Эта страница еще не переведена на русский язык
Интервью 03.01.2023 Читать 7 мин

Як підприємства Метінвест Покровськвугілля долали виклики війни

За майже рік воєнного стану підприємства компанії Метінвест Покровськвугілля довели, що в змозі ефективно діяти в жорстких умовах. Як саме – розповів генеральний директор компанії Андрій Акулич.

Андрій Акулич

– 2022 рік добіг кінця. Він був нелегким для всіх українців. Війна завдала багато горя і страждань мирному населенню. Пошкоджені міста, на Донеччині закрилось багато підприємств. Усій країні довелося пристосовуватись до життя у воєнних умовах. Як компанія Метінвест Покровськвугілля трансформувала своє виробництво?

– Компанія, як і всі інші українські бізнеси, опинилась у критичних умовах. Потрібно було приймати рішення й терміново діяти, адже основні активи Метінвест Покровськвугілля – це вугледобувні підприємства, що автоматично перейшли до розряду тих, які працюватимуть на оборону країни. Тому відразу було створено штаб, де ми відпрацювали всі моменті, пов’язані з безпекою на виробництві.

Треба було налагодити логістику у воєнних умовах, вантажні й пасажирські перевезення, що компанія здійснює для забезпечення життєдіяльності підприємств. Подбати про постачання запасних частин імпортного виробництва деяких наших активів, наприклад, збагачувальної фабрики «Свято-Варваринська», на якій 90% обладнання виготовлено закордонними компаніями. Про все це ми потурбувалися в перші ж тижні війни, адже ніхто не міг спрогнозувати, яка буде ситуація на фронті. На кожному підприємстві обладнали укриття на випадок повітряних тривог. Зробили запас ліків, питної води, їжі тривалого зберігання й забезпечили теплим одягом і спальними місцями. Тобто робили все, що вимагав воєнний стан.

Ми не залишались осторонь чужих проблем. З перших місяців війни водії Транспортної дирекції були залучені на допомогу в гарячих точках. 10 автобусів разом з екіпажем брали участь в евакуації мирного населення з Маріуполя й Волновахи. Дякую їм за героїчну витримку та надзвичайну сміливість, яку вони проявили в умовах ризику для життя.

Окремо треба сказати про комендантську годину. Наші підприємства працювали в режимі 24/7. Після введення обмежень там де це можна було зробити, перевели працівників на однозмінний режим роботи. Інших – забезпечили спецперепустками. Перші місяці були надзвичайно важкими.

Почалася масова евакуація. Майже тисяча співробітників Метінвест Покровськвугілля стали до лав Збройних Сил України. Все це ускладнило роботу підприємств компанії. Деякі напрямки робіт ми вимушені були зупинити, скоротили кількість промислових дільниць і змін, об’єднали колективи, щоб не зупинитися та продовжити роботу.

Звісно, обсяги робіт, які планували на цей рік, зазнали значних змін. Проте вже на початку червня ситуація покращилася. Ми розпочали активний процес працевлаштування, поверталися співробітники, які знаходилися в евакуації. Таким чином уже влітку виробничий процес стабілізувався, а ми вийшли на виконання оперативного плану.

– Усі підприємства компанії є містоутворювальними. Це означає, що левова частка податків від виробництва йде на розвиток та підтримку громад. Скільки коштів за цей надскладний рік підприємства компанії внесли у скарбничку регіону та країни?

– Ми завжди працювали й будемо працювати на добробут країни. І дуже пишаємось тим фактом, що підприємства компанії Метінвест Покровськвугілля надають робочі місця жителям громад присутності. Наразі ми працюємо не на повну потужність. Тому загальний податковий внесок дещо знизився. Але, окрім податків, ще є благодійна допомога. Від початку повномасштабної війни Група Метінвест виділила на допомогу населенню, державі й армії понад 2,8 млрд грн.

Усупереч зупинці кількох підприємств у Маріуполі й Авдіївці, Метінвест залишається одним з найбільших платників податків, надійною опорою економіки України. З урахуванням асоційованих компаній та спільних підприємств, Група за 9 місяців 2022 року перерахувала до бюджетів усіх рівнів в Україні майже 18 млрд грн податків та зборів.

– Окрім податків, компанія завжди допомагала розвивати соціальну сферу в містах своєї присутності. А з перших днів війни Метінвест Покровськвугілля активно допомагає армії, підтримує медицину й соціально незахищені верстви населення. Що зроблено за цей час?

