На Запоріжсталі вже 71 рік стабільно працює киснево-компресорний цех – важливий енергетичний підрозділ, команда якого забезпечує комбінат продуктами розділення повітря.
Робота жодного металургійного виробництва неможлива без енергетичних ресурсів. При виготовлені металопродукції використовуються як звичні нам електроенергія, природний газ, кисень, так і рідковживані у побуті матеріали чи суміші. ККЦ – один із підрозділів, що відповідає за стабільне постачання таких ресурсів у цехи комбінату.
факт
Киснево-компресорний цех розпочав роботу у травні 1953 року
Кисень, стиснене повітря, азот, аргон, автогенний кисень та багато іншого: важко буде перелічити усі продукти виробництва ККЦ, але використовуються вони буквально у кожному підрозділі.
Крім того, у ККЦ також виробляється медичний кисень, сертифікований Міністерством охорони здоров'я. Нині обсяги його виробництва дещо менші, аніж за часів ковіду. Проте і зараз у ньому залишається висока потреба – за часів війни Запоріжсталь вже відвантажив до лікарень України майже 5500 тонн медичного кисню.
- В першу чергу наша робота має бути стабільною та безперебійною. Тож ми системно виконуємо усе необхідне технічне обслуговування, ремонти агрегатів. Зокрема, торік практично повністю замінили повітряний внутрішньоцеховий колектор із встановленням нової запірної арматури, що суттєво підвищило надійність роботи цеху, – розповідає начальник цеху Олексій НАБОКА.
Робота під час війни зобов’язує приділяти особливу увагу безпеці – як людей, так і обладнання. Близькість до фронту несе за собою ризики обстрілів будь-якої миті, іноді навіть до оголошення повітряної тривоги. Тож для убезпечення апаратників ПРУ-60, в одному з бомбосховищ встановили дублюючий пульт управління установкою та підключили до основної системи додатковий комп'ютер. Тепер у разі виникнення загрози працівники мають можливість перейти до укриття та убезпечити себе, не зупиняючи при цьому один з найважливіших агрегатів цеху. Крім того, ключові елементи енергетичних агрегатів обладнані додатковим захистом.
- Робота нашого підрозділу стабільна – завдяки людям. Апаратники, машиністи, електрики, механіки – увесь колектив – це команда, яка працює зосереджено і професійно, розуміючи свою роль у великому виробничому ланцюжку. Дякую кожному, хто сьогодні залишається на робочих місцях й сумлінно виконує свою роботу. Дякую тим, хто зараз захищає нас на фронті – ми чекаємо на ваше повернення. Працюємо далі! – додає Олексій Набока.