Эта страница еще не переведена на русский язык
Гуманитарная помощь 30.03.2023 Читать 5 мин

На варті життя: Метінвест надає системну підтримку медикам України

Через повномасштабну війну медики працюють в умовах подвійного навантаження. Щоб допомога постраждалим була якомога швидшою та якіснішою, Метінвест системно підтримує українські лікарні.

З перших днів ворожого вторгнення Метінвест почав співпрацювати з медзакладами України для надання найнеобхіднішого. В координації з Фондом Ріната Ахметова в міста присутності компанії було налагоджено доставлення медикаментів, витратних матеріалів та обладнання. Перелік допомоги визначають безпосередньо медики, тож до лікарень надходять вантажі, в яких є нагальна потреба.

Доки через загострення боїв Авдіївка не опинилася в «червоній зоні», Метінвест забезпечував місцевих медиків ліками 

Також допомога закладам охорони здоров’я надходить у межах гуманітарного проєкту «Рятуємо життя». За рік повномасштабної війни до опорних лікарень у Запоріжжі, Кривому Розі й Кам’янському доставили медичні засоби загальною вартістю понад 240 тисяч євро. 

ЦИФРА

Завдяки «Рятуємо життя» лікарі зможуть допомогти більш як 70 тисячам пацієнтів

За запитами лікувальних закладів автівки від «Рятуємо життя» везуть вантажі, призначені для надання повноцінної допомоги при екстрених ситуаціях і для загальної терапії хворих. Наприклад, у шпиталях, де ставлять на ноги поранених захисників України, дуже затребуваними є знеболювальні, протизапальні, антибактеріальні, кровоспинні засоби, інфузійні розчини, ноотропні препарати для відновлення мозкової діяльності після поранень і контузій тощо. Також завжди у пригоді стерильний одяг, бинти, хірургічні пластирі, канюлі, катетери, зонди й ендотрахеальні трубки.

Окрім того, у поміч медикам гуманітарний проєкт доставляє в лікарні високотехнологічне обладнання. Зокрема Криворізька міська клінічна лікарня отримала від Метінвесту наркозно-дихальний апарат експертного класу. А лікарня швидкої медичної допомоги в Кам’янському – універсальний електрохірургічний апарат і мобільний цифровий рентген, які поліпшать якість надання послуг пацієнтам.

Загальна сума допомоги медикам у межах двох проєктів складає понад 175 млн грн

Окрема увага від Метінвесту приділяється захисникам України. Від початку повномасштабної війни компанія передала воїнам 31,5 тисячі аптечок і кровоспинних турнікетів. А ще на фронт поїхали десятки спеціалізованих машин швидкої допомоги. Транспорт допомагатиме в евакуації оборонців із місця поранення чи стабілізаційного пункту до шпиталю. Читайте більше, як Метінвест допомагає розвивати тактичну медицину в Україні та підтримує військових медиків.

Свій внесок у підтримку медичної галузі країни під час війни роблять і волонтери Метінвесту. У лютому активісти молодіжної організації Запоріжсталі передали Запорізькому військовому шпиталю дев’ять коробок медичних препаратів та витратних матеріалів, а ще – 40 теплих ковдр. Допомогу збирали разом із небайдужими українцями, а також українськими й закордонними благодійними фондами.

Шанс почати повноцінне життя

Паралельно з забезпеченням лікарень медичними вантажами, «Рятуємо життя» впроваджує ще один важливий напрям допомоги – протезування військових і цивільних українців, які втратили кінцівки. У межах співпраці з Проєктом підтримки протезування в Україні Protez Hub наразі допомогу отримують 34 людини. Сімох із них уже забезпечили протезами вартістю до 30 тисяч євро.

ФАКТ

Нещодавно «Рятуємо життя» та  Protez Hub запустили освітню онлайн-платформу для спеціалістів медичних закладів і протезних підприємств. Основне завдання цього ресурсу – покращити розуміння процесу реабілітації особи з ампутацією кінцівки від моменту травми до моменту ефективного використання протеза.

Не менш важливим в умовах воєнного часу є збереження ментального здоров’я. Для цього «Рятуємо життя» долучився до програми психологічної реабілітації «Незламна мама» від «Фонду Маша». Наразі її уже пройшли 194 людини – співробітниці Метінвесту, дружини працівників компанії та їхні діти. Про те, як учасниці третьої зміни змогли позбутися травми війни, читайте в окремому матеріалі – «Незламна мама»: ще 54 людини пройшли психологічну реабілітацію

Також для співробітників компанії та членів їх сімей працює унікальний сервіс психологічної підтримки «Метінвест – разом!». Наразі його успішність підтверджена майже 3000 індивідуальними й груповими консультаціями та низкою вдячних відгуків від працівників. 

ЗАВЖДИ НА ЧАСІ

В умовах війни Метінвест продовжує реалізацію проєктів, які були актуальними ще за мирних часів. Цього року в селі Шевченківське Глеюватської громади запрацювала амбулаторія, оновлена за підтримки компанії. Тут отримуватимуть якісну медичну допомогу до 2400 мешканців із шести населених пунктів.

Боремося за кожного українця

Попри війну та складнощі з логістикою, металурги Запоріжсталі продовжують відвантажувати лікарням медичний кисень. Від початку 2023 року передали 194 тонни. Завдяки системній роботі запоріжсталівців потреби медиків закриваються безоплатно та оперативно. Окрім підтримки пацієнтів з ускладненнями від коронавірусу, кисень використовується ще й під час операцій або при важкому перебігу хвороб органів дихання, серцевій недостатності, отруєннях.

А ще компанія встановлює в медзакладах міст присутності системи резервного живлення та допомагає укріплювати приміщення й життєво важливе обладнання за допомогою сталі. Для запорізьких лікарень Запоріжсталь виділив приблизно 100 тонн свого металу. 

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.