Эта страница еще не переведена на русский язык
Метинвест Политехника 20.05.2024 Читать 5 мин

Здобуття перспективної професії: Метінвест Політехніка запрошує до вступу на освітні програми з маркшейдерської справи

Метінвест Політехніка у цьому році вперше відкриває набір на освітні програми з Маркшейдерської справи. Здобути затребувану спеціальність зможуть вступники на бакалаврському та магістерському рівні. Гаранти освітніх програм бакалаврського та магістерського рівнів, Валентин НАЗАРЕНКО та Ганна БРУЙ, розповіли детальніше про кар’єрні перспективи для студентів, які обирають маркшейдерію. 

Маркшейдерська справа – одна з найстаріших і, водночас, найсучасніших галузей гірничої науки. Спочатку призначенням маркшейдерії було встановлення меж рудників у надрах. Це завдання і зараз є непростим, але коло завдань сучасної маркшейдерії масштабувалося.  Сучасний  фахівець-маркшейдер справжній універсал, який виконує функції підземного геодезиста, геолога, IT спеціаліста, бухгалтера і управлінця. 

Ганно, розкажіть, кому із вступників варто звернути особливу увагу на освітні програми з маркшейдерської справи?  

Якщо вам подобається працювати з точною вимірювальною технікою, цікавлять сучасні інформаційні технології обробки даних та 3D моделювання, не боїтеся відповідально вирішувати складні завдання,  маєте творче просторове мислення та уявлення, тоді спеціальність «Маркшейдерська справа» – точно для вас! Працюючи вже багато років за цим напрямком, я бачу, як він модернізується, трансформується, набуває колосального попиту на ринку праці. Отже, можу впевнено говорити проте, що маркшейдерська справа може стати улюбленою професією. Що є головним сьогодні: у маркшейдерів немає проблем із працевлаштуванням: такі спеціалісти у дефіциті і користуються високим попитом на ринку праці.  

Валентин, де саме зможуть працювати випускники Метінвест Політехніки? 

Звертаючись до вступників, скажу так: ви зможете працювати на будь-яких підприємствах, які здійснюють видобуток корисних копалин, на будівництві метрополітену, міському будівництві, будівництві газо- та нафтопроводів, у геологорозвідці, проєктних та науково-дослідних установах. А ще маркшейдери потрібні у метрології, землевпорядкуванні та кадастрі, геодезії. Широкі можливості з працевлаштування надають також і підприємства Метінвесту. Маркшейдери отримують гідну заробітну плату, при цьому докладаючи мінімум фізичних зусиль. Професія досить самостійна, цікава і навіть творча, але і персональна відповідальність значна.

Чи можна у маркшейдерії побудувати успішну карʼєру?  

Звісно, все залежить від людини, її soft skills та професійної підготовки. Наші бакалаврські та магістерські програми включають усі необхідні компоненти для здобуття знань. Але, все залежить від вас. Є багато прикладів, коли такі фахівці займають високі керівні посади, очолюють великі підприємства. Сприяють цьому  широкі знання і навички, які вони отримують в процесі здобуття вищої освіти. Наші освітні програми  формують багатопрофільного фахівця, здатного вирішувати будь-які маркшейдерські і гірничо-технологічні завдання сучасного гірничодобувного виробництва. Дисципліни програми сприятимуть кар’єрному росту до керівників маркшейдерських підрозділів, провідних фахівців і навіть керівників гірничих підприємств.  

Які переваги для вступників до Метінвест Політехніки? 

Вступити у Метінвест Політехніку може кожен. Окрім здобуття вищої освіти на умовах контракту, є можливість навчатися на замовлення Метінвесту, що дає змогу студенту здобути освіту за кошти замовника, не витрачаючи власних фінансів. Компанія покриває витрати на навчання для своїх співробітників і їхніх дітей, а також для студентів, готових працювати на виробництвах компанії протягом навчання і після нього. Гнучкий графік навчання дозволяє поєднувати і роботу, і здобуття вищої освіти за обраним вектором.  

Для отримання детальної інформації щодо умов вступу звертайтесь до приймальної комісії університету за номерами телефонів +38(095)-070-06-37, +38(067)-760-49-71 або напишіть листа на електронну пошту pk@mipolytech.education.