Эта страница еще не переведена на русский язык
Метинвест Политехника 30.04.2024 Читать 5 мин

Спільнота Метінвест Політехніки активно долучилася до заходів з нагоди Всесвітнього дня охорони праці

Відкритий тренінг з виконання робіт на висоті, участь у тематичному флешмобі та форумі, а також презентація освітніх програм університету на вебінарі, – спільнота Метінвест Політехніки відзначала Всесвітній день охорони праці участю у низці важливих заходів. 

Щорічно, 28 квітня, відзначається Всесвітній день охорони праці. «Забезпечуємо безпечну та здорову працю вже зараз в умовах зміни клімату», – саме так звучить гасло цього року. З нагоди важливого дня студенти, викладачі та науковці технічного університету «Метінвест Політехніка» протягом тижня взяли участь у низці заходів, спрямованих на підвищення безпеки на робочому місці. Так, майбутні бакалаври та магістри освітнього напряму «Безпека праці» разом з викладачами кафедри безпеки праці та охорони довкілля взяли участь у форумі «Безпека праці-2024» та в онлайн-флешмобі «Мої правила безпеки». Під час форуму говорили про важливе, зокрема про гуманітарне розмінування територій та нові небезпеки, які доводиться долати підприємствам, організацію безпечної роботи в умовах війни, побудову ефективної системи управління охороною праці тощо. 

В сучасних непростих умовах важливо мати чітке розуміння, як захистити працівників від різноманітних небезпек, які нині існують на кожному кроці, надати фахівцям стабільність та впевненість у завтрашньому дні. Це завдання наразі ключове для кожної компанії в Україні. Студенти Метінвест Політехніки на форумі дізнавалися, як максимально задіяти всі можливі інструменти для оптимізації роботи, дізнавалися про досвід кращих практиків галузі безпеки праці.

— Наталія ВОЛОДЧЕНКОВА, завідувачка кафедри безпеки праці та охорони довкілля

Також у співпраці з колегами двох авторитетних вишів України – Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського та Національного технічного університету «Дніпровська політехніка» – викладачі Метінвест Політехніки організували для студентів тренінг з ризикоорієнтовного підходу при виконанні робіт на висоті. Поглиблено розглянули всі аспекти, від юридичного підґрунтя до найкращих світових практик. Учасники не лише дізналися про сучасні методи та стратегії, які матимуть можливість випробувати у практичних вправах. Тренінг базувався на живих сценаріях та реальних ситуаціях, що допомогли зрозуміти основні аспекти безпеки на висоті. 


Такі спільні заходи між університетами дають можливість студентам, викладачам та науковцям обмінюватися навичками, знаннями, досвідом та кращими практиками. Це допомагає розширити свідомість, поле знань учасників для покращення якості навчання та наукових досліджень.

— Володимир МАЙСТРЕНКО,  тренер, викладач в Метінвест Політехніці

У Національному науково-дослідному інституті промислової безпеки та охорони праці  відбувся  науково-практичний вебінар «Особливості правовідносин, обробки даних, шляхи вдосконалення стану охорони праці в Україні». Викладачі кафедри безпеки праці та охорони довкілля Метінвест Політехніки, не лише розповіли про шляхи вдосконалення навчання з охорони праці в сучасних умовах, а й презентували освітні програми бакалаврського, магістерського рівня, а також аспірантури, яку вперше відкриває Метінвест Політехнка у цьому році. 

По-перше, це сфера, що стрімко розвивається, і в ній завжди є попит на фахівців. По-друге, це дозволяє займатися важливою справою – збереженням здоров'я та життя людей, активно впливати на покращення умов праці в різних галузях. Ну і головне для вступників – у цій сфері завжди є можливість вдосконалення та професійного росту.

— Олег КРУЖИЛКО, професор кафедри безпеки праці та охорони довкілля

Детальніше про умови вступу до Метінвест Політехніки можна дізнатися у приймальній комісії за номерами телефонів +38(095)-070-06-37, +38(067)-760-49-71 або написати листа на електронну пошту pk@mipolytech.education.