Введення в експлуатацію нової лави – подія, значення якої важко переоцінити. Добре знають ціну вугілля у трудовому колективі ШУ «Покровське», адже на спільний результат тут працюють видобувні, прохідницькі, монтажні та допоміжні дільниці. Спеціалісти різних напрямів докладають максимум зусиль аби забезпечити країну таким необхідним сьогодні ресурсом.
Наразі на підприємстві готується до роботи новий очисний забій – 1 південна лава блоку 9. Це перша лава нового блоку, з ведення робіт у якій розпочнеться його відпрацювання. Очисний забій залягає на пластах малої потужності, проте має досить значні запаси – понад мільйон тонн вугілля. Це означає, що колектив, який стане до його відпрацювання, буде забезпечений роботою найближчі півтора роки.
Щоб своєчасно ввести лаву до роботи, в посиленому режимі її підготовкою займається колектив дільниці монтаж-демонтаж обладнання №1. Спеціалісти застосовують технологію випереджаючого монтажу, тобто встановлюють необхідне обладнання і прокладають комунікації вслід за проведенням гірничих виробок.
– На даний момент колектив займається монтажем лавного конвеєру SZK, а також виконує прокладання трубопроводу вмцг, – зазначає начальник дільниці МДО-1 Антон ТЕЛЕГІН. – Ми працюємо не у підготовленій виробці, а просуваємося одразу за прохідницькими бригадами, які готують конвеєрний та вентиляційний штреки. Це в значній мірі дозволяє скоротити термін підготовки лави до роботи, що в умовах воєнного часу дає значну перевагу.
В кінці червня на колектив чекає наступний етап робіт. Після проведення збійки монтажники розпочнуть доставку та монтаж 165 секцій механізованого комплексу ДМ, конвеєра PZF та стрічкового полотна. Введення лави до експлуатації планується на початку вересня, отож увесь літній сезон колектив буде працювати над виконанням монтажних робіт.
Одночасно з відпрацюванням поточних напрямків, ми готуємо резерв. Згідно з програмою розвитку підприємства, у 2023 році планується введення в експлуатацію чотирьох нових очисних забоїв. Найближча перспектива – 1 південна лава блоку 9. Вже у вересні тут будуть розпочаті роботи. Запаси лави оцінюються в понад мільйон тонн, а потужність пласту складає 0,95 метра. Одночасно постійно працюємо над комплектацією колективу та запрошуємо до роботи нових співробітників. Ми маємо можливість підготувати фахівців, провести навчання та залучити до роботи на ново.
— Микола НОВІКОВ, заступник директора з виробництва ШУ «Покровське»Проте це не єдине завдання, над яким працюють монтажники. Одночасно з цими роботами колектив має ще декілька точок. По-перше, південний польовий відкаточний штрек горизонту 593 метри. Тут спеціалісти прокладають дві гілки трубопроводів – водовідливу та стисненого повітря. По-друге, вентиляційний квершлаг південної панелі блоку 10, де колектив займається монтажем конвеєру СП-202. По-третє, перший південний польовий штрек. У цій виробці спеціалісти проводять монтаж стрічкового полотна на конвеєрі.
Щоб подолати чималий обсяг робіт, на дільниці працює професійна команда з 70 чоловік. Бригаду гірничо-монтажників очолює Дмитро Свєженцев, а колектив електрослюсарів підземних – Сергій Косенко. Це досвідчені спеціалісти, які вміло організовують роботу.
– Ми розуміємо, що відповідальність на нас дуже велика, – говорить бригадир Дмитро СВЄЖЕНЦЕВ. – Тому докладаємо максимум зусиль, щоб своєчасно виконати поставлені завдання та передати естафету робіт іншим колективам.
Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.