У Метінвест Політехніці вперше відбувся міжгалузевий науковий семінар «Метінвест Інтелект» за участі викладачів та науковців університету. Обговорили питання якості вищої освіти, розвитку науки, проведення досліджень, а також традиції та інновації в дизайні університетських освітніх продуктів.
Відкриваючи захід, ректор Олександр Поважний зазначив, що семінар «Метінвест-Інтелект» запроваджується на постійній основі. Планується залучення спеціалістів підприємств Групи Метінвест, адже поєднання експертного досвіду у виробництві з освітою та науковою роботою сприятиме сталому розвитку гірничо-металургійного комплексу України.
«Семінар має стати центром обговорення певних проблем, і тут важлива активна включеність кожного. На мій погляд, саме такі питання будуть у подальшому покладені в основу наукових досліджень наших аспірантів. Дуже важливо побудувати модель наукових досліджень, що включає багато напрямків: наукові розробки за замовленням підприємств, фундаментальні дослідження, долучення студентів та аспірантів. Усі це ми з вами поєднаємо у стратегічний напрям розвитку університету з питань науки», – наголосив ПОВАЖНИЙ . Він додав, що семінар буде проводитися на постійній основі, бо така робота повинна бути системною і спрямованою на реальні результати.
Окрім наукової роботи, важливим блоком семінару є розвиток освіти, постійне удосконалення її якості та актуалізація освітніх програм відповідно до прогресу в науці та змін освітнього ландшафту. Лариса Шаульська, радниця ректора, професорка кафедри металургії, матеріалознавства та організації виробництва у Метінвест Політехніці, презентувала результати досліджень у контексті традицій та інновацій дизайну університетських освітніх продуктів, зазначивши, що сьогодні у світових трендах спостерігається динамічне зростання ринку освіти. За її словами, суттєве зростання інтересу до освіти у старших вікових групах відкриває великі перспективи для української вищої освіти за умови чіткого визначення конкурентних переваг освітніх програм.
«У Метінвест Політехніки вже є природна інтеграція з бізнесом, який є замовником, лідером і партнером, що розвиває університет і дає студентам реальні можливості. Університет переживає дуже сприятливий для інновацій етап, і наш орієнтир на інженерну освіту – це перевага, адже є великий дефіцит фахівців у цій сфері», – додала Лариса ШАУЛЬСЬКА. Також обговорювали нові освітні моделі та підходи, орієнтовані на підтримку студента, діалог та кар’єрне консультування, зручну організацію навчального контенту, цифрові платформи, гнучкість, створення сприятливого емоційного фону. Костянтин Мойсеєнко, керівник департаменту якості освіти та міжнародних проєктів, додав, що для постійного удосконалення якості освіти важливо бачити і чути зовні, щоб активно розвиватися зсередини.
В’ячеслав Каменець, завідувач кафедри гірничої справи, розповів про університетську гірничу науку, перспективи розвитку та представив власну візію. Він зазначив, що гірництво охоплює багато напрямків, і в цій галузі зараз спостерігається великий дефіцит спеціалістів. У дискусії обговорили питання щодо актуальних тем досліджень, залучення аспірантів та студентів, які вже роблять перші кроки у науковій роботі в університетському гуртку, спрямованому на сучасні проблеми гірництва та геології. Протягом наступних зустрічей, які відбуватимуться за участі практиків підприємств Метінвесту, планується продовжити дискусії із науково-освітнього розвитку Метінвест Політехніки та проведення досліджень.