Эта страница еще не переведена на русский язык
Модернизация 19.01.2023 Читать 3 мин

На Каметсталі модернізують обладнання систем оперативно-диспетчерського зв’язку

На Каметсталі успішно впроваджено проєкт з модернізації систем оперативно-диспетчерського зв’язку. Наразі нове обладнання введено в експлуатацію.

Якісний та надійний оперативно-диспетчерський зв’язок на металургійному підприємстві – питання першочергової необхідності. Адже від вчасно прийнятих і відправлених повідомлень чи дзвінків іноді може залежати навіть людське життя.

Для початку згадаємо історію. Перші системи оперативно-диспетчерського зв’язку на підприємстві запрацювали в 1979 році. Понад 40 років тому вони були побудовані на комутаторах релейного типу. Комутацію абонентів між собою здійснював диспетчер (оператор), який у ручному режимі з’єднував абонентів між собою. Згодом, з розвитком інформаційних технологій, на ринку почали з’являтись цифрові (гібридні) АТС, які дозволяли абонентам здійснювати з’єднання безпосередньо абонент-абонент, без участі диспетчера (оператора).

У 1998 році на підприємстві задля ведення оперативно-диспетчерських переговорів і для забезпечення зв’язком адміністративно-управлінського персоналу були введені в експлуатацію перші міні-АТС, які дозволяли забезпечити стільниковим зв’язком приблизно 24 абонентів. Згодом, починаючи з 2003 року, на підприємстві провели оновлення цього обладнання зі встановленням в основних цехах сучасних цифрових АТС від світових брендів – Panasonic, Tadiran Telecom. Такі системи вже мали значно більшу номерну місткість – від 30 до 250 номерів із розширеними можливостями для технологічного персоналу й диспетчерських служб підприємства. У деяких структурних підрозділах такі АТС працюють і зараз.

Завдяки реалізації проєкту з модернізації оперативно-диспетчерського зв’язку покладений початок переведення даного сегменту обладнання на новий рівень надання послуг зв’язку. Наразі введена в експлуатацію багатофункціональна АТС на базі телекомунікаційної платформи AEONIX та обладнання Coral ізраїльської компанії Tadiran Telecom, що складається з трьох вузлів, встановлених у різних підрозділах підприємства. Ці платформи з’єднані між собою оптичними каналами зв’язку в єдину систему з забезпеченням резервування серверів. У випадку аварії на одному з трьох серверів абоненти проблемного вузла перереєструються на інший справний сервер – без переривання зв’язку. Обладнання інтегроване з наявними АТС, котрі забезпечують адміністративно-господарський телефонний зв’язок комбінату.

– Така система, окрім забезпечення якісного телефонного з’єднання для аналогових і цифрових абонентських терміналів, уже підтримує роботу IP та SIP телефонії. Ця технологія дозволяє не тільки здійснювати голосові дзвінки за допомогою інтернет-з’єднання, а також проводити відеоконференції. Надалі планується розвиток цього комплексу з поступовою заміною застарілих міні-АТС, розташованих по всій території підприємства. Рухаємося уперед, упроваджуючи мультифункціональні та вдосконалені технології на підприємстві, – зазначив Денис БАБЧЕНКО, начальник дільниці телекомунікацій Каметсталі.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.