Эта страница еще не переведена на русский язык
Важная новость 28.04.2023 Читать 5 мин

Метінвест має намір постачати сталь для відбудови України в партнерстві з італійськими компаніями

Група Метінвест має намір взяти участь у повоєнній відбудові України спільно з українським урядом та італійським бізнесом. Про це повідомив генеральний директор Метінвесту Юрій Риженков під час Конференції щодо відновлення України, що відбулася 26 квітня в Римі за участі прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та Голови Ради міністрів Італії Джорджі Мелоні.

Під час дискусії Денис ШМИГАЛЬ зазначив, що Україна сподівається на участь Італії в спільних інфраструктурних, логістичних, виробничих та комерційних проєктах відбудови України від наслідків війни.

«Сотні італійських та українських компаній, бізнесів, асоціацій, які сьогодні тут — це сигнал того, що ми маємо спільну зацікавленість в проєктах відновлення, які, зокрема сьогодні описав Президент України. Запрошуємо італійські компанії інвестувати в Україну та реалізовувати проєкти відновлення вже сьогодні», — сказав він.

Прем’єр-міністр також додав, що Україна розраховує на 1 млрд євро від італійського агентства SACE для нагального фінансування відновлення енергетики, житла, гуманітарного розмінування, критичної й соціальної інфраструктури та підтримання малого й середнього бізнесу.

Як відзначив Юрій Риженков на спеціалізованій металургійній панелі в межах конференції, Метінвест, як потенційний постачальник сталі, розглядає питання стратегічного партнерства з італійськими компаніями в Україні. Зокрема, йдеться про співпрацю у сфері транспортної інфраструктури (дороги, мости, морські порти), енергетичної інфраструктури (виробництво та постачання енергії), соціальної інфраструктури (школи, лікарні, інші громадські заклади).

Україна втратила виробництво рейок і слябів через зруйновані заводи в Маріуполі. З одного боку, це проблема, оскільки Італія була великим споживачем українських слябів. Але з іншого — можливість для відбудови України, оскільки це найочевидніші сфери, які потребують інвестицій. Один з перших проєктів плану відновлення України, який був опублікований торік, уже містить ініціативи, в яких італійський бізнес може взяти участь. І саме тут Метінвест готовий співпрацювати з ним для реалізації плану відновлення України.

— Юрій РИЖЕНКОВ, генеральний директор Групи Метінвест

Також Метінвест в партнерстві з італійськими компаніями прагне покращити технологічний рівень металургійного виробництва в Україні та стати частиною процесу зеленої трансформації європейської промисловості. Зокрема, мова йде про розширення виробництва DR-окатків, основної сировини для екологічнішого металургійного виробництва з використанням електродугових печей. Метінвест розглядає можливість партнерства з DRI d’Italia, спільним проєктом InvItalia та CEIP Scarl, консорціумом виробників сталі в електродугових печах.

Проте участь у цих проєктах потребуватиме додаткових інвестицій у виробничі потужності. Наприклад, для модернізації частини підприємств та будівництва нових виробництв відповідно до цілей Національного плану з відновлення України, розробленого й презентованого в середині 2022 року, знадобиться близько 6 млрд дол. Перспективні інвестпроєкти містять модернізацію технології збагачення залізної руди та будівництво ліній з виробництва DR-окатків, будівництво електросталеплавильних потужностей та нових прокатних виробництв.

У своєму виступі на конференції Президент України Володимир ЗЕЛЕНСЬКИЙ підкреслив, що Україна має значний потенціал для розвитку зеленої металургії. «Від залізної руди до літію та інших максимально затребуваних світом ресурсів — усе це — Україна. Від природного газу до титану… Ми можемо дати — і дамо! — все це глобальним ринкам. Багато в чому зможемо замістити компанії з Росії — тих, хто обрав роботу на війну, а не на глобальний розвиток», — зауважив він.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.