Эта страница еще не переведена на русский язык
Метинвест Политехника 28.02.2024 Читать 5 мин

Співпраця бізнесу і освіти в академічних радах: інноваційний курс Метінвест Політехніки

У Метінвест Політехніці розпочали свою роботу академічні ради за сімома напрямками. Зокрема, сформовано склад таких рад за напрямами металургії, гірництва, безпеки праці, технологій захисту навколишнього середовища, автоматизації виробництва та програмного забезпечення, а також бізнес-аналітики та управління бізнес-процесами. 

Окрім викладачів та науковців, до складу академічних рад також увійшли представники бізнесу – топ-менеджери та галузеві спеціалісти підприємств Метінвесту.

Створення академічних рад відображає рішучий курс університету на поглиблення співпраці між освітою та бізнесом з метою підготовки студентів до реальних викликів сучасного ринку праці. Залучення фахівців Метінвесту покликане забезпечити вагомий експертний внесок у визначення переліку актуальних компетентностей випускників та змісту освітніх програм, вирішення організаційних питань дуальної освіти, а також нагоду ділитися власним досвідом та інноваційними практиками з майбутніми фахівцями. Окремо заплановано визначення напрямів спільних досліджень з актуальних проблем модернізації гірничо-металургійного комплексу.

У своєму розвитку Група Метінвест прагне досягти рівня ефективності найкращих світових компаній металургійної галузі. Для цього нам потрібні спеціалісти із сучасними знаннями та інноваційним мисленням, які рухатимуть нашу компанію вперед, надаватимуть їй нового імпульсу. Створення академічних рад – це унікальний досвід, який направлений саме на підготовку таких молодих фахівців у Метінвест Політехніці. Він забезпечить постійний зв’язок між реальними потребами бізнесу та змістом освітніх програм, підвищить оперативність реагування освіти на актуальні проблеми сьогодення.

— Тетяна ПЕТРУК, директорка зі сталого розвитку і взаємодії з персоналом Групи Метінвест

Сьогодні Метінвест не лише залишається опорою України, а вже розробляє проєкти для відбудови промисловості після перемоги. Зважаючи на це, реальні кроки щодо побудови постійного діалогу між освітою та сучасною промисловістю є передумовою для формування кадрового потенціалу майбутнього відновлення. В кінцевому рахунку це має наблизити студента до роботодавця, підвищити конкурентоспроможність випускника на ринку праці і скоротити період адаптації на новому робочому місці. 

Олександр ПОВАЖНИЙ, ректор Метінвест Політехніки додав, що створення академічних рад відкриває нові можливості і для університету, і для бізнесу. «Ми створили платформу для партнерського обговорення і подальшої реалізації освітніх інновацій. Визначення стратегічних пріоритетів розвитку освітніх напрямів в університеті, аналіз навчальних планів та оцінка якості навчального процесу, розробка грантових програм для підтримки талановитої молоді, забезпечення міжнародної експертизи навчального процесу, – це лише частина важливих питань, які вже обговорюються на засіданнях рад,» – відзначив ректор.

Цінність такої форми взаємодії має декілька аспектів. 

Костянтин МОЙСЕЄНКО, координатор діяльності академічних рад, додав: «По-перше, освіта та бізнес можуть, як то кажуть, спробувати поглянути на проблеми підготовки фахівців очима один одного. По-друге, результатом такої комунікації є поглиблення експертизи і якості результату за низкою напрямів: від навчання до інноваційної діяльності. По-третє, перші засідання академічних рад показали, що під час дискусії народжуються нестандартні рішення не тільки поточних, а й системних проблем вищої освіти». 

Діяльність академічних рад почалася з обговорення питань освітніх програм, організації практичної підготовки та дуальної освіти. Надалі такі зустрічі мають системно охопити проблематику наукових досліджень, популяризації інженерної освіти серед молоді, встановлення міжнародних контактів тощо.