Эта страница еще не переведена на русский язык
Важная новость 29.12.2022 Читать 5 мин

Рік викликів, стійкості та згуртованості: на криворізьких ГЗК Метінвесту підсумовують 2022-й

У 2022 році на долю України випало всього 54 мирних дні. Решту часу поглинула війна. З перших годин вона докорінно змінила життєвий уклад цілої країни. В нових умовах і реаліях змушені були діяти політична, соціальна й економічна сфери. З новими сенсами та всупереч викликам тримає виробничий фронт український гірничо-металургійний комплекс. У Кривому Розі ГЗК Групи Метінвест, попри проблеми з експортом та обмеженнями на споживання електроенергії, продовжують працювати над виготовленням високоякісної залізорудної продукції та сплачувати податки до бюджетів усіх рівнів. Паралельно з основною діяльністю на підприємствах піклуються про захист і безпеку своїх працівників, надають допомогу військовим та виконують велику гуманітарну роботу.

Мета виробництва – продукція преміального класу


У 2022 рік гірничо-збагачувальні комбінати ввійшли з великими виробничими планами та проєктами. Але з кінця лютого їм довелося змінювати формат роботи, лавіруючи між перешкодами, проте зберігаючи максимально можливі обсяги виробництва. Труднощі роботи у воєнний час ще більше мотивували підприємства скерувати зусилля на підвищення якості залізорудної продукції. Подвоївши зусилля, виробничники й технологи Інгулецького та Північного ГЗК домоглися зростання вмісту заліза в концентраті до 68-70%. Це стало можливим завдяки селективному видобутку руди та коригуванню режимів технологічних процесів на збагачувальних фабриках. На Центральному ГЗК цьогоріч продовжили випуск концентрату зі вмістом заліза понад 70% та окатків 67,5%, які мають попит на європейських ринках.


І в період роботи, і під час вимушеного простою виробництва на підприємствах проводили технічне обслуговування та ремонтували обладнання. Дбали про належний стан гірничих машин. Перед початком зимового періоду на підприємствах виконали всі належні заходи з підготовки до роботи в холоди. Війна – явище тимчасове, впевнені гірники, тому готуються невдовзі запрацювати на повну потужність.

Безпека співробітників – найперший пріоритет

Охорона праці та промислова безпека для криворізьких підприємств Метінвесту була й залишається у пріоритеті. Однак у лютому 2022 року на один рівень із виробничими стали питання цивільного захисту. Через загрозу бомбардувань та ракетних обстрілів зросла необхідність у надійних укриттях на території ГЗК. З перших днів повномасштабної війни в Україні на підприємствах розпочали підготовку захисних споруд до перебування великої кількості людей. У підземних укриттях, що є в кожному цеху, навели лад, облаштували зручні місця для перебування співробітників, завезли необхідні меблі, матраци. У кожному бомбосховищі сформували достатній запас продуктів тривалого зберігання, питної та технічної води, забезпечили зв’язком, генераторами електропостачання й буржуйками.

Загалом приблизно 70 облаштованих укриттів можуть вмістити до 18,5 тисячі людей. Наразі вони  використовуються не лише для перебування співробітників під час повітряної тривоги. Саме в них проводили навчання з надання домедичної підготовки, ініційовані Метінвестом. Сукупно на криворізьких підприємствах компанії такі курси пройшли понад 700 працівників. З них сформовані спеціальні бригади, які в разі виникнення надзвичайної ситуації зможуть надати першу допомогу потерпілим.

Підтримка армії наближає перемогу

Одинадцятий місяць армія України мужньо визволяє окуповані землі від російської навали та захищає небо. Саме стільки ж часу на спільну мету – перемогу – працюють підприємства Метінвесту. Вони забезпечують надійний тил й активно допомагають військовим. У перші місяці війни гірничо-збагачувальні комбінати забезпечили технікою та матеріалами будівництво ешелонованої оборони Кривого Рогу, надали тисячі тонн піску, відсіву, щебеню, сотні бетонних споруд і десятки сотень одиниць бруса. Також підприємства допомагали облаштовувати місця розташування військових, передавали блок-модулі та вагончики, підводили електрику, забезпечували захисників необхідними предметами побуту.

У межах мілітарної ініціативи Сталевий Фронт Ріната Ахметова на криворізьких підприємствах Метінвесту було виготовлено понад 12 тисяч протитанкових і протипіхотних загороджувальних конструкцій, більш як 5 тисяч пластин для бронежилетів із сертифікованої спецсталі виробництва металургійних підприємств компанії. З літа у виробничих цехах активізували роботу з виготовлення буржуйок, щоб забезпечити захисників теплом у холодний період. На кінець року кількість виготовлених печей сягнула 800 штук. Також на криворізьких підприємствах Метінвесту налагодили виготовлення мобільних укриттів для військових. Наразі вже зробили 33 модульних бліндажі для захисту воїнів на передовій. Мобілізованих працівників компанії забезпечено комплектами військової амуніції – кевларовими шоломами, бронежилетами й термобілизною.

Гуманітарна місія здійсненна

Від початку війни стрімко розвинувся гуманітарний рух у країні – від локальних волонтерських ініціатив, до потужних проєктів, спрямованих на запобігання гуманітарній кризі. У межах проєкту «Рятуємо життя», створеного Метінвестом у координації з Фондом Ріната Ахметова, допомогу отримали вже приблизно 350 тисяч українців. До Кривого Рогу за час повномасштабної агресії надійшло 1143 тонни життєво необхідних вантажів. У гуманітарному хабі, що діє на території Центрального ГЗК, робітники підприємства сформували 135 тисяч продуктових наборів для переселенців, представників пільгових категорій, родин мобілізованих, ветеранів криворізьких підприємств Метінвесту, а також жителів 10 територіальних громад Дніпропетровської, Кіровоградської та Херсонської областей.

Група Метінвест надає фінансову підтримку на облаштування шелтерів для вимушених переселенців у Кривому Розі. За спрямовані кошти закупили харчові продукти, обладнали спальні місця, підготували до холодів приміщення. Допомога надходить і до територіальних громад Дніпропетровської та Кіровоградської областей, де створені місця для тимчасового розміщення людей. Завдяки підтримці бізнесу придбали будівельні матеріали, постільні речі, посуд і побутову техніку.

Велику допомогу від Метінвесту й гуманітарного проєкту «Рятуємо життя» отримує медична сфера Кривого Рогу. Від початку війни до криворізьких лікарень, що працюють у режимі шпиталів, були організовані доставки вантажів з ліками, витратними матеріалами та медичним обладнанням на суму 61 мільйон гривень. Це розширило можливості надання своєчасної та високотехнологічної хірургічної допомоги пораненим і лікування бойових травм. Також коштом компанії для криворізької станції швидкої допомоги були придбані три спеціалізованих автомобілі.

Добігає кінця рік, який зробив команду Метінвесту бронесталевою. Це був час переосмислення, перевірки на стійкість, людяність і принциповість. У компанії планують максимально зберегти виробництво та готові до відновлення роботи. І надалі Група Метінвест залишається міцною опорою країни, що підтримує її економіку та армію стільки, скільки буде потрібно для перемоги.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.