Эта страница еще не переведена на русский язык
Метинвест Политехника 30.05.2023 Читать 5 мин

«Метінвест Політехніка» – це абсолютно нова освітня історія

Попри виклики часу, навчання у виші триває, у першому наборі – 440 студентів. 

Гірничо-металургійний комплекс є однією з ключових галузей економіки. Повномасштабна війна завдала нищівних збитків, але навіть у такі складні часи металургія має потенціал для відновлення і розвитку. Група Метінвест – найбільша гірничо-металургійна компанія в Україні, є ініціатором та засновником нового унікального Університету, який готує конкурентоспроможних фахівців за інженерними та технічними спеціальностями.

Стратегічне рішення відкрити вищий технічний навчальний заклад Групою Метінвест було ухвалено з метою вивести освіту в Україні на якісно новий рівень. Будівництво розпочалося у 2021 році.

Проєкт вражав масштабами. Практично в центрі Маріуполя зводилися сучасний 12-поверховий навчальний корпус, гуртожиток і спорткомплекс. У березні 2021 року університет прийняв перших слухачів. Це були ще не студенти бакалаврату, старт навчання яких планувався на вересень 2022 року, а фахівці, які підвищували рівень знань за спеціальностями «Металургія», «Охорона праці та промислова безпека» та «Гірська справа». Тобто університет на той час уже почав працювати.

Компанія планує продовжити будівництво університету після перемоги у війні

23 лютого на одному з український телеканалів з’явився сюжет про те, як просувається будівництво кампусу нового вишу в Маріуполі. Йшлося про те, що будується ціле студентське містечко — у головному 12-поверховому корпусі технічного університету «Метінвест Політехніка» планувалося розмістити навчальні аудиторії, бібліотеку та надсучасні лабораторії, на даху мали облаштувати терасу. Паралельно з будівництвом навчального корпусу зводився гуртожиток для майбутніх студентів, у якому мав бути облаштований спортзал, душові, пральня та медичний блок. Поруч мали збудувати спорткомплекс, відкрити футбольне, волейбольне та баскетбольне поля.

Але наступного дня почалася війна. І на початку березня внаслідок бомбардування Маріуполя університет «Метінвест Політехніка» зазнав значних пошкоджень…

Та на цьому його історія не закінчилася. 30 березня 2022 року в інтерв’ю Youtube-каналу «Україна 24» гендиректор компанії «Метіневест» Юрій Риженков розповів про долю новоствореного вишу.

На сьогодні (30 березня 2022 року ред.) проєкт не закрито. Ми намагаємося зберегти персонал: більша частина його була евакуйована і продовжує працювати над складанням навчальних програм. Тут важливо розуміти, що Політехніка – це не гарна будівля та не наукові лабораторії, які ми вже замовили. Це насамперед люди, викладацький склад, який ми збирали по крихтах. І це дуже непросто — адже багато викладачів поїхали з країни, бо не було попиту на ці спеціальності. Ось цей кістяк ми змогли зберегти.

— Юрій РИЖЕНКОВ

Тож хоч у країні почалася повномасштабна війна, хоч місто Маріуполь було практично стерте з лиця землі, МП продовжував працювати — вже в онлайн-режимі.

Будівництво сучасного навчального закладу продовжать після перемоги

Незважаючи на війну й окупацію Маріуполя, перший в Україні недержавний гірничо-металургійний університет Метінвест Політехніка у вересні 2022 року здійснив перший у своїй історії набір студентів на всі освітні програми бакалаврського та магістерського рівня. 19 вересня 2022 року понад 350 студентів розпочали навчання за сучасними інженерно-технічними освітніми програмами.

Попри всі перешкоди, керівництво вирішило зберегти університет, зберегти мрію про «Політехнику майбутнього», і надати студентам можливість здобути освіту європейського рівня в Україні.

Компанія запустила роботу Метінвест Політехніки в режимі комбінованого онлайн- та офлайн-навчання, дотримуючись усіх заходів безпеки для студентів і викладачів. Університету вдалося практично повністю зберегти свій професорсько-викладацький склад. У перші місяці повномасштабного вторгнення виш не лише продовжив готуватися до навчання на ліцензованих освітніх програмах для бакалаврів і магістрів, а й відновив тренінги та курси підвищення кваліфікації за сімома напрямами для співробітників Метінвесту.

