This page hasn't been translated into English yet.
Volunteering 7/1/2022 Read 3 min

Курси гри на гітарі та англійської: як житель Данії допомагає вимушеним переселенцям

У Запоріжжі данець підтримує дітей, що переїхали з небезпечних регіонів України. Чоловік допомагає маленьким переселенцям подолати тривожний стан.

Роберт Янцевич – професійний музикант. Він уродженець Литви, але з 19 років живе в Данії. Коли в Україні почалася повномасштабна війна, приїхав до Запоріжжя. Тут почав волонтерити.

– Моя мама має литовське та польське коріння, тато – з України. А я виріс у Вільнюсі. До Запоріжжя приїхав, бо у вас у країні війна, вам потрібна підтримка. Я маю час, бажання, ресурси та знання, щоб допомогти, – розповів Роберт.

Зараз Роберт займається з дітками, які живуть у центрах для вимушених переселенців компанії Метінвест, навчає малечу грі на гітарі та англійської мови. Наразі заняття відвідує зо 100 дітей віком від 3 до 14 років. Волонтер каже: готовий займатися з ними щодня й робити все можливе, щоб відвернути їх від тривожних думок.

– Дітям корисно подивитися на інший світ, бо в них попереду світле майбутнє. Я ними захоплююсь, у них міцний характер. Я цього не очікував. Тут багато маріупольців. Те, що вони вміють радіти звичайному дню після того, що вони пережили, це просто диво для мене, – каже волонтер.

Це ж підтверджують і батьки, які приводять своїх дітей на заняття до Роберта. Кажуть, що творчість і спілкування допомагає позбутися негативних емоцій.

– Мій син Єгор зараз вчиться грі на гітарі. Його це добре відвертає від думок і розмов про війну та ніби повертає в те дитинство, що було в нього в Маріуполі. Він тут гарно навчається, швидко запам’ятовує, бо все в формі гри проходить, – поділилася враженнями від занять вимушена переселенка з Маріуполя Клавдія ГОРБАЧЕНКО.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.