Эта страница еще не переведена на русский язык
Событие 27.02.2023 Читать 5 мин

У Запоріжжі відкрили благодійну виставку «365 днів незламності»

На запорізькій виставці показали унікальний експонат, за допомогою якого знищили ворожий танк.

Військове приладдя та предмети побуту українських захисників, частини ворожих ракет і дронів та інші фронтові трофеї, твори мистецтва з уламків зброї, патріотичні картини – все це можна побачити на благодійній виставці «365 днів незламності».

Захід, який відкрився в хабі громадської організації «Запоріжжя. Платформа спільних дій», організували молодіжні організації Запоріжсталі та Запоріжкоксу Групи Метінвест. Під час війни молодь компанії активно займається волонтерством, а також захищає нашу країну – детальніше про це можна дізнатись на інформаційних плакатах виставки. Також тут є інтерактивна зона. Кожен охочий може взяти участь у майстер-класах з плетіння маскувальних сіток і виготовлення окопних свічок. А також залишити побажання нашим захисникам на жовто-блакитному прапорі. Написав побажання й генеральний директор Запоріжсталі Роман Слободянюк, який побував на виставці.

– Рік війни змінив абсолютно кожного з українців. Ніхто не очікував від нашого народу такої незламності, та ми довели, що наша сила – у єдності. З перших днів повномасштабного вторгнення Запоріжсталь та інші підприємства Метінвесту залучили всі свої ресурси для допомоги країні. Ми приймали переселенців, відправляли гуманітарні вантажі, укріплювали лікарні, брали участь у ліквідації ворожих атак. Багато роботи лягло на плечі наших співробітників – волонтерів-добровольців. Метінвестівці проявили себе не тільки вправними виробничниками, а й чуйними до чужого горя людьми. І благодійний захід, який організували наша молодь, ще раз нагадує нам, як багато ми можемо зробити разом! – зазначив СЕО Запоріжсталі Роман СЛОБОДЯНЮК.

– На виставці представлена військова інсталяція з бойовим приладдям, з яким наші захисники воюють, – зброя, снаряди. У другій половині інсталяції показано, чим ворог атакував наше місто, – шахіди, ракета С300 та багато чого іншого (уламки). В інсталяції «Волонтерські вироби» можна побачити те, що виробляє наш волонтерський штаб і передає для захисників та що виробляє Метінвест. Зокрема маскувальні сітки й кавери, бронежилети, буржуйки, окопні свічки та різні смаколики, – розповів організатор виставки, голова молодіжної організації комбінату Запоріжсталь Анатолій ШИРМА. – Є військово-інформаційна інсталяція. На плакатах зазначено, чим займалась наша команда волонтерського центру, з ким ми співпрацювали, скільки допомоги передали військовим. Наприклад, ми зібрали 250 тисяч кілограмів гуманітарної допомоги, зробили 5 тисяч окопних свічок, сплели 120 маскувальних сіток, приготували понад 10 тонн печива для військових. Співпрацювали з 22 міжнародними й українськими громадськими та благодійними організаціями. На плакаті «Сталевий Фронт Ріната Ахметова» зазначено, чим Група Метінвест допомогла армії: передали 150 тисяч бронежилетів, 25 тисяч шоломів, 123 мобільних укриття, що рятують життя військовим. Це тільки деякі цифри. Також у нас працює виставка-аукціон, на якій продаємо різні вироби з деталей використаної зброї та різноманітні вироби волонтерів. Працює виставка-продаж штучних виробів. Усі зібрані гроші підуть на допомогу ЗСУ.

Чим унікальний «Матадор»

Першого дня кожні пів години проводили аукціон. А сувеніри з виставки одиничних виробів – милі в'язані котики ЗСУ, незвичайний годинник, патріотичні шпильки для волосся та багато іншого – можна придбати у будь-який час. Найдешевші – жовто-блакитні браслетики від 25 гривень і такого ж кольору пряники від 30 гривень.

Благодійний продаж проходив досить активно. Найдорожчі лоти – два розписані тубуси РПГ (ручний протитанковий гранатомет) – практично відразу купили. Один із них, від РПГ «Матадор», придбав генеральний директор Запоріжсталі Роман Слободянюк.

До речі, «Матадор» – найунікальніший експонат аукціону. Так вважає куратор виставки й волонтерського центру молодіжної організації Запоріжсталі, співробітник комбінату Олег Донець.

– З РПГ «Матадор» боєць ЗСУ знищив російський танк на Запорізькому напрямі. На жаль, у тому ж бою захисник і загинув. А ще «Матадор» розписала вручну крута відома запорізька майстриня, заслужений майстер народної творчості Галина Павлів, – розповів Олег ДОНЕЦЬ.


Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.