Сучасний університетський корпус добудують після перемоги

До того ж у Метінвест Політехніці розробили нові освітні програми, які поєднуватимуть декілька спеціальностей та дадуть змогу підготувати мультикомпетентних інженерів-лідерів для реалізації проєктів із відновлення і відбудови української промисловості та інфраструктури міст загалом.

Вже у вересні 2022 року понад 150 студентів вступили на освітні програми бакалаврського рівня першого та другого курсів, а понад 200 людей здобувають кваліфікацію магістра. Найбільш привабливими для навчання першокурсників виявилися металургія, комп’ютерні науки, автоматизація і комп’ютерно-інтегровані технології, а також охорона праці. Найпопулярніші магістерські освітні програми – комп’ютерні науки та цифровий інтелект, аудит та консалтинг безпеки праці, металургія сталі та інтелектуальні системи управління у ГМК.

Серед вступників до Метінвест Політехніки – випускники коледжів і ліцеїв, працівники підприємств Метінвесту із Запоріжжя, Покровська, Кам’янського та Кривого Рогу, а також маріупольці й авдіївці, які через війну залишили свої домівки.

Отож – університет живе. Поки в нашій країні йде війна, МП працює в онлайн-режимі, але після її закінчення планується відновлення будівництва найсучасніших навчальних корпусів та студентського містечка.

Нині ж МП активно готує висококласних фахівців, які повністю володіють професією і можуть з першого дня працювати на високому рівні на будь-якому підприємстві світу. Інакше і бути не може, адже після перемоги України в цій війні їй будуть дуже потрібні грамотні й освічені інженери.

Студенти-металурги «Метінвест Політехніки» добре розуміють перспективи цієї професії, тож з радістю діляться враженнями від освітнього процесу, а також власним баченням майбутнього української металургії. Ось що розповідає про навчання у МП Дмитро БОГДАН освітньо-професійної програми «Металургія сталі»: «Після Перемоги на етапі відновлення нашої країни сучасні фахівці-металурги будуть у великому попиті, це прогнозовано. Тому дійсно вважаю, що програма, яку я обрав, є престижною, цікавою та актуальною. Маю сподівання, що навчання допоможе в розвитку моєї кар’єри, а це для мене у пріоритеті. На мою думку, головне – це бажання навчатися та працювати. Я маю надію та віру у те, що керівництво будь-якого металургійного підприємства буде підтримувати та сприяти в подальшому розвитку молодих фахівців. З таким підходом до справи, перспективи будуть завжди».

Серед студентів першого недержавного гірничо-металургійного університету є і співробітники запорізьких підприємств Метінвесту. Для них це гарна можливість підвищити власний професійний рівень та опанувати нову, додаткову спеціальність.

– Коли я дізналась про те, що наша Компанія засновує університет «Метінвест Політехніка», я одразу знала, що буду саме там навчатися. Документи на вступ за освітньою програмою «Матеріалознавство» відправила не вагаючись, бо була впевнена, що отримаю якісні та потрібні мені знання. Лекції у нас відбуваються шість разів на тиждень, у вечірній час, завдяки чому я не відволікаюсь від роботи. Навчання нелегке, але я чітко розумію, у яких сферах своєї професії зможу їх застосувати. Особливо цікаво вивчати технічну англійську мову. Всі ці знання розширюють мої професійні можливості, завдяки ним я вже зараз, наприклад, можу створити свій власний проєкт для виробництва. А це – ще тільки початок!  розповідає одна зі студенток, начальник лабораторії ЦВАПК «Запоріжсталі» Олександра ЛІОЛЬКО.

Загалом до навчання у «Метінвест Політехніці» долучилися близько 70 працівників Групи Метінвест у Запоріжжі. Найбільш затребуваними серед запорізьких металургів виявилися такі освітні напрями як металургія, комп’ютерні науки, цивільна безпека, охорона праці, вартісне управління бізнесом, матеріалознавство, автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології, технології захисту навколишнього середовища, менеджмент та бізнес-аналітика. Наразі студенти, через безпекову ситуацію, здобувають знання дистанційно на сучасних цифрових освітніх платформах. Навчання організовано за гнучким графіком, що дозволяє студентам здобувати освіту не відриваючись від основної роботи.

Діана ФОМЕНКО – студентка магістратури, яка обрала для власного освітньо-професійного зростання напрямок менеджменту. Вона розповіла про мотивацію вибору вишу, перші враження від навчання у Метінвест Політехніці», а також поділилась мріями і подальшими планами на майбутнє.