– З перших днів війни ми спрямували всі свої ресурси на те, щоб допомогти мирному населенню та наблизити перемогу України. Волонтери підприємств компанії МПУ одразу організували пункти приймання гуманітарної допомоги, де збирали одяг, взуття й предмети першої потреби. У межах гуманітарного проєкту «Рятуємо життя» допомогу регулярно отримують працівники й ветерани наших підприємств, сім’ї мобілізованих військовослужбовців, соціально незахищені верстви населення.

Усі медичні установи міст присутності компанії неодноразово отримували від Метінвесту необхідні для порятунку життів препарати та дитяче харчування. На територіях лікарняних містечок встановлено потужні генератори для безперебійного подання електроенергії. З нашою допомогою ці установки укріплені металевими коробами для захисту від ракетних ударів.

Допомога військовим – ще один напрямок нашої спільної роботи. Головна задача – забезпечення оборонців сучасною амуніцією. Кожен десятий бронежилет, який захищає наших військових, виготовлений зі сталі Метінвесту. Працівники компанії, котрі боронять Україну на бойових позиціях, також отримали бронежилети й каски.

На Покровському напрямку встановлено чотири спеціальні металеві споруди, виготовлені компанією Метінвест. Вони допоможуть зміцнити окопи та врятувати життя бійцям. Також компанія передала 10 сучасних дронів вартістю майже 1,5 мільйона гривень підрозділам, у яких воюють працівники підприємства. Загалом на сьогодні більш як 15 мільйонів гривень від компанії Метінвест Покровськвугілля направлено на підтримку армії. Ми допомагаємо будувати фортифікаційні споруди, надаємо важку техніку, бульдозери, екскаватори, автотранспорт. Забезпечуємо будівельними матеріалами, закриваємо питання з пальним. З перших днів війни й до сьогодні позиція Метінвесту та акціонерів компанії залишається незмінною – допомагати Україні перемогти у війні. На цю мету спрямовано максимум зусиль, можливостей і ресурсів бізнесу.

– Попри військові дії в регіоні, всі підприємства МПУ продовжують працювати, розвивати виробництво й надавати робочі місця тим, хто цього прагне. Вагомим додатком до працевлаштування йде соціальний пакет. Компанія ще й навчає власним коштом. І це в ті часи, коли більшість підприємств на Донеччині скорочують виробництво. Скажіть, як це вдається і для чого це компанії?

– Наші підприємства працюють, нарощують темпи та потребують нових співробітників. Ми не тільки працевлаштовуємо, а й надаємо можливість отримати нову професію. Компанія забезпечує трансфер на робочі місця, для вахтових співробітників – безплатне розміщення в гуртожитку. До того ж заробітна плата на підприємствах компанії найвища в регіоні. Також передбачена доплата в розмірі 50% за роботу в Покровській громаді.

Варто зазначити, що останнім часом географія охочих до працевлаштування помітно розширилася. До нас ідуть люди не лише з різних міст, а й з інших регіонів. На підприємствах компанії Метінвест Покровськвугілля працюють жителі Маріуполя, Волновахи, Авдіївки, Краматорська та Кривого Рогу. Серед них – наші колеги з підприємств мережі Групи Метінвест, які тимчасово знаходяться в простої. Усі разом і кожен окремо вони роблять свій внесок у спільну справу і сподіваються, що в нашій країні обов’язково настане мир.

– Яке майбутнє чекає компанію в наступному році? Адже для робітників підприємств МПУ та для всієї країни Метінвест є опорою. Це набуло особливого значення під час війни, коли всі ми почали цінувати те, що маємо. Поділіться планами розвитку на 2023 рік.

– Основним пріоритетом компанії залишається життя та здоров’я працівників, які підтримують виробництво. Тому ми й надалі будемо дбати про безпеку та добробут своїх робітників.

Щодо стратегії розвитку, то ми повинні продовжувати випускати якісний концентрат і тим самим підтримувати всю Україну, Групу Метінвест, наших співробітників, Покровську громаду та її жителів. Кожна додаткова тонна вугілля є вагомим внеском у зміцнення опори України. Адже сьогодні саме від нашої ефективної роботи залежить успішність усієї компанії Метінвест.


Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.