This page hasn't been translated into English yet.
Green Center 11/15/2021 Read 7 min

"Зеленому центру Метінвест" виповнилося вісім років

Громадська спілка «Зелений центр Метінвест» у листопаді святкує своє восьмиріччя. За ці роки громадська спілка реалізувала безліч конкурсів та проектів, спрямованих на благоустрій міста. А також провела низку екологічних та просвітницьких акцій для дорослих та дітей.

Маріуполь – перше місто, в якому у 2013 році розпочав свою роботу громадська спілка «Зелений центр Метінвест». Тоді займалися озелененням та збиранням. Встановлювали дитячі майданчики та проводили спортивні свята. В акціях брали участь і діти, і дорослі. Щороку представники громадського союзу впроваджують нові екологічні програми та реалізують нові масштабні проекти, спрямовані на перетворення Маріуполя.

Багато проектів «Зеленого центру Метінвест» спрямовані на допомогу та розвиток «ОСББ». Серед таких конкурсів «Чистий під'їзд» та «Квітуче місто», «Комфортний дім», які торік трансформувалися у «Допоможемо кожному» та «Forever Green» та стали більш масштабними. Наприклад, у рамках проекту «Forever Green» цього року понад 3300 дерев передано маріупольцям за заявками від мешканців багатоквартирних будинків та бюджетних організацій. А також створено розплідник рослин, де висадили 500 сонень та 400 платанів.

Набирає обертів і проект «Допоможемо кожному». Цього року від представників ОСББ та комунальних установ надійшло близько 200 заявок, з яких до реалізації відібрали 90. Таким чином «Зелений центр Метінвест» допомагав установам освіти будматеріалами на ремонт дворів, закуповував жалюзі та інвентар, створював зелені кімнати та ресурсні центри при школах. А будинкам ОСДМ передали будматеріали для ремонту козирків та вхідних груп під'їздів, комплекти енергозбереження, поштові скриньки та баки для роздільного збирання сміття.

Серед представників ОСББ чимало таких, хто бере участь майже у всіх проектах і не втрачає шансу впорядкувати будинки та прилеглу територію.

Наш будинок брав участь у всіх проектах, які були. У зимовий період – це «Чистий під'їзд», в осінній період – «Посади дерево». А торік ми отримали саджанці дерев у проекті «Forever Green», цього року в проекті «Допоможемо кожному» – будівельні матеріали для ремонту вхідної групи під'їздів – сходів і пандусів..

— Наталія УЛАЄВА, голова ОСББ «Італійська 147».

Окрім допомоги у впорядкуванні багатоквартирних будинків «Зелений центр Метінвест» цього року створив нову зону відпочинку городян. Металурги, архітектори та активісти обрали розташування майбутньої локації для благоустрою та її концепцію – архітектурний стиль та наповнення. Нова оаза комфорту з'явилася на площі Перемоги. Тут окрім безлічі лавок та столиків, встановили велопарковку та провели декоративне освітлення, висадили сосни, сакури та безліч інших зелених насаджень. А головна фішка оновленої площі, яку обов'язково оцінять велосипедисти та молодь, вбудовані в лави зарядки для телефонів – таке рішення у Маріуполі реалізовано вперше.

Вдруге стартував конкурс від громадського союзу «Зелений центр Метінвест» «Green інтелект» для юних ерудитів у рамках екологічної освітньої програми «Зелений паросток». Цього року географія конкурсу розширилася – він реалізується у Маріуполі, Запоріжжі та Кривому Розі. А призи стали кращими - фіналісти конкурсу отримають у подарунок ноутбуки, а їхнім керівникам вручать портативні зарядні пристрої.

Вже традиційно «Зелений центр Метінвест» проводить конкурс «Найкращі вчителі Приазов'я» для вчителів, які люблять свою роботу та роблять свої уроки цікавими та незабутніми. Чотири фіналісти конкурсу та переможець – отримають цінні призи від Групи Метінвест.
 
Крім того, цього року громадська спілка «Зелений центр Метінвест» вперше запустила конкурс «Простір 2021». Реалізується він серед закладів загальної середньої освіти та позашкільної освіти та передбачає створення павільйонів для занять на відкритому повітрі.

Завдяки фінансовій підтримці металургів громадська спілка «Зелений центр Метінвест» за вісім років реалізувала безліч конкурсів, які полюбилися маріупольцям. Багато хто з них трансформувався і став масштабнішим. Багато проектах простежується комплексний підхід. Наприклад, якщо передаємо рослини, то розповідаємо, як їх доглядати. Наступного року плануємо розвивати наші проекти та запускати нові та сподіваємося на взаємовигідну співпрацю з жителями Маріуполя.

— Вікторія КОШМАНОВА, координатор громадської спілки «Зелений центр Метінвест».