– Головною мотивацією вибору було те, що університет пропонує для своїх студентів усі можливості для саморозвитку, цікаві заняття із сучасними кейсами, поглиблене вивчення англійської мови, що на часі. Освітні матеріали викладаються дійсно висококваліфікованими викладачами – фахівцями своєї справи. Також, однією з причин вступу для мене була можливість реалізувати свої особистісні якості саме на практиці. Дуже подобається навчання у дистанційному режимі. Навчаюсь онлайн з часів бакалаврату (***закінчила Запорізький національний університет, Політологія, диплом з відзнакою, паралельно і там вчуся зараз). Такий формат – крута нагода. У режимі реального часу ми не лише маємо змогу слухати викладача, а й одразу бачити презентацію. Завдяки цифровій платформі, візуальна складова допомагає краще сприймати та запам’ятовувати матеріал. Зважаючи на складну безпекову ситуації у нашій країні, така форма навчання дає змогу отримувати освіту з будь-якого куточку світу, не зупиняючись на шляху до власної мрії. Відзначу, що лекції дійсно цікаві, на парах достатньо практичних завдань. Дуже хотіла б отримати можливість працевлаштуватися та на практиці довести фаховість на одному з підприємств Групи Метінвест у Запоріжжі. Я вважаю, що «Метінвест Політехніка» – це круто та сучасно. Я рада бути частиною нової освітньої історії.

ВИСОЦЬКА Світлана – провідний інженер з якості ЦГЗК, а віднині ще й студентка технічного університету «Метінвест Політехніка» за освітньою програмою «Відкрита розробка родовищ». Вона розповіла про мотивацію вступу і вибору освітньої програми.

– Перший мій освітній напрямок – металургія. Але по життю вийшло так, що далі свій робочий шлях я пов’язала саме з гірництвом. На даний час працюю у Центральному збагачувальному комбінаті Групи Метінвест фахівцем з якості продукції. Вважаю свою роботу не тільки цікавою, а й відповідальною: ми верифікуємо дані, контролюємо показники якості, навчаємо співробітників новітнім технологіям, що впроваджуються на підприємстві. Дуже люблю свою роботу, захоплююсь світом гірництва і завжди кайфую від того, що роблю! Ніколи не втрачаю можливості вчитися, набути більшої професійності, збагатити себе знаннями. Коли я почула про перший набір до нового технічного університету, вибір пав саме на «Метінвест Політехніку», тому що, працюючи на підприємстві нашої Групи, дуже хочеться вивчитись у вишу, отримати вищу освіту. Подобається креатив, викладачі фахові, сучасні, цікаво розповідають та мотивують. На мою думку, так і готують сильних, надійних і фахових спеціалістів. Впевнена, що подолаємо труднощі і крок за кроком досягнем мети, отримаємо знання від лідерів галузі, які поділяться з нами досвідом. Ми обов’язково відбудуємо нашу квітучу Україну, а додаткові знання нам у цьому допоможуть!

Ольга Касьян

Ольга КАСЬЯН, співробітниця Центрального гірничо-збагачувального комбінату, студентка «Метінвест Політехніки» за напрямом «Безпека праці», успішно склала першу сесію в університеті. Вона розказала про власну мотивацію вибору освітньої програми та поділилася враженнями від освітнього процесу у дистанційному форматі:

– Вступивши до молодіжної організації «Молодь Метінвесту», я була приємно вражена, як багато компанія робить для молоді, і не тільки. Дізнавшись про вступну кампанію до технічного університету «Метінвест Політехніка», зрозуміла, що повинна обов’язково скористатися такою можливістю. Тим більше, що для співробітників були запропоновані дуже цікаві умови. Вибір освітнього напрямку «Безпека праці» не є випадковим, я добре розумію важливість і перспективи цієї професії. Для мене особисто однією з найбільших переваг є можливість поєднувати роботу і навчання, для студентів запропоновано гнучкий графік. Я  працююча студентка, і доєднатись до лекції чи заняття не завжди можу. Запис кожної лекції, кожного практичного заняття дозволяє мені опрацювати усе у вільний час.

Філіп Харчук

Філіп ХАРЧУК – співробітник «Запоріжсталі», підручний сталевара у мартенівському цеху. Філіп добре розуміє, що для підкорення нових професійних обріїв у майбутньому необхідно постійно розвиватись, «прокачувати» та підживлювати знання. Саме таким потужним «генератором» знань для фахівця стала освітня програма «Металургія сталі» у новому гірничо-металургійному університеті «Метінвест Політехніка».

