Эта страница еще не переведена на русский язык
Метинвест Политехника 25.04.2024 Читать 2 мин

Зелена відбудова: як якісна вища інженерна освіта формує майбутнє України

Викладачі Метінвест Політехніки разом з представниками Каметсталі взяли участь у брейнштормі лідерів «Зелені управлінці: кадри для зеленої відбудови України». Захід організувала компанія «Офіс сталих рішень», спільно зі Світовою асоціацією професіоналів довкілля у НТУ «Дніпровська Політехніка».

У сучасному світі сталого розвитку кожен крок до змін має свої корінні перетворення. І зміни, які починаються з освіти, можуть виявитися ключовими. Відтак, до зустрічі брейгшторму лідерів долучилися викладачі, науковці, студенти навчальних закладів Придніпров’я, а також спеціалісти-практики, які займаються захистом довкілля на підприємствах. 

Групу Метінвест представляли викладачі кафедри безпеки праці та охорони довкілля технічного університету Метінвест Політехніка Дмитро Пікареня та Наталія Максимова, а також співробітники відділу охорони навколишнього середовища Каметсталі Альона Копійка та Оксана Дробот.

Основна дискусія була присвячена ролі та компетенціям сучасних зелених управлінців. Учасники обговорили нагальні питання екологічної освіти, вимоги до рівня знань, володіння екологічним інструментарієм, а також знання правової та нормативної бази, включаючи міжнародні стандарти, які вимагаються сучасним бізнесом від фахівців.

Під час заходу проводилося анкетування з метою визначення очікувань роботодавців, органів місцевого самоврядування, обласних військових адміністрацій, роботодавців в об’єднаних територіальних громадах, освітян закладів вищої освіти та студентів. Обговорені питання охоплювали природоохоронні реформи, відновлення під час війни, проблеми відходів та шляхи їх вирішення, оцінку впливу на довкілля та оцінку впливу на охорону довкілля, а також міжнародний досвід зеленого переходу.

– За результатами нашої дискусії ми сподіваємося запропонувати рекомендації та побажання щодо оновлення освітніх програм для підготовки фахівців з захисту довкілля та зелених управлінців. Це буде важливим кроком у підвищенні працевлаштування випускників екологічних та природоохоронних спеціальностей та сприятиме сталому економічному розвитку, екологізації виробництв та збереженню екосистем, – прокоментував Дмитро ПІКАРЕНЯ, професор Метінвест Політехніки. 

Такі зустрічі та побудова діалогів між представниками освіти, бізнесу, влади та громадськості чітко висвітлюють, що шлях до зеленого майбутнього починається з освіти, і цей процес вже у розпалі. Для вступників, які тільки обирають свій професійний шлях, варто звернути увагу на перспективний напрямок технологій захисту навколишнього середовища. 

Детальніше про вступ можна дізнатися у приймальній комісії Метінвест Політехніки дізнатися за телефонами +38(095)070-06-37, +38(067)760-49-71 або написавши на pk@mipolytech.education.