Эта страница еще не переведена на русский язык
Техника 17.01.2023 Читать 5 мин

У ШУ «Покровське» завершили монтаж і налагодження нової техніки

Нова техніка прийшла ще перед війною, але не встигла показати себе у справі. Зараз дві буронавантажувальні машини БПР уже вирушили на допомогу прохідникам. 

З метою безпеки буронавантажувальні машини, які випускає ДТЕК Енерго, розібрали на основні вузли й відправили на зберігання до Дніпропетровської області. Згодом стало зрозуміло, що обставини на фронті дозволяють повноцінно працювати, а отже необхідно нарощувати темпи проходки, бо країні дуже потрібне вугілля для оборони.

– Ці машини ми приймали на заводі 29 грудня, напередодні 2022 року. Прохідники дуже чекали на нову техніку, тому наші фахівці одну з них зібрали відразу ж і видали в шахту. Але, на жаль, почалася війна і довелося приймати рішення про безпеку обладнання. Якийсь час буронавантажувальні машини перебували в цеху, а потім їх відправили на зберігання, – пояснює начальник цеху РЗО-2 Андрій КРАВЧЕНКО.

Андрій Миколайович також зазначає, що багатофункціональні прохідницькі машини кардинально відрізняються від своїх застарілих попередників за технічними характеристиками. Це дозволяє використовувати техніку більш ефективно. Машини прості в обслуговуванні, у майбутньому це прискорить технічні огляди й ремонти, коли буде потреба.

– Нова техніка оснащена живильником за системою комбайна 1П110, що забезпечить надійнішу роботу. Удосконалено ходові візки, вони тепер із гідравлічними приводами. Це дозволить використовувати машини в обводнених вибоях і не перейматися тим, що вони можуть вийти з ладу, – розповідає бригадир цеху РЗО-2 Олександр ЧУРА.

Буронавантажувальні машини вже передали на дільницю ПР-3 до бригади Володимира Кабанця. Їх будуть застосовувати на повітроподавальному хіднику блоку 6/1. На цьому відрізку шахтного поля складне гірничо-геологічне порушення з великим газовиділенням, тому вести прохідницькі роботи за допомогою звичайного комбайна неможливо.

– Наразі колектив дільниці готується перетинати гірничо-геологічне порушення. Це означає, що буде застосовуватися буровибуховий спосіб, при якому відбувається струсове підривання. Буронавантажувальні машини призначені для того, щоб убезпечити проведення гірничих робіт. Після того, як пройдемо порушення, ми приступимо до нарізування нових лав на блоці 1, що необхідно для збільшення видобутку вугілля, – каже начальник дільниці підготовчих робіт № 3 Микола ВОРОНКОВ.

– Придбання нових багатофункціональних прохідницьких машин – одна з програм, що була покликана не лише полегшити працю прохідників, а й довести видобуток вугілля у 2022 році до 8 млн тонн. Попри складності воєнного періоду, шахта відновила підготовку нових виробок, тож знадобиться й техніка для ведення гірничих робіт. Механічна служба в найкоротші терміни зібрала, перевірила та відправила машини на допомогу прохідникам, – повідомив Віталій СИТЕНКО, заступник головного механіка ШУ «Покровське». 

Своєю чергою Денис БОНДАР, заступник головного інженера ШУ «Покровське», зазначив:

– Нова техніка була придбана з урахуванням щорічного нарощування темпів проходки. Прикро, що через війну довелося відкласти її застосування, а розробку нових виробок залишити до кращих часів. Але ситуація показала, що зараз країна потребує вугілля як ніколи раніше. Наразі буронавантажувальні машини готують до застосування на одній із найскладніших прохідницьких дільниць. Через певний час ми вже зможемо говорити про їх ефективність.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.