Эта страница еще не переведена на русский язык
Гуманитарная помощь 29.03.2023 Читать 5 мин

Фахівці криворізької лікарні №7 освоюють роботу на томографі, встановленому за підтримки Північного ГЗК Метінвесту

Під час проходження базового курсу лікарі-рентгенологи та спеціалісти-лаборанти навчилися працювати на новому обладнанні, створювати базу даних пацієнтів і робити основні діагностичні дослідження.

Для Тернівського району Кривого Рогу та прилеглих до нього селищ міська лікарня № 7 є основним закладом з надання амбулаторної та стаціонарної медичної допомоги. До війни в межах державної програми «Велике будівництво» в лікарню придбали сучасний комп’ютерний томограф. Його під'єднання до мережі енергозабезпечення, включно з виконанням робіт і закупівлею матеріалів, профінансував Північний ГЗК Групи Метінвест. Координатором реалізації цього проєкту виступила ГО «Криворізька фундація майбутнього».  

– Упродовж багатьох років Північний ГЗК є надійним партнером для криворізької лікарні № 7. Разом ми зробили чимало для реконструкції та розвитку закладу. У мирні роки допомогли відремонтувати вісім палат і покрівлю в пологовому будинку, де народжуються й діти північан. Зробили ремонт у реанімаційному відділенні, де лікарі рятують життя найтяжчим пацієнтам. Красивий ґанок лікарні – теж наша спільна робота. Під час пандемії коронавірусу ми підтримали лікарню апаратами ШВЛ. І хоч війна дещо змінила наші плани, ми виконали свої зобов’язання й допомогли провести кабельне підключення нового комп’ютерного томографа, щоб наші лікарі могли врятувати більше життів, – зазначив генеральний директор Північного ГЗК Групи Метінвест Андрій СКАЧКОВ.

На введення в експлуатацію комп'ютерного томографа ОРТІМА СТ540В у криворізькій міській лікарні чекають з нетерпінням. Сучасне діагностичне обладнання нового покоління вкрай необхідне для своєчасного виявлення неврологічних патологій, новоутворень, захворювань внутрішніх органів, розпізнавання переломів кісток, які не показує звичайний рентген, тощо. Його застосування здатне також підвищити ефективність лікування бойових поранень та ускладнень від коронавірусу – вважає головний лікар закладу Петро Стародубський.

Перш ніж лікарі-рентгенологи розпочнуть активно застосовувати комп’ютерний томограф у своїй роботі, вони мають навчитися правильно користуватися ним, виконувати різноманітні сканування й розпізнавати патологічні зміни внутрішніх органів і систем. Днями спеціаліст із клінічного навчання комп’ютерної томографії організації-постачальника обладнання, лікар-рентгенолог вищої категорії Ігор БІЛОУС провів триденне навчання для криворізьких фахівців: 

– Щоб опанувати цей метод дослідження, медичний персонал має володіти досить широким спектром компетенцій. Він охоплює базові знання й навички з комп’ютерної техніки, математики та фізики, рентгенології, глибокі знання з загальної терапії та вузьких медичних спеціалізацій. У криворізьких лікарів є весь необхідний потенціал, аби стати хорошими діагностами.

Упродовж кількох місяців лікарі-рентгенологи та спеціалісти-лаборанти криворізької міської лікарні № 7 відточуватимуть на практиці отримані під час навчання знання. Далі на них чекатиме підвищення кваліфікації й опанування більш складних досліджень з використанням контрастної речовини. Це значно покращить діагностичні можливості закладу та підвищить ефективність лікування пацієнтів. 

Нагадаємо, що з перших днів повномасштабної війни Група Метінвест, зокрема й у межах проєкту «Рятуємо життя», передала для криворізьких лікарень  вантажі з ліками, витратними матеріалами та медичним обладнанням на суму 61 мільйон гривень.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.