в Метінвест чудово ілюструє цю думку. Замість "Голодних ігор" я опинилася в атмосфері, де здорова конкуренція слугує каталізатором для розвитку та самовдосконалення. Це командні завдання, де перемагає не один учасник, а весь колектив, адже спільними зусиллями ми досягаємо найкращого результату.

Важливо підкреслити, що така атмосфера неможлива без людей, які її створюють. І тут я згадую про свою кураторку Вікторію Жуклінську, яка поєднує в собі професіоналізм, чуйність та турботу. Саме такі люди роблять колектив не просто групою людей, а згуртованою командою.

Не можна не згадати й про керівників проєкту та колег-стажистів, яких можна охарактеризувати як цікавих та різносторонніх особистостей, які дадуть пораду та підтримають в потрібний момент. Це ще раз підкреслює, що стажування – це не лише можливість отримати професійний досвід, але й шанс знайти нових друзів та однодумців.

Наша команда проєкту – це поєднання розуму та гумору. А стажування #MetinvestLegal – це цінний досвід, який я рекомендую всім, хто прагне розвиватися та вдосконалюватися. Тут я не лише отримала нові знання та навички, але й знайшла нових друзів та відчула себе частиною команди.

Єлизавета ЗУБЕЙКО

Розвинений особистий бренд відкриває багато дверей 

Розвиток особистого бренду для молодого юриста – це один із найпріоритетніших напрямків, в якому в епоху соціальних мереж необхідно розвиватися кожного дня. Розвинений особистий бренд відкриває багато дверей та надає конкурентну перевагу перед тими, хто не використовує даний інструмент для саморозвитку. 

Кажуть, неможливо справити перше враження вдруге, саме тому, перше враження, що справляє фахівець, повинно давати клієнту почуття впевненості в його професіоналізмі, відображати його цінності та важливі особливості, що відрізняють його від конкурентів.

Особистий бренд діє як механізм таргетованоі реклами: саме за допомогою даного інструменту молоді юристи і можуть сформувати свій імідж та репутацію, а в подальшому знаходити клієнтів, офери, справи, які будуть співпадати саме з його цінностями та орієнтирами.

#Metinvest надає молодим спеціалістам не тільки можливість розвивати свої hard-skills, але й досить багато уваги приділяє удосконаленню soft-skills. Так, в рамках цьогорічного стажування було проведено тренінг з трендів розвитку особистого бренду для юриста, на якому спікери поділилися власним досвідом, влучними та актуальними порадами, і, звісно, секретами створення успішного іміджу юриста у соціальних мережах.

Головними інсайтами та мотивацією, з якою особисто я вийшла з тренінгу,стало наступне:

1. Важливо не соромитися та не боятися заявляти про себе та свою професійну діяльність в соціальних мережах, не звертати увагу на нерозуміння та засудження з боку інших(особливо Facebook, LinkedIn, Instagram);

2. Зберігати баланс між софтами та хардами одне без одного не принесе ефективного результату;

3. Прокачувати свої навички бізнес-комунікації, емпатію, вміння слухати та розуміти співрозмовника, адже, в першу чергу, перед вами людина із своїми запитами, інтересами та побажаннями. 

Як висновок, зауважу, що розвиток особистого бренду – справа не з простих, але, як відомо, всім стажерам Metinvest: «no pain, no gain», отже зусилля, докладені в даному напрямку, обовʼязково дадуть свій крутий результат 

Анастасія КУЗНЕЦОВА

П'ЯТИЙ ТИЖДЕНЬ

Я вдячний за таку можливість

Вибір стажуватися в Метінвест не є випадковістю. За час навчання в університеті я мав досвід проходження практики у державному секторі і неодноразово стикався з роботою представників сторони захисту у кримінальних провадженнях. Перебуваючи, як правило, по інший бік барикад, мене завжди цікавило, як вони організовують свою роботу, і взагалі як виглядає ця «кухня».

Тут варто уточнити, що моя мета полягала не просто в отриманні можливості попрацювати. Вона була пов’язана ще й з бажанням вчитися у висококваліфікованих юристів, вирішуючи складні та цікаві кейси.

А таких варіантів, як виявилося, на ринку пропонувалося не так вже й багато.

У квітні цього року я став учасником регіонального освітньо-професійного курсу «Державотворець: дії заради змін», де, серед багатьох цікавих заходів, ми мали змогу поспілкуватися з представниками великого бізнесу. І, хоча, «метінвестівців» там не було, ця компанія згадувалася принаймні двічі: один раз як «топ» у своїй сфері, а інший – як основний конкурент.

«Якщо про них говорять, то це не безпідставно» – подумав я. І прогуглив. Звичайно ж, після цього складно було не помітити новину про відкриття стажування для студентів-юристів.

І от, після виконання тестового завдання, проходження непростої співбесіди та отримання «листа-щастя», я тут!

Саме стажування проходить надзвичайно цікаво. Кожного дня я отримую нові завдання, які різняться між собою. Якісь видаються легшими, а над іншими варто добре посидіти. До того ж, щотижня ми маємо командні завдання та навчання у вигляді тренінгів та вебінарів. Іноді встигати робити все це досить нелегко, але завдяки внутрішній мотивації та підтримці колег, кінцевий результат виходить завжди позитивним.

