Эта страница еще не переведена на русский язык
Важная новость 13.01.2023 Читать 5 мин

Каметсталь відновив випуск коксу після блекауту

Коксохімічний підрозділ Каметсталі Групи Метінвест відновив роботу після вимушеної зупинки через обмеження електропостачання внаслідок масованих ворожих обстрілів. 

На початку нового року в коксовому цеху комбінату відновили роботу коксові батареї № 1 та № 5 і розпочали виробництво доменного коксу.  

У період вимушеного простою спеціалісти підрозділу системно готували устаткування до відновлення роботи. Один з важливих етапів – підготовка до введення в експлуатацію обладнання, евакуйованого на Каметсталь з Авдіївського коксохімічного заводу (АКХЗ), який знаходиться в холодній консервації через бойові дії. 

На металургійному комбінаті реалізували проєкт, спрямований на доставку та підготовку до роботи в коксохімічному підрозділі вагона гасіння, який раніше експлуатувався на АКХЗ. Обладнання призначене для транспортування гарячого коксу після його видачі з камер коксування на дільницю гасіння й далі – на дільницю сортування, де проводиться розподіл коксу за фракціями. 

У реалізації проєкту, разом із каметсталівцями й авдіївськими коксохіміками, взяли участь спеціалісти Метінвест-Промсервісу, які виконали демонтаж і наступне збирання вагона гасіння. Придбане обладнання дозволяє створити резерв для вагона, що працює, та забезпечує проведення його ремонту для підвищення надійності й безпечності експлуатації.

– Відновлення випуску коксу – міцна опора для доменного виробництва та ефективної роботи металургійного комбінату загалом. Коксохіміки Каметсталі працюють самовіддано й професійно, щоб у січні вивести обладнання на неохідні технологічні параметри. Також ми успішно підготували до експлуатації вагон гасіння з АКХЗ, – зазначив заступник директора з виробництва по коксохімічному підрозділу Роман ПУРИС.

Зараз також у підрозділі відновлюється виробництво сульфату амонію, цеху сіркоочищення, найближчим часом планує стати до роботи відділення виробництва бензолу – таким чином запрацює увесь технологічний ланцюжок коксохімічного виробництва на Каметсталі.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.