Майбутні інженери із захисту навколишнього середовища вишу Метінвест Політехніка протягом тижня досліджували роботу за профілем на ПівнГЗК Групи Метінвест. Практичні знання підкріпили на підприємстві, яке щорічно і у повному обсязі виконує Криворізьку міську екологічну програму, реалізує екозаходи, використовує зелені технології та впроваджує нові методи у роботі.
Виїзна сесія на виробничому майданчику у Кривому Розі дала змогу студентам отримати практичний досвід та експертні знання. Окрім того, вивчаючи технології та процеси, вони ще раз переконалися у власному виборі та підкреслили для себе важливість екологічної роботи на промислових підприємствах.
«Північний ГЗК радо прийняв студентів Метінвест Політехніки, які вивчають технології захисту довкілля. Ми побачили в них зацікавленість і великий потенціал до оволодіння новими знаннями. Для майбутніх фахівців побачити те, як теорія виглядає на практиці – наочно і цінно. Вони побували на відвалах розкривних порід і мали змогу побачити процес підготовки гірничої маси до виймання у Першотравневому кар’єрі. У супроводі провідних фахівців відвідали хвостосховище і спеціальну виробничу екологічну лабораторію. Познайомилися зі структурою великого гірничодобувного підприємства та з функціями відділу охорони навколишнього середовища. Впевнений, що цей досвід додасть мотивації студентам і невдовзі вони стануть частиною команди екологів підприємств Метінвесту», – підкреслив начальник відділу охорони навколишнього середовища Північного ГЗК Олексій СТЕПАНЕНКО.
Майстер-класи, лабораторні роботи та екскурсії виробничими дялянками Північного ГЗК стали ключовими елементами навчальної програми. Спільно з представниками комбінату студенти вивчали кожен аспект повного циклу підготовки сировини, досліджуючи джерела впливу на довкілля та заходи щодо мінімізації техногенного навантаження. Зокрема приділяли увагу питанням моніторингу та управлінню відходами.
«Вивчення технологій захисту навколишнього середовища має величезне значення для формування екологічної свідомості та відповідальності, а також практичних навичок у молодого покоління. Подібні заходи допомагають підготувати майбутніх фахівців, орієнтованих на зелене відновлення країни та впровадження найкращих практик у виробництво. Практичні кейси надають здобувчам розуміння сучасної екологічної ситуації у техногенно навантажених районах та здатність знаходити відповідні природозахисні інноваційні рішення», – зауважила гарант освітньої програми Метінвест Політехніки Наталія МАКСИМОВА.
У лабораторних практикумах студенти здобули вміння аналізувати якість стічних вод та вміст суспендованих твердих частинок у викидах, що надає їм конкретний інструментарій для майбутньої професійної діяльності.
Наталія Володченкова, завідувачка кафедри безпеки праці та охорони довкілля у Метінвест Політехніці, також підкреслила значення практичної складової навчання. Вона зазначила, що це не лише допомагає у поглибленні знань, але і формує необхідні навички для майбутніх інженерів із захисту навколишнього середовища, інженерів з техногенно-екологічної безпеки.
«Навчитися на практиці виконувати усі необхідні аналізи – це базова передумова становлення як фахівця в майбутньому. Теоретичні засади студенти вивчали під час лекцій, а спробувати це зробити, власноруч, наші студенти мають можливість під час офлайн-сесій на виробничих майданчиках Метінвесту», – прокоментувала Наталія ВОЛОДЧЕНКОВА.
Студенти відзначили високий рівень організації офлайн-сесії та подякували спеціалістам ПівнГЗК за надзвичайно важливу спільну роботу. Майбутні фахівці-екологи висловили впевненість, що такий досвід стане міцною основою для їхнього подальшого кар'єрного зростання, пошуку нових технологій і підходів до захисту довкілля, а також внеску у вирішення екологічних питань, що є важливим, у тому числі, під час відновлення України.