Дайджест 09.08.2021 Читати 6 хв

ВИРОБНИЧИЙ ДАЙДЖЕСТ ЗА ЛИПЕНЬ 2021 РОКУ

Зазвичай липень –  найспекотніший місяць року. Та не тільки через погоду. В цьому місяці співробітники Метінвесту відзначають День металурга і гірника. Щороку – яскраво, феєрично, але по-родинному тепло. На святі згадують усіх, хто допомагає створювати найкращу в Україні сталь і рухати країну вперед.

За традицією починаємо виробничий Дайджест Метінвесту, в якому розповімо про нелегку, але цікаву працю наших колег.
_____

Перший розділ називається «Техніка – друг людини». Без тачок Метінвесту на виробництві нікуди (навіть руду з кар'єра не вивезеш). За швидкістю й силою крутіші за них тільки ракети Ілона Маска.

У кар'єрі ІнГЗК проходить промислове випробування унікальна гідравлічна станція для перегону бурових верстатів. Її виготовили спеціально для умов кар'єра.

Парк залізничної техніки ЦГЗК поповнився ще одним локомотивом. Це вже третій тепловоз 2ТЕ10 поліпшеної модифікації. Він задіяний на вивезенні гірничої маси з Петровського кар'єра.

_____ 

Далі поговоримо про правило «Покращи і буде тобі щастя». Металурги й гірники користуються ним часто. Модернізуючи устаткування, вони роблять свою роботу легшою та ефективнішою.

На ММКІ реалізують енергоефективні проєкти в цехах управління головного енергетика. Тут підвищили ефективність роботи насосів водоочищення. Замінили застарілі лампи розжарювання на 420 енергозберігаючих світлодіодних світильників, оновили кабельні системи та щитові.

На ІнГЗК встановили нову дробарку дрібного дроблення. Устаткування призначене для надтонкого подрібнення руди. Його продуктивність в 1,6 рази вище, ніж у попередніх дробарок такого ж класу, а витрата електроенергії на 20% нижча.

А ще на комбінаті впровадили систему комп'ютерного зору VisiоFroth. Вона буде контролювати процес флотації за допомогою відеокамер, виконувати візуальний аналіз піни та на основі отриманих даних автоматично регулювати витрати реагентів і повітря. Це допоможе підвищити продуктивність і збільшити обсяги виробництва концентрату.

На ММКІ зробили ставку на нові технології. У конвертерному цеху встановили сучасну систему автоматичного управління приводами димососів (САУ). Вона дозволить знизити споживання електроенергії та збільшити ресурс електродвигуна й механічних приводів.

_____ 

Глава «Допомагай природі» – одна з ключових у нашій розповіді. Металурги та гірники думають не тільки про кількість і якість продукції. Вони дбають про навколишнє середовище. І роблять усе, щоб його покращити.

На ІнГЗК знову експериментують. Для закріплення поверхонь, що пилять, у кар'єрі й на хвостосховищі почали використовувати гуматовий торф'яний екстракт. Природний реагент стійкий до зовнішніх впливів: не здувається вітром і не змивається дощем.

На Азовсталі активно готуються до реконструкції газоочисток конвертерів №№ 1 і 2: займаються естакадами, монтують металоконструкції, закуповують основне обладнання. Також на підприємстві капітально відремонтували обертову піч № 1. Роботи виконували паралельно на різних вузлах, але акцент – на модернізації газоочисних систем.

На ММКІ закінчують будівництво аспіраційних установок доменної печі № 5. Устаткування рукавних фільтрів уже під'єднали до систем очищення повітря ливарних дворів і підбункерних приміщень. Зараз виконують пусконаладку.

У цеху виробництва обкотишів № 2 Північного ГЗК завершили будівництво електрофільтру на обпалювальній машині Лургі 552 А. З шести запланованих – це п'ятий. Його встановили в зоні сушіння.

На АКХЗ виконали капремонт установки виробництва сірчаної кислоти, що підвищило її продуктивність до 24-26 тонн кислоти на добу. Після оновлень повністю виключені ризики потрапляння в атмосферу парів сірчаної кислоти.

Метінвест став генеральним партнером першого міжнародного форуму «Декарбонізація сталевої індустрії: виклик для України». Генеральний директор Юрій Риженков розповів про те, що компанія робить для зменшення свого карбонового сліду, та підписав меморандум про співпрацю з К1-МЕТ і Primetals Technologies.

_____ 

Видобуток руди й виплавка сталі – це завжди історія про «Велику мрію». Часто до неї приходять через наполегливу працю. Але вона обов'язково винагороджується. Так мовить Металургійний Дзен.

Рейкові скріплення Азовсталі пройшли сертифікацію за новими стандартами ДСТУ. Незалежна комісія Укрзалізниці разом із профільними фахівцями комбінату оцінювали відповідність за хімічним складом і механічними властивостями сталі, геометричними розмірамии, формами й маркуванням.

Цифрову трансформацію Метінвесту високо оцінили на SAP Quality Awards 2021. У фінал конкурсу серед країн Центральної та Східної Європи вийшли два проєкти, реалізовані разом із Metinvest Digital. Це автоматизація системи подачі пропозицій на платформі SAP Innovation Management і перехід на закупівельну онлайн-платформу SAP Ariba Souгcing.
_____

І в фіналі нашої розповіді – ще одна хороша новина. ДКХЗ став переможцем торгів із продажу єдиного майнового комплексу Дніпровського металургійного комбінату. Радіємо, що металургійна сім'я Метінвесту зросла, а значить стала сильнішою і крутішою.