Эта страница еще не переведена на русский язык
Событие 07.02.2023 Читать 5 мин

Коксохімічному підрозділу Каметсталі – 92 роки

Один із найважливіших підрозділів металургійного комбінату зустрічає 92-гу річницю з дня заснування.

Металургійний комбінат у своєму складі має безліч підрозділів, відділень, цехів. І кожен з яких посідає своє важливе місце, ніби пазл, у загальній картині виробництва. Завдяки злагодженій роботі фахівців цей ланцюжок із багатьох операцій перетворює окремі складові сировини, що потрапляють на Каметсталь або виготовляються в цехах, на кінцевий продукт – якісний прокат.

Одному з таких важливих підрозділів – коксохімічному – 8️ лютого виповнилося 92 роки. Так, саме цього дня в 1931 р. на підприємстві видали перший кокс. Зараз КХП має повний цикл перероблення хімічних продуктів коксування. Тут здійснюється підготовка вугільної шихти, виробництво коксу, уловлювання хімічних продуктів коксування, перероблення кам'яновугільної смоли. А розпочиналося все в далекому 1927 році, коли над Дніпром поступово виростали значних розмірів споруди, що ввійшли до першої черги нового коксохімічного заводу.

Вуглезбагачувальна фабрика, дві коксові батареї проєктною потужністю 4️15 тисяч тонн металургійного коксу на рік, цехи вловлювання та переробки смоли були введені в експлуатацію в березні 1931-го. Друга черга – це ще три коксові батареї, цехи вловлювання і ректифікації – вводилися в експлуатацію протягом наступних двох років. І вже до 1940 року завод досяг проєктної потужності та став одним із кращих серед коксохімічних підприємств країни.

Вітаємо колег-коксохіміків з цією вагомою датою. Від вашої роботи залежить виробництво чавуну й сталі, ваші здобутки – значна частина загальних досягнень усього великого трудового колективу Каметсталі. Разом рухаємось до перемоги, працюючи задля майбутнього країни.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.