Эта страница еще не переведена на русский язык
Гуманитарная помощь 20.03.2023 Читать 6 мин

Створений задля людей: гуманітарний хаб ЦГЗК Метінвесту відзначив рік роботи

У березні 2023 року гуманітарному хабу Центрального ГЗК виповнився рік. Саме рік тому десятки співробітників комбінату без вагань після робочої зміни йшли у новостворений розподільчий центр, щоб допомагати сортувати, збирати й пакувати гуманітарні вантажі для тих українців, які потрапили в скруту через повномасштабну війну в країні. Хаб став опорним пунктом проєкту «Рятуємо життя», що реалізує Метінвест у координації з Фондом Ріната Ахметова.

За цей рік через руки співробітників комбінату пройшло 1143 тонни життєво важливих продуктів, дитячого харчування, засобів гігієни та теплих речей для військових. Волонтери ЦГЗК зібрали 135 000 продовольчих наборів. Їх отримали люди незахищених категорій Кривого Рогу, 14 громад Дніпропетровщини, Кіровоградщини, Херсонщини й Донеччини. Також був сформований і відправлений вантаж з дитячим харчуванням для немовлят Одеси. А для мобілізованих працівників Групи Метінвест саме тут були зібрані 7 000 рюкзаків із теплими речами.

– Уже понад рік в Україні триває війна. І кожен українець прагне докласти максимум зусиль, щоб спільно дійти до перемоги. Від самого початку російського наступу я брав активну участь у підтримці територіальної оборони Кривого Рогу. Разом з друзями вантажили пісок, відвозили теплі речі, ковдри, їжу. Коли на базі Центрального комбінату розгорнули гуманітарний хаб Метінвесту, я без вагань долучився до цього напряму волонтерського руху. Таких як я, охочих допомогти, серед співробітників комбінату було чимало. Більш як 50 цегоківців з різних цехів і відділів щодня формували, пакували та відвантажували продуктові гуманітарні набори. Разом із колегами ми докладали максимум зусиль заради допомоги переселенцям, нашим захисникам і ветеранам. Усе робили максимально швидко, бо знали – люди чекають. Спочатку організували своєрідні «конвеєрні стрічки» зі звичайних столів, поділилися на групи, розподілили, хто на якому процесі буде знаходитися, і завзято працювали. Тільки за перші місяці розфасували й відправили постраждалим від російської агресії понад сто тисяч наборів. Наразі гуманітарний хаб продовжує свою діяльність і робить значний внесок у наближення нашої перемоги,  зазначив заступник начальника шахти ім. Колачевського з технології та якості Павло БАЖЕНОВ

Співробітники згадують, що ні секунди не вагалися і йшли працювати понаднормово. Всі знали, якою важливою є ця допомога для українців.

– Коли ЦГЗК обрали майданчиком для гуманітарного хабу, всі учасники процесу розуміли високий рівень відповідальності. Під час організації його роботи й безпосередньо формування наборів було залучено велику кількість співробітників і служб підприємства. Нашим основним завданням було оперативно та у великих обсягах формувати гуманітарні продуктові набори. Перші місяці волонтери-цегоківці працювали в хабі без вихідних. Щодня співробітники цеху зберігання й відпуску матеріалів, на базі якого облаштували хаб, приймали тонни продукції, а волонтери формували набори. Звісно, для всіх нас це був виклик – великі обсяги, стислі терміни та відсутність досвіду в роботі з продовольством. Але було й усвідомлення, для чого ми тут. Тому мотивації та запалу в учасників було не позичати. Серед нас не було байдужих, тож працювали злагоджено. Хаб і зараз залишається надійною точкою опори для всіх, хто потребує підтримки та допомоги,  підкреслює начальниця відділу соціальних питань ЦГЗК Анастасія ГАЄВСЬКА.

Спільна самовіддана робота команди волонтерів триває й сьогодні та буде продовжуватись доти, доки українці потребуватимуть допомоги.

 Від початку війни волонтерство і безпосередньо робота в нашому гуманітарному хабі стали не тільки способом допомоги, а й продихом для нас самих. Коли розумієш, що робиш внесок у наближення перемоги, коли стаєш опорою для слабшого чи нужденного, це відчуття зігріває душу. Спочатку ми не знали, що робити і як, але вже за декілька днів усе налагодилось, і кожен зрозумів, яку функцію йому виконувати. Ми стали однією великою командою, почали більше спілкуватися, познайомилися з колегами з інших цехів. Вважаю, що сьогодні кожен з нас повинен допомагати нашій державі: військові на передовій, ми – у гуманітарному хабі. Сьогодні хаб продовжує працювати і є опорою для українців, які найбільше постраждали від війни. Протистояти ворогу можна тільки спільними зусиллями, людяним ставленням до ближнього та безкорисливою допомогою. Цим і займаємось, – каже фахівець служби соціально-побутового забезпечення ЦГЗК Максим ЄФРЕМЕНКО.

Спільна самовіддана робота команди волонтерів триває й сьогодні та буде продовжуватись доти, доки українці потребуватимуть допомоги, кажуть на Центральному комбінаті.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.