Екологія 09.07.2021 Читати 5 хв

ІнГЗК використовує інновації для боротьби з пилом

В рамках комплексної екологічної програми на Інгулецькому ГЗК Групи Метінвест продовжують роботи по зниженню цвітіння на промислових майданчиках. Для закріплення пилу в кар'єрі і на хвостосховищі проведені експерименти по застосуванню гуматового торф'яного екстракту.

Природний реагент використовували для зв'язування газоподібних речовин в гірничих роботах для внутрішньої і зовнішньої гідронабійки, закріплення сухих карт хвостосховища. За словами екологів, екстракт стійкий до зовнішніх впливів - не здувається вітром і не змивається дощем. Кірка відмінно пропускає вологу і після висихання відновлює свої властивості. Такий захист на поверхні оброблених ділянок здатний триматися максимально довго. Крім того, мінерал безпечний для навколишнього середовища і здоров'я людини.


Паралельно на хвостосховищі намивають сухі карти, висівають жито. У минулому році вперше засіяли злаковими 6,5 га сухих поверхонь. Для гарної схожості застосовують добриво. Потужна коренева система злакової рослини надійно скріплює піски і знижує пилове навантаження на навколишнє середовище.

- Інгулецький ГЗК комплексно підходить до вирішення екологічних питань. Крім полімерів і мінералів, застосовуємо гірничотехнічну рекультивацію. Підприємство дотримується графіку полива доріг, озеленює мікрорайон Інгулець, проммайданчик комбінату, висаджує дерева і чагарники в селищі Вільний, - зазначив начальник відділу охорони навколишнього середовища Інгулецького ГЗК Євген Бохонський.

Нагадаємо, в 2020 році компанія Метінвест направила понад 2,6 млрд грн на реалізацію комплексної екологічної програми Інгулецького комбінату. Завдяки заходам вдалося знизити викиди в атмосферу в порівнянні з 2019 роком на 5,8%.