This page hasn't been translated into English yet.
Interview 7/15/2025 Read 4 min

Артем Логачов: «Головна потреба людей під час війни – безпека»

Як в умовах повномасштабної війни бізнес змінює підходи до програм матеріального заохочення та соціальної підтримки працівників, розповів директор департаменту організаційного менеджменту та управління винагородами Групи Метінвест Артем Логачов на Employer Branding Community Day 2025, що пройшов у Києві.

EBC Day 2025 – це конференція, метою якої є обмін знаннями та кейсами у сфері розвитку бренду роботодавця. Організатор заходу – Employer Branding Community – професійна спільнота, яка розвиває брендинг роботодавця як бізнес-функцію та сприяє розвитку фахівців. 

Артем Логачов взяв участь у панелі «Нові виміри турботи в цивільному та військовому світах». До дискусії долучилися представниці компаній Fozzy Group і CORE Team Military & Defence Tech Recruitment. Вони обговорили, як в умовах війни бізнес змінює підходи до компенсацій і бенефітів, які напрямки підтримки стають must-have, а що поступово втрачає актуальність. 

– Війна суттєво змінила поняття турботи бізнесу про своїх працівників. Виробничі підприємства Метінвесту в Україні зосереджені у прифронтових регіонах, тож логічно, що зараз головною потребою людей є відчуття безпеки. Тому програми соціальної підтримки Метінвесту перефокусувалися на допомогу захисникам і постраждалим мирним, відновлення інфраструктури громад після обстрілів, – розповів директор департаменту організаційного менеджменту та управління винагородами Метінвесту.

За його словами, в компанії працюють над тим, щоб запропонувати колективам спеціальні програми підтримки – залежно від категорії працівників. Наприклад, уже зараз для ветеранів війни створена ціла екосистема реінтеграції до життя та роботи. Також Метінвест допомагає мобілізованим співробітникам, родинам захисників. Поступово формується категорія людей 55+ років тощо.

ФАКТ

Щоб підтримати колектив, із 1 квітня 2025 року Метінвест підвищив зарплати на виробничих і сервісних підприємствах в Україні – до 20% залежно від категорії. Найбільше підвищення отримали фахівці гостродефіцитних професій.

Як зазначив Артем Логачов, під час війни Метінвест також змінив підхід до програм матеріального заохочення. Це обумовлено втратою контролю над активами в Маріуполі, Авдіївці, призупиненням діяльності Покровської вугільної групи, а відповідно – потребою адаптації усіх бізнес-процесів під нові умови роботи.

Метінвест запроваджує диференційований підхід до мотивації залежно від категорії персоналу. Так, на українських промислових підприємствах компанії діють два види премій. Це виробнича премія, що формує колективну відповідальність за результати роботи – виконання оперативного плану та підтримання якості продукції. Вона сприяє згуртованості колективу для досягнення виробничих показників в умовах воєнного стану та дефіциту кадрів. Друга – командна премія за ефективність, спрямована на досягнення операційних ефектів. Отже, весь виробничий та ремонтний персонал Метінвесту зосереджений на виробництві та відвантаженні продукції належної якості з оптимальними місячними витратами.

Наприкінці Артем Логачов підкреслив, що головною цінністю Метінвесту є люди, які допомогли компанії вистояти у найважчі часи. Від їх роботи, залученості та лідерства залежить майбутнє компанії, національного ГМК та всієї країни.