Эта страница еще не переведена на русский язык
Продукция 23.01.2023 Читать 3 мин

Коксохіміки Каметсталі відновили виробництво сирого бензолу

Після проведення необхідних підготовчих заходів, перевірки комунікацій, систем і програмного забезпечення, технологічне обладнання успішно увійшло в роботу. Наразі спеціалісти цеху металургійного комбінату вже отримують перший товарний бензол.

У 1825 році англійський вчений Майкл Фарадей випадково відкрив бензол, виділивши його з конденсату світильного газу, що отримували коксуванням вугілля. У той час ніхто й припустити не міг, що ця прозора рідина стане одним із найреволюційніших видів сировини, без якої не може існувати сучасна промисловість.

Цей продукт використовують у хімічній галузі для виробництва фарби, розчинів, синтетичної гуми та пластмас, частково – у фармакології та як добавку до пального тощо. А отримують його в цеху вловлювання хімічних продуктів коксування Каметсталі.

Нагадаємо, що торік на підприємстві був реалізований інвестиційний проєкт з модернізації устаткування бензольно-скруберного відділення. Завдяки цьому вдалося значно зменшити споживання електроенергії, що особливо актуально в період енергетичної кризи в країни через масовані обстріли РФ. До того ж спеціалісти цеху отримали можливість збільшити виробництво високоякісного бензолу.

Також наразі в цеху вловлювання хімічних продуктів коксування триває ремонт будівлі бензольного відділення в межах проєкту реконструкції. Тут розташовані насосні агрегати, різноманітне технологічне обладнання та прокладені комунікації до бензольної колони. Головна мета ремонту – підвищити надійність і безпеку експлуатації будівлі, де щозмінно працює персонал цеху.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.