Діджиталізація 07.07.2021 Читати 7 хв

Проєкт Метінвесту оцінили на SAP QUALITY AWARDS 2021

Група Метінвест спільно з IТ-партнером Метінвест Діджитал стала фіналістом міжнародного конкурсу SAP Quality Awards 2021 * серед країн Центральної та Східної Європи. У категорії Rapid Time to Value був відзначений проєкт діджіталізаціі закупівель – упровадження цифрової закупівельної онлайн-платформи на базі хмарного рішення SAP Ariba Sourcing.

Проєкт автоматизації закупівель стартував у грудні 2018 року й охопив 8 підприємств Групи Метінвест. У процесі його реалізації впроваджені рішення SAP SLP для проведення кваліфікації та оцінки постачальників, а також SAP Ariba Sourcing – хмарна онлайн-платформа для проведення закупівель ТМЦ і послуг. У 2020 році це рішення тиражували додатково на 12 українських підприємств. Усього зараз у системі працює 20 підприємств Групи. Нова платформа дозволяє проводити централізовані тендери та швидкі аукціони, оперативно порівнювати пропозиції постачальників і залучати нових, попередньо оцінюючи їх кваліфікацію, керувати закупівельними процедурами.

 

РЕЗУЛЬТАТИ

 

За період дослідно-промислової експлуатації впровадженого рішення: досягли економії закупівельного бюджету в розмірі до 10% / 16 млн доларів; забезпечили скорочення часу на обробку заявок на закупівлі до 60%; забезпечили зниження ресурсоємності операцій, підвищення точності й оперативності даних за рахунок інтеграції з глобальною системою SAP ERP. 

- Забезпечення безперебійності виробничих та бізнес-процесів безпосередньо пов'язане з ефективністю закупівельної діяльності і злагодженою роботою ланцюжків постачання компанії. Це складний і трудомісткий процес, що в масштабах бізнесу Метінвесту передбачає щоденну роботу з широко диверсифікованою глобальною мережею постачальників. Перехід на цифрову закупівельну онлайн-платформу SAP Ariba дозволив нам вийти на новий горизонт операційної ефективності функції. Ми стандартизували процес закупівель у межах усієї Групи, зробивши його прозорим і зручним як для співробітників, так і для партнерів. Крім того, ми оптимізували бюджет закупівель на 10%, що в масштабах нашої компанії складає мільйони доларів, – зазначив Олексій Громаков, директор з логістики та закупівель Групи Метінвест.

SAP Ariba Strategic Sourcing – хмарне рішення, яке дозволяє централізовано керувати всіма процесами вибору постачальників, укладання договорів й аналізу витрат.

 

МОЖЛИВОСТІ

 

Рішення дозволяє: централізувати й класифікувати всі закупівлі в масштабах компанії; забезпечити прозорість і сегментацію витрат компанії; стандартизувати процеси пошуку, класифікації та оцінки постачальників, а також укладання договорів; забезпечити економію й оптимізацію витрат за всіма категоріям, що закуповуються; прискорити процеси закупівель, зменшити ризики та підвищити продуктивність. 

- Метінвест Діджитал як ІТ бізнес-партнер використовує комплексний підхід до цифрової трансформації бізнесу Групи. Більше 10 років технології SAP виступають цифровим ядром нашої компанії. Ми пишаємося унікальною і визнаною в Україні та країнах Центральної та Східної Європи експертизою зі впровадження й підтримки інноваційних рішень SAP. Вони допомагають компанії проактивно реагувати на ринкові тренди, підвищують нашу конкурентоспроможність, а також дозволяють нам бути гнучкими та надійними там, де цього очікують наші клієнти й партнери. Результати проєкту автоматизації закупівель і впровадження хмарної онлайн-платформи SAP Ariba наочно показують, як інноваційні технології розкривають потенціал існуючих бізнес-процесів, – зазначив Сергій Детюк, директор з інформаційних технологій та аналізу ризиків Групи Метінвест.

* У 2021 умови конкурсу SAP Quality Awards 2021 були змінені: приймалися заявки за два роки, оскільки в 2020 році конкурс був скасований через глобальної пандемії COVID-19. Крім цього, організатори змінили і саму концепцію нагородження, залишивши замість золотих, срібних і бронзових нагород тільки одного переможця зі статусом Grand Winner в кожній категорії.