Про власне бачення майбутніх перспектив у металургії України і мрії про переможну відбудову металургійних підприємств, зокрема, «Азовсталі», розповів майбутній магістр-металург:

– Про новий технічний виш «Метінвест Політехніка» я дізнався вже давно, але от щодо можливостей навчатись дистанційно, дізнався згодом від знайомих. Для себе вирішив перевірити, чи правда, що Група Метінвест допомагає фінансово з навчанням співробітникам. Виявилося, що це є цілковита правда, компанія підтримує своїх співробітників, надає всі можливості для професійного розвитку, зокрема в аспекті освіти. За правилами вступної кампанії на обрану освітню програму достатньо було підготувати мотиваційного листа. Тож, я його написав, оскільки мотивація у мене вже була чітко окресленою, зібрав необхідні документи і надав заяву до приймальної комісії. Перспективи бачу дуже широкі, адже це вже друга освіта. За першою я інженер-технолог з в’яжучих матеріалів, але так як працюю на металургійному підприємстві, то вважаю, що для подальшого зростання на підприємствах Метінвесту додаткова освіта стане у нагоді.

Безпека та охорона праці на промислових підприємствах – невід’ємна складова, спрямована на захист життя людей. В Україні стандарти з кожним роком стають більш жорсткі, а фахівці мають володіти сучасними світовими практиками. У технічному університеті «Метінвест Політехніка» студенти освітніх напрямів «Цивільна безпека» й «Безпека праці та виробничих процесів» вивчають законодавчі нормативи та методології, переймають досвід практиків та прагнуть розробити такі механізми, які будуть комфортні для людей під час роботи і водночас максимально захищатимуть життя співробітників на виробництві. Тож, зараз саме час навчатися!

Анна Строганова

Анна СТРОГАНОВА – співробітниця Північного гірничо-збагачувального комбінату Групи Метінвест, а відтепер ще й студентка «Метінвест Політехніки» розповіла, що саме мотивувало її до вступу та вибору напрямку «Безпека праці та виробничих процесів», а також дала поради майбутнім вступникам:

– Я працюю на посаді комірника дільниці центральних складів основних матеріалів на «СЕВГОК». За час роботи виконую обов’язки майстра дільниці. Інформацію про перший набір до нового технічного університету «Метінвест Політехніка» отримала на корпоративну пошту, також обговорювали відкриття нового вишу та на роботі з колегами. Чому вирішила вступити та отримувати вищу освіту у гірничо-металургійному виші? Головна мотивація – особистий професійний розвиток. В майбутньому планую перехід на іншу посаду, так як на роботі знаходжусь у кадровому резерві. Тож, користуючись чудовою нагодою, я вирішила навчатись, щоб підсилити власний потенціал і згодом застосувати отриманні знання на практиці. Для себе я обрала освітню програму «Охорона праці та виробничих процесів», бо повністю підтримую твердження, що найголовніша цінність у цьому світі  це людське життя, велику частину якого ми проводимо на роботі. Ці знання з цивільної безпеки є базовими і вкрай необхідними в інженерно-технічній сфері. Поглибивши їх, зможу усі навички застосувати на практиці задля професійного розвитку і в інших галузях.

Марко Вінковський

За результатами першої сесії у Метінвест Політехніці розробили методику рейтингування студентів. Вона є основою для призначення стипендій з урахуванням трьох складових: успішність у навчанні (враховуються не тільки результати завершення сесії, а в й у цілому успішність студента протягом усього семестру), науково-інноваційна активність, суспільно-громадські ініціативи. До речі, за результатами першої сесії понад 110 майбутніх магістрів та понад 40 бакалаврів отримали «відмінно» та «добре».

Є серед студентів МП і маріупольці – ті, чиє рідне багатостраждальне місто було практичне стерте окупантами з лиця землі. І нині ці молоді люди мріють про те, як будуть відбудовувати, відроджувати свій Маріуполь – цим поділився з нами Марко ВІНКОВСЬКИЙ, студент-маріуполець першого набору «Метінвест Політехніки».

