У Запоріжжі, Кам’янському, Покровську та Кривому Розі відбулися півфінали сьомого сезону корпоративної програми «Молоді лідери Метінвесту».
Сьомий – найдовший сезон «Молодих лідерів Метінвесту» за всю історію програми. Він розпочався ще у вересні минулого року, але був призупинений через розв’язану росією війну в Україні. Наприкінці серпня 2022 року було вирішено поновити програму й таки провести фінал сьомого сезону.
Для компанії важливо розвивати амбітну молодь і мати потужний кадровий резерв, який братиме безпосередню участь у процесах відновлення та вдосконалення виробництва на підприємствах Групи Метінвест. І таким чином молоді співробітники компанії допоможуть швидко відбудувати Україну після перемоги.
З-поміж учасників, які виявили намір продовжити участь у програмі, довелося створювати нові команди. Для безпеки в теперішніх умовах команди формували зі співробітників одного підприємства. Працівники «Метінвест-Промсервісу», який присутній у Кривому Розі, Запоріжжі та Кам’янському, мали змогу приєднатися до команд з інших підприємств компанії в містах присутності МПС.
На опрацювання проєктів з вирішення виробничих завдань був лише місяць. І це були абсолютно нові завдання, а не ті, що учасники програми мали на старті сезону. З початком війни бізнес-пріоритети й плани компанії змінились. При цьому головна умова програми – робота над проєктами, які є найбільш актуальними для підприємств Метінвесту саме зараз.
Попри віялові відключення електроенергії, обстріли міст та інші труднощі, учасники програми змогли представити гідні проєкти, які вирішують важливі завдання за напрямами «виробництво» та «інжиніринг»
Найважливіші 15 хвилин
Приблизно стільки часу мала кожна команда для презентації свого проєкту в півфіналі та відповідей на запитання від членів журі, а це директори підприємств з інжинірингу, виробництва, операційних поліпшень та з персоналу. Захист проєктів відбувався онлайн у Teams. Півфінали проходили окремо для команд з Запоріжжя й Кам’янського, також був об’єднаний для команд із Кривого Рогу й Покровська.
Проєкти команд оцінювали за кількома критеріями: новизна та оригінальність, наскільки вони вирішують визначені завдання, чи реально їх реалізувати в теперішніх умовах, наявність поетапного плану впровадження тощо.
До фіналу потрапили 9 команд із 17, які запропонували найкращі рішення за своїми проєктами. Але навіть ті проєкти, що не пройшли на наступний етап змагань, мають потенціал для доопрацювання та майбутнього впровадження.
Команди-фіналісти та їхні проєкти
Кривий Ріг
«Ланка незламних». Інгулецький ГЗК
Зменшення витрат на переукладання залізничних колій та зниження простою обладнання.
«Іскра». Центральний ГЗК
Скорочення простоїв обладнання шляхом формування оптимального переліку запчастин та ефективного управління запасами.
«Залізні чоловіки». Центральний ГЗК
Підвищення ефективності сухої магнітної сепарації.
Покровськ
«МетАктив». ЗФ «Свято-Варваринська» і Шахтобудівна компанія
Виключення простоїв фабрики через накопичення відходів збагачення в бункерах станції погрузки відходів та статичних згущувачах.
Запоріжжя
«Лідери прокату». «Запоріжсталь»
Розробка фабрикації порізу слябів на ножицях-2000 для зниження витратного коефіцієнта металу під час виробництва товстого листа.
«Мисливці за вдачею». «Запоріжсталь»
Розробка режимів ведення плавки у двованному сталеплавильному агрегаті № 1 під час переробки чавуну зі вмістом сірки вище 0,035 (2 сорт), а також у виплавці високовуглецевих марок сталі (3ПС, S235JR).
«Апгрейд». ЗЛМЗ
Переведення сушіння форм виливниць у газовому тунельному рециркуляційному сушилі ливарного конвеєра № 2 з газового на альтернативні джерела тепла. Переведення сушіння сипких формувальних сумішей у барабанних сушилах № 1, № 1а і № 2 з газового на альтернативні джерела тепла.
Кам'янське
Smog on the Dniepr. «Каметсталь»
Зменшення обрізу під час виробництва кіл 40-80 на трубозаготівельній дільниці прокатного цеху.
SteelTeam. «Каметсталь»
Зниження позапланових відмов скіпових підіймачів коксової дрібниці доменних печей.
Коли фінал
За кілька тижнів. Тож у команд є час на вдосконалення своїх проєктів, продумування виступів і відповідей на можливі запитання від журі у фіналі. До речі, у фіналі у складі журі будуть генеральні директори підприємств та представники керівної компанії. Тож для учасників це хороша нагода проявити себе, а для керівників підприємств – звернути увагу на талановитих і перспективних молодих співробітників.
Призовий фонд для переможців та призерів
◾ 1 місце – 35 000 грн кожному учаснику
◾ 2 місце – 25 000 грн кожному учаснику
◾ 3 місце – 15 000 грн кожному учаснику
Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.