This page hasn't been translated into English yet.
Digest 7/11/2022 Read 7 min

Дайджест сталевого фронту: головне за 4 – 10 липня

Понад чотири місяці наші захисники показують титанічну витривалість. Тож ми маємо бути їх надійним тилом і забезпечувати стійкість усієї країни – дбати про мирних українців, забезпечувати сталість економіки, посилювати обороноздатність армії та допомагати військовим. 

Чим небезпечна війна на виснаження? Вона підточує всі ресурси. Це як марафон: той, хто не розрахував сили на повну дистанцію, програє. В умовах, коли не ясно, скільки попереду до перемоги України, вкрай важливо дбати про всі «системи життєзабезпечення». Піклуватися про людей, тримати на плаву підприємства, забезпечувати потреби Збройних сил та обов’язково формувати потенціал на майбутнє. Щоб із першої хвилини миру почати велику відбудову. 

Сувора правда: навіть найкраща броня не може цілком і повністю захистити від ворожого вогню. Тож коли трапляється біда, врятувати життя пораненого може тільки оперативна допомога лікарів. Завдяки Метінвесту мобільність військових медиків Головного управління розвідки Міністерства оборони України значно підвищилася, бо компанія відправила на передову 20 спеціалізованих машин швидкої допомоги. Спецтранспорт привезли з Італії. Після придбання він пройшов належне технічне обслуговування й ремонт. Тепер швидкі цілком готові до роботи у фронтових умовах. Загальна вартість машин разом із витратами на відновлення й доставлення в Україну – 300 тисяч євро.

Багатостраждальна Авдіївка понад вісім років дає гідну відсіч загарбникам. Однак зараз ситуація в місті дуже напружена: росіяни щоденно обстрілюють територію громади, завдаючи шкоди людям та інфраструктурі. Щоб убезпечити оборонців України, Група Метінвест передала військовим Авдіївки та найближчих до міста населених пунктів Донецької області 200 бронежилетів і 150 касок. Це системна допомога компанії місцевим військовослужбовцям, бо тут – одна з найгарячіших точок зіткнення з ворогом. 

Мирні мешканці потерпають не тільки від обстрілів і бомбардувань. Відсутність доступу до їжі, води, товарів першої потреби й медикаментів також завдає непоправної шкоди. Задля запобігання гуманітарній катастрофі в Україні, Група Метінвест і ДТЕК у координації з Фондом Ріната Ахметова ще на початку війни створили проєкт «Рятуємо життя». Завдяки цій ініціативі з Європи до України налагодили безперервне постачання гуманітарних вантажів. 

За чотири місяці допомогу від «Рятуємо життя» отримали понад 122 тисячі людей у різних регіонах. Це вимушені переселенці, мешканці деокупованих територій, вразливі верстви населення, сім’ї мобілізованих співробітників підприємств Метінвесту та пільгових категорій працівників.

До речі, саме в межах цього проєкту надають продуктові набори мешканцям Авдіївки. Пакунки розвозять співробітники АКХЗ. Протягом тижня допомогу від Метінвесту отримали 700 людей. Гуманітарні вантажі складаються з борошна, крупи, макаронів, олії, м’ясних і рибних консервів, цукру та згущеного молока. Загалом від початку активної фази війни авдіївці отримали понад 18 500 продовольчих наборів.

Війна підступна: вона завдає непоправної шкоди не тільки фізичному здоров’ю, а й ментальному. Постійний стрес, психологічний дискомфорт і страх паралізують волю та бажання жити. Самотужки вийти з цього стану вкрай складно, особливо тим, хто пережив обстріли чи мусив покинути рідний дім. Тому Фонд Ріната Ахметова організував унікальний проєкт психологічної допомоги «Подолати». Мобільні бригади досвідчених фахівців безплатно проводять тренінги, щоб навчити людей, як мінімізувати стрес й адаптуватися до нових реалій. Перші заходи для переселенців пройшли в Запоріжжі. Всього з червня по серпень психологи Фонду планують допомогти понад 9 тисячам людей у Запорізькій і Дніпропетровській областях. 

