Модернізація 02.07.2021 Читати 5 хв

На АКХЗ модернізували установку з виробництва сірчаної кислоти

У цеху уловлювання №1 Авдіївського коксохімічного заводу введена в експлуатацію після капітального ремонту установка з виробництва сірчаної кислоти (WSA). Інвестиції в ці роботи перевищили 20 мільйонів гривень.

Необхідність ремонту була викликана зносом обладнання та, як наслідок, зниженням виробництва продукції і ризиками викиду в атмосферу парів сірчаної кислоти. В ході ремонту було повністю замінено два модуля установки, а це 1 200 шестиметрових скляних трубок. Виконана перекладка ванни збору сірчаної кислоти з конденсатора WSA. Замінено чотири шари контактної маси загальною вагою 30 тонн в контактному апараті. Замінений охолоджувач технологічного газу, а також димова труба установки.


Оновлена ​​установка виробництва сірчаної кислоти повернулася в виробничий ланцюжок першого уловлювання та підприємства. Капітальний ремонт підвищив її продуктивність з 14-16 тонн кислоти на добу до 24-26 тонн. Повністю були виключені попадання на цій ділянці парів сірчаної кислоти в атмосферу. А поліпшення очищення коксового газу до встановлених вимог технологічного регламенту норм, знизить ризик корозії металу систем обігріву коксових батарей і котлів теплоелектроцентралі.