This page hasn't been translated into English yet.
Ecology 2/21/2023 Read 4 min

Дирекція з транспорту Метінвест Покровськвугілля утилізує відпрацьоване устаткування й реалізує вторсировину

У межах програми «Ощадливе виробництво» Дирекція з транспорту компанії Метінвест Покровськвугілля передала на утилізацію кілька тонн небезпечних відходів. Також підприємство реалізує вторинну сировину. Це дозволяє інвестувати заощаджені гроші в подальший розвиток. 

Дирекція з транспорту – одне з тих підприємств, де дбайливо ставляться до охорони навколишнього середовища та ще й на цьому заробляють гроші. Щорічно тут здають у пункти вторинного перероблення відпрацьовані автошини, металолом, лом кольорових металів, а небезпечні відходи утилізують за правилами безпеки. На отримані кошти купують запасні частини, нові автошини, машинне мастило тощо.

Згідно з законом України про відходи підприємство має передавати їх або на утилізацію, або як вторинну сировину на подальше перероблення. Вторинна сировина здається тільки сертифікованим організаціям, які мають відповідну ліцензію на поводження з відходами. Реєстр цих ліцензій постійно оновлюється на сайті Міністерства довкілля та навколишнього середовища. За минулий рік підприємство заробило майже 600 000 гривень.

Крім вторинної сировини, під час виробничого процесу утворюються небезпечні відходи. Це люмінесцентні лампи, відпрацьовані масляні фільтри, промаслене ганчір’я. Такий тип відходів треба зберігати за спеціальними правилами, яких суворо дотримуються на підприємстві. Адже процес зберігання й утилізації небезпечних відходів контролюється державою та екологічними організаціями.

ФАКТ

За 2022 рік Дирекція з транспорту передала на утилізацію 3,5 тонни небезпечних відходів. Також на підприємстві реалізовано вторинної сировини на суму 578 000 гривень.

– Для кожного типу небезпечних відходів є відведене місце, де вони зберігаються протягом не більше як рік. А потім відправляються на спеціальні пункти для утилізації, – розповідає директор з охорони праці МПУ Сергій БІДА. – Наприклад, зараз люмінесцентні лампи замінюються на більш сучасне LED-освітлення. Оскільки старі лампи містять у своєму складі ртуть, вони належать до відходів першого класу небезпечності, тому під час збирання й зберігання треба дотримуватись правил.

Такі відходи повинні складатись у спеціальні ємності. Для цього на території котельні встановили ящики. Якщо є пошкоджені лампи, їх зберігають у металевих резервуарах, щоб уникнути витоку пари ртуті в повітря. При утилізації металолому теж дотримуються певних умов. Перед тим, як чергова партія металу відправиться на утиль, вона повинна пройти радіаційний контроль.

ЦИФРИ

За 2022 рік у Дирекції з транспорту утворилось відходів: 65 тонн відпрацьованих шин; 32 тонни автотранспорту, списаного на металолом; 11 тонн відпрацьованого моторного мастила; 4 тонни відпрацьованих свинцевих акумуляторів; зо 5 тонн лому кольорових металів.

– Для цього ми склали договір зі спеціальною радіаційною лабораторією. Коли приходить час відправляти металолом на утилізацію, до нас приїжджає фахівець, який проводить контроль безпосередньо на місті. Якщо перевищення норм радіації немає, ми передаємо вторинну сировину на реалізацію – зазначає Сергій БІДА.

Автопарк підприємства – це пасажирські автобуси, мікроавтобуси, вантажівки, транспорт спеціального призначення та легкові автомобілі. Всі вони регулярно проходять технічне обслуговування, під час якого здійснюється заміна мастила й масляних фільтрів. Відпрацьоване мастило, фільтри та навіть промаслені ганчірки теж зберігаються у спеціально відведеному місці, а потім ідуть на утилізацію.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.