This page hasn't been translated into English yet.
Humanitarian aid 7/11/2022 Read 6 min

За підтримки Метінвесту в громадах Дніпропетровщини та Кіровоградщини відкриваються шелтери

За підтримки Групи Метінвест Карпівська, Широківська, Новолатівська, Лозуватська, Глеюватська й Петрівська громади отримали побутове приладдя та будівельні матеріали для облаштування тимчасових місць проживання для вимушених переселенців. Виконання ремонтних робіт і логістичні питання координувала ГО «Криворізька фундація майбутнього».

Сільські громади Дніпропетровщини й Кіровоградщини активно приймають у себе людей, які виїхали з небезпечних та окупованих територій країни. Серед них найбільше жителів Херсонщини, Луганщини й Донеччини – родин з дітьми та літніми людьми. Вони покинули власні помешкання, господарства і тепер знаходять прихисток у більш спокійному регіоні.

Для того, щоб забезпечити сім’ї переселенців житлом, адміністрації територіальних громад визначили списки приміщень, придатних для тимчасового проживання, і тих, що потребують найменшого ремонту. Також склали перелік необхідних закупівель  будматеріалів, побутової техніки меблів, спального приладдя й звернулися по допомогу до Метінвесту, а згодом й отримали її. З компанією громади співпрацювали до війни – реалізовували у сільській місцевості проєкти з розвитку інфраструктури, медицини, освіти. 

Метінвест уже передав до громад лінолеум, плити ОСБ, фарбу, сантехніку, освітлювальні прилади. Доставлено також необхідне побутове обладнання  електрочайники та плити, мікрохвильові печі, холодильники, посуд, розкладачки з матрацами, а також постільну білизну й засоби гігієни. Саме те, що потрібно людям для створення нормальних умов життя.

Серед громад, які першими отримали допомогу, – Лозуватська та Петрівська. На сьогодні вони прийняли найбільшу кількість людей – приблизно 2 200 осіб. Вимушено переміщених українців розселяють у порожні приватні будинки, а також готують під великі шелтери приміщення колишнього санаторію-профілакторію й навчальні класи гімназії, в яких зможе жити понад 420 людей. У будівлях завершують необхідні ремонтні роботи.

Ще один транш із побутовим приладдям надійшов до Новолатівської територіальної громади. Там під прихисток облаштовують одну з будівель місцевого ліцею. Глеюватська громада отримала допомогу для тимчасового перепрофілювання шкільного спортзалу. Побутове приладдя для облаштування 120 незаселених будинків комунальної власності доставили також до Карпівської та Широківської територіальних громад.

– За останні чотири місяці Широківська громада зустріла, зігріла й надала допомогу приблизно 350 переселенцям. Люди приїздили до нас зовсім без речей, не кажучи вже про спальне приладдя чи предмети побуту. Тож підтримка наших партнерів – Групи Метінвест – дуже важлива сьогодні, – розповів Широківський селищний голова Олександр КОКУЛ.

Нагадаємо, що раніше до восьми територіальних громад Дніпропетровщини, Кіровоградщини та Херсонщини було доправлено 17600 продуктових наборів у межах проєкту «Рятуємо життя», що реалізується компанією Метінвест спільно з ДТЕК у координації з Фондом Ріната Ахметова.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.