Стів Джобс, засновник Apple, не мав технічних навичок, утім був абсолютним лідером і генератором ідей. Він не боявся виходити за межі та створювати продукти, які б мали змінити світ, а ще – майстерно володів сильними soft skills, які допомагали йому управляти своїми командами й досягати успіху. Гнучкі навички, зокрема критичне мислення, презентаційні, аналітичні та лідерські, є необхідними для будь-якої професії, а в портреті інженера майбутнього – важливими складовими успіху.
Інженер майбутнього повинен мати низку важливих характеристик, щоб він міг працювати в глобальному, швидкозмінному й технологічно наповненому світі. Окрім твердих професійних знань, неабияка увага в Метінвест Політехніці приділяється розвитку в студентів креативності та творчого підходу до розв’язання складних завдань, уміння керувати часом, комунікаційних навичок, а також адаптивності до змін, нових умов, технологій і процесів.
– Наша головна задача – підготувати висококласних фахівців інженерно-технічних галузей, які повністю володіють професією та можуть з першого дня працювати на високому рівні на будь-якому підприємстві світу. Саме тому розвитку й посиленню гнучких навичок у студентів приділяється максимум уваги. Саме soft skills допомагають людям ефективно спілкуватися з іншими, працювати в команді, вирішувати проблеми, керувати своїми емоціями та бути успішними в кар’єрі. До речі, особистісні якості цінувалися ще задовго до сьогодення. Дослідження, проведенні в Гарварді й Стенфорді у далекому 1918 році показали, що софт скіли визначають до 85% професійного успіху, тоді як хард – не більше 25%, – зазначила кандидат економічних наук, доцент і завідувач кафедри екології та економіки довкілля, досвідчений експерт з розвитку soft skills Вікторія РОВЕНСЬКА. – Зараз інженерно-технічні напрямки швидко розвиваються, змінюються, тому сучасному фахівцю треба постійно вдосконалюватись, щоб бути, як то кажуть, у професійному тренді. На наявність і рівень гнучких скілів у фахівця роботодавці в усьому світі звертають максимум уваги, адже вони є навичками майбутнього. Чому майбутнього? Тому що їх важливість з кожним днем лише зростає, такі якості не піддаються автоматизації. Роботодавці все ж цінують кандидатів, здатних до ефективної комунікації, лідерства, креативного мислення. Отже, розвиток soft skills є дуже важливим для студентів, які хочуть досягти успіху в навчанні та майбутній професії.
Soft skills допомагають студентам бути більш організованими й ефективними у своїй роботі. Вони збільшують продуктивність та знижують ризик помилок, що може позитивно вплинути на успіх у навчанні. Тренування гнучких навичок під час освітнього процесу допомагає студентам підготуватися до майбутньої кар'єри й підвищить шанси на успіх.