– Оскільки я жив і працював у Маріуполі, про новий технічний університет «Метінвест Політехніка» я дізнався одразу, як тільки оголосили про намір його побудови. Перша думка  круто було б навчатися у такому сучасному закладі з топовою архітектурою. Але особливих планів на навчання у мене тоді не було, бо право на безкоштовну освіту від держави я вже використав, а дозволити собі другу вищу освіту на той час не було фінансової можливості. Згодом, вже вдруге, про цей університет мені нагадали під час проведення програми «Молоді лідери». Нагородою фіналістам чудового проєкту як раз були сертифікати на безкоштовне навчання у «Метінвест Політехніці». В той момент я налаштувався проявити себе і здобути цей приз, але війна внесла свої корективи. З початком повномасштабного вторгнення ворога, 24-го лютого був змушений виїхати з Маріуполя до Запоріжжя. І коли я дізнався про те, що є можливість вступити до «Метінвест Політехніки», я сприйняв це як справжній знак долі, і чудовий шанс започаткувати нове життя. Оскільки перед тим я не одноразово думав про те, щоб навчатися у цьому виші, повністю не розуміючи як саме туди потрапити, а тут з’явилась така можливість, без будь-яких вагань подав свої документи в приймальну комісію.

Попри виклики часу, навчання у виші триває. У першому наборі – 440 студентів, які вивчають інженерно-технічні науки. Серед них є і випускники шкіл, і люди з професійно-технічною або вищою технічною освітою. Але є й такі, які вирішили змінити гуманітарний фах заради здобуття якісної освіти в новому гірничо-металургійному університеті. Студентка групи «Гірництво. Технології відкритої розробки родовищ» Олена Красуля розповіла, як вирішила змінити філологію на гірничу технологію.

Варто зазначити, що кореспондент відділу внутрішніх комунікацій Інгулецького ГЗК Олена КРАСУЛЯ – наймолодша студентка в групі, яка здобуває магістерську освіту за фахом «Гірництво. Технології відкритої розробки родовищ». До того ж вона єдина дівчина з-поміж чоловіків-одногрупників. Філолог за освітою, Олена вирішила кардинально змінити професійний напрямок:

– У своєму житті я вже впевнилася, що випадковості зовсім не випадкові. Я саме обирала школу, в якій мала працювати, як мене запросили стати кореспондентом на ІнГЗК. Це було несподівано, адже ніхто з моєї родини не був пов’язаний із промисловими підприємствами. Навпаки, найближчі мої родичі – вчителі. Але я вирішила ризикнути й не пошкодувала. Я тоді проходила стажування у відділі внутрішніх комунікацій. Уже дізналася, що окрім кар’єру, де видобувають руду, є ще й дробильна та рудозбагачувальні фабрики, потроху запам’ятовувала назви основного технологічного обладнання, розбиралася у процесах. І ось за редакційним завданням уперше в житті потрапила до Інгулецького кар’єру. Мене вразили його масштаби, горизонти, велетенська техніка. Тоді я вперше подумала про те, що навіть не розглядала гірництво, як майбутню професію. Вважала цей фах суто чоловічим. Але те, що було нецікавим на перший погляд, виявилось надзвичайно захопливим. Після того я стала пильніше придивлятися до роботи гірників і замислилася про навчання. Про створення вишу майбутнього в Маріуполі я добре знала, бо ми писали про це в газеті. Я розуміла, що там будуть вчити й гірників. А коли оголосили набір до магістратури, вже зовсім не вагалася. І хоча мені, здавалося б, логічніше було здобути освіту менеджера з адміністрування, я свідомо пішла вивчати технології відкритої розробки родовищ. З першої лекції стало зрозуміло, що навчання у «Метінвест Політехніка» буде відрізнятися від класичної вишівської системи. Тут більш сучасна форма подання теорії, яку хочеться вивчати.

Нагадаємо, що серед головних переваг навчання у Метінвест Політехніці — гнучкий графік, що дозволить без будь-яких перешкод поєднувати роботу і навчання, сучасні освітні програми, викладачі-практики та залучені до освітнього процесу експерти, кращі цифрові платформи з доступом до навчальних матеріалів та ліцензоване програмне забезпечення від компаній-флагманів в інженерно-технічній сфері.

За посиланням детальна інформація щодо вступних випробувань у Метінвест Політехніці УМОВИ ВСТУПУ — Polytechnic (metinvest.university).

Запит на отримання інформації щодо вступу можна відправити на електронну адресу приймальної комісії pk@mipolytech.education.

Автор Юрій Григоренко для GMK.center.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.