This page hasn't been translated into English yet.
Breaking News 2/24/2023 Read 6 min

Залізний тил: криворізькі підприємства Метінвесту допомагають країні та армії

Минув рік, що докорінно змінив життя українців і долю країни. Він почався з 24 лютого, дати, яка ще довгі роки асоціюватиметься у людей з жахом, болем та відчаєм, що несе війна. В той день Кривий Ріг прокинувся від вибухів, щоб піднятися щільною стіною, згуртуватися, захистити місто, допомогти країні витримати й перемогти. Разом із земляками вже рік тримають стрій і 20 тисяч працівників криворізьких підприємств Метінвесту.

Перша фаза війни – згуртованість і дії

Звістка про війну не змусила людей припинити роботу. Навпаки, працівники гірничо-збагачувальних підприємств, Метінвест-КРМЗ, цехи Метінвест-Промсервісу та Юністілу продовжували працювати з повною віддачею. Атмосфера в колективах була бойовою, всі розуміли, що економіці країни як ніколи потрібна потужна підтримка. Тому, попри проблеми з експортом продукції, підприємства продовжували видобувати руду, виготовляти якісну залізорудну сировину та сплачувати податки до бюджету.

Оскільки після розв’язання воєнних дій Кривий Ріг опинився в безпосередній близькості до лінії фронту, підприємства компанії активно долучилися до побудови ешелонованої оборони міста й укріплення блокпостів: звозили пісок, щебінь, дерев’яні бруси та шпали, проводили електрику, надавали спецтехніку. Для облаштування побуту бійців тероборони передавали модульні блоки, матраци, світильники, мобільні бані. Для роботи військових ЗСУ надали понад 70 одиниць техніки, а для заправки машин – приблизно 30 000 літрів дизпалива й бензину.

Вже до початку весни представники молодіжних організацій криворізьких підприємств компанії організували пункти збирання допомоги в чотирьох районах міста. Тоді до Кривого Рогу почали приїздити перші переселенці. Через обстріли та бомбардування вони мусили полишати рідні домівки й тікати вглиб країни. Ці люди гостро потребували найнеобхідніших речей: теплого одягу, взуття, ковдр і спальних мішків, гігієнічних засобів, продуктів. Лише за перші місяці війни  волонтери-метінвестівці зібрали зо 50 тонн гуманітарної допомоги, сплели та передали військовим сотні маскувальних сіток.

Допомога, що рятує людські життя

Поступово після перших потрясінь і невизначеності сформувалися чіткі напрямки, на які компанія Метінвест спрямувала найбільші зусилля. Одним із головних був гуманітарний. Уже на початку весни в Кривому Розі на базі Центрального ГЗК організований хаб, що став опорним пунктом гуманітарного проєкту «Рятуємо життя», створеного за ініціативою Метінвесту в координації з Фондом Ріната Ахметова. Спершу до нього постачалися продукти тривалого зберігання, призначені для підтримки вразливих верств населення та працівників Групи. Потім формувалися повноцінні продуктові набори, їжі в яких вистачало на тиждень нормального харчування для дорослої людини.

За час роботи гуманітарного хабу волонтери ЦГЗК зібрали 135000 пакунків з харчами. Їх отримали люди незахищених категорій громади Кривого Рогу та 14 територіальних громад Дніпропетровщини, Кіровоградщини, Херсонщини й Донеччини. Також був сформований і відправлений вантаж із 35000 коробок дитячого харчування для немовлят Одеси. Саме в цьому хабі було зібрано й 7000 рюкзаків з теплими речами для мобілізованих працівників Метінвесту.

Велику допомогу від компанії та гуманітарного проєкту «Рятуємо життя» отримали медичні заклади прифронтового міста, що виконують функцію шпиталів. З перших місяців війни до них організували доставлення вантажів з ліками, витратними матеріалами та медичним обладнанням на суму 61 мільйон гривень. Також за фінансової підтримки Північного ГЗК Метінвесту в Криворізькій лікарні № 7 під'єднали комп’ютерний томограф. Інгулецький ГЗК допоміг придбати та встановити два генератори для автономного енергозабезпечення Криворізької лікарні № 17.

Підприємства компанії допомагали й в облаштуванні шелтерів для вимушених переселенців, які зупинилися у Кривому Розі та прилеглих територіальних громадах Дніпропетровщини й Кіровоградщини. Загалом на проведення ремонтів, придбання побутової техніки, постільних речей для організації побуту людей, що приїхали з інших регіонів, Метінвест спрямував 33 мільйони гривень. Також підприємства передали до шелтерів 16,6 тонни борошна, більш як 3 тонни круп і партію згущеного молока.

Підтримка в стилі мілітарі

Уже рік триває війна, і рівно стільки ж часу працівники криворізьких підприємств компанії підтримують Збройні Сили України. Доки військові роблять свою справу на полі бою, працьовиті гірники й ремонтники майструють у цехах необхідні для захисників речі. За воєнний рік руки фахівців, які в мирний час мали справу з гірничою технікою та обладнанням, навчилися й іншим роботам – від виготовлення саперних лопаток і польових умивальників до модульних бліндажів із міцної хвилястої сталі.

Загалом у межах мілітарної ініціативи Сталевий Фронт Ріната Ахметова на криворізьких підприємствах Метінвесту виготовили більше ніж 12 тисяч протитанкових та протипіхотних загороджувальних конструкцій для захисту Кривого Рогу й інших українських міст і селищ. А ще виплавили та загартували 5 тисяч пластин для бронежилетів із сертифікованої спецсталі. У виробничих цехах налагодили роботу з виготовлення буржуйок, щоб забезпечити захисників теплом у холодний період. Кількість виготовлених печей різних модифікацій та розмірів сягнула 800 штук. Також на криворізьких підприємствах Метінвесту навчилися виготовляти мобільні укриття для військових. Натепер уже зробили та передали в найгарячіші точки фронту понад 100 сталевих капсул, які захищатимуть воїнів від ворожих обстрілів.

Подбали метінвестівці і про своїх мобілізованих колег. Кожного захисника забезпечили бронежилетом та кевларовим шоломом, а в зимовий період передали на фронт комплекти одягу з теплозберігальними властивостями.

Усупереч труднощам воєнного часу, проблемам з транспортуванням готової продукції, вимушеним простоям і роботі в умовах суворого лімітування споживання електричної енергії, криворізьким підприємствам Групи Метінвест вдалося зберегти виробництва та бути міцною опорою України. Торік вони виконали свої податкові зобов’язання й перерахували до державної скарбниці та міського бюджету 9,2 мільярда гривень.

Про актуальну ситуацію на підприємствах Групи Метінвест і в Україні читайте в спеціальному лонгріді. Оновлення інформації – 24/7. Додавайте до закладок та діліться з друзями. Зберігайте спокій і довіряйте лише офіційним джерелам інформації.