Ми ще навіть не дійшли до екватору стажування, а я вже з упевненістю можу сказати, що те, що я роблю тут мені надзвичайно подобається, тож я вдячний за таку можливість. 

Далі буде!

Владислав КРИВНИЙ

Відчувалося, що ми справді частина команди

Як і кожен із стажерів, я була щиро впевнена, що з першого дня стану метінвестською версією Майка Росса, яка все знає і з легкістю виконає будь-яке завдання. Але він навряд надсилав сто і одне повідомлення з уточнюючими запитаннями до куратора чи екстрено спускався в кав’ярню шукати світло. Та тим не менш, перший тиждень був сповнений новизни і цікавих завдань, знайомств та налагодження командної роботи, а також активної підтримки й комунікації з боку куратора.

Чим найбільше запам’ятається перший тиждень? Практичними завданнями, де справді потрібно здійснювати legal research, проводити перевірки контрагентів, аналізувати міжнародне та національне санкційне законодавство та багато іншого.

Відчувалося, що ми справді частина команди, яка має певні завдання і повинна їх виконати, якісно виконати. Це дало розуміння, що у нас не якась рутинна робота, а справді унікальні юридичні кейси, вирішення яких довірили саме нам. Це мотивувало!

Яким же відчувається п’ятий тиждень? Стало справді легше, помітні перші успіхи і на завдання, яке раніше займало три години, вже йде дві або взагалі й тільки півтори. Чи це не прогрес? Напевно саме він, адже кожне виконане завдання залишало свій вплив на подальшій діяльності, на деяких тасках вже набита рука й куратори отримують трохи менше питань, а ми знаємо, де і з чого розпочати виконання. 

And last but not least, ми адаптувалися до людей з якими працюємо, до робочого місця та створили свої щоденні звички, які допомагають нам працювати ще більш ефективно, а головне, що ми навчилися виконувати всі завдання немов розрубувати Гордіїв вузол, адже до всіх завдань ми підходимо не тільки виважено, а й креативно та з запалом в очах. 

І впевнена, що кожен вже зараз має відчуття «we are the Champions», але дальше тільки більше й цікавіше! 

Ірина МИХАЛКІВ

ШОСТИЙ ТИЖДЕНЬ

Тут тебе цінують як справжнього працівника

Ще напевно з 1 курсу університету я планував собі різні можливості простажуватись у адвоката, нотаріуса чи в державних структурах. Однак я ніколи не міг уявити, що будучи студентом 3 курсу мені випаде змога стати молодшим юрисконсультом на одному з найбільших підприємств України.

І вже навіть після того як я пройшов усі етапи відбору, досі до кінця не вірив, що третьокурсник зможе реально бути корисним та працювати як справжній юрист. Все ж уже пропрацювавши понад місяць, я переконаний, що всі мої побоювання були даремні. Уже з першого дня стажування мій куратор (який до слова є найприємнішим начальником, якого тільки може собі уявити будь-який працівник) залучав мене до роботи над реальними судовими справами. На цій програмі стажування я відчув себе справжньою штатною одиницею, частиною єдиного механізму, яка реально допомагає рухатись вперед такій великій машині як Метінвест. 

Усі уявлення, що студентів просять перекладати папірчики та підшивати документи виявились абсолютним ІПСО у відношенні до цього стажування. Тут тебе цінують як справжнього працівника і довіряють справді важливу роботу, тож відчувається і вантаж відповідальності, який не дозволяє «сачкувати» під час робочого тижня. Та й чесно кажучи «сачкувати» не хочеться, оскільки всі завдання цікаві та різноманітні.

Окрім цього керівники програми залучають стажерів і до ряду інших активностей, які точно не дозволять засумувати. Щотижневі вебінари по хард та софт скілах від професійних спікерів; виконання проектних завдань від різних юридичних відділів, екскурсія на виробництво – все це робить цю програму стажування унікальною в своєму роді і такою, яка дозволить навіть студенту без досвіду стати на шлях професійного attorney.

Попереду нас ще чекає майже місяць роботи і мене дуже тішить той факт, що я до кінця не знаю, які ще сюрпризи відкриє для мене ця програма.

Максим ПОПЕЛЬЧУК

СТАЖИСТИ

Захарченко Єлизавета

НЮУ ім. Ярослава Мудрого 

Зубейко Єлизавета

НЮУ ім. Ярослава Мудрого 

Кривний Владислав

НЮУ ім. Ярослава Мудрого 

Кузнецова Анастасія

КНУ ім. Тараса Шевченка

Лобко Олександра

НЮУ ім. Ярослава Мудрого

Лоєнко Софія

Талліннський університет 


Лукашова Яна

НУ «Одеська юридична академія»

Мельничук Наталія

КНУ ім. Тараса Шевченка

Михалків Ірина

ЛНУ ім. Івана Франка

Мишанич Анастасія

НЮУ ім. Ярослава Мудрого

Пархонюк Юлія

КНУ ім. Тараса Шевченка

Попельчук Максим

ЛНУ ім. Івана Франка

Суховецький Олексій

НЮУ ім. Ярослава Мудрого

Тарасова Єлизавета

НЮУ ім. Ярослава Мудрого

Фоменко Анастасія

КНУ ім. Тараса Шевченка