Эта страница еще не переведена на русский язык
Карьера 14.02.2024 Читать 5 мин

Легко керує великим краном: тендітна металургиня Запоріжсталі про «нежіночу» професію

Металургія, що колись вважалась чоловічою справою, має і жіноче обличчя. На Запоріжсталі працює понад 2000 фахівчинь, без кропіткої роботи яких неможливо уявити комбінат. Вони тендітні та сильні, вони ламають стереотипи, а ще – добре розуміються на виробництві та вправно керують багатотонними агрегатами нарівно з чоловіками.

Серед таких дівчат і Наталія КУПРІЙ, машиністка крану цеху холодної прокатки. Після завершення Запорізького професійного металургійного ліцею у 2014 році Наталія Купрій прийшла на Запоріжсталь – працевлаштувалася машиністкою крану у цех холодної прокатки. Тоді, каже Наталія, опанувати професію машиністки здавалося завданням не з легких. Проте, під наглядом досвідчених наставників дівчина швидко отримала усі необхідні навички. Свої перші нерішучі кроки та спроби у професії згадує з посмішкою – адже сьогодні вона сама вже може навчати ремеслу новачків. 

– Я приходжу на роботу як наче додому – тут вже все своє, рідне та знайоме. Кран знаєш як свої п’ять пальців. Здається, що навіть із заплющеними очима зможу ним керувати. Однак ще 10 років тому все було зовсім інакше – все нове для мене, всьому треба було навчатися, – згадує жінка.

Професія Наталії, як думає більшість, зовсім не жіноча, але сама фахівчиня так не вважає.

– Дуже багато людей кажуть мені «це не жіноча робота», «чому ти тут працюєш?». Але все це – стереотипи. На Запоріжсталі переважно саме жінки керують цими великими «машинами» і у них це виходить не гірше, ніж в чоловіків, – зазначила Наталія.

З початком повномасштабного вторгнення ставлення до роботи у Наталії зовсім змінилося. Металургиня переконана: робота на Запоріжсталі – її внесок в перемогу України, в підтримку економіки, це допомагає країні вистояти у важкі часи. 

– Усі ми робимо важливу справу – комбінат працює, експортує продукцію, сплачує податки, підтримує військових та мирних українців. І люди комбінату – важлива частина цього великого процесу. Ми маємо залишатися сильними та мужніми за будь-яких умов та продовжувати робити те, що вміємо найкраще – працювати заради нашої Перемоги, – додала Наталія Купрій.

Більше інформації щодо актуальних вакансій дізнавайтеся у відділах найму підприємств, за телефоном гарячої лінії 0 800 606 000 або на сторінці Кар'єра в Метінвесті у Facebook.