Эта страница еще не переведена на русский язык
Метинвест Политехника 04.06.2024 Читать 5 мин

Практичний досвід безпеки праці: офлайн-сесія для студентів Метінвест Політехніки на Каметсталі

Для майбутніх бакалаврів, які навчаються за освітньою програмою «Безпека праці та виробничих процесів», відбулася тижнева офлайн сесія на Каметсталі. Студенти Метінвест Політехніки взяли участь у майстер-класах, практичних заняттях, тренінгах на полігонах, а також у засіданнях круглих столів з обговоренням питань щодо удосконалення безпеки праці на робочому місці.

Виїзна сесія на виробничому майданчику Каметсталі дала змогу студентам отримати практичний досвід та експертні знання. Окрім того, вивчаючи процеси на реальних кейсах та беручи участь у тренінгах, вони ще раз переконалися у власному виборі та підкреслили для себе важливість безпеки праці промислового підприємства. 

– Для майбутніх фахівців побачити те, як теорія, яку вони вивчали під час лекцій, виглядає на практиці є цінним і наочним досвідом. Бакалаври тренувалися  разом із аварійно-рятувальною командою виконувати роботи в газонебезпечних місцях, навчилися оцінювати ризики при роботах з вантажо-підіймальними механізмами, визначали небезпеки та ризики на полігоні виконання робіт на висоті, використовуючи індивідуальне спорядження. Вони не лише мали змогу побачити процес на власні очі, а й застосувати отримані навички на практиці, у супроводі провідних фахівців Каметсталі та досвідчених тренерів. Впевнена, що цей досвід додасть мотивації студентам, і невдовзі, після отримання дипломів, вони зможуть стати частиною команди, яка створює безпечні умови праці підприємств Метінвесту, – зазначила Наталія ВОЛОДЧЕНКОВА, завідувачка кафедри безпеки праці та охорони довкілля у Метінвест Політехніці.

На майстер-класах, які проводили викладачі університету, фахові тренери та спеціалісти напрямків комбінату, студенти вчилися колективній розробці карти ризиків, детально вивчали технологічні процеси та особливості роботи Каметсталі, стратегічні напрями та політики Метінвесту з питань охорони праці. Зважаючи на диджиталізацію процесів та мультизадачний підхід сучасних фахівців, розбирали тонкощі роботи з аудиту, створення звітів та роботу у Power BI, розробляли заходи безпеки праці та практикувалися на тренінгах, які для них організували безпосередньо на полігонах.

Студенти ділились позитивними враженнями від практично насиченої програми сесії. 

«Дякуємо викладачам та фахівцям Каметсталі, які гостинно зустріли, ділилися досвідом з нами, розповідали про ситуації, які допоможуть нам у майбутньому покращувати безпеку робочих умов», – зазначив Генадій ГОРБАДЄЄВ

Аліна ВОЛОХ, студентка, поділилася, що також у захваті від практикуму, адже уся група вперше зустрілася в оффлайновому форматі: «Два роки ми бачилися лише через камеру, і нарешті зустрілися. У нас чудова дружна група». Найбільше вразив студентів практикум з газорятівним обладнанням, який провели для них фахівці Каметсталі. 

Зокрема, студент Богдан МУСІЄНКО розповів, що йому найбільше сподобалося практикуватися з альпіністським та газорятувальним спорядженням: «Кілька хвилин ми ходили у балонах із стислим повітрям, були у системах генерації повітрям для роботи з безгазовим простором. Це був дуже цікавий і цінний досвід».

Студенти відзначили високий рівень організації офлайн-сесії та подякували спеціалістам Каметсталі за надзвичайно важливу спільну роботу. Майбутні фахівці з охорони праці висловили впевненість, що такий досвід стане міцною основою для їхнього подальшого кар'єрного зростання, пошуку нових механізмів та підходів у напрями безпеки на робочому місці, що є важливим, адже життя – найвища цінність.