Важливий крок до успішного подолання психологічних проблем є робота. Вона дає відчуття приналежності до загальної справи й відвертає думки від блукання по колу «війна-горе-війна». Саме тому важливим кроком на шляху до успішної адаптації співробітників Метінвесту є працевлаштування. Наразі вже 110 маріупольців знайшли роботу на криворізьких підприємствах компанії. Найбільше колег, які раніше працювали на меткомбінатах ім. Ілліча та Азовсталь, Маріупольському ремонтно-механічному заводі та Метінвест-Промсервісі, працюють на близьких за профілем Криворізькому ремонтно-механічному заводі й криворізькому майданчику підприємства Метінвест-Промсервіс. Дещо менша кількість працевлаштувалася на гірничо-збагачувальні комбінати Групи. Також співробітникам із Маріуполя пропонують навчання за професіями, що мають попит на підприємствах компанії.


Українські порти досі заблоковані, а ситуація з експортом продукції залишається напруженою. Дається взнаки й несприятлива економічна ситуація. В цих умовах підприємства Метінвесту працюють на зниженій активності – зберігають колективи, відновлюють обладнання й техніку. А ще готуються до часу, коли виробництво почне оживати.

Наприклад, спеціалісти трубозаготівельній дільниці Каметсталі освоїли новий вид продукції – фасонний профіль МП-4, котрий раніше виготовляли фахівці Азовсталі. Продукція призначена для підтримки стабільної роботи ІнГЗК Групи Метінвест. Технологічний процес успішно відпрацювали, тож відтепер підприємство зможе випускати промислові партії нового профілю для споживачів. Також комбінат отримав сертифікат відповідності на прокат арматурний. Ця продукція вкрай потрібна нашій країні для відбудови споруд, мостів і всієї інфраструктури, зруйнованої війною. Показово, що механічні, циклічні й хімічні випробування арматурного прокату провели фахівці цеху випробувань Управління якості продукції Каметсталі.

Не гають часу й металурги Запоріжсталі. Нещодавно вони встановили нові умови щодо технології виплавки сталі. Такі новації зменшують кількість дефектів на готовому прокаті на 15-30%. 

У розпалі відновлювальні роботи й на Північному ГЗК. Тут узялися за ремонт великовантажних самоскидів. Автівкам реставрують кузови, а також проводять капітальні апгрейди. І майже все – власними силами північан.

Однак якими б вправними не були наші фахівці, їм теж потрібні помічники. Бажано – надійні та вмілі. Саме такий з’явився в цеху металоконструкцій КРМЗ. Сюди Метінвест придбав стрічкопильний верстат Kesmak KMY DG-400. На відміну від іншого обладнання цеху він більш потужний і може розрізати металопрокат діаметром від 10 до 400 мм. Тоді як решта верстатів здатні обробляти заготовки до 300 мм. Працювати на новому обладнанні зручно й безпечно. Для зменшення часу холостого ходу працює попереднє регулювання рами. У разі обриву стрічки передбачена автоматична зупинка агрегату. Затискання деталей регулюється гідравлічним пристроєм.

Приємні новини надійшли з Метінвест Покровськвугілля, де команда механозбірного цеху СІМЗ виробляє метизну продукцію з перевиконанням плану. В колективі є 100 фахівців і чотири мініпідрозділи – механічний, кузня, метизний та збірний. Вони виконують ті ж замовлення, що й до війни: замки для прохідницьких ділянок ШУ «Покровське», канатні анкери, п'ятиполичні опори для електричного кабелю, барабани для конвеєрного транспорту, складові для армування стовбура. Виробництво не зупинялося ні на хвилину, а зараз, навпаки, нарощує темпи. Щоб досягти таких результатів, спеціалісти СІМЗ опанували суміжні професії. 

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.